Střelba....

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod majkx » čtv 15. čer, 2006 9:36

Hyperboreus píše:Počítám,že všichni kromě Borise68 jste pod 35 let.Tím se možná vysvětluje vše,co jste napsali.
Ještě jednou a naposledy:Zbraň jsem používal 15 let,rodinu mám,dítě také.Nošení střelné zbraně považuji za zbytečné.Zbraň jsem za 15 let nepoužil ve smyslu střelby na člověka,pouze jako výstrahu,s odstupem času jsem toho názoru,že ty případy šly řešit jinak.


Jak to napsal S474N, každý jak to cítí, já vím o případu, kdy to dotyčný řešil moc řekněme psychologicky nebo "jinak" a zůstaly po něm tři děti-sirotci, takže určitě je někdy víc než vhodné snažit se být vnímavý a být víc lidský než ostatní jsou ale případy, které jdou řešit jen střetně a pokud už taková situace nastane a situace si vyžaduje střelnou zbraň, tak ten kdo jí nosí jen pro takové případy a dokáže si tím uchránit zadek, nebo někomu pomoct, tak to je víc než v pořádku.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Boris68 » čtv 15. čer, 2006 9:52

ano a lidová moudros praví "kdo s čím zachází, tím také schází"
jasně patří to do jiného fóra! :)
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod graver » čtv 15. čer, 2006 9:52

1. Ad ovládání myšlenek: zjevně se nemůžeme shodnout na tom, co je myšlenka, takže toho nechme.
2. Netvrdil jsem, že jsem Hyperboreovy ideje nepochopil, jen že s nimi tak úplně nesouhlasím. Ale to je docela běžné - kdo se mnou nesouhlasí, ten mně nechápe, že.
3. Nechápu tu alokaci podle věku - já mám nad 35 (proč zrovna tato hranice?), takže když někdo pod 35 s H. nesouhlasí, tak je to mladická nerozvážnost, když s ním nesouhlasí někdo nad 35, tak je to stařecký marasmus, ale v obou případech je to špatné.
Fuj, do čeho jsem se to nechal zatáhnout :cry:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Boris68 » čtv 15. čer, 2006 9:55

graver píše:1. Ad ovládání myšlenek: zjevně se nemůžeme shodnout na tom, co je myšlenka, takže toho nechme.
2. Netvrdil jsem, že jsem Hyperboreovy ideje nepochopil, jen že s nimi tak úplně nesouhlasím. Ale to je docela běžné - kdo se mnou nesouhlasí, ten mně nechápe, že.
3. Nechápu tu alokaci podle věku - já mám nad 35 (proč zrovna tato hranice?), takže když někdo pod 35 s H. nesouhlasí, tak je to mladická nerozvážnost, když s ním nesouhlasí někdo nad 35, tak je to stařecký marasmus, ale v obou případech je to špatné.
Fuj, do čeho jsem se to nechal zatáhnout :cry:


v klidu tříbíme si myšlenky, nebo postoje... a co kdybychom založili nové fórum o Myšlence nebo Síle Myšlenky? než nás někdo rozstřílí :)
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod graver » čtv 15. čer, 2006 10:08

"tak si můžeš klidně třeba říci "klid ten člověk má se sebou nějaký problém, ale není to můj problém...""
Bacha, velkýho bacha na tohle. pokud má někdo se sebou nějaký problém, téměř vždy se z toho obratem stane problém někoho jiného. Neberte to paušálně. Asertivita, být nad věcí - dobrý, když je to váš styl, ale furt ve střehu.
btw: s asertivitou to dnes už nikam nedotáhnete ani při reklamaci v obchodě a pokud budete asertivní v hospodě, dostanete přes hubu jistěji, než když budete řvát a vztekat se.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Boris68 » čtv 15. čer, 2006 10:33

No pořád o tom samém: přijdu li do hospody jako na místo kde se lidi perou a přeměřujout si všechno možné, vidím li nějakého ranaře a hned mě napadne s "kýmpak se dnes pohádá a možná popere", "jsem slávista a tady je plno sparťanů" a podobné myšlenky jsou přesně tím co mě přivede do nějakého průšvihu! Jasně spousta lidí věří na náhodu a na to že jim někdo ubližuje, ale neuvědomujou si, že jsou svým velkým dílem zodpovědni za všechno co se jim stalo, děje a stane.
Jsem zvědavej kdo bude tvrdit, že to tak není. A že všichni jsou zlí a mě nezbývá než kousat kolem sebe a to tak dlouho až mi někdo ještě z menším sebevědomím ale z větší tlamou překousne tepnu! Ale každý ať se zařídí jak uzná za vhodné! Respect to all!
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 15. čer, 2006 13:53

1. Ad ovládání myšlenek: zjevně se nemůžeme shodnout na tom, co je myšlenka, takže toho nechme. /graver/
Neber to doslova,ber to tak,že i když myslíš v danou chvíli-vztek,násilí,msta,agresivita-budeš se aspoň snažit to potlačit a jednat jinak než si v danou chvíli myslíš

3. Nechápu tu alokaci podle věku - já mám nad 35 (proč zrovna tato hranice?), takže když někdo pod 35 s H. nesouhlasí, tak je to mladická nerozvážnost, když s ním nesouhlasí někdo nad 35, tak je to stařecký marasmus, ale v obou případech je to špatné. /graver/
Dobře,dejme 30-35.Většinou se v tomto věku tzv.láme chleba-člověk začíná uvažovat podstatně jinak než mezi 20i-30i.

"tak si můžeš klidně třeba říci "klid ten člověk má se sebou nějaký problém, ale není to můj problém...""
Bacha, velkýho bacha na tohle. pokud má někdo se sebou nějaký problém, téměř vždy se z toho obratem stane problém někoho jiného. Neberte to paušálně. Asertivita, být nad věcí - dobrý, když je to váš styl, ale furt ve střehu.
btw: s asertivitou to dnes už nikam nedotáhnete ani při reklamaci v obchodě a pokud budete asertivní v hospodě, dostanete přes hubu jistěji, než když budete řvát a vztekat se./graver/
Záleží,co míníš asertivitou.A chodit do hospody s vyhlídkou na rvačku??Hloupost,které jsem se dopouštěl,jsem rád,že už jsem z toho venku.

Myslím,že to,o čem se zde píše je silně mimo téma "Střelba".
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod graver » čtv 15. čer, 2006 13:56

Hyperboreus píše:Myslím,že to,o čem se zde píše je silně mimo téma "Střelba".

No, my o tom nezačali :wink:
Na druhou stranu je imho to blíž BU, než samotné téma "Střelba" :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod diablik » čtv 15. čer, 2006 14:21

hyporbeus> ja nebudem komentovat dalsie tvoje vyroky,nema to zmysel...mas svoju cestu ,ides si nou...krasna cesta,ale len v knihach...zivot je tazky,treba sa prebijat,ludia su kurwy a preto ja volim inu cestu..verim v asertivitu,dobre dobrym a na na kurwy byt este vacsiou kurwvou...prajem vsetko dobre...pre mna je tato debata uzavreta...ja vdaka bohu netrpim pseudohumanisticko-homosexualnou moralkou :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod S474N » čtv 15. čer, 2006 14:34

diablik: kde to mohu podepsat?
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 15. čer, 2006 14:50

ja nebudem komentovat dalsie tvoje vyroky,nema to zmysel...mas svoju cestu ,ides si nou...krasna cesta,ale len v knihach.../diablik/
Tys to zkusil,že o tom tak zasvěceně píšeš??

ja vdaka bohu netrpim pseudohumanisticko-homosexualnou moralkou/diablik/
®ij tak,aby ses nemusel stydět sám za sebe,miluj svět,lidi i vše živé v Přírodě,především ale své děti,manžela či manželku,druha a své rodiče

Máš to dost pomotané-jestli toto je pseudohumanisticko-homosexuální morálka???

Fatalismus je strašná a nebezpečná víra. Svůj osud můžeš a musíš ovlivňovat./graver/
Na takových drobnostech je vidět,že zaměňujete různé pojmy.To,co jsem napsal,nemá s fatalismem zbla společného.

Končím,tohle nemá se střelbou nic společného.Mějte se všichni fajn.
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Malekyth » čtv 15. čer, 2006 16:18

diablik píše:hyporbeus> ja nebudem komentovat dalsie tvoje vyroky,nema to zmysel...mas svoju cestu ,ides si nou...krasna cesta,ale len v knihach...zivot je tazky,treba sa prebijat,ludia su kurwy a preto ja volim inu cestu..verim v asertivitu,dobre dobrym a na na kurwy byt este vacsiou kurwvou...prajem vsetko dobre...pre mna je tato debata uzavreta...ja vdaka bohu netrpim pseudohumanisticko-homosexualnou moralkou :twisted:



Moje řeč. S Hyperboreem se neshodneme. On vidí svět moc optimisticky a my jsme realisté. Proto se asi učíme střílet... :D
Malekyth
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 01. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 15. čer, 2006 18:05

Malekyth píše:
diablik píše:hyporbeus> ja nebudem komentovat dalsie tvoje vyroky,nema to zmysel...mas svoju cestu ,ides si nou...krasna cesta,ale len v knihach...zivot je tazky,treba sa prebijat,ludia su kurwy a preto ja volim inu cestu..verim v asertivitu,dobre dobrym a na na kurwy byt este vacsiou kurwvou...prajem vsetko dobre...pre mna je tato debata uzavreta...ja vdaka bohu netrpim pseudohumanisticko-homosexualnou moralkou :twisted:



Moje řeč. S Hyperboreem se neshodneme. On vidí svět moc optimisticky a my jsme realisté. Proto se asi učíme střílet... :D


To vám nikdo nebere.Já jsem byl také takový jako vy,naučil jsem se střílet,ale po určité době jsem dospěl k tomu,že je pro mne bouchačka prostě zbytečná.
Já vidím svět optimisticky,vy zase moc pesimisticky. :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod graver » čtv 15. čer, 2006 18:09

®e se s ním neshodneme, ještě neznamená, že mu nakopeme rusutur. Je to idealista a jeho ideje v tomto světě nemůžou fungovat, ale na rozdíl od sviní, vyznávajících přesně opačnou filosofii, ubližuje asi jen sám sobě.
4Hyp.: s tím fatalismem jsme si asi nerozuměli. Já odsuzuji fatalistickou filosofii v každé její podobě jako pohodlnou a alibistickou. Jestli jsi to myslel jinak (nevypadá to), tak to ignoruj.
btw: to s tou homosexuální morálkou jsem tedy taky nějak nepochopil...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 15. čer, 2006 18:15

graver píše:®e se s ním neshodneme, ještě neznamená, že mu nakopeme rusutur. Je to idealista a jeho ideje v tomto světě nemůžou fungovat, ale na rozdíl od sviní, vyznávajících přesně opačnou filosofii, ubližuje asi jen sám sobě.
4Hyp.: s tím fatalismem jsme si asi nerozuměli. Já odsuzuji fatalistickou filosofii v každé její podobě jako pohodlnou a alibistickou. Jestli jsi to myslel jinak (nevypadá to), tak to ignoruj.
btw: to s tou homosexuální morálkou jsem tedy taky nějak nepochopil...


Pozor,nejsem zas až TAKOVÝ vůl,abych tím,v co věřím,sobě nebo komukoliv ubližoval a škodil. :) :) Fatalismus=přijímat osud tak,jak je.
Vzhledem k tomu,co jsem psal,je to dost vedle.Nikomu neškodit,být pozitivní,příčiny neúspěchu,neštěstí,atd.hledat v první řadě u sebe,a v případě nutnosti se bránit.Stačí to takto?? :wink:
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 15. čer, 2006 18:18

®e se s ním neshodneme, ještě neznamená, že mu nakopeme rusutur. Je to idealista a jeho ideje v tomto světě nemůžou fungovat, ale na rozdíl od sviní, vyznávajících přesně opačnou filosofii, ubližuje asi jen sám sobě.
/graver/

Na rozdíl od těch sviní,které se ani nesnaží pochopit své sviňské chování,já se jim snažím porozumět-a vsaď se,že pro mne je to mnohem lepší,než pro ně.Ale to je debata opravdu na dlouhé lokte a mimo téma.
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod fakt » pát 16. čer, 2006 6:53

Boris68 píše:No pořád o tom samém: přijdu li do hospody jako na místo kde se lidi perou a přeměřujout si všechno možné, vidím li nějakého ranaře a hned mě napadne s "kýmpak se dnes pohádá a možná popere", "jsem slávista a tady je plno sparťanů" a podobné myšlenky jsou přesně tím co mě přivede do nějakého průšvihu! Jasně spousta lidí věří na náhodu a na to že jim někdo ubližuje, ale neuvědomujou si, že jsou svým velkým dílem zodpovědni za všechno co se jim stalo, děje a stane.
Jsem zvědavej kdo bude tvrdit, že to tak není. A že všichni jsou zlí a mě nezbývá než kousat kolem sebe a to tak dlouho až mi někdo ještě z menším sebevědomím ale z větší tlamou překousne tepnu! Ale každý ať se zařídí jak uzná za vhodné! Respect to all!

Svatá pravda, zrak mi plane.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pát 16. čer, 2006 6:59

S474N píše:diablik: kde to mohu podepsat?

V náborovém středisku naší lidově demokratické armády.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod S474N » pát 16. čer, 2006 7:32

Hyperboreus píše:Na rozdíl od těch sviní,které se ani nesnaží pochopit své sviňské chování,já se jim snažím porozumět-a vsaď se,že pro mne je to mnohem lepší,než pro ně.Ale to je debata opravdu na dlouhé lokte a mimo téma.

To ja taky, nicmene je lepsi celou takovou situaci a porozumeni sledovat pres miridla :lol: :lol:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Hyperboreus » pát 16. čer, 2006 15:15

Pro:S474N
To když jdeš někam ven,tak máš tasenou bouchačku a otáčíš se ve střehu kolem sebe jak v akčním filmu????když všechno sleduješ přes ta mířidla :) :) :) :wink:
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků

cron