wadoryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Low » úte 20. čer, 2006 20:25

no japonska umeni nevychazeji z okinawy.. akorat karate. japonska BU pochazeji proste z japonska.. to ze vetsina nebo vsechny BU je mozna pravda ale to uz je tak davna historie ze to o nicem nevypovida..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Sennin » úte 20. čer, 2006 20:44

Jo!

ale všímej si slov"VĚT©INA" a "POCHÁZEJÍ" - nikdo netvrdí, že japonská BU nejsou JAPONSKÁ!!! Stejně tak i další BU, které se historicky vážou nebo jsou svázaná s nějakou zemí či regionem, jsou dnes už prostě BU z "TÉ ZEMĚ" - viz francouzské SAVATE nebo řecký PANKRATION - to jen na ukázku...
Můžeme polemizovat a historicky dokládat, že francouzské Savate je vlastně importované japonské karate (což dokázat lze), že řecký Pankration má původ v asyrských bojových uměních, které tem přinesli Číňané atd. - všeobecně je bojové umění multinárodní, bez hranic, bez ZJEVNÉHO původu z té či oné země - prostě vzniklo na mnoha místech současně, protože vzniknout MUSELO! Je to historický vývoj, nebo lépe řečeno, je to vývoj LIDSTVA!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod tekara » stř 21. čer, 2006 6:01

Jenom bych poopravil. Pucmaz cvičí v Japonsku a ne na Okinawě.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 8:35

Ani většina ani z Okinawy...

Z Okinawy pochází možná věci kolem karate (tj. i zbraně z Okinawy), ale to je tak všechno.

Patrik

P.S.

Sennine

Veškeré info, které Pucmaz vydává o karate a o goju-ryu jsou běžně dostupné na netu a v literatuře


Několikrát si tu naznačil, že Pucmaz vůbec nemusí být v japonsku apod. Tak jen za mně. Potkal jsem ho tam, pomohl mi, mluví výborně Japonsky a je tam doma. O karate nevím nic, takže tady hodnotit nemůžu.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 10:20

luen píše::D nejedná se jen o karate... neni to možná, ale určitě... a chtělo by to aspon trochu studovat historické prameny!!!


jj, to dělám, neboj... jen jsou to asi jiné prameny... ale to neva. Jak si napsal v SZ, netýká se to wado rjú.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: wadoryu

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 10:44

luen píše:To ne, ale Okinawa díky své poloze, byla vždy "na ráně" co se týče importu z Číny a BU taktéž. Nejde o to zda jsou BU z Okinawy lepší než Japonská, ale o fakt, že tomu tak bylo a je (i když dnes už v mnohem menší míře). Spousty importovaných BU už je v Japonsku "doma"! :wink:


Hele, vyrazej nás odtud, že jsme offtopic. Poslal jsem Ti odpověď na SZ, kterou si mi napsal...

Japonská bojová umění, které znáš dneska pochází z nějakých starších japonských bojových umění a opravdu i ty starší mohou mít původ v něčem jiném... ale kde začíná, nebo vzniká nějaké bojové umění? ;)

Psal si mi o čínské šavli, která byla předchůdcem japonského meče... No jasně, ale koukni na techniky japonského meče. Na klasické školy, kde je tam čínský meč/šavle? Tedy jedna věc jsou technologické plány na výrobu meče, druhá věc jsou samotné techniky. A co desítky dalších zbraní, a stovky škol, které vznikaly a existovaly v úplné izolaci.

Fakt se dneska nechci přít, je to OT a hlavně už jsem to tu psal. Nemá to smysl... ale mám tip. Koukni na topic "korjú - klipy" a sleduj ty pohyby různých, opakuji RŮZNÝCH klasických japonských škol.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: wadoryu

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 10:59

luen píše:Jaké techniky? Nepíšu nic o porovnávání!!! Ani o tom, že všechny BU vznikly v Číně či na Okinawě!!!!! Jen jsem upozornil na historický fakt, který se tu tak trochu lacině hodil ze stolu... Vůbec nepíšu o tom co se mi pokoušíš podsunout!!! Reagoval jsem na dotaz k YONG CHUN BAI HE QUAN ve vztahu k některým Okinawským BU... :!:


Já zase reagoval na větu "VĚT©INA JAPONSKÝCH BU JE Z OKINAWY"

To je vše. ®ádnej ófenz

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pucmaz » stř 21. čer, 2006 16:58

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 18:57, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Sennin » stř 21. čer, 2006 17:06

patrik píše:Několikrát si tu naznačil, že Pucmaz vůbec nemusí být v japonsku apod. Tak jen za mně. Potkal jsem ho tam, pomohl mi, mluví výborně Japonsky a je tam doma. O karate nevím nic, takže tady hodnotit nemůžu.


Patriku, to jsem naznačil jen jednou :wink: a Pucmaz mi to tehdy vysvětlil...

No, škoda, že je tam doma :( , to už asi do ČR nepřijede...
Jo a to že umí japonsky mu závidím, ona japonština je prý druhý nejtěžší jazyk po češtině... Ale zase je dokázáno, že pokud je člověk v cizí zemi 3 a více roků, tak se ten jazyk prostě naučí a musí naučit.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sennin » stř 21. čer, 2006 17:22

PUCMAZ:
Mě vůbec neležíš v žaludku, jen jsem se tu zase nachomýtl a udělal jsem tzv. "joke" o té Okinawě...
Jo a ani nevím, že bych Tě pozýval na čaj - já spíš lidi z "branže" pozývám na pivko - jsem holt Čech :wink: ...

Ale neřeš to, Patrik Tě viděl, mluvil s Tebou a pomohl jsi mu, takže fakt existuješ!!! Jaká je úroveň Tvého karate snad dokážeš za těch 5 let...

Víš, já jsem potkával lidi, co byli taky v Japonsku, taky tam cvičili mnoho let, ale asi jinak, protože to, co potom učili tady v ČSSR, ČSFR, ČSR nebo ČR mi připadalo stejné, jak jsem se učil u pana ©ebeje...Prostě mě to nepřesvědčilo, že jakýkoliv pobyt v "zemi původu" má nějaké pozitivum - toť můj SOUKROMÝ názor a asi taky důvod, proč jsem se vydal jinou cestou, abych pochopil lépe principy boje.

Takže to uzavřeme, ne...stejně jako já Ti můžu napsat na soukromý email, co máš v profilu, stejně tak můžeš učinit i Ty, snad si soukromě, bez veřejnosti spoustu věcí osvětlíme a možná mě ještě v budoucnu mnoho naučíš, což z mé strany hodlám udělat také.

Očekávej můj email a snad se skamarádíme!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 17:29

Sennine, jen jsem Ti chtěl trochu pomoct, aby ses třeba nezačal ztrapňovat...
Třeba se ozve někdo další, kdo toho přízraka pucmaze potkal, nebo s ním, nedejbože cvičil 8)

Fakt se omlouvám. :roll:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Sennin » stř 21. čer, 2006 17:42

patrik píše:Sennine, jen jsem Ti chtěl trochu pomoct, aby ses třeba nezačal ztrapňovat...
Třeba se ozve někdo další, kdo toho přízraka pucmaze potkal, nebo s ním, nedejbože cvičil 8)

Fakt se omlouvám. :roll:

Patrik


:wink: Patriku, neomlouvej se...A Pucmazovi jsem už napsal a věřím, že si spoustu věcí vyříkáme mimo "veřejnost" - samozřejmě to zůstane SOUKROMÉ a sem to dávat nebudu.

Tímto končím svůj offtopic a dál se můžete věnovat Wado-Rjú!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Shadow165 » pon 20. lis, 2006 14:54

Ahojte. ja by som sa chcel len opytat, kde sa v Ba da cvicit Wado Ryu?
Nemyslim športove karate, ale "klasicke" karate (ak take nieco tu vobec je)
Dakujem.
Shadow165
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 01. črc, 2004 23:00

Příspěvekod DMC » pon 20. lis, 2006 19:13

Sennin:
francouzské Savate je vlastně importované japonské karate (což dokázat lze),8


Jak to "dokazat lze"???????
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Re: klk

Příspěvekod kik » pon 20. lis, 2006 19:22

komorous píše:Co je to za nesmysly?Samurajské kodexy a jiné hovadiny?Pokud vim tak karate pochází z čínského kung fu a tam žádné vojenské kodexy nejsou.Jedte se zeptat na předky Wado ryu na Okinawu.Myslim,že okinawské karate bylo proti japonským samurajům právě používáno.A pokud vim tak karate znamená v překladu čínská ruka.Karate je čínského původu a plést do něj ju jutsu a jiná japonská BU je nesmysl.Třeba takové Goju Ryu.Pár let sem ho cvičil a tři čtvrtě kat je čínského původu.Bílý jeřáb,wing chun atd.Ahoj


já jsem slyšel ,že Otsuka měl vysoký dan v jitsu a technïky z jitsu dal do karate a jitsu je samurajské BU tak proto ty"samurajské kodexy a hovadiny"jinak bych si chtěl wado ryu zacvičit ,kde se u nás cvičí?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Shadow165 » stř 29. lis, 2006 14:51

Nevie mi niekto poradit so skolou v Ba??
Rad by som si to zacvicil.
Dakujem.
Shadow165
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 01. črc, 2004 23:00

Příspěvekod jjosef » ned 10. pro, 2006 12:04

Mel bych takovej mozna pitomej dotaz: jaky hlavni rozdily vidite mezi wado-ryu a sotokanem, nebo sotokan verzus goju-ryu? Neco sem si o tom precetl, ale zajimalo by me jestli tu ma nekdo praktické zkusenosti.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 10. pro, 2006 14:25

Určitě Pucmaz.....počkej si na něj,snad Ti odpoví :wink: A projeď si tu diskuze,tam už také mnohé padlo..... :wink: :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pucmaz » pon 11. pro, 2006 6:27

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 19:14, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod kik » pon 11. pro, 2006 14:32

a hlavni co ho rozhodilo bylo to, ze ho ze zacatku sensei ucil spravne dychat...
jak se správně dýchá v každém BU se dýchá jinak někde se při nádechu zatahuje břicho jinde se roztahuje myslím říká se tomu taoistické a budhistické dýchání ,ale to přece neznamená ,že je něco správně a něco špatně.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron