otlučené holeně

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

otlučené holeně

Příspěvekod finestt » úte 16. kvě, 2006 21:15

Ahoj, chci se zeptat pokud kopete do pytle holeněmi... je jasné že záčátky jsou krušné a nohy dost bolí.. Zajímalo by mne pokud si narazítre tedy holeně čekáte až se dají úpně do pořádku a do té doby nekopete nebo jedete přes bolest (úměrnou) a počkáte až se nohy dostatečně obouchají. Díky
finestt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod Low » úte 16. kvě, 2006 21:25

proc jen zacatky? to je porad stejny :) spis mozna kopes spatnou casti holene
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod finestt » stř 17. kvě, 2006 8:14

No když kopu low-kick tak se snažím kopat částí holeně trochu nad nártem.. jinak spíš nejde ani o natažený sval a modřiny ale spíš přímo kost holení mám naraženou... tak jsem nevěděl jsestli mám čekat až bolest přestane nebo polehounku kopat dál přes bolest... a vydržet... díky za odpovědi...
finestt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

Příspěvekod player » stř 17. kvě, 2006 16:14

Si nevidel Tonga Po, jak okopava sloup?Sim te...naka bolest, to je pro cajicky, pravi drsnaky nic neboli, postav si na dvorku betonovej sloup a neber ohledy na sve zdravi, jedine tak z tebe bude drticka:D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod finestt » stř 17. kvě, 2006 16:51

8O tak dík za radu.... 8)
finestt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Vcelar » stř 17. kvě, 2006 20:20

Bolest je jen ve tvé hlavě a dá se vydržet. Pokud trénuješ s rozumem, tj. kopeš do pytle nikoliv do betonu či železa, neměl bys na bolest příliš brát ohled. Ber bolest jako povzbuzení k silnějším kopům :-)
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Skateordie » čtv 18. kvě, 2006 14:02

Vcelar píše:Bolest je jen ve tvé hlavě a dá se vydržet. Pokud trénuješ s rozumem, tj. kopeš do pytle nikoliv do betonu či železa, neměl bys na bolest příliš brát ohled. Ber bolest jako povzbuzení k silnějším kopům :-)


Sice je v tvojej hlave, ale dostala sa tam z holene. :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Vcelar » čtv 18. kvě, 2006 22:59

ukropcany píše:
Vcelar píše:Bolest je jen ve tvé hlavě a dá se vydržet. Pokud trénuješ s rozumem, tj. kopeš do pytle nikoliv do betonu či železa, neměl bys na bolest příliš brát ohled. Ber bolest jako povzbuzení k silnějším kopům :-)


Toto dúfam len sranduješ...


Ne, proč? Kdybych měl přestat kopat jen proto, že mám otlučené holeně a bolí mě, tak bych toho moc nenatrénoval.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Rimmer » čtv 18. kvě, 2006 23:36

Vcelar píše:
ukropcany píše:
Vcelar píše:Bolest je jen ve tvé hlavě a dá se vydržet. Pokud trénuješ s rozumem, tj. kopeš do pytle nikoliv do betonu či železa, neměl bys na bolest příliš brát ohled. Ber bolest jako povzbuzení k silnějším kopům :-)


Toto dúfam len sranduješ...


Ne, proč? Kdybych měl přestat kopat jen proto, že mám otlučené holeně a bolí mě, tak bych toho moc nenatrénoval.
už si někdy slyšel o únavový zlomenině?
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod migli » pát 19. kvě, 2006 9:59

Hele, bolest vzdy signalizuje, ze je neco v neporadku. A pokud ji dlouhodobe ignorujes, prijdou nasledky. Nemusi dnes ani zitra, ale myslim, ze v 60-ti letech budes chtit chodit bez hole, ne? :-) Kdyz mas pochybnosti, zajdi za odborniky. Skoc do nejakeho MT klubu, zeptej se trenera jak ten kop technicky spravne kopat, jak s otuzovanim holene a do jake miry je rozumne ignorovat bolest. A pripadne se poradit i s nejakym ortopedem(nejlepe znamym), ktery ti to nebude zakazovat, ale spis ti rekne, na co si davat bacha, a co je jeste v pohode.

Jinak, pokud budes kopat holeni, bolet to proste bude. Casem se naucis tu bolest akceptovat, ze tam proste je, a nebudes to resit. To taky patri k treninku - umet prijmout i to, co boli, a nezesr.t se z toho. Ale neni nutne se zrakvit za rok prehnaneho cviceni.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod Vcelar » pát 19. kvě, 2006 22:45

Rimmer píše:už si někdy slyšel o únavový zlomenině?


Jo, ale ta v začátcích tréninku nehrozí, možná po pár letech cvičení.

ukropcany píše:4Vcelar - Ty máš na mysli asi trošku inú bolesť ako mám ja na mysli - som si nakopol pri sparingu vo februári holeň (mal som v nej asi 1/2 cm hlbokú preliačinu). Následne som s tým asi mesiac trénoval pričom to skončilo tak, že sa mi tam spravila asi 10 cm v priemere 1 cm vysoká kravina, ktorá mi po 2 mesiacoch pauzy konečne zmizla. Suma sumárum => 1 mesiac bolesti + 2 mesiace pauzy => 3 mesiace v prdeli. Keby som si dal 1 mesiac pauzu, tak som v pohe. Frštésťdu? Dnes tam mám asi 3 x 0,5 cm novej okostice či jak sa to volá...


Jojo, mám namysli normálně naraženou kost s případnýma podlitinama, nic co by se během pár dnů nespravilo. Vážnější zranění je jiný kafe.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Vcelar » pát 19. kvě, 2006 22:52

Když už jsme u toho, jak otloukáte holeně aby si zvykly?

My se normálně okopáváme, jeden kope lowkick, druhej kryje holení.

Slyšel jsem něco o tření holeně bambusovou tyčí, nebo lahví se zmrzlou vodou, je to k něčemu dobrý?
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Low » pát 19. kvě, 2006 22:59

nijak :)uz jen tim ze kopes do pytle nebo cloveka klidne i s chranicema nebo bez si je "otuzujes" nic vic z toho nedostanes
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » sob 20. kvě, 2006 12:46

nijak
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Marx » sob 20. kvě, 2006 15:25

Vcelar píše:Když už jsme u toho, jak otloukáte holeně aby si zvykly?

My se normálně okopáváme, jeden kope lowkick, druhej kryje holení.

Slyšel jsem něco o tření holeně bambusovou tyčí, nebo lahví se zmrzlou vodou, je to k něčemu dobrý?



Kdyz jsem kdysi zacinal se cvicenim BU tak jsem si holenni kosti zpocatku pouze lehce otukaval po cele delce drevenymi hulkami (prumer tak 5cm). Vetsinou jsem to delal pri tom kdyz jsem si roztahoval slachy...tzn tak 30-40min denne. Po urcite dobe kdyz jsem mel holnni kosti dostatecne otuzile jsem prestoupil k lehkemu okopavani kovovych zarubni u dveri (futer).
Nevzpominam si presne jak dlouho jsem toto otuzovani praktikoval, ale po case jsem se dostal tak daleko, ze jsem vsi silou kopl do kovove tyce a NECITIL JSEM ZADNOU BOLEST.
Je potreba si take uvedomit, ze toto cviceni jsem provadel v dobe kdy o Muai Thai nikdo v CR temer nic nevedel a kdy zde neexistovala zadna skola.

Pak jsem si ale vsiml, ze mam neustale studene nohy....zrejme se mi prilis dobre neprokrvovali. Takze jsem byl nucen s timto druhem treninku prestat.
Marx
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 27. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » sob 20. kvě, 2006 16:01

Marx píše:ale po case jsem se dostal tak daleko, ze jsem vsi silou kopl do kovove tyce a NECITIL JSEM ZADNOU BOLEST.

Tady si myslim, ze nemluvis pravdu, nezlob se na me.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Marx » sob 20. kvě, 2006 16:17

Nezlobim se. Na pochybovani mas pravo.
Ale pral bych si, abych byl v takove forme abych ti to mohl ukazat a presvedcit te o tom na vlastni oci.
Bohuzel v takove forme uz nejsem a asi uz ani nikdy nebudu nebot jsem toto cviceni provadel ciste jen za ucelem zjisteni mych vlastních hranic. A zjistil jsem, ze pri spravne vedenem treninku se da docilit neobycejnych schopnosti.

Zaverem je potreba si uvedomit, ze bez patricnych bylinkovych mazani nebo koupeli je zde velke riziko poskozeni kosti, slach ci svalu. Coz by Vas v pozdejsim veku nemile prekvapilo.
Marx
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 27. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Marx » sob 20. kvě, 2006 16:17

:idea:
Marx
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 27. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Kh21 » sob 20. kvě, 2006 21:39

8O S prominutí,ale někteří jste fakt cvoci
Kh21
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » sob 20. kvě, 2006 22:15

Co je podla vas lepsie nakopnutie holennej kosti alebo toho svalu na nej? Lebo ja som dnes trochu sparoval a kamarat urobil otocku s podkopnutim a trafil ma petou do toho svalu a to bol fakt ukrutna bolest. Mozno horsia nez do holene
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron