Karel Kesl

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Karel Kesl

Příspěvekod Low » pon 08. kvě, 2006 19:33

znáte tohohle člověka? Narazil jsem na ně na stránkách www.spartak.cz v souvislosti se "Shihanem" Danny Hazanem a jeho Saishio ki do nebo jak je to

( http://www.skdacademy.com/ ty videa doporučuju to je fakt síla)

a podařilo se mi dostat až k tomuhle

http://www.spartak.cz/obrazky/spartak/s ... hio23v.jpg
http://www.spartak.cz/obrazky/spartak/s ... hio24v.jpg :lol: :lol: :lol:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod migli » pon 08. kvě, 2006 22:08

Jo, pamatuji si na nej jeste z dob existence TJ Karate Uhelne Sklady, kde byl k videni za dob Jana Placka - tedy cca 1988. Byl to tehdy dost dobry nadsenec, na kumite tvrdy jak hrebik do rakve. Dnes ma vlastni skolu, stacilo 5 minut a google :-) http://www.volny.cz/sk-kesl-ryu/
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

znám

Příspěvekod don_crudo » stř 17. kvě, 2006 11:16

já k němu kdysi chodil. dobrej sensei.
don_crudo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 17. kvě, 2006 13:32

K.Kesl má velmi dobrou pověst....lidé o něm mluví povětšinou v dobrém.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » stř 17. kvě, 2006 13:40

jendis: ale jo ja nic moc nerikam jen se podivej na ty fotky snad ti to dojde :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 17. kvě, 2006 13:50

ne...nedojde...podle fotek nehodnotím.....zajímá mne spíše,co říkaj lidi,co lidi uměj.....víc k p.Keslovi nemám,páč osobně ho neznám a jediné,co jsem k tomu měl,jsem řekl.....dál nemám co říct. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » stř 17. kvě, 2006 14:06

jendis: no dobre tak jen to ze kombinaci kyokushin karate-gi s cerveno bilim paskem jsem nevidel jeste ani na bullshido.com obzvlaste je zajmavy jeste to ze ten pán nikdy Kyokushin necvičil.. nebo už vůbec ne na úrovni vyšších stv natože desítek danů :) a to že se zaprodal s člověkem jako je Hazan.. to je prostě smutný. hlavne proto že je to jeden z nejvyšších a nejznámějších představitelů shotokanu u nás..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 17. kvě, 2006 22:03

v téhle diskuzi dál nehodlám pokračovat......své jsem už řekl.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » stř 17. kvě, 2006 22:13

dobre ale urcite aspon vnitrne uznas ze je to sileny..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod m-pet » stř 17. kvě, 2006 22:47

Karla Kesla znám osobně z let 1986-1988 z oddílu karate Uhelné Sklady Praha, jak již zde bylo napsáno zaměřoval se spíše na kumite, byl rychý a dynamický, kata moc necvičil a nepamatuji si jeho výsledky ze závodů. Na tréninku s ním byla sranda, tehdy o sobě tvrdil, že je doživotní čekatel na první dan ( tehdy měl 1.kyu ©otokan ). Pokud vím tak nějaký čas byl ( je ) trenér ženské reprezentace některé z karatistických organizací u nás ( nejsem si jistý, ale asi jich po revoluci vyrostlo jako hub po dešti ). A to, že zkouší cvičit ( nebo se dává do spolku, nazvat se to dá různě ) něco co třeba dříve necvičil je podle mě v pořádku. Pro učitele BU je dost špatné, když se sám neučí a nevyvíjí, nerozšiřuje si své obzory.
m-pet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod Angus » čtv 18. kvě, 2006 5:39

Karla Kesla bych zařadil k největším odborníkům na kata v ČR.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 18. kvě, 2006 5:52

Low píše:obzvlaste je zajmavy jeste to ze ten pán nikdy Kyokushin necvičil.. nebo už vůbec ne na úrovni vyšších stv ..


Jak to víš?

Např. v Polsku shotokan s kyokushin spolupracuje, jsou součástí společného Polského svazu karate http://www.karate.org.pl/, to jen u nás musí mít každý svůj svaz a mít v něm nějakou funkci. Pokud jsem zachytil, v ČR se prezentují minimálně 2 svazy kyoukushin (na to, kolik lidí se prozatím kyokushin věnuje, je to až dost).

Tím jsem chtěl říci, že znám lidi, co se věnují shotokanu a na kyokushin jezdí do Polska a na celou kyokushin scénu v ČR kašlou :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Low » čtv 18. kvě, 2006 9:10

me by neprekvapilo kdyby delal kyokushin, mozna na par nejakejch seminarich byl, problem je ten ze v nem neexistuje cervenobilej pasek.. myslim ze ho ma snad John Bluming ve svy organizaci jenze ten ma jak vysokej dan v kyokushinu tak vysokej dan v judu.A uprimne srovnavat pana Kessla s Blumingem.. Mozny by to bylo ale to bych o takovy kapacite u nas vedel :) ja si spis myslim ze on tak nejak nevi co na sebe navlika, ten Hazan je koneckoncu na jedny fotky taky v tom na druhy zas v necem jinym , ma dany( o cemz pochybuju) snad ve vsech BU co jsou.. ono koneckoncu proc by se nedal cvicit shotokan v kimonu na kyokushin , jen je to proste usmevny..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Ondra » čtv 18. kvě, 2006 9:31

mě osobně spíš záleží jak kdo cvičí než v čem :idea: a pokud se někdo chce BU naučit mělo by mu to být také jedno jestli má to či ono a nebo , černej, nebo červeno-bílý pásek. osobně ho neznám, tak nemůžu hodnotit, ale pokud se posuzuje někdo podle toho kdo má jaké kalhoty,pásek,nebo kimono za tolik a tolik peněz ,a nezáleží na tom co kdo doopradvy umí...? nemůžu rozšířit tuto diskuzi. o jeho působení v Uhelných Skladech jsem také slyšel, ale bohužel jsem se s ním nesetkal . Ať má třeba bílý pásek a pokud bude BU umět, pak má můj respekt a obdiv :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » čtv 18. kvě, 2006 9:38

ale jo ja nerikam ze nic neumi , vubec se nebavim o tom co umi. bavim se o tom propojeni s Hazanem , kterej musi bejt kazdymu kdo se v tom orientuje podezrelej a to kimono - jednak je uplne stejne nebo mozna levnejsi nez na shotokan:) ale je to proste podle me pro hodne lidi zajmavy..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » čtv 18. kvě, 2006 9:40

Ja toho pana neznam, takze ani nevim, proc se tu po nem Low tak vozi, ale...

Ani nazory ostatnich na nej nejsou zdaleko podobne... jeden z nej dela hrebik do rakve v kumite s tim, ze o kata se ani nezajimal a druhy z nej rovnou udela jednoho z nejvetsich odborniku na kata v CR. To jsou hodne rozdilne nazory :)

Jinak... co to vlastne znamena "odbornik na kata"? Muze mi to nekdo vysvetlit? Opravdu me to zajima...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Low » čtv 18. kvě, 2006 9:43

v nasich podminkach expert na zvlastni druh tance nic vic :lol:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod PC » čtv 18. kvě, 2006 9:51

mno, ja pod nim chvili cvicil v TJ US Praha, myslim, ze jeho kata bylo v te dobe na spickove urovni v Cechach (CSSR :-) a i na kumite byl velmi dobry a jak tu uz nekdo psal byla s nim i legrace, ale ty vzdy predchazela tvrda prace v Dojo...ovsem nevim jak to s nim vypada dnes

Hele Low a neni trochu divny pozuzovat nekoho podle kimona??? Ten pasek je asi vec jina..., ale kimono.... :roll:
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Low » čtv 18. kvě, 2006 9:53

jak sem rek ja ho neposuzuju. ja rikam ze to co ma na sobe je nesmysl. chapes?

neco jako jak tu byli fotky hladika jako cirkusaka skoda ze jsem si je neulozil :oops:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod PC » čtv 18. kvě, 2006 13:18

no to nevim srovnavat to az uplne takle, myslim, ze kdyby nekdo na KK vystartoval, tak by se zlou potazal, narozdil od Hladika, kterej udajne dostal opakovane pres pusu :-)

ale chapu, co se ti nezda, venuju se Taiji a mohl bych sem psat romany v tomto duchu (co, jaky sasek, kde a kdy) :wink: , nicmene KK stoji na neporovnatelne pevnejsich zakladech nez pan Hladik
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron