MMA Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 10:05

skateordie: jojo tak jen cekam kdyz se to nekdo nekam zajede naucit a zalozi to v CR :) techniky v postoji jsou jedno a to samy s kyokushinem ale tam chybi ta zem. vlastne by stacilo kdyby se spojil nejakej klub kyokushin s nejakym klubem jiujitsu nebo necim takovym :)objedna se par helem a muze se zacit :)

mimochodem tady mame jednoho doaido jukare v mma http://sportsnavi.yahoo.co.jp/fight/pic ... dj02_b.jpg

semmy schilt :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Gino » ned 26. bře, 2006 10:20

Low, me to prijde, ze to s kyokushinem moc spolecneho nema. Vzdyt v kyokushin nemuzes ani utocit na hlavu, natoz na ni "dupat", nebo do ni rachat loktem... nebo se pletu?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 10:30

gino: Ne nemuzes ale na tom zapasu v postoji je to znat.. Takashi Azuma, zakladatel tohohle stylu sam dlouho delal kyokushin snad primo pod Oyamou a to nemluvim ,teda podle toho co jsem videl o tom jak se to trenuje.Kdyz to reknu, je to kyokushin s bojem na zemi a jinejma pravidlama sportovniho zapasu.Ale myslim ze tomu stand-up fightování by bylo víc než jednoduchý se přizpůsobit, problém by byla jen ta zem.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod MartinMartin » ned 26. bře, 2006 11:40

Tak az se do toho pustite tak mi dejte vedet take bych to rad vyzkousel,
tady u toho se uz fakt nemuze nekdo vymlouvat na ruce svazujici pravidla :)
MartinMartin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 30. lis, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 12:56

joo.. taky bych si to zkusil.. ale furt nechápu na co ty helmy..
že jsou tam povolený i kopačky mezi nohy je sice fajn a suspenzor tam určitě mají.. tak to chápu..
ale proč to pošahané plexisklo? jenom kvůli hlavičkám? dyť v thai taky žádné akvárko není a to jsou tam taky docela hnusné útoky na hlavu jako třeba loket.. do oka :lol:

low: kvůli boji bez rukavic? mě se zdálo že jsem tam nějaké malinké viděl.. :)
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 13:03

sai co jsem videl ja tak je to akorat bandaz kloubu , zrejme prave kvuli tomu plexisklu.

no myslim ze ses jeden zmala co nechape na co helmy :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 13:19

no to asi budu jeden z mála..
zaprvé to vypadá dost divně,
za druhé je to myslím zbytečné a člověk pak získá falešný pocit bezpečí že se mu nemůže nic stát.. (neviděl jsem že by útok na hlavu nějak vykryli)
a za třetí si zkus obandážovanou rukou praštit do plexiskla
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 13:29

jo s tim vykritim souhlasim ,nadruhou stranu teda nevim proc po uderech do hlavy padaj k zemi, ale zkus si prastit do toho plexiskla neobandazovanou rukou.

a hlavne v takovymhle tempu zapasu se hlava krejt neda.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 13:40

nevím jestli padli zrovna díky tomu úderu, ale třeba jim v té prosklené kukani došel vzduch :lol: :lol:

a věř tomu že i v takové rychlosti se dá krýt.. na to vem jed :D
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 13:43

nevezmu.. jak bez rukavic rozjedes jakoukoli obycejnou kombinaci rukou, treba 4-5 uderu po sobe tak to nevykryje nikdo. nehlede na to ze tam je tolik moznejch uderu a uderovejch ploch ze to ani nechci pocitat.a na nejaky boxersky uhyby ti ani nezbyde cas a hlavne by sis tim moh nabehnout proti nejakymu kolenu nebo kopacce :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 13:59

není to lehké ale dá se.. hlavně nestát jak lopata..
ale v kyokush. nejsou attacky na hlavu ne?
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Gino » ned 26. bře, 2006 14:00

Sai... s tim dechem to byl pekny vtip :))
Ale mam dotaz, ty zapasis? Pokud ano, jak...? Timto, nebo jeste fullcontaktnejsim sylem? Ze tu pises ta presveceni o krytech a o nesmyslenych helmach a tak. Neptam se na to, co se deje jinde, v jinych sportech. Ptam se primo na tebe.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 14:06

sai: ne v kyokushinu ne. v takovymhle zapase stejne jako v realite se nic blokovat neda.. da se blok kontra, uhyb kontra ale nic vic.a kdyz se nekdo takhle rozjede ze nevis ktera bije a co odkad pride tak neda.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 15:11

ne nezápasím, ale pár sparr. jsem už měl..
gino, já neříkal že helmy jsou na hovno ale s tím plex. se mi to ňák nezdá..
autoři toho stylu, asi chtěli pravidla pro ring co nejvíc přiblížit realitě jako kopy mezi nohy, hlavičky a skoro holé ruce.. ale s tou helmou to asi ňák nedali, protože mlátit do plexiskla mi připadá fakt úchylné... sry ale můj názor.. nic víc :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 15:12

Low píše:sai: ne v kyokushinu ne. v takovymhle zapase stejne jako v realite se nic blokovat neda.. da se blok kontra, uhyb kontra ale nic vic.a kdyz se nekdo takhle rozjede ze nevis ktera bije a co odkad pride tak neda.


fajn.. možná jsem se trochu spletl.. krýt se z 10oz rukavicema je něco jiného než s bandážema.. :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 15:58

sai: jo to je hodne i necem jinym.. spis se mi zda zes nikdy nedostal holou rukou:) mimo to s bandazi to bude bolet daleko vic nez bez ni.. protoze ruka je zpevnena jak kamen
Naposledy upravil Low dne ned 26. bře, 2006 17:04, celkově upraveno 1
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » ned 26. bře, 2006 17:04

bohužel dostal.. a dodneška mi nejenom při jídle vyskakuje celá čelist :P

a pokud vím.. bandáže se motají hlavně aby sis nezranil zápěstí :twisted:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Gino » ned 26. bře, 2006 17:26

Sai píše:a pokud vím.. bandáže se motají hlavně aby sis nezranil zápěstí :twisted:

To je pravda, ale jejich dalsi efekt je ten, ze ti zpevni celou oblast a cim pevnejsi, tim vetsi ranu si troufnes dat :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod DMC » ned 26. bře, 2006 17:35

Low:
1. Jde o to, ze "daido juku karate" jako nazev threadu nikomu nic nerekne...a MMA je v podstate to, co se tam odehrava, kdyz si odmyslis to bily gi

2. "The striking techniques of Daido Juku are taken from Karate and Boxing, while the grappling is extracted from Freestyle Wrestling and Judo..."

Tohle podle me presne odpovida definici MMA - nikoliv "tradicniho karate".
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 18:02

DMC:

"the grappling is extracted from Freestyle Wrestling and Judo... tomuhle verim

ale co se tyce tohohle "The striking techniques of Daido Juku are taken from Karate and Boxing" tak s tim bych byl opatrnej protoze to co pouzivaj oni za udery a kryty,úhyby prostě to co se týče rukou je to samý co používá Kyokushin( doufám že je ti jasný že Kyokushin neni jen sportovní zápas ale těch technik obsahuje kapánek víc), a o Kyokushinu bych neřek že techniky rukou vychazeji z boxu.. To by pak cokoli kde se používaj ruce vycházelo z boxu.. :)

A řikat tomu MMA karate, to je stejný jako místo kyokushin řikat knock-out karate..Vždycky když se mluví o karate by se mělo uvýst o jakym stylu..
MMA to sice na jednu stranu vystihuje to tomu můžeš řikat i UFC karate :)

Jinak teď je snad každýmu jasný že používat výraz karate jako jeden styl a že je jen jedno karate je úplně zcestný..

to je holt prostě o tom že když se v ČR řekne karate, každej si vybaví Shotokan a to jak vypadá a nenapadne ho že je to jen jedna forma z mnoha.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron