Ninjutsu legenda a skutečnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Buji » pon 24. dub, 2006 9:19

Začíná se tu diskuze ubýrat docela zajímavým směrem.....
Zdá se,že každý ví,každý zná :twisted: :twisted:




Ps:a zdravím kanja-san..
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

 

Re: pravé ninjutsu

Příspěvekod Snooorri » pon 24. dub, 2006 9:54

kanja-san píše:že se tak ptám - to si někde vyčetl, nebo si tam byl v té době :)

teď vážně - každá věc se posouvá v čase dál to je přirozený proces. Ani dnes přece nechodíme železné zbroji, neskačeme po stromech atd. O tom co je skutečné ninjutsu se dozvíš pouze na tréninku.
nebo je tu ještě jedna možnost, stačí číst mnoho populárních knih o ninjutsu, které jsou ale na míle vzdálené tomu, čemu se říká ninjutsu.


Kdepak okolo ninjucu je hodne mlhy a kecu, neboj davam si pozor čemu verim. :) K čemu cviči ninjucu? Jsou i jine systemy...
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Snooorri » pon 24. dub, 2006 9:56

guerrero píše:Kdo myslíš, že budu učit autentické ninjuts?.Člověk s černou kuklou, kterej po tobě hází různý věcí, nebo učitel s historickou linii svých předchůdců sahající až někam do středověkého Japonska...


Nečerpam informace z filmu a pover...
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Re: Ninjutsu

Příspěvekod Snooorri » pon 24. dub, 2006 9:57

graf píše:V kolika letech je nejlepší začít s ninžucu? A je vůbec v Praze nějaký oddíl? :?

Driv se začínalo pred 5. rokem...
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mirek_C » pon 24. dub, 2006 22:01

V Praze je spousta možností trénovat Bujinkan. Pokud ses tedy na tohle ptal (záleží, co si představuješ).
Mirek_C
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 21. úno, 2006 0:00

Re: pravé ninjutsu

Příspěvekod kanja-san » stř 26. dub, 2006 12:47

Snooorri píše:
kanja-san píše:že se tak ptám - to si někde vyčetl, nebo si tam byl v té době :)

teď vážně - každá věc se posouvá v čase dál to je přirozený proces. Ani dnes přece nechodíme železné zbroji, neskačeme po stromech atd. O tom co je skutečné ninjutsu se dozvíš pouze na tréninku.
nebo je tu ještě jedna možnost, stačí číst mnoho populárních knih o ninjutsu, které jsou ale na míle vzdálené tomu, čemu se říká ninjutsu.


Kdepak okolo ninjucu je hodne mlhy a kecu, neboj davam si pozor čemu verim. :) K čemu cviči ninjucu? Jsou i jine systemy...


to je dobře, že nevěříš všemu co se kde píše :-)
Proč cvičit ninjutsu - a proč ne?
Jsou i jiné systémy - ano jsou a mají také své stoupence
:-)
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod kanja-san » stř 26. dub, 2006 12:48

Mirek_C píše:V Praze je spousta možností trénovat Bujinkan. Pokud ses tedy na tohle ptal (záleží, co si představuješ).

jasně a kontakty na ně najdeš na http://www.bujinkan.cz - přeji hodně štěstí při hledání :-)
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Re: pravé ninjutsu

Příspěvekod Snooorri » úte 02. kvě, 2006 11:55

kanja-san píše:
Snooorri píše:
kanja-san píše:že se tak ptám - to si někde vyčetl, nebo si tam byl v té době :)

teď vážně - každá věc se posouvá v čase dál to je přirozený proces. Ani dnes přece nechodíme železné zbroji, neskačeme po stromech atd. O tom co je skutečné ninjutsu se dozvíš pouze na tréninku.
nebo je tu ještě jedna možnost, stačí číst mnoho populárních knih o ninjutsu, které jsou ale na míle vzdálené tomu, čemu se říká ninjutsu.


Kdepak okolo ninjucu je hodne mlhy a kecu, neboj davam si pozor čemu verim. :) K čemu cviči ninjucu? Jsou i jine systemy...


to je dobře, že nevěříš všemu co se kde píše :-)
Proč cvičit ninjutsu - a proč ne?
Jsou i jiné systémy - ano jsou a mají také své stoupence
:-)


jo :)
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kouhai » pon 10. črc, 2006 14:34

Pokud chcete cvicit autenticke ninjutsu - tak jinou moznost nez Bujinkan nemate protoze je to jedina.. organizace kde se uci ninjutsu z vice mene prime linie - Takamatsu sensei byl totiz asi posledni clovek co ma s ninji pokrevni pribuznost. A prave ninjutsu se tudiz zachovalo - pozdeji jej predal Hatsumimu, ktery zalozil Bujinkan. No a mezi 9 skololami BU vyucovanych v Bujinkanu sou ty 3 ninjutsu skoly -
Togakure ryu ninpo, 34. generace
Gyokushin ryu ninpo, 21. generace
Kumogakure ryu ninpo, 14. generace


jinak musim uznat, ze takove diskuze jako tato jsou uplne super...fakt dokazou zvednout naladu :D
kouhai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

Příspěvekod ShogunShade » čtv 30. lis, 2006 17:55

)Zrovna jsem nad ninjutsu hodně přemýšlel, a tak jsem se kouknul na Japanofily :D ( ja jsem Čínofil :D ). Tady někdo mluvil o pákách a ne o skákání na popelnice. Co? Ja vim, že je v Ninjutsu hodně pák, ale řekl bych, že schopnost velké pohyblivosti se snad v Ninjutsu vyučuje, ne? Snad když už je to o přežití, tak se musí umět dostat kamkoli, snad...Jako vysoký kopy, skoky a páky bych řekl, že k Ninjutsu patří ( i když o tom vim prd). A to s tou ulicí, to je čistá pravda. Do páky člověka většinou dostanete, jen když o tom neví ( což taky snad bylo cílem ninji, zabíjet či omračovat nespatřen). Jako já newim, chci se právě na nějakej Bujikan oddíl podívat, ale myslím, že je to tak. Bez tý obratnosti atd. se nikam neinfiltrujete, snad jen v přestrojení ( to tam snad je taky :) ). A snad se taky hodně cvičí stabilita,ne? Viděl jsem na National Geographic, jak týpek skáče po (myslím, že se to tak jmenovalo) lotosovejch tyčích ( ale z lotosu určitě nebyly) jak opičák ve výšce snad 3 metry a je mu to jedno, kdežto ostatní se nedostali ani do poloviny ( a byli to taky martialartisti).Ten kluk dělal Ninjutsu 20 let. Tak o čem to tedy je? Mě přijde, že tvrdíte, že je to něco jinýho, než ten kluk ukazoval ( teda, kopy tam nebyly, páky jo?, ale lítal tam jak opice).Tak tedy moje otázka, je v Nin-jutsu akrobacie a cvičení stability??
ShogunShade
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 22. dub, 2006 23:00

Příspěvekod tekara » pát 01. pro, 2006 8:19

Debaty o ninjutsu mě nechávájí naprosto v klidu. Přesto jsem mrkl na stránky Bujinkanu a tam jsem si přečetl, že v Bujinkanu působí 12 držitelů 5 - 8 danu. Vzhledem k tomu, že vznikli v roce 1991, tak za 10 - 15 let získat 5 - 8 dan......asi slušnej oddíl. :lol:
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod majkx » pát 01. pro, 2006 9:04

tekara píše:Debaty o ninjutsu mě nechávájí naprosto v klidu. Přesto jsem mrkl na stránky Bujinkanu a tam jsem si přečetl, že v Bujinkanu působí 12 držitelů 5 - 8 danu. Vzhledem k tomu, že vznikli v roce 1991, tak za 10 - 15 let získat 5 - 8 dan......asi slušnej oddíl. :lol:


:roll: :roll: mluvíš o něčem o čem nevíš ani prd :roll: , je mi to jedno, protože už bujinkan nedělám, ale si jaksi ve svém vnímání technických stupňů v Bujinkanu mimo!! Ale pro tvoji informaci v Bujinkanu je danů 15 a od 5 danu(včetně něj) uděluje tyto dany pouze Hacumi!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod tekara » pát 01. pro, 2006 9:10

Když ti je to jedno, tak co se čertíš? 8O
A ty máš kolikátý dan? :lol:
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod majkx » pát 01. pro, 2006 9:15

tekara píše:Když ti je to jedno, tak co se čertíš? 8O
A ty máš kolikátý dan? :lol:


Nečertím se jsem po noční 12 hod. službě na čertění nemám sílu. Napsal jsem ti přibližně jak to je!!
Dan nemám žádný, ale mám černý opasek se stříbrnou přezkou, vypadá líp :lol: :lol: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod kik » pát 01. pro, 2006 19:55

chtěl bych se zeptat je drahé cvičit ninjutsu?kolik se platí za tréninky a kolikrát týdně a jak dlouho se cvičí.Dík
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod ingwe » úte 05. pro, 2006 10:08

kdyz uz tu ta diskuze odumrela, chtel bych se zeptat nekoho kdo cvici bujinkan nebo nekoho kdo se o ninpo zajima z teoreticke stranky:

jak to je se slavnym ninja-to(shinobigatana)? opravdu ninjove mimo klasickych mecu pouzivali i rovny mec s ctvercobou cuba? nebo je to jen vymysl kinematografie? co jsem videl fotky Hatsumi senseie, nevybavuju si ze by pouzival neco jineho nez klasicky mec...?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Sinister » úte 05. pro, 2006 11:11

ingwe: tak na tohle jsem se kdysi ptal odbornika na japonske mece a jeho odpoved znela, ze je to fakt vymysl, protoze vzhledem k tomu, ze ninjove museli pracovat v prevlecich, tak prece nebudou nosit mec, ktery jasne ukaze, ze jsou to oni. Plus se nikdy takovy mec neobjevil...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod ingwe » úte 05. pro, 2006 12:45

2Sinister: jo, s tema prevlekama je to fakt, ale ninjove byli prece posilani i na mise kde nebylo potreba prevlek, v brneni a v tmavych barvach(i kdyz jsem slysel ze pro boj v noci pouzivali aj fialove gi:)), takze treba na tenhle typ ukolu si brali rovny mec... i kdyz mi teda hlava nebere proc by to delali:) ale nechce se mi verit ze by si to filmari proste vymysleli. vazne se zadny nenasel? to uz zavani opravdovou filmovou zahadou :twisted:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod kik » stř 06. pro, 2006 16:52

já jsem četl v knížce ,že měli jiný meč kratší a že pochva byla o něco delší a byl v tom nějaký oslepující prášek.Podotýkám jen jsem to četl taky to může být blbost.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 06. pro, 2006 20:13

Jap. BU sice nemám rád,ale na tuto otázku zrovna znám odpověď.
Nindžové měli kratší meč,ale pochva byla stejně dlouhá jako u katany,v prázdném prostoru byl prášek metsubishi (správně kiku) nebo vrhací čepele tonki.Ninjato tedy měl tvar katany,nebyl rovný,to je jen filmová hloupost.
A jak to vím?Řekl mi to jistý Pavel Vondrovic,5.dan BCD,žák Hatsumi senseie,jinak mimochodem svělý chlapík (doufám ovšem,že si to pamatuju správně - je to už pár let :lol: )
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků