Pro Vorech a Yi Wan

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod karlat » čtv 17. srp, 2006 10:02

Konečně jsem sčíhnul ta videa s Kernspechtem, a fakt se nestíhám divit, jak moc tady funguje přísloví, že kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.
Jak můžeš, Petře (Vorech), poukazovat na práci nohou, když (zcela zjevně) ukazuje, ale hlavně vysvětluje, techniky rukou! - až bude ukazovat práci nohou, pak posuzuj práci nohou. Samozřejmě, že při komplexní technice bude jedno s druhým jako celek, ale to není tento případ, a to zcela zjevně-jde o konkrétní bod v tréninku.
Jak můžeš tvrdit, že se točí zády k soupeři, když se k němu točí pouze bokem, a to je dost podstatný rozdíl. Navíc, na 1.ukázce je v těsném kontaktu a partnera kontroluje, na 2. ukázce není moc vidět, poněvadž je zády ke kameře, ale spíše se točí k lidem, ke kterým (a proto, že k nim)mluví. Mohl bys mi, prosím, říct, co přesně se ti nelíbí na tom fak sao? Zdá se ti necitlivé? Vždyť ten chlapík, co ho dostal, je úplně v pohodě! Ani nezavrávoral.. A kolínko? Za prvé, pokud je partner dostatečně kontrolován, (nelze vidět-K. je zády ke kameře), pak si K. může klidně "poskočit", nicméně zde nejspíš platí za druhé, že jde prostě o žert. Však se také onen chlapec usmívá..

pro Ivana Rzounka

(a protože jsem se pak rozepsal v množném čísle, tak samozřejmě i pro ostatní)
V rozhovoru s Vladem vyplývá, že jsi přesvědčen o tom, že seminář lidí z EWTO by pro tebe nebyl přínosem. To je samozřejmě možné, ale zajímalo by mě, jak si, a samozřejmě nejen ty, ale i ostatní, můžete být jisti, že vás WT systém nemůže ničím v dobrém inspirovat. Celkově mě překvapuje, že tu dost lidí z MGW WCh hodnotí WT systém jako kdybyste ho znali. Tak by mě zajímalo, odkud? Vždyť jste EWTO opustili velmi záhy, ještě na žákovských stupních (asi?). A v EWTO bylo nemyslitelné, že by vám někdo dával víc, než jaký stupeň jste měli zaplacen.
Dám takový příklad: často nám lidi vytýkají, že blbě stojíme, že váha na jedné (zadní) noze je blbost atp. Ale od 9. SG máme (před kontaktem) normálně rozloženou váhu, preferujeme více neutrální postoje. Ale to lidé, kteří odešli dříve, neví, a píšou, že se hýbeme jak kryplové. Ano, na 1. až 8. SG to tak možná vypadá (i když i tam se v jistých souvislostech normálně cvičí v neutrálních postojích), ale na devítce pak sklízíme ovoce. Aneb těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A tak je to v mnoha případech.
Ukázal vám někdy někde někdo WT vyšší programy? opravdu jste se naučili např WT BT, nebo WT panáka, nebo WT Chi gerk? Natrénovali jste to? Jestli ano, pak o to spíš vyhledám vaši školu, abyste mi ,jako ti, kteří znají oboje, ukázali rozdíly. A jestli ne, tak jak si můžete být tak jistí, že o něco nepřicházíte?
Co se týká možnosti účasti kolegů (snad mohu používat to slovo?) z jiných škol na semináři S H.J. Reimerse: samozřejmě se s ním spojíme a domluvíme něco pro veřejnost. Před pár měsíci jsem s ním mluvil ohledně propagačních předváděček a byl pro. Je to moc fajn chlapík, (dnes velmi umírněný 8) ) První seminář proběhl ve dvou dnech, nejdřív pro učitele, druhý den pro žáky. Určitě se najde čas pro nějakou družbu, bude li chuť na obou stranách.

Na závěr bych chtěl podpořit Vlada ve snaze zlepšit vnímání WT škol a jejich členů v očích ostatních. Pokud se s tím tedy vůbec ještě dá něco udělat? :wink:

krásný den, Karel
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod karlat » čtv 17. srp, 2006 10:04

Ježkovy voči! To jsem chtěl napsat jako odpověď do fóra Kernspecht. Jen jsem to nějak zmotal, prosím, umíte to tam někdo přesunout? a tohle zrušit? dík, Karel Palát
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod vlado » čtv 17. srp, 2006 10:15

to karlat
nevadi, aspon si vytvoril nove forum, kde mozeme diskutovat o rozdielnych pohladoch a skusenostiach s wing chun, vcitane LT linie a kernspechta :D


vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod irzounek » čtv 17. srp, 2006 10:33

karlat píše:K
pro Ivana Rzounka

(a protože jsem se pak rozepsal v množném čísle, tak samozřejmě i pro ostatní)
V rozhovoru s Vladem vyplývá, že jsi přesvědčen o tom, že seminář lidí z EWTO by pro tebe nebyl přínosem. To je samozřejmě možné, ale zajímalo by mě, jak si, a samozřejmě nejen ty, ale i ostatní, můžete být jisti, že vás WT systém nemůže ničím v dobrém inspirovat. Celkově mě překvapuje, že tu dost lidí z MGW WCh hodnotí WT systém jako kdybyste ho znali. Tak by mě zajímalo, odkud? Vždyť jste EWTO opustili velmi záhy, ještě na žákovských stupních (asi?). A v EWTO bylo nemyslitelné, že by vám někdo dával víc, než jaký stupeň jste měli zaplacen.
Dám takový příklad: často nám lidi vytýkají, že blbě stojíme, že váha na jedné (zadní) noze je blbost atp. Ale od 9. SG máme (před kontaktem) normálně rozloženou váhu, preferujeme více neutrální postoje. Ale to lidé, kteří odešli dříve, neví, a píšou, že se hýbeme jak kryplové. Ano, na 1. až 8. SG to tak možná vypadá (i když i tam se v jistých souvislostech normálně cvičí v neutrálních postojích), ale na devítce pak sklízíme ovoce. Aneb těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A tak je to v mnoha případech.
Ukázal vám někdy někde někdo WT vyšší programy? opravdu jste se naučili např WT BT, nebo WT panáka, nebo WT Chi gerk? Natrénovali jste to? Jestli ano, pak o to spíš vyhledám vaši školu, abyste mi ,jako ti, kteří znají oboje, ukázali rozdíly. A jestli ne, tak jak si můžete být tak jistí, že o něco nepřicházíte?
Co se týká možnosti účasti kolegů (snad mohu používat to slovo?) z jiných škol na semináři S H.J. Reimerse: samozřejmě se s ním spojíme a domluvíme něco pro veřejnost. Před pár měsíci jsem s ním mluvil ohledně propagačních předváděček a byl pro. Je to moc fajn chlapík, (dnes velmi umírněný 8) ) První seminář proběhl ve dvou dnech, nejdřív pro učitele, druhý den pro žáky. Určitě se najde čas pro nějakou družbu, bude li chuť na obou stranách.

Na závěr bych chtěl podpořit Vlada ve snaze zlepšit vnímání WT škol a jejich členů v očích ostatních. Pokud se s tím tedy vůbec ještě dá něco udělat? :wink:

krásný den, Karel


Zdar a silu,
nebudu se dlouze rozepisovat - jakakoliv druzba s ewto nebo ex-ewto je pro me VYLOUCENA. Tak jako treba kamaradcofty s nackama, obchod s lidskymi organy nebo podpora komousu...
To ze nam nemuze NIC dat navsteva vasich seminaru je nam jasne uz jenom treba proto (kdyz zapomenu, ze jsem to sam cvicil :-( a ze mam v HK nekolik kamaradu primych, dlouholetych zaku LT se kteryma se nebavim jen o tom kde maji nejlepsi Puerh), ze vetsina mych ZAKU v zahranici (italie, dansko, svedsko, nemecko) jsou byvali 1.-4.TG EWTO (mimo jine trenovani primo LT v HK). Bud si JISTY, ze VIME, ze o NIC neprichazime :lol: ...

Reimers pochopitelne muze byt "moc fajn chlapík", jeho jmeno jsem pred tim pouzil jen jako priklad, protoze predpokladam, ze ho znate a i jeho anabazi se Sergiem I. a WMAA...
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod vlado » čtv 17. srp, 2006 10:51

irzounek píše: Reimers pochopitelne muze byt "moc fajn chlapík", jeho jmeno jsem pred tim pouzil jen jako priklad, protoze predpokladam, ze ho znate a i jeho anabazi se Sergiem I. a WMAA...


o historii HJR so sergiom I. a WMAA som informovany, kazdy ma pravo na svoj nazor a svoju cestu. vymenili si vzajomne skusenosti a kazdi z nich siel vlastnou cestou (moj osobny nazor)
z casoveho a financneho hladiska je pre mna mnichov lepsi ako cina, ked budem citit, ze je nutne cvicit u majstra v HK alebo v cine, tak nebudem proti. zatial to vsak nepotrebujem (pragmaticky pohlad)
mozna, ze ma vsak presvedcite o opaku :twisted:

vlado (wmaa)
Naposledy upravil vlado dne čtv 17. srp, 2006 11:51, celkově upraveno 1
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod irzounek » čtv 17. srp, 2006 11:10

karlat píše: A v EWTO bylo nemyslitelné, že by vám někdo dával víc, než jaký stupeň jste měli zaplacen.


second time - podiskutuj o tomhle treba s Ladou Hodacem :lol:, nebo jestli je Ti milejsi nemec tak s HP Edelem ...
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod vlado » čtv 17. srp, 2006 12:03

to irzounek
karlat asi myslel oficialnu vyuku. neoficialna v priatelskom kruhu moze byt troska o niecom inom, ale i tak pochybujem, ze realne preskocis viacej ako 3 stupne na ziackych programoch a jeden stupen na technickych programoch (moja osobna skusenost).
v ewto si na to davali a snad i davaju pozor. nieco ine je vidiet a ine pravidelne cvicit. keby to, tak nebolo, tak by system otvarania sekcii a udelovaniu stupnov v ewto postradal zmysel. kazdi by radsej cvicil neoficialne...
u l. hodaca neviem a k tomu sa nebudem vyjadrovat.


vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod Bolo » čtv 17. srp, 2006 12:28

irzounek píše: ze vetsina mych ZAKU v zahranici (italie, dansko, svedsko, nemecko) jsou byvali 1.-4.TG EWTO


Skus vymenovat tak dvoch troch co mali 3TG alebo 4TG vo EWTO a teraz su tvojimi ziakmi

Prosim

Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod vlado » čtv 17. srp, 2006 12:46

Bolo píše:Skus vymenovat tak dvoch troch co mali 3TG alebo 4TG vo EWTO a teraz su tvojimi ziakmi

Prosim
Bolo


trefna poznamka. som zvedavy na odpoved.

vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod irzounek » čtv 17. srp, 2006 13:10

vlado píše:
Bolo píše:Skus vymenovat tak dvoch troch co mali 3TG alebo 4TG vo EWTO a teraz su tvojimi ziakmi

Prosim
Bolo


trefna poznamka. som zvedavy na odpoved.

vlado (wmaa)


panove, nejsem vase informacni kancelar ani vy mi zpovednici. na nasem nowem webu budou mezi ostatnimi instruktory, pokud vas to zajima tak tam je najdete. nebo ve fotogaleriich ze seminaru na nasich ruznych webech - tam je urcite poznate :-), uz treba tim co maji na sobe.
cest,
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

 

Příspěvekod Bolo » čtv 17. srp, 2006 13:20

Podla mna je to dost vyhybava odpoved
Schvalne si to pojdem pozriet na ten nowy web, co maju na sebe a tak......a este tam pises "na nasich ruznych webech" daj linku, nebut labut alebo aj to si mame najst???

Ak by som ja mal nejakeho ziaka z konkurencnej skoly a mal by tak vysoky stupen tak by som s tym nerobil tajnosti........
urcite by som to vsetkym neveriacim Tomasom (bez urazky Tomasovia :-) ) hned dokazal......toto je take ............. lacne
Ja nieco zahlasim a ked to mam dokazat tak si to zhanajte sami ......

Ako hovorim take prazdne a lacne reci

Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Příspěvekod irzounek » čtv 17. srp, 2006 13:28

Bolo píše:Podla mna je to dost vyhybava odpoved
Schvalne si to pojdem pozriet na ten nowy web, co maju na sebe a tak......a este tam pises "na nasich ruznych webech" daj linku, nebut labut alebo aj to si mame najst???


jsi poprve na internetu? nikdy jsi nebyl na nasem webu? nikdy jsi tam nevidel sekci odkazy? tak kdyztak presne tohle udelej az tam novy web bude, zvladnes to?

Ak by som ja mal nejakeho ziaka z konkurencnej skoly a mal by tak vysoky stupen tak by som s tym nerobil tajnosti........
urcite by som to vsetkym neveriacim Tomasom (bez urazky Tomasovia :-) ) hned dokazal......toto je take ............. lacne


treba to nemam zapotrebi? n ikdy te neco podobneho nenapadlo ?
jaky "vysoky stupen"?

Ja nieco zahlasim a ked to mam dokazat tak si to zhanajte sami ......Ako hovorim take prazdne a lacne reci
Bolo


Bolo ale to je Tvuj/vas problem. Smir se s tim , ze jsou i lide kteri nelzou a rikaji veci tak jak jsou.
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod vlado » čtv 17. srp, 2006 13:29

to irzounek

aspon podobne male foto, ako su tie s milom j., petrom m., pavlom d., ktore su na vasich strankach.
prosim :cry: ved by to bol dobry propagacny tah.

vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 17. srp, 2006 13:30

Bolo píše:Podla mna je to dost vyhybava odpoved
Schvalne si to pojdem pozriet na ten nowy web, co maju na sebe a tak......a este tam pises "na nasich ruznych webech" daj linku, nebut labut alebo aj to si mame najst???

Ak by som ja mal nejakeho ziaka z konkurencnej skoly a mal by tak vysoky stupen tak by som s tym nerobil tajnosti........
urcite by som to vsetkym neveriacim Tomasom (bez urazky Tomasovia :-) ) hned dokazal......toto je take ............. lacne
Ja nieco zahlasim a ked to mam dokazat tak si to zhanajte sami ......

Ako hovorim take prazdne a lacne reci

Bolo


Otázka je zda tito lidé stojí o to, aby je tu někdo prezentoval :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Bolo » čtv 17. srp, 2006 13:39

Mili Iwan, ak nieco poviem tak si za tym stojim, ale to som ja, evidentne nie TY. Ak je to pre teba velky problem uviest jedno meno alebo link na fotku tak sa tu laskavo nezvdusnuj ze kto je aky klamar a podvodnik. Co sa ti hodi to vies velice rychlo dokazat, textom, obrazkom, linkom ale ak sa ti to nehodi tak " treba to nemam zapotrebi " to je fakt veta.... sifu

este sa tam pytas ze: jaky "vysoky stupen"? tej otazke nerozumiem ...

Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Bolo » čtv 17. srp, 2006 13:41

luen píše:
Otázka je zda tito lidé stojí o to, aby je tu někdo prezentoval :wink:


Ja som s tym nezaca.
A to stoji za to, pretoze 4TG podla mna je uz dost vysoky stupen na to aby menil ucitela...........................

Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Příspěvekod irzounek » čtv 17. srp, 2006 13:46

Bolo píše:Mili Iwan, ak nieco poviem tak si za tym stojim, ale to som ja, evidentne nie TY. Ak je to pre teba velky problem uviest jedno meno alebo link na fotku tak sa tu laskavo nezvdusnuj ze kto je aky klamar a podvodnik. Co sa ti hodi to vies velice rychlo dokazat, textom, obrazkom, linkom ale ak sa ti to nehodi tak " treba to nemam zapotrebi " to je fakt veta.... sifu

este sa tam pytas ze: jaky "vysoky stupen"? tej otazke nerozumiem ...

Bolo


mily BOLO,
vlado, ten ktery umi komunikovat na urovni uz nejakou fotku dostal, Ty ne...
to co je pro Tebe vysoky stupen, pro ostatni nemusi byt nic...
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod Bolo » čtv 17. srp, 2006 13:55

Aha takze kto neposlucha nedostane nic?
hm hm hmm
A 4 TG este nic nieje?
hm hm hmm
Neprestavas ma prekvapovat....


Vlado posles mi prosim ta fotku ja si podla niektorych nezasluzim vediet viac.....


Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod Bolo » čtv 17. srp, 2006 20:08

vorech píše:
Prostě to poznam. Až budeš cvičit trochu déle a možná trochu více wing chun, tak to pochopíš. Práce nohou je vidět i v rukách - jinak je to shit jak vyšitý!!!


A, toto je dalsia postavicka
Takze ty to proste poznas
hmm

Tebe by tiez poslal fotografiu to len mne ne, asi by som to oznacil za fotomontaz alebo co....

Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod yin » pát 18. srp, 2006 5:46

vorech píše: V opačném případě mi dokaž, že se pletu. Můžeme se klidně potkat? :wink: A klidně mi můžeš ukázat praktické použití wt chisao! Jsem fakt moc zvědavej jak fungujou KRK-ovo zvuky (šjůůů...), fu(c)k sao, kolínko (naskočené, podskočené, uskočené nebo zaskočené ...), prostě wt úžasně uvolněné (povolené, podvolněné, měké nebo vyměklé) ruce a abych něco nevynechal, tak i GGM - práci nohou


A heleme se... :!: Konečně kung fu chlapík...
yin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 10. led, 2006 0:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron