Pro Vorech a Yi Wan

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod vlado » pát 18. srp, 2006 6:12

Bolo píše:Aha takze kto neposlucha nedostane nic?
hm hm hmm
A 4 TG este nic nieje?
hm hm hmm
Neprestavas ma prekvapovat....


Vlado posles mi prosim ta fotku ja si podla niektorych nezasluzim vediet viac.....


Bolo


ahoj bolo. sorry, ze som nereagoval vcera, ale nemozem sediet u pc cely den. irzounek neklamal, spominane fotky existuju. zial mi ich poslal ako prilohu v sukromnej sprave, takze ich nemozem poslat dalej. budes sa musiet uspokojit s tym, ze par chlapcov s TG fakt s nimi cvicilo, alebo aj cvici. fotomontaz to nebude, myslim, ze irzounek to nepotrebuje.


vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

 

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod vlado » pát 18. srp, 2006 6:42

vorech píše: Mimochodem to propírání wt - shitu je např. v zahraničí dlouhodobá záležitost - koukni na zahraniční fora a pročti si je. Asi se budeš divit :wink:

prostě wt úžasně uvolněné (povolené, podvolněné, měké nebo vyměklé) ruce a abych něco nevynechal, tak i GGM - práci nohou :!: :!: :!:



k tym zahranicnym foram: casto riesena otazka je tkzv. kernspechtove wt (jeho vytvor), nebudem sa o tom rozpisovat, je toho tam fura. kto ma a nema pravdu je mi vlastne uz t.c. jedno

wt uzasne uvolnene- ciastocne s tebou suhlasim, volnost je super, ale rozumne...

vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod Bolo » pát 18. srp, 2006 7:03

vorech píše:Bolo to že něco nepoznáš ty je jedna věc, ale...


Toto mi staci, ak to ty poznas z toho videa tak potom si ....
Opat prazdne a lacne....
Ako vylupnuty orech
Ja som neobhajoval LT a KK ja som napadal teba a tvoje tvrdenie ze Ty to poznas z prace ruk pri metodickom vysvetlovani a este ked tie nohy su vlastne ani neni vidiet......ale Ja viem, na to aby som to Ja poznal musim este veeela cvicit

Trapne

Bolo
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Bolo » pát 18. srp, 2006 10:24

Je mi viac ako Tebe a to nemusim vidiet ani tvoje ruky ani pracu noh, proste to poznam.A taketo vyzvy... na strednej, ale teraz som nato uz fakt asi stary... snad si nemyslis ze sa pojdem niekde unuvat len preto aby som ti nieco dokazoval ... vlastne ty by si mi dokazoval

"jednak ti můžu sám prakticky ukázat jak chisau vypadá"


to akoze by sme si spolu zacvicily a ty by si mi ukazoval rozdiely, alebo by sme sa rovno pobili a potom by som TIE ROZDIELY V CHISAU pochopil... bez urazky.....


Tak o taketo nieco naozaj zaujem nemam.


Bolo

PS: to vas je nejako viac ze v poslednej vete hovoris v mnoznom cisle
Bolo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 18. lis, 2005 0:00

Příspěvekod vlado » pát 18. srp, 2006 10:40

to petr a bolo

kazdi z nas ma svoju pravdu. som vobec rad, ked si najdem cas na vlastne treningy, na treningy konkurencenej skoly nemam cas :?

je lahke kritizovat, ale petre ako by si to robil ty? (postoj, vykroky, chi sao apod.)
niektore styly a vetvy wing chun sa mi tiez velmi nepozdavaju (moj osobny nazor), ale mozna, ze vedia preco to robia prave tak a nie inak. zavisi od uhlu pohladu. zi a nechaj zit. (nemusis to vsak akceptovat)

vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod luen » pát 18. srp, 2006 10:47

Což mi připomíná, že se tady množí HRDINOVÉ, kteří si ani nejsou schopni obhájit to co tvrdí.....! Tak se tímto připomínam silákovi MORDRETOVI :!:

Poslal jsem mu několik SZ, opakovaně jsem ho tady na stránkách veřejně vyzval a od té doby..., zapomněl psát... :?: Tyhle neohrožené bojovníky co mají klíče od všech zámků MÁM NEJRADĚJI :twisted: !!!

J.Novák
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod vlado » pát 18. srp, 2006 11:16

luen píše:Což mi připomíná, že se tady množí HRDINOVÉ, kteří si ani nejsou schopni obhájit to co tvrdí.....! Tyhle neohrožené bojovníky co mají klíče od všech zámků MÁM NEJRADĚJI :twisted: !!!

J.Novák



ahoj.

dufam, ze ma medzi nich neratas. ked ano, tak mi to je luto, ale s tym asi neurobim nic :cry: kazdy ma pravo na svoj nazor a ver mi, ze nie som pacifista, ale som demokrat :twisted:

vlado (wmaa)
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod luen » pát 18. srp, 2006 11:29

vlado píše:
luen píše:Což mi připomíná, že se tady množí HRDINOVÉ, kteří si ani nejsou schopni obhájit to co tvrdí.....! Tyhle neohrožené bojovníky co mají klíče od všech zámků MÁM NEJRADĚJI :twisted: !!!

J.Novák



ahoj.

dufam, ze ma medzi nich neratas. ked ano, tak mi to je luto, ale s tym asi neurobim nic :cry: kazdy ma pravo na svoj nazor a ver mi, ze nie som pacifista, ale som demokrat :twisted:

vlado (wmaa)


:P To nebylo na tebe, ale na jiného DI©KUTÉRA :wink: Jinak k těm názorům ... Každý si může MYSLET co chce, ale veřejně psát si může jen to, co je schopen doložit/obhájit!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod mao » pát 18. srp, 2006 12:17

luen píše: :P To nebylo na tebe, ale na jiného DI©KUTÉRA :wink: Jinak k těm názorům ... Každý si může MYSLET co chce, ale veřejně psát si může jen to, co je schopen doložit/obhájit!!!


ale takovehle pravidlo je k nicemu. kolik vytecnych diskusi by se neuskutecnilo :) pokud treba uvazime neexistenci dukazu bozi existence!
Cela reformace by byla vhajzlu i s Husem.

Navic muzes treba tvrdit: "byl jsem nekde", ale jak vis ze to neni jen vyplod tve fantasie vcetne svedku kteri ti to potvrzuji :) to uz se dostavame do roviny filosofickych postulatu (zda je nebo neni nas svet skutecny apod. )
Takze prevedeno do dusledku - dokazat nelze nic a clovek by nemohl ani pipnout kdyby se opravdu mel drzet toho co rikas. :)

V nasi spolecnosti existuje predstava o objektivni realite na jejimz zaklade by sis porovnaval kung fu. ale pojem objektivni reality je pouze axiom - predpoklad zatim nijak nedokazatelny.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod sulthan » pát 18. srp, 2006 13:54

mao píše:ale takovehle pravidlo je k nicemu. kolik vytecnych diskusi by se neuskutecnilo :) pokud treba uvazime neexistenci dukazu bozi existence!

Dovolil bych si te opravit. Vybavuju si hned nekolik dukazu bozi existence - pochazeji od takovych kapacit, jako je Tomas Akvintsky nebo Decartes.

Ale chapu, co jsi mel na mysli, a souhlasim s tim.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod mao » pát 18. srp, 2006 14:58

sulthan píše:Dovolil bych si te opravit. Vybavuju si hned nekolik dukazu bozi existence - pochazeji od takovych kapacit, jako je Tomas Akvintsky nebo Decartes.

Ale chapu, co jsi mel na mysli, a souhlasim s tim.


To nejsou zadne capacity. :) dukazy Tomase Akvinskeho jsou k smichu stejne jako Descartovy. U TA je to zamena priciny a dusledku - z toho si delal srandu Voltair. U Descartese jsou rozpory uz v prvnim ze trech zakladnich predpokladu bozi existence. To nejsou dukazy ale hypotezy ktere bud nelze overit, nebo je lze primo vyvratit.

Ale nechtel jsem tu odvadet diskusi, jen jsem chtel poznamenat ze zmena
toho co si ti lide mysli neprijde s nejakym zapasem. Znam x lidi co by mi dali na hubu a presto bych necvicil to co cvici oni. A i kdyby ten clovek dostal na hubu, tak je to dukaz ceho? Uz jeden zapas tady probehl a podle toho co tu bylo napsano tak se ten clovek "nepoucil", tak co ocekavate od konfrontace? Konfrontaci bych videl jako provereni vasich vlastnich schopnosti, ale rozhodne ne jako dukaz ze souper cvici(oprava) spatny styl.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod toddb » pát 18. srp, 2006 15:27

sulthan píše:
mao píše:ale takovehle pravidlo je k nicemu. kolik vytecnych diskusi by se neuskutecnilo :) pokud treba uvazime neexistenci dukazu bozi existence!

Dovolil bych si te opravit. Vybavuju si hned nekolik dukazu bozi existence - pochazeji od takovych kapacit, jako je Tomas Akvintsky nebo Decartes.

Ale chapu, co jsi mel na mysli, a souhlasim s tim.


a to by me zajimalo jake dukazy predlozili...
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod karlat » pát 18. srp, 2006 16:46

Yiwane díky za info. Mohl bych poprosit také o ty fotky, cos poslal Vladovi? Díky

Petře (Vorech), nerozumíme si: Já přece také poznám, (to snad každý), že Kernspecht na těch ukázkách chodí naprosto civilně a pro boj nepoužitelně, ale zatímco dle tvého názoru je to proto, že to jinak neumí, tak dle mého názoru je to proto, že to jinak možná umí, ale peče na to, poněvadž jeho výklad se týká něčeho úplně jiného. Až bude předvádět třeba Chi gerk, nebo techniky vycházející z či podmíněné pohybem těla, pak hodnoťme nohy.
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Marty » pát 18. srp, 2006 17:02

Petře (Vorech), nerozumíme si: Já přece také poznám, (to snad každý), že Kernspecht na těch ukázkách chodí naprosto civilně a pro boj nepoužitelně, ale zatímco dle tvého názoru je to proto, že to jinak neumí, tak dle mého názoru je to proto, že to jinak možná umí, ale peče na to, poněvadž jeho výklad se týká něčeho úplně jiného. Až bude předvádět třeba Chi gerk, nebo techniky vycházející z či podmíněné pohybem těla, pak hodnoťme nohy.[/quote]

Až bude předvádět třeba Chi gerk (nebo něco jiného), tak si piš, že mu zase nebudou fungovat ruce! :twisted:
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » pát 18. srp, 2006 19:22

karlat píše:Yiwane díky za info. Mohl bych poprosit také o ty fotky, cos poslal Vladovi? Díky

Petře (Vorech), nerozumíme si: Já přece také poznám, (to snad každý), že Kernspecht na těch ukázkách chodí naprosto civilně a pro boj nepoužitelně, ale zatímco dle tvého názoru je to proto, že to jinak neumí, tak dle mého názoru je to proto, že to jinak možná umí, ale peče na to, poněvadž jeho výklad se týká něčeho úplně jiného. Až bude předvádět třeba Chi gerk, nebo techniky vycházející z či podmíněné pohybem těla, pak hodnoťme nohy.


ceho se tyka jeho vyklad? ruce mu v te ukazce podle Tebe "chodej"?!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod luen » pát 18. srp, 2006 20:49

TO SE ZASE VYŘÁDIM :lol:

ale takovehle pravidlo je k nicemu. kolik vytecnych diskusi by se neuskutecnilo Usmívající pokud treba uvazime neexistenci dukazu bozi existence!
Cela reformace by byla vhajzlu i s Husem.

Navic muzes treba tvrdit: "byl jsem nekde", ale jak vis ze to neni jen vyplod tve fantasie vcetne svedku kteri ti to potvrzuji Usmívající to uz se dostavame do roviny filosofickych postulatu (zda je nebo neni nas svet skutecny apod. )
Takze prevedeno do dusledku - dokazat nelze nic a clovek by nemohl ani pipnout kdyby se opravdu mel drzet toho co rikas. Usmívající

V nasi spolecnosti existuje predstava o objektivni realite na jejimz zaklade by sis porovnaval kung fu. ale pojem objektivni reality je pouze axiom - predpoklad zatim nijak nedokazatelny.


PÁNOVÉ - mao a sulthan..., asi jste si oba spletli forum!!! Tady se neřeší vaše filmové, snílkovské a dětské představy o BU. Nejsme členy pochybných mysticko-náboženských spolků!!! Kdyby někdo z vás cvičil seriozní BU, tak už by byl dávno nohama na zemi! BU je: 1) DŘINA, 2) DŘINA, 3)DŘINA...

Vůbec... - přijďte taky k nám do školy a předveďte mi vaše mystické znalosti a schopnosti v praxi!!! :wink: Když se maká, tak neni čas a prostor na MENTÁLNÍ ÚLETY!!! :idea: :?:

4karlat nepsal jsi to pro mne, ale... K.R.Kernspechta jsem párkrát zažil osobně, ale ani přesto (nebo snad právě proto) se nebudu vyjadřovat k jeho kvalitám! Jen bych chtěl některým adeptům připomenout, že každé BU má své základy v nohách... To neni jen poučka, ale fakt! Když hýbu rukama nezávisle na nohách resp. na zbytku těla, tak nejsem GGM, SIFU, SENSEI, UČITEL, TRENÉR, ale NOVÁČEK, ZAČÁTEČNÍK a nebo VYKUK!!! Jestli byl jeho záměr na tom videu ukazovat, jak to nemá vypadat...OK! Těším se až ho jednou uvidím ukazovat něco dobře a tak jak to vypadat má - Doufám, že sem někdo hodí odkaz, abych to taky viděl :wink: K.R.Kernspechtovo (jako i jinyých bossů wt) chi gerk jsem taky viděl... což je další důvod proč jsem přesvědčenej o tom co zde píši!!!

4Marty Ani ruce, ani nohy...

A na závěr bych chtěl upozornit na to, že nejsem ochoten neplodně diskutovat o tom, jestli je kung fu takhle nebo takhle, jestli tohle nebo... Kung fu je v první řadě o pohybu. Kdo chce, může přijít k nám do školy!!! JE TO PŘÁTELSKÁ VÝZVA!!! 8) U nás se pohybu nikdo neštítí a nemáme problém s konfrontací. Záměrně na netu nevedu diskuze o tom co a jak... Koho to opravdu zajímá... přijde osobně, koho to "zajímá" jen povrchně, pouze diskutuje!!!Doufám, že už je to jasné i všem teoretikům/akademikům!!!

Kontaktní adresa je výše. Na našem webu ( http://www.wing-chun.cz/cs/index.cs.html ) jsou bližší informace!!!

J. Novák
Naposledy upravil luen dne pát 18. srp, 2006 22:10, celkově upraveno 4
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod sulthan » pát 18. srp, 2006 21:23

luen píše:PÁNOVÉ - mao a sulthan..., asi jste si oba spletli forum!!! Tady se neřeší vaše filmové, snílkovské a dětské představy o BU. Nejsme členy pochybných mysticko-náboženských spolků!!! Kdyby někdo z vás cvičil seriozní BU, tak už by byl dávno nohama na zemi! BU je: 1) DŘINA, 2) DŘINA, 3)DŘINA...

timto se ti omlouvam za ten jeden off topic prispevek. Pokud sis vsimnul, tak uz jsem v diskuzi na toto tema dal nepokracoval (i kdyz me prsty svrbely).
Mauv puvodni prispevek se netykal BU, ale zpusobu argumentace. Mimochodem jsme nemluvili o zadne mystice, ale o serioznim filosoficko-logickem problemu. Dovolim si tvrdit, ze v tomto ohledu stojim na zemi dostatecne.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod luen » pát 18. srp, 2006 21:57

Sorry za ty upravy, ale nejak mi blbne zobrazování smajlíků... chtěl jsem to vylepšit... a výsledek :arrow: 1/2 jsem jich smazal :D
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a Yi Wan

Příspěvekod mao » pon 21. srp, 2006 9:18

Dobre luene, pominme filosoficky pohled, pokud se na to podivame jen z pohledu logiky:

luen píše:"Každý si může MYSLET co chce, ale veřejně psát si může jen to, co je schopen doložit/obhájit!!!"


Jak je videt na tomto foru, alespon jeden clovek si muze psat co neni schopen dolozit a to je jednoznacne v rozporu s tim co rikas - s hypotezou ze kazdy muze psat jen to co je schopen verejne dolozit. takze z toho plyne ze tvoje hypoteza neplati. tvuj vyrok se vztahuje i na tebe, protoze jsi clenem mnoziny Kazdy. a z toho plyne ze nejsi schopen dolozit to co sam verejne pises. Takze uz z pohledu logiky ten vyrok neobstoji - je nepravdivy.

jinak co se tyce filosofickeho pohledu:

luen píše:TO SE ZASE VYŘÁDIM :lol:

PÁNOVÉ - mao a sulthan..., asi jste si oba spletli forum!!! Tady se neřeší vaše filmové, snílkovské a dětské představy o BU. Nejsme členy pochybných mysticko-náboženských spolků!!! Kdyby někdo z vás cvičil seriozní BU, tak už by byl dávno nohama na zemi! BU je: 1) DŘINA, 2) DŘINA, 3)DŘINA...


ale nespletli a nejsou to filmove snilkovske predstavy. To jsou predstavy ktere lidstvo provazi po celou dobu jeho existence.

Proc jsem to psal? Rikal jsi ze jsi schopen vse dolozit. Ale tak to neni. to byla podstata. Podle toho co rikas opiras se o stejne predpoklady(axiomy) jako nabozenstvi (napriklad jednotnost casoprostoru, objektivni realita apod.). Axiomy jsou nedokazatelne => tudiz nejsi schopen dokazat nic. Ja ti rikam ze to co prozivas je jen MAJA, iluze a nic vic. :) A neexistuje jediny dukaz ze ne. I kdyz das nekomu pesti. Trpet muzes i ve snu. Neni to hrozna predstava bojovat jen se svymi predstavami :)

luen píše:Vůbec... - přijďte taky k nám do školy a předveďte mi vaše mystické znalosti a schopnosti v praxi!!! :wink: Když se maká, tak neni čas a prostor na MENTÁLNÍ ÚLETY!!! :idea: :?:


Mentalni ulet je myslet si, ze realita odpovida me detske, naivni a filmove (pokud se upiname k tomu co vidime) predstave. Clovek nebude nikdy schopen videt svet v jeho komplexnosti. To neni mentalni ulet. To je jen realny pohled na to co vime a nevime o existenci cloveka a tedy i toho v cem se pohybuje a co JE a NENI schopen dokazat. To ze nekdo maka, nebo rozdava rany ve snu - v MAJI - neznamena ze MAJA je skutecnosti :)

To ze se pri BU maka nijak nezpochybnuju i v MAJI to da velkou praci a trpelivost. :)

MAJU jsem uvedl jen jako priklad - nejsem budhista. A jeste jednou se omlouvam ze jsem odvadel od tematu.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Pro Vorech a YiWan

Příspěvekod luen » pon 21. srp, 2006 10:30

:D :) :o :lol: jo jasně já už to pochopil :arrow: :idea: (osvícení). Ja své znalosti BU uplatnuji ve svete MAJA (přelud) a ty Mao ve světě REALNA... To pozvání ale i nadale platí... Realita vs Přelud :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků