projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Rychi » stř 12. dub, 2006 13:25

Makoto píše:Presne tak, chce to jen cvicit a prestat verit tem bachorkam, ze je to pouze pro vyvolene ci obdarene kdovijakym genetickym kodem :-)
Neni to zadna magic predavana z mistra na close door studenta :-)

No ale v tom to je - co presne cvicit???
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

 

Příspěvekod Makoto » stř 12. dub, 2006 13:37

Musis jist kazdej treti den syrovou ryzi a zapijet to krvi z mloka :-)
Ted vazne, pokud te tohle zajima, tak jak napsal kolega, prijd na nejaky seminar s Lenskensem nebo se Sokem. Seznamis se tam lidmi a pak se domluvis na pravidelnych trenincich. Predem vsak upozornuji, ze jak v Hakko ryu, tak v Aikijutsu Yamaue Ryu neni trenink zamereny pouze na toto. Ucis se techniky danne skoly a tohle prichazi s casem. Necekej tedy, ze tam prijdes a reknes, ze se chces ucit pouze tohle. Pravdepodobne te poslou do.... no vsak vis kam. Navic se to neda uspechat. Myslim, ze kolega z Hakko ryu se mnou bude souhlasit, kdyz reknu, ze na tohle clovek musi dorust (treninnkem...a mozna i vekem v urcitem slova smyslu) Uz jsem to tu nekolikrat psal - ptej se lidi, kteri s tim maji pratickou osobni zkusenost. Sokeho (na seminarich), Lenskense (na seminarich) nebo na strankach jednotlivych oddilu najdes i kontakty na kluky, kteri to umeji, ptej se jich. Tady je to jen o tom, ze jsem to videl, vyzkouseli to na me a funguje to. To je vse, co mohu rici. Tak uz prestejte klast neustale ty same dotazy... bez urazky :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Rychi » stř 12. dub, 2006 17:54

Makoto píše:Musis jist kazdej treti den syrovou ryzi a zapijet to krvi z mloka :-)
Ted vazne, pokud te tohle zajima, tak jak napsal kolega, prijd na nejaky seminar s Lenskensem nebo se Sokem. Seznamis se tam lidmi a pak se domluvis na pravidelnych trenincich. Predem vsak upozornuji, ze jak v Hakko ryu, tak v Aikijutsu Yamaue Ryu neni trenink zamereny pouze na toto. Ucis se techniky danne skoly a tohle prichazi s casem. Necekej tedy, ze tam prijdes a reknes, ze se chces ucit pouze tohle. Pravdepodobne te poslou do.... no vsak vis kam. Navic se to neda uspechat. Myslim, ze kolega z Hakko ryu se mnou bude souhlasit, kdyz reknu, ze na tohle clovek musi dorust (treninnkem...a mozna i vekem v urcitem slova smyslu) Uz jsem to tu nekolikrat psal - ptej se lidi, kteri s tim maji pratickou osobni zkusenost. Sokeho (na seminarich), Lenskense (na seminarich) nebo na strankach jednotlivych oddilu najdes i kontakty na kluky, kteri to umeji, ptej se jich. Tady je to jen o tom, ze jsem to videl, vyzkouseli to na me a funguje to. To je vse, co mohu rici. Tak uz prestejte klast neustale ty same dotazy... bez urazky :wink:


Ok, to ja vsechno beru. Na seminar urcite pojedu, ale i tak mi porad neni jasna jedna vec a co tu zatim nikdo nevysvetlil. Porad totiz nevim jakym zpusobem se da docilit toho, abych dokazal ki citit, vnimat ji a potom pouzit. Dokazu to jenom tim, ze se budu ucit techniky aikijutsu? Kdesi na videu jsem videl chlapka co ukazoval neco jako cviceni s ki a prehazoval si s jednim klukem jakysi imaginarni mic.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

KI

Příspěvekod zm » čtv 13. dub, 2006 6:27

No myslím, že jsem to napsal jasně a nerad se opakuju, kodomo. Je to o držení těla, dýchání, uvolněnosti, pohledu a no samozřejmě také o technice a o pocitu v ní. Zapomněl jsem na koncentraci, ale ta úzce souvisí s pohledem (metsuke). Je to praxe, praxe, praxe a zase praxe a nic než praxe.
Okuden: nejdříve se člověk učí pouze pohyby a snaží se při nich o co největší uvolněnost a koncentraci na všechny výše uvedené elementy. Technika jde snaněji a snadněji a s větším počtem lidí až to jde úplně s každým. Potom se člověk soustředí hlavně na dýchání a pohyb boků (vertikální a horizontální). A potom už to všechno děláte docela nevědomky a samozřejmě a můžete se koncentrovat na úplně jiný věci, na který vám předtím nezbýval vůbec čas, ale zase jsou to ty samý elementy jako nahoře, ale z úplně jinýho pohledu a tím se ta samá technika neustále povyšuje do vyššího a vyššího levelu a pak to děláte samozřejmě za použití HARA a KI a TANDENu a CCHI (ať už tomu říká kdo chce, jak chce). No a potom začnete mít při provádění techniky dost fajn pocit a začnete si HARA a KI, ... , uvědomovat, a teď teprve začíná ta pravá práce na tom všem, protože zpětně se musíte naučit všechny techniky znova od začátku, ale úplně jinak, s minimálním pohybem a max. efektivitou. Člověk je sviňa líná, ale kdo chce ovládat jiné musí nejdříve ovládnout sám sebe.
No ale to všechno se dá taky obejít úplně jednoduše, sedněte do zazenu nebo do seiza, narovnejte záda, uvolněte se, koncentrujte se na dýchání a na pohled, začněte mumlat mantry, nebo provádět tantry, nebo zpívat sútry. Je to to samé a stejně se ten proces ošitdit, obejít nebo zkrátit moc nedá. Samozřejmě jsou talentovaní jedinci (tak jako třeba má někdo absolutní hudební sluch nebo umí malovat, ale ti si to zase neuvědomí), pokud do toho zase nedají tu tvrdou práci, bolest, čas, peníze a já nevím co všechno, tito lidé to mají jen o něco kratší.
To je vše, je to dost polopatisticky? Není na tom nic tajnýho, tu práci, atd. do toho stejně musí dát každý sám. jen si najděte dobrýho učitele, co dobrýho, toho nejlepšího.
Omlouvám se všem, kteří si tu cestu už prošli, za svoji otevřenost.
Zdeněk Minařík,
můžete mi nadávat na 604740881.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Miro » čtv 13. dub, 2006 6:47

Jaaj, hosi, prestante uz pliest hlavu ostatnym, prosim. Ani hypnoza nefunguje na vsetkych ludi, uz toboz nie toto - ked sa chcete naucit taketo putove triky, hypnozu sa naucite lacnejsie a rychlejsie.
Zdenek, sorry, ale to co ten Holandan ukazuje na svojom webe v sekcii Pictures, Ta naucim za pat minut.

Miro
Naposledy upravil Miro dne čtv 13. dub, 2006 7:00, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

KI

Příspěvekod zm » čtv 13. dub, 2006 6:58

Miro píše:Jaaj, hosi, prestante uz pliest hlavu ostatnym, prosim. Ani hypnoza nefunguje na vsetkych ludi, uz toboz nie toto - ked sa chcete naucit taketo putove triky, hypnozu sa naucite lacnejsie a rychlejsie.

Miro


To si dělej sám, mě zajímá jen seriózní BUDO. Sám si zavíráš dveře, nikdo nikoho do ničeho nenutí, ani k čtení předchozích příspěvků. V jednom z nich jsem psal o některých omezeních, které znemožňují naučení se těchto věcí. Zde bylo prakticky předvedeno jedno z nich. Bez urážky.
ZM
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Miro » čtv 13. dub, 2006 7:17

Oops, doplnok k svojmu predoslemu prispevku som pisal este predtym, nez som cital Tvoju odpoved, Zdenek. Inak Tvoju odpoved nebudem komentovat, takto to bude lepsie, vsakano...
Este jeden doplnok: nemal som na mysli celu sekciu Pictures, iba sekciu Hara/Ki. Na zvysok nemam chut sa ani divat. Pokial za seiozne BUDO povazujes ohybanie kopije na krku, tak to sa nemame o com bavit.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod zm » čtv 13. dub, 2006 9:30

Miro píše:Oops, doplnok k svojmu predoslemu prispevku som pisal este predtym, nez som cital Tvoju odpoved, Zdenek. Inak Tvoju odpoved nebudem komentovat, takto to bude lepsie, vsakano...
Este jeden doplnok: nemal som na mysli celu sekciu Pictures, iba sekciu Hara/Ki. Na zvysok nemam chut sa ani divat. Pokial za seiozne BUDO povazujes ohybanie kopije na krku, tak to sa nemame o com bavit.

Miro


Promiň, nechtěl jsem se Tě nijak dotknout, ale já Johnyho Lenskense znám už řadu let, jsme přátelé, zažil jsem to na vlastní kůži a to železo co ohnul (není to kopí) jsem držel potom v ruce, bylo to silný jako malíček. Na tom semináři, kde to dělal, jsem byl a sledoval jsem to asi ze vzdálenosti 5 metrů (viděl jsem to u něj poprvé v životě, není pouťový akrobat a to udělal na žádost účastníků semináře, ne že by sám chtěl). Pak jsem to zkoušel narovnat a nešlo mi to. Rozhodně to v tomto případě není balamucení lidí. Rozhodně negativní přístup k těmto věcem sám o sobě uzavírá dveře mnohým. Ale není mým úkolem nikoho přesvědčovat ani nutit, aby věřili, prostě to tak je. Znova opakuju, kdo nevěří, ať tam běží. BUDO není ohýbání kopí, ani přerážení desek nebo cihel, bojujeme sami se sebou a s druhými pokud je to nutné a k tomu je třeba využít všechno, co je k dispozici a třeba i to, čemu sami nevěříme. V tom se možná shodneme.
ZM
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Miro » čtv 13. dub, 2006 10:35

Zdenek,

ja netvrdim, ze ohybanie kopije (ci palec hrubeho zeleza, to je jedno) je nemozne. Ovsemze je to mozne, videlo to spustu ludi na predvadzani "mnichov" zo Shaolinu a na podobnych atrakciach.
Rovnako netvrdim, ze bezdotykova manipulacia s ludmi je nemozna. Ovsemze je mozna, videlo ju spusta ludi u roznych televiznych hypnotizerov ci na videach roznych "majstrov qi" na internete.
Tvrdim iba to, ze su to viac-menej putove triky. Ze Ta mozem naucit princip ohybania kopije na krku za 5 minut - a iba na Tebe zalezi, ci budes ochotny zabijat cas trenovanim par tyzdnov ci mesiacov, aby si zvladol aj ohnutie palec hrubeho zeleza.
A tvrdim to, ze aj manipulacia na dialku nie je az taka tazka, ze zakladne "bezdotykove udery" (takze super sa polozi, ako to tu bolo na jednom videu) Ta mozem naucit previest s vhodnymi jedincami prakticky okamzite, aj bez treningu, ide o psychologiu - a iba na Tebe zalezi, ci budes ochotny zabijat cas trenovanim par mesiacov ci rokov, aby si zvladol zmaknut aj tazsie ovplyvnitelnych ludi.

Statistiky (sice to mam z neovereneho zdroja, od mojho ucitela hypnozy, ehm, prave mame taky predmet v skole) su vsak jasne: jeden z piatich ludi je nadpriemerne hypnobilny, traja su priemer, jeden je nehypnobilny. Ak si tuto statistiku poziciame na nas pripad, ma to zmysel studovat? Co ak v suboji natrafis prave na nehypnobilneho, teda cloveka, ktoreho neovplyvnis?
A tiez stoji za to sa zamysliet nad motivmi takychto cviceni: samozrejme, ohybanim zeleza a aj manipulaciou na dialku sa clovek toho vela nenauci a samo osebe je to zabity cas, pretoze to ma vyznam akurat pre atrakcie, vlastne sebapredvadzanie resp. pre prilakanie studentov. Popravdu povediac, neviem, ci by som bol ochotny naozaj dosledne verit cloveku, ktory ma taketo tendencie. Ale to uz je moje videnie, ini to mozu vidiet inak a je to ich way.
A napokon, nedotkol si sa ma a ja k tymto veciam nemam negativny pristup (cvicim a ucim vnutorne styly a aj qigong). Ale ako prilisna negativita uzatvara cestu, aj prilisna pozitivita je zla, pretoze vedie k strate kontroly (len sa pozri na sekty a sekticky). Preto netreba hned slepo verit vsetkemu co clovek vidi. Ako sa hovori: doveruj, ale preveruj. Snaz sa vzdy rozumiet tomu, co vidis, a vzdy sa snaz najprv najst racionalne vysvetlenie pred tym, nez zacnes verit na zazraky. V tomto pripade je racionalita jasna - v prvom pripade ide o spravne rozlozenie fyzikalnej sily, v druhom o psychologicke ovplyvnovanie vybranych jedincov. Ak je to prezentovane ako nieco ine, nez v skutocnosti je, napriklad ked je to prehlasovane za manipulaciu na dialku pomocou qi, potom sa jedna o vedomy ci nevedomy podvod - ale aby som nebol prilis tvrdy, snad bude lepsie, ak sa dohodneme na tom, ze je to trik, ci oznacime to za zbozne zelanie schopnosti manipulacie s qi na dialku...

Miro

PS: Ak je to prezentovane ako cvicenie senzitivity pre studentov (vid napriklad Ryabkova Systema) a nie ako schopnost ucitela vyzarovat qi na dialku a takto manipulovat studentmi - to samozrejme jednoznacne beriem a ani nemuknem.
PS2: Kedze ako pises, bolo to ohybanie zeleza na ziadost studentov, som schopny akceptovat, ze tam nebola tuzba po predvadzani atd. - ale i v tom pripade by som povazoval vysvetlenie principu a odmietnutie predvedenia za poctivejsie (ale viem si predstavit, ze cloveka ukecaju aj k blbostiam). Proste si myslim, ze skutocne kvalitny ucitel taketo veci nepotrebuje / nemal by ukazovat (ale to uz je zasa iba moj osobny nazor, ini ludia mozu mat odlisny nazor).
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 13. dub, 2006 11:39

Miro píše:Jaaj, hosi, prestante uz pliest hlavu ostatnym, prosim. Ani hypnoza nefunguje na vsetkych ludi, uz toboz nie toto - ked sa chcete naucit taketo putove triky, hypnozu sa naucite lacnejsie a rychlejsie.
Zdenek, sorry, ale to co ten Holandan ukazuje na svojom webe v sekcii Pictures, Ta naucim za pat minut. Miro


Miro, tentokrat jsi uplne mimo misu. Netusis o cem mluvis. S hypnozou to nema nic spolecneho ba ani pribuzneho. Nesrovnavej hrusky s jabkama prosim. Nejde o putovni triky, ikdyz se zcela jiste najde mnoho vykuku, kteri o sobe budou tvrdit jak jsou magicti a grandgrandgrandmistri a ukazovat to na namesti, jako cirkusovou saradu. To vsak neznamena, ze to neexistuje. Lenskense jsem bohuzel osobne nepotkal, takze nemohu soudit, ale Sokeho jsem potkal osobne nekolikrat, mel moznost s nim i hovorit o vsem moznem a definitivne mohu rici, ze to funguje a nejde o triky. Ale jak rikal kolega z Hakko ryu - prijd se podivat na seminar a pak o tom neco podivej...chlape....asi dneska nemas svuj den, protoze tady si totalne ulitnul....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Dong_wu » čtv 13. dub, 2006 11:53

Makoto: Pokud by mi to byl nekdo ochotny predvest na vlastni kuzi, urcite bych si za nim udelal i vylet nebo se dojel podivat na seminar, ale mam dojem, ze jsi nekde psal, ze to nepredvadeji kde komu a navic ne na kde kom, takze se obavam, ze by to byla ztrata casu....... :(

Vnitrnim stylum se nejakou dobu venuju a musim rict, ze souhlasim s Mirem :oops:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 13. dub, 2006 12:03

IMHO (ačkoliv jsem se do tohohle nechtěl nijak pouštět) maj Číňani zmáklý "vnitřní styly" líp než Japonci. Nikdy jsem na to moc nebyl, ale věřím ouplně jinejm věcem, než ovládání na dálku apod.

Věřím, že člověk, kterej stojí proti jinýmu s mečem, člověk kterýmu jde o život vycítí, jak je na tom protivník. Věřím tomu, že se dá vidět dřív, či jinak než běžně. ®e se dají věci cítit třeba břichem.

Na druhou stranu z toho, co teď průběžně sleduji na videích co postl ZM jde hlavně o "aiki" nebo "džúdžucu" tak, jak je k vidění třeba v Daitó rjú. Krom těch pár fotek v sekci hara a ki tam toho moc zatím nevidím...

Přikládím se k Mirovi, že některý tyhle věci jsou spíš o psychologii a hlavně (a tím se nechci kohokoliv dotknout), zajímají mně pohnutky a cíle podobných "ukázek". Má to být zpestření, nebo jde o nějaké vyústění konkrétního cvičení...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Miro » čtv 13. dub, 2006 12:43

Makoto,

samozrejme som netvrdil, ze sa jedna o hypnozu - tvrdil som iba to, ze hypnozou to ide rychlejsie a ze to vyjde aj lacnejsie. :-)

Ani som netvrdil, ze to neexistuje. Iba ze to nie je projekcia qi na dialku a teda ze to nie je bezkontaktne manipulovanie utocnikom posobenim qi, ako sa predklada verejnosti.

Ale naozaj som tvrdil, ze ide o viac-menej putove triky. Cim myslim, ze na skutocnu sebaobranu to nie je vhodne, pretoze to nefunguje na kazdeho. Chces to popriet? Chces mi povedat, ze to funguje na kazdeho? Tvrdim, ze jednoznacne nie - a ak je tomu tak, ak to na sebaobranu nie je vhodne, potom je to viac-menej iba putovy trik.
Ved Ti to musi byt jasne, uz len ked budes jasne rozmyslat - keby to fungovalo dokonale, potom by vobec nemalo zmysel Aikijutsu ucit (preco vobec pripustit kontakt so superom v Aikijutsu a riskovat pripadne zranenie, ak ho mozem zlozit bezkontaktne? - to je ako jazdit na trabante, ked mam k dispozicii helikopteru) - stacilo by rozvijat vhodne techniky na ucenie tejto aktivnej manipulacie s qi.

A inak, mal som dvoch takychto ucitelov, i ked v preciznosti zvladnutia techniky sa zdaleka nemohli porovnat so Sokeom (mam doma na Slovensku video s tym, co predvadzal v Cechach). A samozrejme som sa tym zaoberal dostatocne dokladne, v klasickych textoch taijiquan je to dobre zadokumentovane pod nazvom linkongjin (prenos vnutornej energie cez priestor). Jeden moj znamy sa vyslovne pytal Chen Xiaowang(a) [jeden z hlavnych styroch oficialnych drzitelov linie Chen stylu taijiquan] na jeho nazor a on povedal to iste, ze je to schopnost ovplyvnovat ludi velmi jemnym telesnym, fyziologickym a psychologickym klamanim...

A tymto koncim, sorry, bolo povedane dost.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » pát 14. dub, 2006 15:03

Mezi lidmi se kterými jsem mluvil a kteří jsou považováni za největší žijící mistry vnitřních stylů v Číně převládá názor, že projekce Čchi, tedy praní se na dálku je pohádka a patří to tak akorát do kungfu filmů. Všecko to, co se za tuto techniku vydává je buď podvod, nebo všecko možné (psychologie, mistrné ovládání rovnováhy atd...), jenom ne nějaké vysílání čchi na dálku. Maximálně tak ještě funguje Dian Xue(vyvolání nějaké reakce,někdy velmi silné, pomocí bodů na těle, to jsem zažil mnohokrát) ale nějaké odfouknutí soupeře ze vzdálenosti 5 metrů, sorry, tomu může věřit jenom naiva a jestli to někdo dokáže, tak by musel být jako fyzikální a biologický zázrak v knize rekordů, či vystaven v muzeu :? Takže plně souhlasím s Mirem, jsou to pohádky pro důvěřivé děti... PS: to co předvádí ten Dillman na dokumentu Nat.Geo. je tak očividnej podvod, že je to až trapný, nevim jestli se mám smát nebo co jako :roll: .
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod majkx » úte 18. dub, 2006 7:56

Tomu, že nějaká síla KI existuje a že jsou někteří lidé schopni nějak s vnitřní energii pracovat, jsem docela nakloněný, jeden klučina(mají v rodině schopnosti mimosmyslového vnímání), mi na moji žádost, protože jsem tomu nikdy nevěřil, odebral z ruky nějak energii, přejel mi nad ní svojí rukou a já jsem s tou svojí rukou nemohl vůbec hýbat, jako když si ji přeležíš a máš ji mrtvou, zajímavá zkušenost :? , myslím že jsem pod žádnou hypnózou nebyl, každopádně jsem si jistý, že v boji by tu svoji schopnost nebyl schopný využít. Pak si vyber co je normální, co jde, co existuje?
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re:

Příspěvekod Atilius » úte 18. dub, 2006 9:22

Ahoj, poctive jsem precetl celou diskuzi a zjednodusene ji lze shrnout do dvou nazoru - verim/neverim. Vetsinou ti, co to videli na vlastni oci, pripadne se stali sami ucastniky, tak tomu veri, ostatni ne.

Mne to trosku pripomnelo "lecitele" Kaspirovskeho (nebo jak se jmenoval). Ten predvadel svoje "umeni" na zimaku a ke kazdemu prisel a aniz by se ho dotknul, tak lide padali jak prkna na zada. A padali velmi presvedcive. I ja. Ale z dnesniho pohledu vim, ze to byl "podvod" - davova psychoza + dalsi aspekty vcetne predchoziho nabuzeni se pomoci jakesi autosugesce a hypnozy.

Cili, abych se vratil k tematu. Toto se da, podle me vysvetlit pres psychologii. Jak, ti, kteri v aktivni KI veri, vysvetluji jeji fungovani? Taky skrze psychologii, nebo existuji nejake biofyzikalni procesy, ktere to mohou osvetlit?
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

KI

Příspěvekod zm » úte 18. dub, 2006 10:00

Je fajn a zajímavé, že se diskuse na téma KI, HARA, apod. rozjela tímto směrem. Ať si každý věří, čemu chce. Stejně na základě diskuse nebo shlédnutí nějakých videí nebo fotek na netu snad ani není možný přesvědčit se, přesvědčit někoho nebo změnit názor. Jak jsem už dříve napsal v této diskusi, učení BUDO se děje téměř výhradně na základě vlastní zkušenosti podpořené velkou dávkou trpělivosti - i jabloň musí nejprve dospět, aby mohla dávat ovoce.
Pokud mohu uvést vlastní názor, tak přece nejde o učení se nějakým pouťovým atrakcím, nebo hypnóze, nebo učení se za 5 minut (tím ovšem rozhodně nechci tvrdit, že se to neděje - pouťové triky se běžně provádějí, hypnóza v BUDO zřejmě také asi bude, no a instantní výuka za 5 minut - proč ne), jde o proces kultivace osobnosti, každý si může vybrat, o co mu vlastně jde. V dnešní době informační exploze jde o takovou rozmanitost pohledů na jednu věc, že to jeden člověk zřejmě nemůže všechno vstřebat. Jde asi o to, jaký postoj k tomu člověk zaujme, co z toho všeho si vybere. Instantní (horkou vodou nebo příslušnou finanční částkou zalitý) naimportovaný přístup pravděpodobně neexistuje, nejsme roboti nebo sektáři, že.
Je to především tvrdá práce, vynikající vztah se svým učitelem, pot, bolesti, pokora, trpělivost, tolerance, empatie, čas, a dále viz osmidílná buddhistická stezka. O tom je BUDO, víc nehledám ani nežádám.
Mějte se fajn,
ZM
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Snooorri » stř 19. dub, 2006 9:14

jox píše:
Snooorri píše:Chi existuje, chces dukaz? 8)
Cvic nakuu dobu nejaky chi kung a ucitis . proč ji vlastne popíráš?

Tady se mluví vo ki, co zapracuje se soupeřem bez mechanickýho důvodu. Ne vo ňákejch pocítkách, ty nezpochybňuje asi nikdo.



Nejdriv chi musis ucitit, pak s nim muzes provadet tyto "kousky" :)
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Atilius » stř 19. dub, 2006 9:22

Snooorri píše:
jox píše:
Snooorri píše:Chi existuje, chces dukaz? 8)
Cvic nakuu dobu nejaky chi kung a ucitis . proč ji vlastne popíráš?

Tady se mluví vo ki, co zapracuje se soupeřem bez mechanickýho důvodu. Ne vo ňákejch pocítkách, ty nezpochybňuje asi nikdo.



Nejdriv chi musis ucitit, pak s nim muzes provadet tyto "kousky" :)



A to vas, co to cvicite a citite, nezajima, PROC to funguje? Jake pro to mate vysvetleni?
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Snooorri » stř 19. dub, 2006 9:30

Podle me chi ma v tele kazdy a tyto veci chi dokaze protoze je to jeji vlastnost. a wse se da zdokonalit tak proč ne čchi?
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron