GK

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

GK

Příspěvekod Kwai_Cheng » ned 02. dub, 2006 17:17

Nazdar vsem! Tematem tohoto fora je jedna z (ne)praktickych veci üzivana k posilovani zapesti, predlokti, takzvane gumove kolecko:) Existuje mnoho nazoru na nej, podelte se se svymi osobnimy zkusenostmi!
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

 

Příspěvekod sulthan » pon 03. dub, 2006 11:19

jednu dobu jsem ho sebou neustale nosil v kapse a posiloval v MHD, ale potom jsem toho nechal, protoze se mi na prstech neustale delaly mozoly.
Kdyz ted nekdy s krouzkem cvicim, tak ho vzdycky obalim do kapesniku, protoze ta guma je na holou kuzi fakt hodne neprijemna.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod dondyna » pon 03. dub, 2006 13:18

sulthan píše:jednu dobu jsem ho sebou neustale nosil v kapse a posiloval v MHD, ale potom jsem toho nechal, protoze se mi na prstech neustale delaly mozoly.
Kdyz ted nekdy s krouzkem cvicim, tak ho vzdycky obalim do kapesniku, protoze ta guma je na holou kuzi fakt hodne neprijemna.


to je zajímavé...,ale budí to dojem, jako by jsi měl strach,že jsi při cvičení BU otlučeš ruce.... :lol:
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

Příspěvekod sulthan » pon 03. dub, 2006 14:00

dondyna píše:to je zajímavé...,ale budí to dojem, jako by jsi měl strach,že jsi při cvičení BU otlučeš ruce.... :lol:


nesouhlasim. Klidne delam kliky na kloubech, busim do pytle...
Posilovaci krouzek slouzi k necemu jinemu. Kdyz ho 500x v rychlem sledu zmacknes, tak se ti na prstech udelaji celkem slusny mozoly (guma se prilepi na kuzi a jak se s ni pohybuje, tak se kuze spali).
Kvuli tomu s tim krouzkem nebudes moct nejakou dobu cvicit (a delat spoustu jinych veci, pri kterych potrebujes neco chytit do ruky). Je lepsi chranit se pred mozoly a moci posilovat pravidelne.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » pon 03. dub, 2006 14:20

ja to teda sice 500x nedam, ale kdyz to davam treba 100x (anebo moji oblibenou pyramidku - 100x, protrepat, 50x, 40x, 30, 2x20 a nakonec jeste parkrat oba najednou) tak jsem z toho fakt mozouly nemel. To uz je mam mnohem vic z hrazdy...ja osobne ringo krouzky doporucuju
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

answ

Příspěvekod Kwai_Cheng » pon 03. dub, 2006 20:10

Hm, to je fakt, mam podobnou zkusenost s mozolama, jako pise sulthan, akorat ze (alespon me) se s tim podarilo vyporadat jinak, coz je dano zcasti jinym typem treninku s krouzkem a taky ze sem to pak chytil trochu jinak... :D
Ja osobne cvicim s krouzkem tim zpusobem, ze nejdriv jen tak zlehka mackam abych se rozehral, pak na mackani pouzivam jenom ukazovacek, prostrednicek a palec (prsty ve kterych je nejvetsi sila), pak jenom prstenicek, malicek a palec a pak prichazi to nejlepsi a to ze krouzek stisknes vsema prstama, ale co nejvic, jako by ti slo o zivot a podrzis to na 2-5 sekund...podle me se tak ziska hodne sily ve stisku...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod sulthan » pon 03. dub, 2006 21:29

Na posileni je to dobry, jenom kdyby ta vrchni cast nebyla z gumy.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

answ3

Příspěvekod Kwai_Cheng » úte 04. dub, 2006 20:22

Hm, tak zkus kdyz krouzek zmacknes a pak poustis, zkus ho nepustit uplne, myslim aby byl porad trosicku zmacknutej, tak se ti nebude v ruce hybat a nebudes mit (snad) takovy problemy s mozolama :P
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron