kde splašit víc energie?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

kde splašit víc energie?

Příspěvekod Sanchez » čtv 13. dub, 2006 15:17

Zdravim. Nedělám sice BU, ale dost sportuju a mám problémy s únavou a nedostatkem energie. Bolí mě vždy nohy i celé tělo a přinutit se k nějakému pohybu je velmi těžké. Rád bych začal s nějakou doplňující výživou, ale nemám přesně jasno v tom, co je nejlepší. Mám takové tři základní "plány", byl bych rád kdybyste se k tomu nějakým způsobem vyjádřili a poradili případné konkrétní produkty.

1) koenzym Q10
Na ten jsem slyšel samou chválu, nicméně jeden člověk mi nedávno řekl, že mnohem efektivnější než koenzym je:

2) creatin, L-glutamin a především L-carnitin
Nevím přesně v čem se tohle vyskytuje, ale nerad bych kupoval nějaké gainery co pijou kulturisti

3) energetické nápoje
Red Bull nebo Kamikaze mě vždy dost nakopne, ale abych si kupoval plechovku na každý den mi přijde moc drahé. Nicméně v kombinaci s jednou z výše uvedených variant by to mohlo mít výborný účinek


Předem děkuju všem za rady a tipy.
Sanchez
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod sulthan » čtv 13. dub, 2006 15:33

3) energeticky napoje urcite ne. Tim se hlavne potlaci pocit unavy - kdyz potom nebudes citit, jak moc jsi unavenej, tak to snadno prezenes a zkolabujes.
Jednou z hlavnich ucinnych slozek je kofein.

2) creatin je (pokud se nemylim) hlavne na zvetsovani objemu svalu. Navic nedavna zprava potravinarsky inspekce konstatovala, ze vetsina vyrobcu do creatinu pridava steroidy. Proti unave asi moc nepomuze.

Ostatni neznam.

Jenom jeden napad - netrpis treba nedostatkem spanku? To dokaze udelat celkem hodne.
Nebo treba spatne stravovani?
Permanentni unava muze byt take zpusobena nejakou nemoci.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod PC » čtv 13. dub, 2006 15:44

Cau,
koenzym lze doporucit, ale creatin podporuje rychly naber svalove hmoty, L-carnitin odbourava tuky, takze tahle sada je presne to co ty asi nechces... neboli pro kulturisty :-)
energeticke napoje te prave nakopnou nachvili a jejich aktivni slozky (guarana taurin) zejmena podporuji mozkovou cinnost, takze jejich dopad na svalovou unavu je nepatrny a na zdravi obecne diskutabilní..
Pro rychle doplneni energie ve svalech je nejlepsi fruktoza, rychle se rozklada a jde primo na misto urceni tedy do svalu.
Nejlepsi je hroznovy cukr, k dostani v takovych rychle rozpustnych bonbonech v lekarnach, cena cca 20 kc
Podle toho co pises by mohlo byt pricinou bolavosti nohou a tela nahromadeni kyseliny mlecne ve svalech, asi by si se mel zamerit na regeneraci po sportovnim vykonu a vyplaveni kyseliny ze svalstva.
Obecne jsem proti podavaní vlekeho mnozství potravinových suplementu... mam spis pocit, ze je to velekj business, nez cokoliv potrebneho, ale to je na kazdym jak si to prebere ;-)
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Miro » čtv 13. dub, 2006 15:52

Najlepsie je opium - ked som si ho vecer dal, na druhy den som behal po dzungli ako divy.
Pokial si myslis, ze opium nie je to prave, tak si skus uvedomit, ze ani tie chemikalie, co chces brat, nie su. Z hladiska fyziologie je telesna unava prejavom nedostatocneho rozlozenia nejakeho mlieka, co sa tvori v bunkach stiepenim adenozintrifosfatu ci akej psej matere (odbornici, sorry, uz som to kompletne zabudol) a tie chemikalie to s najvacsou pravdepodobnostou iba zakryju...
Pocuvaj svoje telo - ked Ti hovori, ze mas dost, tak mas dost, takze prestan spekulovat nad tym, ako ho vyburcovat k vykonu, pretoze tym si pomozes iba kratkodobo, ale za cenu vyssieho celkoveho opotrebovania z dlhodobeho hladiska. Niekedy nie je ina moznost (napriklad ked je clovek na seminari alebo na pretekoch a par dni musi makat furt naplno), ale ked sa jedna o bezne dni, tak zmen styl treningu: v jeden den sa venuj kondicke ci comukolvek co Ta pekne znici, druhy den sa venuj pilovaniu technickej preciznosti (cim by si sa nemal znicit natolko a telo moze regenerovat), treti den sa venuj trebars vytrvalosti (kde zatazenie tela je sice dlhodobe, ale na nizsej urovni) a az dalsi den chod opat na silovy trening a znic sa opat.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Fukki » čtv 13. dub, 2006 16:26

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 18:23, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Sanchez » čtv 13. dub, 2006 18:43

sulthan: Spim tak 5-7 hodin přes týden a špatné stravování.. no, jim na co mam chuť a když mam hlad tak moc neřešim kolik je zrovna hodin :). S tou nemocí radši nestraš :)


Miro: Něco na tom asi bude :)


PC: tu sadu s creatinem a carnitinem mi poradil kulturista, on tohle cpe každýmu blbec :)
Myslim že si na to kápnul s tou kyselinou mléčnou. Je fakt že "warming down" moc neřešim, ale asi začnu. Dříve jsem se ani moc nezahříval před výkonem, ale po několika zranění jsem začal. Budu muset strečinku a zahřívání před i po výkonu věnovat více času.
Jinak můžeš mi podat bližší informace k těm bonbonum s hroznovym cukrem? Třeba jak se jmenujou, jestli jich je víc druhů apod.
Sanchez
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00

Příspěvekod JAQ » čtv 13. dub, 2006 18:59

Ja jsem si ted sehnal Glukopur, mela by to byt cista glukoza (stoji to asi 20 korun za 250 gramu). Fakt je ze to nepouzivam pri vyslovene fyzicke namaze, ale spis kdyz potrebuju nespat a kombinuju to se vsim moznym (mate, guarana, caj...), ale celkem to pomaha...:-)
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

kde splašit víc energie

Příspěvekod PETR152 » čtv 13. dub, 2006 19:06

sežer to všechno ať se pořádně zesereš a budeš mít energie víc než dost
PETR152
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00
Bydliště: Strunkovice nad Blanicí

Příspěvekod unichytrak » čtv 13. dub, 2006 20:36

JESTLI TADY VSICHNI ROZUMI BOJOVYM UMENIM JAKO VYZIVE
TAK ME TADY ASI NIKDO NEPREPERE :D
unichytrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00

Příspěvekod PC » pát 14. dub, 2006 9:37

hele jak se to menuje nevim, je to tuba bonbonu zabalena v celofanu a na koncich jen zatocena, prichute jsou ruzny, kiwi, maliny, jabka atd, v lekarne to vetsinou maj na pulte u Halls atd, kdyz reknes hroznovej cukr, tak ti to urcite ukazou, ja to kupuju hlavne na daleky cesty, treba v asii, kdyz je mi napriklad blbe z jidla a bliju horem dolem, ale potrebuju fungovat tak doplnuji timhle
v cechach malo kdy, jen kdyz vim, ze pujde do tuhyho (ocekavam velkej vydej energie)
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

 

2Miro

Příspěvekod Panda » pát 14. dub, 2006 10:10

Dřív jsem doplňky výživy zatracoval taky jako nepřirozené.Poměrně nedávno jsem se o tom ale bavil s jedním poměrně zkušeným kulturistou a ten mi pověděl že na tom jak moc někteří trénujeme taky není nic přirozeného, a že kdyby napřiklad on měl sníst přirozené jídlo v takovém množství jako jeho tělo potřebuje, uplně by mu to za pár let zničilo trávicí systém, tím že si bere výřivu v předpřipravené podobě vlastně šetří tělo...myslím že když se k doplňkům přistupuje takhle zoodpovědně tak proč ne?...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PC » pát 14. dub, 2006 10:28

4 panda: no dejme tomu, ale i zkuseny kulturista (treba pan Chaloupka je verejnym zastancem rozumneho podavani anabolik 8-O), buduje svalovou hmotu, tedy neco o co vetsine z nas nejde, vratme se trochu zpatky a zjistis, ze nasi predci makali mnohem vice fyzicky nez vetsina za nas a jejich stravovaci navyky byli uplne jine, jedli mnohem mene masa, nez se ji dnes napriklad, a jejich vydej byl taky uplne jiny a presto nepouzivali suplementy
ja sem zase byl nedavno na prednasce pana Skorpila (chlapik, co beha treba 250km :-)) a od nej slysel jak je rad, ze uz nema smlouvu se zadnym dodavatelem suplementu na trh a muze konecne doporucovat to co je opravdu dobre a potrebne... no a moc toho nebylo co by doporucil, pusobi jako sportovni poradce a trener, vstupni testy ma zalozene na ajurvede, a snazi spise prizpusobit jidelnicek typu cvicence, nez sypat, pripadne puziva prirodne ziskane latky (nakliceny semena, atd)
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod TRIOBO » pát 14. dub, 2006 13:59

Vzhladom k tomu ze clovek je tvor prirodny...tak by som neriesil nejake pripravky,napoje apod.. alebo tabletkove formy.

Zacal by som nasledovne:

1.ked sa necitim dobre a chcem cvicit asi nieco nerobim dobre
- to znamena treba zmenit cas cvicenia a cas oddychu

- upravit jedalny listok - jest menej karcinogennych (vyprazanych) jedal a jest viac sacharidovych jedal

- vela ovocia a zeleniny (zelenu papriku, citrony, kiwi,cviklu,kapustu apod..) a robit kombinacie salatov aby sa ti to nezhnusilo

- nejest velke jedla po 18 hodine


- a co je hlavne ist spat pred 23 hodinou...

- počas spanku by malo byt v miestnosi ticho čiže žiadne radio, a podobne srandy pretože to telo unavuje aj počas spanku....

myslim ze ked tento system zauzivas tak po 1 tyzdni uvidis vysledok.
TRIOBO
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

Příspěvekod maus » pát 14. dub, 2006 16:41

TRIOBO: Súhlasim s tebou vo vsetkom az na ten cas cvicenia. Nieje to az tak jednoduche ak sa musiš prispůsobit aj iným a ak nemas az tolko volnohe casu.
maus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00
Bydliště: BJ

Re: kde splašit víc energie?

Příspěvekod diablik » pát 14. dub, 2006 16:53

[quote="Sanchez"]Zdravim. Nedělám sice BU, ale dost sportuju a mám problémy s únavou a nedostatkem energie. Bolí mě vždy nohy i celé tělo a přinutit se k nějakému pohybu je velmi těžké. -SI URCITE PRETRENOVANY :wink: SKUS PRIDAT VIC KOMPLEXNYCH SACHARIDOV/CELZRNY CHLEBA,ZEMIAKY,RYZA ATD/ +TUKY,AK MAS RYCHLY METABOLIZMUS...URCITE JE CHYBA V TVOJEJE STRAVE+MALO ASI SPIS..A MAS VELKY VYDAJ ENERGIE..ZRATANIM TYCHTO FATKTOROV SI SA DOSTAL,TAM KDE SI 8O 8O ,ZAZIL SOM NA SEBE PODOBNE STAVY :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pát 14. dub, 2006 16:57

- nejest velke jedla po 18 hodine-TOTO TU JE BLBOST,TOTO PLATI MOZNO TAK PRRE TLSTYCH..ALE AJ TOTO UZ JE PREKONANE...AK JE STIHLI TAK V POHO HODINU PRED SPANIM KOMPLEX.SACHARIDY S BIELKOVINOU...MUSI NATIAHNUT CIM VIAC GLYKOGENU DO PECENE A DO SVALOV,BIELKOVINY BUDU HO REGENEROVAT/KOSTI,KLBY,SVALOVINU,SLACHY/



myslim ze ked tento system zauzivas tak po 1 tyzdni uvidis vysledok.[/quote]-AK JE SILNE PRETRENOVANY ,TAK SI POCKA DLHSIE AKO TYZDEN...ODPORUCAM ZAKUPIT KNIHU O SPORTOVEJ VYZIVE,TAM NAJDES VSETKO CO POTREBUJES
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Hyperboreus » pát 14. dub, 2006 17:17

Zkus v rozumné míře doplnit minerální látky./Penco/
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod TRIOBO » sob 15. dub, 2006 14:24

diablik píše:- nejest velke jedla po 18 hodine-TOTO TU JE BLBOST,TOTO PLATI MOZNO TAK PRRE TLSTYCH..ALE AJ TOTO UZ JE PREKONANE...AK JE STIHLI TAK V POHO HODINU PRED SPANIM KOMPLEX.SACHARIDY S BIELKOVINOU...MUSI NATIAHNUT CIM VIAC GLYKOGENU DO PECENE A DO SVALOV,BIELKOVINY BUDU HO REGENEROVAT/KOSTI,KLBY,SVALOVINU,SLACHY/


Mal som na mysli nejst po 18 hodine koli tomu ze zaludok a ine organy v noci potom pracuju (a clovek sa budi uz rano unaveny)...a pokial mu ide o naberanie hmoty tak potom mas pravdu... :)
TRIOBO
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » sob 15. dub, 2006 15:36

(a clovek sa budi uz rano unaveny)...a pokial mu ide o naberanie hmoty tak potom mas pravdu... :)[/quote]...JE JEDNO CI OBJEM,ALEBOBEHAS MARATONY,KED SA NAJES O 18TEJ,TAK DO RANA MAS SPALENYCH 80 PERCENT GLYKOGENU..TAKZE KLUDNE JEST AJ HODINU-DVA PRE SPANIM...LEN NIE TAZKE,Z TOHO BUDES MAT TAZKY ZALUDOK...
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Mato89 » úte 09. kvě, 2006 18:36

8)
Mato89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron