rychlost

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

rychlost

Příspěvekod seiken » pát 28. dub, 2006 15:47

jakej byste mi doporucili trenink rychlosti ? chci bejt zakerne rychlej silene rychlej chci zrat blesky pak srat hromy (citat z rockyho) ................... prehanim no tak srry a omluvte moji gramatiku nechodil sem do skoly..... :D
seiken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod Sai » pát 28. dub, 2006 16:06

jeslti si myslíš že nejsi od přírody nadprůměrně rychlý... tak máš smůlu. Genové dispozice tě posunou mnohem dál než pravidelný trénink.
Píšu tu protože jsem fakt ku***y rychlý... bohužel za cenu takřka nemožnosti nabrat více svalové hmoty..

ale tys chtěl radu že? no tak závaží na ruky.. na nohy.. pár kilové činky do ruky.. .. netrénoval bych s více než 3ma kilama.. a bouchat jako magor.. uvolnění, výbuch, uvolnění..
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Gino » sob 29. dub, 2006 8:45

Sai píše:Píšu tu protože jsem fakt ku***y rychlý... bohužel za cenu takřka nemožnosti nabrat více svalové hmoty..

Heeei, to znam :cry: :cry: Jinak s radou ohledne malych cinek, podepisuji.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Low » sob 29. dub, 2006 9:00

jen se to s těma činkama a závažíma nesmí přehánět.. v posilovně můžeš trénovat taky na rychlost
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Re: rychlost

Příspěvekod Hark » sob 29. dub, 2006 13:03

seiken píše:jakej byste mi doporucili trenink rychlosti ? chci bejt zakerne rychlej silene rychlej


A co s tou rychlosti chces delat? Rozmazavat ve vzduchu svuj obraz? A k cemu ti to bude?

Dalsi mozna cesta na rychlost je trenink uvolnenosti. Svihat kazdy jednotlivy pohyb jako svihadlem, bicem. Tahle rychlost a explozivnost je ale IMHO soucasti kazdeho cinskeho BU, ne? A zlepsuje se cvicenim.

Ale je rychlost koncetin a rychlost pohybu tela jako kompletu - to jsou tvarem dost rozdilna cviceni.

A na cviceni rychlosti uz musis byt zahraty, protazeny a rozhybany, to se neda cvicit jen tak samostatne...

A na 'rychlost' bacha - kdyz moc spechas, muzes si pritom narusit integritu tela [pri co nejrychlejsim bouchani WT retezaku casty jev - zvednuta ramena ]. A pak ty rany ztrati silu nebo se ti vrati pri narazu zpatky do tela...

Neni to az tak jednoduche, ptej se sveho ucitele jak se cvici rychlost ve Tvem umeni.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod seiken » sob 29. dub, 2006 17:17

dekuju vam za rady ... s cinkama udery cvicim bud s 1 kg nebo 4 kg......... k cemu mi to bude no asi abych byl rychlejsi 8) ... umeni ktery delam je Kyokushin Karate opravdu vam dekuju
seiken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod seiken » sob 29. dub, 2006 17:18

dekuju vam za rady ... s cinkama udery cvicim bud s 1 kg nebo 4 kg......... k cemu mi to bude no asi abych byl rychlejsi 8) ... umeni ktery delam je Kyokushin Karate opravdu vam dekuju
seiken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Low » sob 29. dub, 2006 17:27

seiken: tak mi nerikej ze tam bezne necvicite udery s cinkama nekopete a nemlatite s expanzerama a nekopete se zavazima, nehazite medicinbalama a ja nevim co se jeste dela na rychlost :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Illidan » ned 30. dub, 2006 12:27

Nebo můžeš vzít stopky a prostě se snažit za dobu co si určíš dělat co nejvíc úderů nebo kopů ... to dělam ja, ale je to spíš na "vyšvihání" než na zvýšení rychlosti.
Illidan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Yahoma » ned 30. dub, 2006 14:33

Taky bys na rychlost neměl trénovat víc jak v 30-ti sekundových cyklech. To je maximum. A mezitím dostatek uvolnění + strečink. Strečink je hodně důležitej...
Roman Bittner
AVSE / Missing-Link Martial Arts Federation
www.Missing-Link.cz
www.SecuritySystem.cz
Yahoma
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod seiken » čtv 04. kvě, 2006 18:42

Low: ale jo vetsinu tech cviku delame ..... jen chci bejt proste rychlejsi
seiken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Low » čtv 04. kvě, 2006 22:00

seiken: z velky casti je to v genetice.. takze nepocitej s tim ze budes rychlej jak nekdo kdo to v sobe proste ma.. kdyz to budes prehanet s cinkama tak si poseres loky a ramena.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Shylock » pon 20. srp, 2007 17:48

tu je tiež nejaky rýchly spôsob

http://www.youtube.com/watch?v=9fiXiXCKYn8

no a tento je ozaj rýchly chlapík. ani neviem čo urobil ale je to vôbec účinné ??
http://www.youtube.com/watch?v=qjiUTy94tzE
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Rychlost

Příspěvekod lukaskon » pon 20. srp, 2007 20:07

Asi už reaguju pozdě, ale všiml jsem si toho až teď :-(
Rychlost a síla jsou dané, jsou to dva typy svalů a ty je můžeš rozvíjet pouze do určité hranice, ale rozvíjet je můžeš. Udělám tu sice trochu reklmau na jinej web, ale nechci to přepisovat. Na webu www.profiboxing.cz jsou ve fóru popsaný dva moje tréninky a těma rychlost jistě zlepšíš a zároveň i sílu. Jsou to poslední dvě témata http://www.profiboxing.cz/forum/viewforum.php?f=3
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod jkz » pon 20. srp, 2007 22:51

čau.Kamarád mi říkal že cvičení s činkama moc dobré není protože se můžou porušit svalová vlákna...co je na tom pravda?Mě osobně se cvičí do pytle fajně se závažím na ruce nohy 1,5 kg,ale taky se mi stane i bez závaží se přestanu chvilku koncentrovat moc ,,třesknu,, svalam a natáhnu si svaly dřív se mi to stávalo i při stínování ale ted už ne.
jkz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

pro jkz

Příspěvekod lukaskon » úte 21. srp, 2007 9:31

No nejsem úplně odborník přes zdravotní stránku cvičení, ale myslím si, že to je hloupost. Na druhou stranu pokud máš na každé ruce závaží 1.5kg je to zbytečně moc. Stačí činky 0.5 max 1kg na ruce. Stejně to musíš dělat i do rychlosti. Nohy nesoudím, není to můj obor :-) Kdysi jsem sice běhal se závažím, ale je to podle mého zbytečnost a ve sportu s nima nekopu :-)
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod pm » úte 21. srp, 2007 9:51

zdar a silu,

bezne bouchani na treninku cvicime s cca. pulkilovkama

nekteri se venuji specialnimu treninku uderu, a cvici serie cca. tri mesice s kilovkama, dalsi tri s dvoukilovkama, dalsi tri s trikilovkama

nemuze to cvicit kazdy tucko (busit busit busit, more pain more gain), dulezite je pravidelne cviceni a postupne pridavani na zatezi a samozrejme ostatni cviceni (stinovani, buseni do pytle, lapy, strecink, u nas i specialni dechova cviceni), telo si na to musi zvyknout, jinak to odnesou lokty atd.

nohy - zavazi na nohy jsou fajn, nejen pro kopy, ale i pro rychlejsi praci nohou

nemate nekdo zkusenost s vestou se zavazima?

Lukasi, mohl by si prosim Te popsat cviceni s medicimbalem - co, proc, jak? nemam s tim zkusenost, rad bych ho taky zaradil do treninku, diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » úte 21. srp, 2007 10:14

Viděl jsem boxerský trénink s medicinbalem, tak že se opakovaně vrhá proti zdi. Ross Enamait to zdůvodňuje, tak že zpět se vrací ruka nezatížená, takže nejsou zbytečně zatěžovaní antagonisté (jako třeba s expandéry nebo závažími, kde stále musíš vyvozovat sílu proti směru úderu),

Od Rosse je mnoho dobrých publikací tu je jeho ofiko web
http://www.rossboxing.com/
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

pro PM ... medicinbály

Příspěvekod lukaskon » úte 21. srp, 2007 10:38

Ahoj, samozřejmě se rád podělim :-)
Medicinbály jsou dobrá věc a jde s nima dělat opravdu hodně cviků, něco jistě znáš. Mám rád když není trénink stereotypní a proto se snažím jednotlivé tréninky obměňovat. Co se dá dělat s medicinbály:
1. bouchat ve dvojicích jako na aparátech
2. házet ve dvojicích
3. házet proti zdi
4. posilovat břicho
... no a jistě spoustu dalšího

1. tohle cvičení celkem doporučuju, samozřejmě především pro boxery. Jeden medicinbál drží co nejvýše, má ho opřenej o rameno. Jednou rukou drží nahoře a jednou dole, tak aby druhej měl místo kam mlátit. Musí se držet pevně a klasický boxerský pohyb. Ten co drží určuje pohyb, ten co bouchá pohyb kopíruje a může mlátit všechny údery (hák, rovnej i zvedák). Můžou se dělat třeba 3 min kola s tím že se to v polovině vymění. Je to celkem makačka pro oba a je výhodné, že se sportovec hodně pohybuje a musí pohyb přizpůdobit soupeři, ne jako na pytly.

2. Klasický přehazování. Doporučuju v boxerským postoji (jedna noha vepředu a druhá vzadu, neměnit gard). Druhy úderů můžeme měnit, raovný, háky zvedáky, obouruč i auty. V jakém časovém intervalu je také celkem jedno a záleží na schopnostech kluků. Důležité je to házet rovně (ne oblouky) házet na prsa soupeře a házet rychle.

3. skvělé cvičení na výbušnou sílu, vřele doporučuju. Trénink je popsaný na fóru profiboxing, nechci to kopírovat je to dlouhé :-) takže všše je na http://www.profiboxing.cz/forum/viewtopic.php?t=14

4. cviků je spousta.
Jeden je na čtyřech na raka (břicho vzhůru) a druhý nad ním stojí a medicinbál pouští či hází z výšky asi ramen na břicho toho dole. Ten dělá protipohyb břichem a medicinbál odráží vzhůru. Ten co stojí ho chytá a vše se opakuje třeba 10x.
Klasický břicho, jeden sedí a druhý stojí metr dva před ním a drží medicinbál. Hází ho do natažených rukou toho co sedí a ten při lehání chytá, dotkne se balónem země a zvedá se, teprve když sedí tak odhazuje do rukou stojícího a ten co nejrychleji vrací a vše se opakuje zase třeba 10 - 20x.
Tento cvik může dělat i jeden s tím, že hází proti zdi silou tak aby se balń odrazil.
Dále stojí dvojice proti sobě tak 50 cm. Střídavě si vráží balón do pupku. Je důležité ho chytnout a předat si až po dopadu, aby nebrzdili dopad. Údery střídá jeden a druhej a doporučuju i střídat stranu dopadu (jednou na levou stranu a podruhý pravou stranu břicha).

Cviků je víc, ale už se nemůžu vzpomenout. Váha medicinbálu záleží na zdatnosti cvičenců, takže od 2 do 5kg. Doporučuju klasický kožený plněný pískem či podobnou směsí. Vodní a gelový se příliš odráží, ale zase mají mnohem větší trvanlivost :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod pm » úte 21. srp, 2007 10:50

zdar Lukasi, diky za typy!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron