Zranění....

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Zranění....

Příspěvekod Jendis » pát 01. črc, 2005 16:30

Teda,mne teď poslední dobou ale napadají divná témata.... :oops:

Máte za sebou nějaké zranění z tréninku :?: Jestli ano....náhoda,shoda okolností........nebo vlastní nedisciplinovanost :?:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Jendis » pát 01. črc, 2005 16:32

©marjá...proč se to hodilo do BU obecně,když jsem byl v relaxaci,kondici a zdraví?????? :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 01. črc, 2005 17:32

nejhorsi je, kdyz nemas poneti o svojem tele :D
ja takhle jednou prisel o 2 zuby
mel jsem neustale zatnute trapezy a jine krcni svaly a nedelalo to dobrotu
po asi 2 letech uz jsem ty bolesti hlavy celkem nezvladal + ty dva zuby to nedaly ... nejak se rozpadly ... :D
vubec jsem netusil, co s tim, pak jsem nastesti potkal jednoho sikovneho doktora (p. Kolar) a ten mi poradil. Dik!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 01. črc, 2005 22:10

Zapálené klouby????To znamená co???


U mne se zatím nic vážnějšího nevyskytlo...snad jen pár výronů(to hlavně z nedisciplinovanosti tréninkového partnera-hodí,ale nepustí),natřikrát vykloubeného palce na noze(náhoda,oba jsme udělali přískok v jeden okamžik,on měl tenisky,já bos...to si pamatuju nejvíc,hlavně martýrium u mastičkáře a debatu se zdr.sestrou o tom,jestli sádra jo,nebo ne).....jinak zatím nic.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 02. črc, 2005 11:01

Hezký...takže,abych Ti řekl,trošku máš ponětí,jak se cítím se svou lupenkou v kloubech :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sai » sob 02. črc, 2005 11:06

já jsem si zas před časem opakovaně natáhl pravé tříslo... z nedostatečné rozcičky a přetrénování....
no.. asi týden jsem si nemohl pořádně sednout ani na hajzl, ale jak jsem chodil tak to bylo good... ted už to je v poho..... někdy to ale ještě cítím..
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mik » sob 02. črc, 2005 11:37

Ze začátku cvičení sem míval natažené svaly na nohách a přetažené kyčle ze strečingu. Když sem začínal cvičit s jedním kamarádem, tak se nechal unést jedou technikou loktem na obličej. A od té doby mám trochu nakřivo nos. :lol: Nebo sem dřív míval zablokovanou krční páteř z nedosatečného rozcvičení. Co člověk cvičí dýl, tak si dává už asi větší pozor. Teď už se mi naštěstí dlouho nic nestalo. :P
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 02. črc, 2005 16:20

ukropcany píše:Lupenkou myslíš praskanie v kĺboch, alebo psoriázu?


psoriázu...ale mám z toho psoriatickou artritidu(viz thread BU a stáří)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 02. črc, 2005 18:18

:oops: :oops: double post
Naposledy upravil Jendis dne sob 02. črc, 2005 18:21, celkově upraveno 1
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 02. črc, 2005 18:20

Jendis píše:
ukropcany píše: lebo radšej nevedieť... :roll: ...hneď by mi dali 20 diagnóz... :D


No to máš recht....vždycky si něco najdou,parchanti...nemám je rád.....vyhánějí čerta ďáblem :evil:



Paradoxně mi ta psoriáza pomáhá v tom,že musím všechno na tréninku dělat správně...jak něco dělám špatně,hned o tom vím :wink: :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Lin-Shit » úte 04. dub, 2006 20:32

Natiahnute vazivo v zapesti, ktore som este pekne pretrenoval v posilke...je to chronickeee, dost ma to obmedzuje v treningu. uz aj stracam motivaiciu. tak ma napadlo: Aka je pravdepodobnost ze pri zlomeni nosa zostane nos krivy? apropooo ake mozu byt dalsie nasledky po zlomeniine nosnej kosti? ktore casti nosa sa mozu triestivo zlomit a "dostat sa do mozgu" ? (mozno som mal dat novy topic :wink: )
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod fakt » stř 05. dub, 2006 7:33

Několikrát nalomený a zlomený nos, zlomené zápěstí.
Dříve občas voda v koleni a strhnuté nehty na nohou.
Co se týče následků po vyhlazení tváře:
1 vizuální - nos lehce zakřivený
- nutnost úpravy brýlí
2 funkční - při dýchání snížená průchodnost jedné strany
- v zimě častá krvácivost
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Hark » stř 05. dub, 2006 8:39

zapálené ramenné kĺby = zánět ramenních kloubů (česky)

Záněty kloubů jsou docela svinstvo, drží se a nechtěj pustit.

Mně se zranění docela vyhýbají (prasklou kůži při zásahu mečem nepočítám a na šití to nikdy nebylo). Akorát než jsem si pořídil chrániče na kolena, tak jsem do levého kolene dostal tolik zásahů mečem (brždených, ale to kolenu nevysvětlíš), že mám teď vodu v koleně. Ale prý se to spraví :-)

A při tréninku wing chun nepamatuji zranění žádné. Nepočítám že někdo občas omylem dostane do nosu až mu teče červená, ale zlomený nos nikdy. Prsty v oku se taky občas přihodí, ale zatím to na nikom nezanechalo trvalé následky. Jednou se podařilo vrazit prsty do šíje kolegovi takovým způsobem, že na 5 minut usnul. :-) Asi jsme trefili dobrý nervový zakončení :-)

Takže nejhorší je ten zánět v koleně ze šermu - a modřiny na předloktích, holeních a stehnech, cheche :)
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod krovak » stř 05. dub, 2006 9:31

4 ukropcany: clovece a to s tymi klbami nic nerobis aby sa to zlepsilo?
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Clarke » úte 12. úno, 2008 9:47

Možná je to na samostatné téma, ale nechci bu.cz bordelit, tak to přihodím sem :-)
Taky do vás kamarádi / rodina / kolegové ... neustále rejou, že jste magoři, protože děláte BU/BS? ®e se zraníte / zmrzačíte / zabijete ... ? Fakt je, že "párkrát" jsem se už zranil (záda, palce u nohou, holeň, zuby - tedy z těch dlouhodobějších a nepříjemnějších), ale jsou BU ohledně zranění vážně tak hrozný, v porovnání s ostatními sporty?

Trošku jsem zagůglil, a tady jsou statistiky.

1) rozsáhlá tabulka, hodně sportů:
http://www.nyssf.org/statistics1998.html - zajímavé je, že třeba roztleskávačky jsou statisticky zraněné častěji než boxeři :-) Zaujalo mne také výrazně nižší procento zranění u MA oproti boxu a wrestlingu, potvrzuje to moje "zkušenosti" - když jsem se zranil, tak to téměř vždycky bylo v úchopu, nebo na zemi (on třeba hod "s lehkým kontaktem" se udělá těžko :-) ).

2) jiné dvě statistiky, navzájem velmi podobné:
http://www.cdc.gov/nchs/about/major/ahc ... ytable.htm a pak http://www.iprc.unc.edu/pages/stats/sports.html - obě se shodují, že zranění v "combative sports" je kolem 2%. To je alespoň pro laika podezřele nízké číslo. Řekl bych, že nezohledňují fakt, že třeba fotbal hraje kdekdo, ale BU/BS je v porovnání s nimi celkem minoritní záležitost (a nebo nám skóre vylepšujou Aikiďáci a Tai-chisti - ne to bylo ošklivé, peace :wink: ).

3) závěrem MEGA statistika:
http://www.americansportsdata.com/ss_pa ... _spec6.asp - nalistoval jsem ji na stránku, která se věnuje úrazovosti v "personal contact sports". Pokud si ji chcete prohlédnout celou (úrazovost dle jiných kritérií) použijte čudlíky dole. Tahle mi ale už doopravdy přijde zvláštní. Boxeři se na úrazech ve sportu podílí jen 0,4% ? A co ten basket hned vedle, 100% ? Přiznám se že jsem byl líný louskat metodiku toho měření, ale jestli někdo máte dlouhé večery, s chutí do toho :-)

Co dodat závěrem? Snad jen že to snad nebude s těma zraněníma v BU/BS zas tak horký. A jestli někdo, někdy, někde narazíte na podobnou statistiku z ČR (tipuju že zdravotní i normální pojišťovny a možná ministerstvo zdravotnictví si podobné statistiky určitě vedou) tak to sem určitě přihoďte.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 12. úno, 2008 10:01

No když už jsme u toho tak jsem jednou na tréninku špatně kopnul mae geri a zachytil jsem malíčkem o kolegovo koleno, malíček byl potom brutálně vynutej do strany a byl na tom bledě :D tak jsem šel za trenérem a řikam co se mi stalo až po čase mi došlo že si ze mě dělal srandu, tenkrát mi řekl:
"No Tome tyhle zlomený malíčky to chirurgové nedávaj na dlahy a do sádry malíček je malej a neni potřeba pro rovnováhu oni to mrchy většinou uříznou" a tvářil se úplně vážně.
Tak sem byl z něj hotovej že sem malíček vzal a svépomocí narovnal přibližně do původní polohy a bylo to vyřízený normálně se to na 100% zahojilo byl totiž jenom vykloubenej. :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » úte 12. úno, 2008 10:46

Na konci roztahování, když jsem zkoušel rozštěp, tak jedna " chytrá " holčina na mně skočila a já ho poprve udělal uplně na zem. Odnesla to třísla a krejčáky. Je to tak 18 let, ale občas to je pořát znát. Moc té dívence děkuji za nevšední zážitky.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » úte 12. úno, 2008 11:26

No, tak abyhc nezůstával po zadu:
Boelst v levém koleni při jakkékoli větší zátěži..
Na posledním tréninku mi tak ošklivně křuplo v obou kolenác ha týden bolela jak čert.. - Nemoh lsme je pomal uani skrčit

mno a plus ot klasické křupání veškerých možných, i němožných kloubů, taková hra na kostlivce..
Jinak, vážnější zranění z BU sem neměl.. Akorát jendomu známému, kdžy jsem kdysi chodil na aikido ,se stala otevřená zloměnina - Příliš se bránil terhcnice a kčuplo mu v tom a kost vyjela ven..Ošklivé..
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 12. úno, 2008 11:29

trénink šermu....baletní sál,zrcadlový...paráda...jen jedna maličkost....voskovaná podlaha....podklouznutí nohy při výpadu...a rázem je čepel kordu skrznaskrz sokovu nohu...moc pěknej pohled to byl....ani nevěděli,jak ho naložit do sanitky,chudáka.......... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » úte 12. úno, 2008 11:49

Tak jo nechtěl jsem to tu hrotit ale jednou jsem spároval bez rukavic s kámošem v takový provizorní tělocvičně no a jeden úder kámoš vykryl tak že mi hodil ruku přímo do skleněnýho lustru nad náma, když jsem se podíval na ruku tak z dlaně a bříšek prstů čouhaly cáry masa
a všude hodně krve, když jsem se zeptal doktora jestli bude ruka ok tak mi cynicky řekl že to asi přežiju, nebyly naštěstí poraněný šlachy a ruka je teď ok.
Zásada zní:Netrénovat pod skleněným lustrem bez 20 oz rukavic :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků