Poradíte??

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Toranaga » úte 11. črc, 2006 22:06

"Muže v boji často zachrání pouhé štěstí, když mu vydrží odvaha"...tento citát z filmu "Vikingové je snad dostatečnou odpovědí, pánové (eventuálně i dámy, ovšem).
Držení mistrovského stupně v jakémkoliv BU vám nikdy neposkytne 100% garanci vítězství, maximálně může poněkud vychýlit onen pomyslný jazýček vah ve váš prospěch.
Jistě, můžete tu vést spory o tom, že někdo je lepší v Dojo, na ulici by třeba zklamal...víte - a promiňte trochu toho mentorování - geny mají dvě části - aditivní, kterou můžete do jisté míry vylepšit křížením vybraných jedinců (ač to tu zní podivně), tréninkem, stravou a podobně...a neaditivní, kterou ovlivnit těmito způsoby prostě nelze.
Představte si to tak, že zkřížíte vynikajícího závodního hřebce s vynikající závodní klisnou, potomek je rychlý, se širokou hrudí a ideálním osvalením...ale nemá vůli vyhrát...
Toranaga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00

 

Příspěvekod Makoto » stř 12. črc, 2006 10:26

Cetl jsem si nektere rady zde zminene a obcas mi prebehl mraz po zadech z rad typu: "Nejlepsi je nepustit si ho k telu, Nejlepsi je mit zbran a zatrelit ho, Vsechno je to pouze i instinktech", apod. Vsichni asi cetli stejnou knihu, ze? :-)
Jasne, ze vyse uvedene je v urcitem pripade pravda, ale rici jen "A" a nerici, kde se pouziva, je jako nerici nic...
Ja budu hovorit z vlastni zkusenosti...nebudu tlumocit, co jsem se docetl z knih od (mnohdy radoby) znalcu reality fightingu, protoze bud je to na prokuratora nebo rovnou na patologa....
BU se venuji uz od sve ctvrte tridy (ted mi je 33 let). Zacal jsem se sebeobranou, ktera byla spise aplikovane judo. Pak jsem presel do juda, protoze jsem chtel zkusit soutezit a nakonec skoncil u jujutsu, protoze se chci umet ubranit. Nerikam, ze je to nejlepsi, nejefektivnejsi, nejcokoliv. Pro me vsak ano vzhledem k me nature, postave a mnoha dalsim aspektum. Nez jsem se zacal venovat sebeobranne strance BU, mel jsem vcelku slusnou zasobu technik, na tatami jsem si se souperem vetsinou poradil at uz to bylo tvrdou nebo mekou cestou. Pak prisla ta mene prijemna cast, kdy na me muj soucasny mistr zarval z pul metru a ja ztuhnul a premyslel kde je ma duse klidna jako horske jezero a nadrilovane techniky ;-)
Zjistil jsem, ze boj zacina od neverbalni komunikace, kdy souper predvadi jaky je borec, pres verbalni, kdy se snazi preklenout vzdalenost na minim. vzdalenost kopu pres samotny fyzicky konflikt.
Bylo mi vysvetleno, ze ne kazdy konflikt musi nutne skoncit rvackou, ze drtiva vetsina (ano drtiva vetsina) jde ukecat, ze verbalni komunikace a "pozovani" je velice dulezite. Zjistil jsem, ze mi delalo problem zarvat na protivnika a naopak nechat na sebe rvat a byt v klidu...no dobre v relativnim klidu. Postupem casu jsem zjistil, ze dokud rve, ja si vytipuji jeho slaba mista, necham jej vykecat a mnohdy to staci. Pokud ne....
Ale prave tohle je klicovy okamzik - naucit se prijimat agresivitu bez toho, abych ji pomahal gradovat. Pak to skonci rvackou. Jednou jsem musel resit jeden konflikt a byl jsem nucen zautocit na cloveka, ktery se snazil ublizit me pritelkyni. Udivilo me, jak me nakladacka samotna prestala bavit, kdyz protivnik neutocil jen se "zbabele" branil. Mozna to bylo i tim, ze to byl takovy chcipacek...;-) Kazdopadne jsem se naucil, ze diky tomu, ze negradoval agresivitu, ktera v te dobe ve me byla, byl usetren daleko vetsi bolesti, kterou jsem pro nej chystal...
A co se tyka te verbalni komunikace...uz jsem to tu asi psal - nedavno jsem se dostal do konfliktu s jednim podnapilym Ukrajincem. Prisaham, ze jsem jen prosel se psem kolem a nevsimal si ho. Predbehl me a zacal z niceho nic dosti agresivne vyhrozovat, ze mi urizne hlavu, podrizne mou rodinu, atd. atd. Stal cca pul metru ode me. Drive bych asi vystartoval, ale ted jsem se ne nej dival a zjistil, ze je dosti podnapily, takze jeho vyhruzky nebyly tolik nebezpecne. Byl jsem v takovem tom aktivnim ocekavani....sahnul by na me a zacala by show. Pak jsem si vsimnul, ze v mezerach mezi jednotlivymi vyhruzkami se dosti tezce nadechuje. A protoze jsme stali v pulce dosti strmeho kopce, stacilo poodstoupit a nasadit prijemne tempo ;-). Nez se mily Ukrajinec vzpamatoval, byl jsem od nej jiz 10 metru. Snazil se me dobehnout, ale diky sve opilosti za chvili jeho stupnujici vyhruzky zanikly ve snaze chytnou dech :-) Co tim chci rici? Ne kazdy, kdo na vas vytahne nuz ci pistoli, vas chce hned zabit. Prsi se pouze jaky je to borec a ze byste ho radsi mel poslouchat. Vsimnete si, ze od prirody mohutni chlapi nepotrebuji zbran, protoze si veri i bez tech pomucek na vyhrozovani. Berte to tak, ze potrebuji neco, cim si potrebuji dokazat prevahu. Komunikujte s nimi. V mezicase se pripravujte, pokud komunikace nepomuze. Velice dobre jsou tzv scenare, ktere nacvicuji sebeobranne situace. Bohuzel tadu jsou scenare bud podcenovane nebo spatne nacvicovane....Nicmene dulezite je nacvicovat nejen fyzickou stranku boje (techniky), ale i verbalni komunikaci. Jednak si toho vsimne okoli a dosvedci vam, ze vy jste utocnik nebyl a druhak se casto vyhnete boji. Funguje to. Vim to.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod m-pet » stř 12. črc, 2006 16:00

Výsledek jakéhokoliv boje ovlivní nepřeberné množství různých faktorů a znalost BU je pouze jedním z nich. S Toranagou plně souhlasím. Rovněž s tím co napsal Makoto, ve zvládání stresové sytuace je možná důležitější dobrá taktika ( myslím tím pozorování, nonverbální komunikace, verbální komunikaci před případným bojem, udržování vzdálenosti atd.) než samotné technické dovednosti.
m-pet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Fidellll----llll » úte 08. srp, 2006 19:18

cau potrebuju radu pls nevim jestli sem takova sracka nebo co ale pokazdy jdu z treninku s dotriskanyma holenama nekdy mam takovy boule ze nemuzu normalne chodit nechapu jak ti thajci do sebe perou holenama trefujou se do loktu a nic jim neni sem na zacatku ziskam nakou odolnost proti tomuhle?Kupodivu kdyz nekoho kopnu round house kickem a trefim kost predlokti znici to me ale souper nic :? dik
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod tekara » stř 09. srp, 2006 9:23

Makoto napsal:
Co tim chci rici? Ne kazdy, kdo na vas vytahne nuz ci pistoli, vas chce hned zabit. Prsi se pouze jaky je to borec a ze byste ho radsi mel poslouchat...........Komunikujte s nimi. V mezicase se pripravujte, pokud komunikace nepomuze.

Promiň, ale tohle mě rozesmálo. Až na tebe někdo vytáhne nůž nebo pistoli, tak komunikuj, protože tě asi s velkou praděpodobností nechce
zabít, ale jenom se "prsí". Fakt dobré.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » stř 09. srp, 2006 9:30

tekara píše:Makoto napsal:
Co tim chci rici? Ne kazdy, kdo na vas vytahne nuz ci pistoli, vas chce hned zabit. Prsi se pouze jaky je to borec a ze byste ho radsi mel poslouchat...........Komunikujte s nimi. V mezicase se pripravujte, pokud komunikace nepomuze.

Promiň, ale tohle mě rozesmálo. Až na tebe někdo vytáhne nůž nebo pistoli, tak komunikuj, protože tě asi s velkou praděpodobností nechce
zabít, ale jenom se "prsí". Fakt dobré.

A vis ze me taky? Tva reakce svedci o tom, ze jsi nikdy proti nozi nestal. Vetsina lidi ti tu potvrdi, ze kdyz nekdo vytahne nuz, ze to jeste nemusi znamenat, ze ti chce hned uriznout hlavu. Primarne te chce zastrasit a dostat to, co chce (penezenku, hodinky, ponozky, co ja vim). Koukas se na spatne filmy kamarade....
Ja to zazil, par studentu od nas z oddilu to zazilo a nepotreboval jsem vytahovat ani teleskop. Proste jsem mu dal drobne, co jsem mel po kapsach nebo se z toho vykecal a sli jsme si po svejch.
Dalsi, co by hned strileli....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod tekara » stř 09. srp, 2006 9:56

Až na mě někdo ten nůž vytáhne (což se doufám nestane), tak se budu snažit co nejrychleji vycouvat a ne něco okecávat.

Makoto dále napsal: V mezicase se pripravujte, pokud komunikace nepomuze.

Připravovat na co? ®e budu bojovat proti noži nebo pistoli? Každý soudný člověk ti řekne, že pokud není opravdu zbytí, tak vem nohy na ramena. Ale zřejmě si opravdu kapacita v BU.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » stř 09. srp, 2006 10:25

tekara píše:Až na mě někdo ten nůž vytáhne (což se doufám nestane), tak se budu snažit co nejrychleji vycouvat a ne něco okecávat.

A on te necha v klidu odejit a jeste ti zamava....Tohle nema cenu, ty nevis o cem mluvis

tekara píše:Makoto dále napsal: V mezicase se pripravujte, pokud komunikace nepomuze. Připravovat na co? ®e budu bojovat proti noži nebo pistoli? Každý soudný člověk ti řekne, že pokud není opravdu zbytí, tak vem nohy na ramena. Ale zřejmě si opravdu kapacita v BU.

Nikdy jsem nerikal, ze utect neni spravne reseni. Precti si predchozi prispevky. Ale utikej, kdyz je s tebou pritelkyne na podpatcich...Nejsem zadna kapacita v BU. Zazil jsem nekolik napadeni na vlastni kuzi, tak mi kua nepovidej ty svoje povidacky vyctene z knih "Jak prezit" ci z Rambo filmu. Ja vim, ze komunikace je klicova. Jak to budes resit, az na tebe nejaky hovado vytahne nuz? Hned uteces? A pritelkyne? Vytahnes taky svuj nuz? Nebo ho rovnou zastrelis? Slysel jsi neco o gradaci konfliktu? Nechme toho, vrat se, az ziskas nejake zkusenosti z ulice. Do te doby se my dva nemame o cem bavit.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Ting » stř 09. srp, 2006 16:52

To Makoto: Mam uplne stejne skusenosti. Mylsim si ze tak 90% konfliktu se da ukecat mozna i vic (nebo sem dobrej recnik 8) :D ) Naprosto s tebou souhlasim. Respekt
:wink:

To Tekara: Bez urazky ale meles hlouposti. Az se parkrat k necemu primotas tak uvidis ze ma Makoto pravdu :wink: no offense
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď a ne řiď jako řiť!
Ting
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon 18. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » stř 09. srp, 2006 18:01

Jojo... kdo stal proti nozi, tak vi.
Ono az se zaleskne ostri, tak je vsechno jinak, nez tady na netu.
I ja jednou prisel o cca 50kc... ale vubec mi to nevadilo, byl jsem rad, ze jsem nemusel vytahovat tu tisku, co jsem mel schovanou v bote :))

PS: kdyz vam ujede posledni nocni vlak, sednete na tramvaj a jedte nekam do klidu, nepotulujte se kolem hlavaku, vaclavaku (i kdyz je tam porad dost lidi, jenze z jineho testa)...atp. Vlastni zkusenost. Kolikrat ani ta rychla chuze nepomuze, kdyz ceka druhy za rohem.

A jeste neco... NIKDO z vas nevi, jak se zachovate, pokud jste se do podobne situace uz nedostali. To, jestli si clovek s prominutim nasere do gati, nebo bude uplne v klidu, to se pozna az pak. Ja byl mlady ucho (i kdyz to jsem vlastne porad), s iluzema v hlave a do tech gati jsem si malem nasral... a pak jsem byl rad, ze me to stalo jenom tech 50kc.

Omluva adminovi a vsem za vulgarismus. A souhlas s Makoto.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kjang » čtv 10. srp, 2006 9:43

Naposledy upravil kjang dne ned 13. srp, 2006 10:56, celkově upraveno 1
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kjang » čtv 10. srp, 2006 9:43

Naposledy upravil kjang dne ned 13. srp, 2006 10:57, celkově upraveno 1
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fidellll----llll » čtv 10. srp, 2006 9:56

Co Bob Sap? Je to asi nejhorsi fighter vsech dob dyz vyhraje tak jen diky velikosti a fer play vubec nezna nezapamatuje si ani ze jede K1 a ze nema souperi dupat na hlavu kdyz je na zemi :D me potesi vzdicky zapas kde ho nekdo sunda treba Crocop,Bonjaski co naplat par profiku ale sundal jo mozna jeste horsi je Akebono ten tam nemel vubec lizt vzdit ani neboxuje jenom tema rukama tlaci do soupere :D Pak jeste nemam rad Wanderleje Silvu jak na zacatku provokativne cumi naopak fighteri telem i dusi sou Crocop,Fedor,Bonjaski
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod majkx » pát 11. srp, 2006 12:40

Myslím, že to makoto komplexně napsal dobře, opravdu se najde dost lidí, kteří když vytáhnou nůž nebo pistoli a vy uspokojíte jejich záměr kvůli kterému vás ohrožují, většinou jde o vydání hotovosti nebo cenností, tak vás nechají na pokoji. Hodně z těhle lidí si uvědomuje, že je něco jiného před někým kudličkou mávat a něco jiného je jí do někoho zapíchnout, jde o to zapomenout na svoje ego a vydat co chtějí, ale zase to nepřehánět s pozicí chudáčka, protože u některých asociálů to může vygradovat mnohem větší agresivitu. No a pokud už k boji dojde, tak jenom doufat, že máš šťastný den a když tělo přepne na autopilota, tak mít dost natrénováno aby si odrazil útok a zdrhl nebo i přes zranění ho zpacifikoval. Navíc si myslím, že k tomuhle tématu neexistuje žádné dogma, jde jen o to, že když se budeš chovat podle určitého scénáře, tak jak např. napsal makoto, tak ve více procentech to lidem zachránilo život nebo je to ochránilo od vážného poranění, ale to neznamená, že ti podobný scénář chování zachrání prdel taky, měl by zvětšit pravděpodobnost přežití takové situace. Viz příklad přepadení vozidla, osádka spolupracovala a loupežníci dostali co chtěli, osádka jim nenarušila jejich scénář a vyvázli jen s psychickou újmou, osádka měla štěstí, že loupežníci je nechtěli odpravit ať už by kladli odpor nebo ne!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 11. srp, 2006 17:15

Je zajímavé,že podstatné(na vlastní kůži zažité),důležité informace vyvolávají od neznalých pouze posměch.....chlapi(Makoto,Majkx,Gino),zkušenost je nepřenosná,každý si tím musí projít sám.Pokud to nikdy nezažije,šťastný člověk. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » pát 11. srp, 2006 17:23

Fidellll----llll píše:Co Bob Sap? Je to asi nejhorsi fighter vsech dob dyz vyhraje tak jen diky velikosti a fer play vubec nezna nezapamatuje si ani ze jede K1 a ze nema souperi dupat na hlavu kdyz je na zemi :D me potesi vzdicky zapas kde ho nekdo sunda treba Crocop,Bonjaski co naplat par profiku ale sundal jo mozna jeste horsi je Akebono ten tam nemel vubec lizt vzdit ani neboxuje jenom tema rukama tlaci do soupere :D Pak jeste nemam rad Wanderleje Silvu jak na zacatku provokativne cumi naopak fighteri telem i dusi sou Crocop,Fedor,Bonjaski


neni nejhorsi, je to jeden z nejlepsich fighterů. na ulic by rozmáznul kohokoli. kdybych o nem tedy nevedel ze je to klidas a inteligentni clovek.to samy akebono, kdyby se na tebe rozbeh neudelal bys vubec nic a to bys moh bejt treba mistr sveta v mt v tezky vaze..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Fidellll----llll » pát 11. srp, 2006 20:27

Low píše:
Fidellll----llll píše:Co Bob Sap? Je to asi nejhorsi fighter vsech dob dyz vyhraje tak jen diky velikosti a fer play vubec nezna nezapamatuje si ani ze jede K1 a ze nema souperi dupat na hlavu kdyz je na zemi :D me potesi vzdicky zapas kde ho nekdo sunda treba Crocop,Bonjaski co naplat par profiku ale sundal jo mozna jeste horsi je Akebono ten tam nemel vubec lizt vzdit ani neboxuje jenom tema rukama tlaci do soupere :D Pak jeste nemam rad Wanderleje Silvu jak na zacatku provokativne cumi naopak fighteri telem i dusi sou Crocop,Fedor,Bonjaski


neni nejhorsi, je to jeden z nejlepsich fighterů. na ulic by rozmáznul kohokoli. kdybych o nem tedy nevedel ze je to klidas a inteligentni clovek.to samy akebono, kdyby se na tebe rozbeh neudelal bys vubec nic a to bys moh bejt treba mistr sveta v mt v tezky vaze..


tak teds rekl uplnej opak Boba Sapa je to jeden z vubec nejhorsich fighteru to vidis jak placa tema rukama na ulici bych ho nasrat nechtel Akebona bych se tak nebal protoze ten by se nerozbeh dela jen to svoje krok sun krok a kdyz nekoho haluzou nazene na provazy jen do neho tema ruka tlaci a nedava udery myslim ze okopavani low-kickama nebo povedenej kop na hlavu moznaaaa i kdyz mam pochybnost kvuli jeho tucnosti mozna i tvrdej front-kick
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Ondra » sob 12. srp, 2006 7:11

re: neni nejhorsi, je to jeden z nejlepsich fighterů. na ulic by rozmáznul kohokoli. kdybych o nem tedy nevedel ze je to klidas a inteligentni clovek.to samy akebono, kdyby se na tebe rozbeh neudelal bys vubec nic a to bys moh bejt treba mistr sveta v mt v tezky vaze..

nevim proč by pořát měli závodníci z K1 někoho na ulici mlátit a štípat?? nechápu pořát tady to srovnání co by ho na ulici přepadl někdo z K1 ?? proč by to proboha dělal ? Závodníci z K1čky jsou něco jako závodníci z Formule 1, jsou na vrcholu, svym způsobem jsou vyjímeční nejen boj.schopnostmi, ale i výškou a váhou, u nás takových moc neni a pokud jsem dřív sledoval K1 tak vyjma Pavla "Hakima" Majera se do hlavních bojů nikdo nedostal (nepočitám pokusy L.©udy a dalších možná ještě Vondráček se tam dostal, ale toho jsem neviděl bojovat). Jak jsem poznal HAKIMA, tak je to uplně normální kluk (o hlavu větší než já), který by někoho jen tak nepřepadával, kromě toho by to byl jeho konec kariéry jako i ostatních co by tohle taky udělali, takže takhle vrcholový závodník si dvakrát rozmyslí co na ulici udělá nebo neudělá. je to přece jeho práce. A k B.Sappovi: pokud si zajedeš na extraligu BOXU jen v rámci ČR tak uvidíš kluky (nemají takovou svalovou hmotu jako on) ale techniku o mnoho lepší než má on, záleží na každém co chce vidět, jestli svaly, a nebo techniku, já dávám přednost technice..... mimochodem MIRKO CRO COP (po rozběhnutí Sappa) ho přece jedním dobře mířeným úderem dostal ne? :wink: (asi si to B.Sapp spletl s Amer. Fotbalem) ve všech sportech se objevují osobnosti aby na ně lidi chodili ne kuli tomu co umí, ale kdo jsou - jejich jména lidi přitáhnou.
K1 je soutěž a sen snad všech bojovníků co bojují sportovní zápasy, ale jen zlomek z nich na ni má svou výkoností a svými fyzickými paramerty,
proto bude možná lepší přestat s příklady typu " na K1čce bys nevydržel ani kolo" a pod., jsou i jiné soutěže a mě uplně stačí MČR nebo zahraniční soutěž a taky je tam spousta kvalitních závodníků, kteří ale nejsou dva metry vysoký a neváží 120kg. ale ujištuju tě že by se mohl od nich B.Sapp ledasčemu naučit.... a to není jen B.Sapp v K1, ale řada dalších v různých stylech BU/BS. jak psal Jendis "zkušenosti jsou nepřenosné" a každý si tím svým zápasem musí projít aby pochopil řadu věcí, tady to je teorie.... praxe je odlišná :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod majkx » sob 12. srp, 2006 8:07

Jendis píše:Je zajímavé,že podstatné(na vlastní kůži zažité),důležité informace vyvolávají od neznalých pouze posměch.....chlapi(Makoto,Majkx,Gino),zkušenost je nepřenosná,každý si tím musí projít sám.Pokud to nikdy nezažije,šťastný člověk. :wink:


No jo, já vím, že máš pravdu, ale je dobré občas udělat protipól některým "zajímavým" názorům :P. A navíc, já jsem strašně ukecaný :lol: :lol: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Fidellll----llll » sob 12. srp, 2006 8:50

krom toho myslim ze na ulici by Sapp vydrzel este min jak v ringu pac tam je jeho zachranou kdyz nekoho dostane na provazy ale kdyz je prostor vetsi tak je v prdeli :D Docela me prekvapilo ze dostal Hoosta no ale aspon mu tu nohu dobre namasiroval
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků