Combat systémy+zbraně...

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Combat systémy+zbraně...

Příspěvekod Lycanius » úte 28. bře, 2006 17:12


Zdravím všechny

Už chvíli přemýšlím o nějakém combat systému(asi KAPAP ale kdoví jak to tam bude).
Můj první dotaz,zda-li jsou školy combatů zatím jen někde v Čechách(viz. SCARS) a v Jičíně(viz. již zmíněný KAPAP).Pokud se objevilo něco jiného tak to sem prosim hoďte.
Druhý dotaz(možná trochu zvláštní ale přece),jak to je v combatech s využíváním zbraní jako jsou teleskopické obušky,tyče atd.
P.S. Jsem laik tak to prosím berte v potaz.

Díky
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

 

Příspěvekod Fireball » úte 28. bře, 2006 17:43

V SCARSe sa učí proti nožu a potom proti viac menej všetkému čo je možné na ulici stretnúť.
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 28. bře, 2006 17:48

Fireball píše:V SCARSe sa učí proti nožu a potom proti viac menej všetkému čo je možné na ulici stretnúť.


to je hodně obecný,doporučuju přečíst thredy o Scarsu. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lycanius » úte 28. bře, 2006 18:13


Ty thready sem četl 3x(ale Jihlava je z ruky).Takže tomu můžu rozumět tak že se některý trening až si na např na 3 levelu řekne:teď zkusíme nějakou sestavu s tím a tím......
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Jendis » úte 28. bře, 2006 18:48

ne-e...žádná sestava...nic takového.....jde o to,že to,co se učíš s holou rukou,potom aplikuješ na zbraň...jde o princip....učíš se pořád to samé.Takhle popisovat je to dost těžký,najde se zase nějaký chytrák,který do toho bude šťourat(a já to neumím popsat,aby to vystihlo,co mám na mysli)....nutno vidět.
Hodně se spáruje(s chrániči),technika se cvičí s kontaktem,učíš se reagovat,odbouráváš psychické bloky,respekt ze zbraně...atdatd.
Odkud jsi???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lycanius » úte 28. bře, 2006 19:13


Z Valmezu(Valašské Meziříčí,okr.Vsetín)
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Jendis » úte 28. bře, 2006 19:19

Hmmm.....nevím o žádném klubu v tomhle okolí.... :? :(
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » úte 28. bře, 2006 20:12

Sorry.
2x :(
Naposledy upravil Fireball dne úte 28. bře, 2006 21:15, celkově upraveno 1
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Lycanius » úte 28. bře, 2006 20:46


2Fireball:Jo ale Lipt. Mikuláš je taky trochu dál.
Jinak díky Jendisovi a Firebalovi za rady a poku ostatní o něčem budou vědět tak at napíšou SZ nebo at to klidně hodí sem na forum třeba se někteří taky rádi podívají.

Zatím se mějte
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Fireball » úte 28. bře, 2006 21:17

No ja som to chodil študovať do Brna - 6 h busom.
Ale je to o tom kto čo je ochotný obetovať a každý máme iné priority, a to neznamená, že je niekto horší či lepší ak to neurobí ako my ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Jendis » úte 28. bře, 2006 21:46

Hmmm...myslím,že v Brně si už ale nezacvičí...musel by do Jihlavy,páč mám takovej pocit,že v Telči už se taky necvičí,že to Zdenek přesunul do Jihlavy.Ale nevím to úplně 100%.Tedy,mluvím o Scarsu.

Co se týče teho teleskopu,mohl by v Brně jít do Cliffoth Academy,pobočka školy Sitra Achra....kluci jsou tam velmi šikovní,metodika velmi dobrá a učí sebeobranu,nožíky a jsou instruktory ASP.Z vlastní zkušenosti můžu jen doporučit.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod oswald » stř 29. bře, 2006 11:18

Jendis píše:Hmmm...myslím,že v Brně si už ale nezacvičí...musel by do Jihlavy,páč mám takovej pocit,že v Telči už se taky necvičí,že to Zdenek přesunul do Jihlavy.Ale nevím to úplně 100%.Tedy,mluvím o Scarsu.

Co se týče teho teleskopu,mohl by v Brně jít do Cliffoth Academy,pobočka školy Sitra Achra....kluci jsou tam velmi šikovní,metodika velmi dobrá a učí sebeobranu,nožíky a jsou instruktory ASP.Z vlastní zkušenosti můžu jen doporučit.


To jo Cloffothi jsou cool!
legio patria nostra - "já jsem všude zdejší"
oswald
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 28. pro, 2005 0:00

Příspěvekod warrern » stř 29. bře, 2006 11:39

Lycanius píše:
Z Valmezu(Valašské Meziříčí,okr.Vsetín)


A hele.... Ja taky :D .Pokud netrvas pouze na military combat systemu (nebo co to je), tak ve valu je sposta jinych klubu... (aikido, kung fu, karate(tradicni i sportovni), box, kick box...) Ja osobne cvicim kung fu u mistra Pavla Adamka, a rozhodne nelituju... je to o vsem... formy i sebeobrana, ale ne proti nozi, obusku a pod. Potom pozedeji kdyz budes dobry, se k zbranim dostanes taky, ale to jsou predevsim tradicni zbrane(tyc, savle, motyli mece...). Zalezi na tom, co ocekavas ze z tebe bude
warrern
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Lycanius » stř 29. bře, 2006 14:25


2warren:tak to ja tě možná od vidění znám.....a taky znám od vidění sifu Adámka.
Ale jinak ja chodim do kickboxu a docela mě to baví+parta je tam skvělá takže opustit to tam by mě to trochu mrzelo.Ale přece mi tam jen chybí ta sebeobrana(i když tam něco je) a taky by mě bavily zbraně.Tak newim.....
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod pm » stř 29. bře, 2006 17:47

warrern píše:
Lycanius píše:
Z Valmezu(Valašské Meziříčí,okr.Vsetín)


A hele.... Ja taky :D .Pokud netrvas pouze na military combat systemu (nebo co to je), tak ve valu je sposta jinych klubu... (aikido, kung fu, karate(tradicni i sportovni), box, kick box...) Ja osobne cvicim kung fu u mistra Pavla Adamka, a rozhodne nelituju... je to o vsem... formy i sebeobrana, ale ne proti nozi, obusku a pod. Potom pozedeji kdyz budes dobry, se k zbranim dostanes taky, ale to jsou predevsim tradicni zbrane(tyc, savle, motyli mece...). Zalezi na tom, co ocekavas ze z tebe bude


v Hung Kyun se samozrejme cvici obrana proti nozi, obusku, baseballove palce atd. s mym sifu (ktery je bratrem ucitele Tveho sifu) jsme o tom dokonce nafotili knihu, ktera tento rok vyjde - Lam Ga Hung Kyun Saan Sau, pouziti LGHK v realnem boji "na ulici"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Lycanius » stř 29. bře, 2006 20:34


2pm:dival jsem se na vaše stránky a taky pěkné jenže daleko.... :( .©koda.Všichni sem hážou takové dobré sajty a pro mě to je moc vzdálené.A navíc si myslím že semináře nedají nikdy tolik co pravidelný tréning.Ach jo...
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod raduz » čtv 30. bře, 2006 11:32

PM: ked to vijde, dufam ze das vediet (aj tu), zaujimavy projekt, mohlo by z toho byt aj video na Vasich www? alebo uz je?
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod pm » čtv 30. bře, 2006 13:14

jasne ze dam vedet. ukazky rozhodne budou na nasich www, jak foto, tak videa. mejte jen strpeni!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00


Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron