Pro Vorech a Yi Wan

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod SiuLouFu » pon 21. srp, 2006 10:39

 
     Zdar a silu!

4 Mao:

Tak ted nevim - ma cenu vubec to BU cvicit, kdyz jsem dostal tak pekne rozreseni? :roll: Nicmene, mam ted krapku bordel v tom, co je realita a co je prelud? 8O Nebo ze by i Mao a tahle diskuze byl nakonec pouze muj prelud a klam? :lol:
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

 

Re: Pro Vorech a YiWan

Příspěvekod mao » pon 21. srp, 2006 11:47

luen píše::D :) :o :lol: jo jasně já už to pochopil :arrow: :idea: (osvícení). Ja své znalosti BU uplatnuji ve svete MAJA (přelud) a ty Mao ve světě REALNA... To pozvání ale i nadale platí... Realita vs Přelud :wink:


Ty nejsi schopen dokazat to co tvrdis. Muzes me zbit, ale bude to dukaz? Ne bude to pouze pokracovani MAJI - iluze :) Budes iluzi vydavat za dukaz? :) Takze takove pozvani je k NICEMU. Neprinese nic noveho - ztrata casu.

Nebo jestli si myslis, ze to dokazat muzes tak to prosim publikuj. Stane se z tebe nejvetsi filosof vsech dob. Samotneho by me zajimalo jak se k tomu dospeje. Ale aby to nebyly dukazy jako od Tomase Akvinskeho.

to SiuLouFu: ZDAR!
Otazka reality a iluze je zatim otazka VIRY, niceho jineho. Tak si ver v co je ti libo a podle toho se chovej - treba cvic BU.

Ja osobne verim ze svet je skutecny, ale vim ze je to pouze VIRA a NEJSEM SCHOPEN TO NIJAK DOKAZAT. A uz vubec nemam predstavu o konkretni podobe sveta. Muj zrak se pohybuje ve velmi uzkem pasmu spektra, muj sluch se pohybuje take ve velmi uzkem pasmu a muj intelekt je vemi omezeny. Svet treba vypada ve skutecnosti uplne jinak a to jak ho vnimame je pouze nezbytny predpoklad pro nase preziti. Vetsinu toho co je na svete nevidime, neslysime, necitime a je toho takove mnozstvi ze nejsme schopni to sledovat ani intelektualne zpracovat. Tedy nase schpnosti nejsou neco co by nam umoznilo pochopit prirodu v jeji komplexnosti. V jednotlivostech ano, proto existuji stale vetsi specializace => coz je vysledkem lidske omezenosti. Komplexnost zase nahrazujeme pocitacovymi modely, ale stale to nestaci / zatim nejsme ani na kapacite mozku.

Tudiz nemuzu tvrdit ze vse co rikam jsem schopen dokazat. Proto nevylucuju ani ostatni teorie treba MAJU :) Kdo tvrdi ze je schopen, at to tedy prosim dokaze. Ale at predlozi dukaz a ne dukaz toho ze zije v iluzi ze ma dukaz. :)
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a YiWan

Příspěvekod krovak » pon 21. srp, 2006 12:12

mao píše:Ty nejsi schopen dokazat to co tvrdis. Muzes me zbit, ale bude to dukaz? Ne bude to pouze pokracovani MAJI - iluze :) Budes iluzi vydavat za dukaz? :) Takze takove pozvani je k NICEMU. Neprinese nic noveho - ztrata casu.

Nebo jestli si myslis, ze to dokazat muzes tak to prosim publikuj. Stane se z tebe nejvetsi filosof vsech dob. Samotneho by me zajimalo jak se k tomu dospeje. Ale aby to nebyly dukazy jako od Tomase Akvinskeho.


Co MAJA, ale takové jmelí! :lol: :lol: :lol:

ale k Tvojmu metafyzickemu pohladu - ked sa klepnes kladivom po prste je tazke presvedcit sa o tom ze je to cele prelud ;-) ano, moze to byt cele prelud, ale dostatocne konzistentny aby sa z praktickeho pohladu dal povazovat za realny - a pokial z neho nevies vystupit tak to je aj tak uplne jedno...
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Re: Pro Vorech a YiWan

Příspěvekod luen » pon 21. srp, 2006 15:05

mao píše:
luen píše::D :) :o :lol: jo jasně já už to pochopil :arrow: :idea: (osvícení). Ja své znalosti BU uplatnuji ve svete MAJA (přelud) a ty Mao ve světě REALNA... To pozvání ale i nadale platí... Realita vs Přelud :wink:


Ty nejsi schopen dokazat to co tvrdis. Muzes me zbit, ale bude to dukaz? Ne bude to pouze pokracovani MAJI - iluze :) Budes iluzi vydavat za dukaz? :) Takze takove pozvani je k NICEMU. Neprinese nic noveho - ztrata casu.

Nebo jestli si myslis, ze to dokazat muzes tak to prosim publikuj. Stane se z tebe nejvetsi filosof vsech dob. Samotneho by me zajimalo jak se k tomu dospeje. Ale aby to nebyly dukazy jako od Tomase Akvinskeho.

to SiuLouFu: ZDAR!
Otazka reality a iluze je zatim otazka VIRY, niceho jineho. Tak si ver v co je ti libo a podle toho se chovej - treba cvic BU.

Ja osobne verim ze svet je skutecny, ale vim ze je to pouze VIRA a NEJSEM SCHOPEN TO NIJAK DOKAZAT. A uz vubec nemam predstavu o konkretni podobe sveta. Muj zrak se pohybuje ve velmi uzkem pasmu spektra, muj sluch se pohybuje take ve velmi uzkem pasmu a muj intelekt je vemi omezeny. Svet treba vypada ve skutecnosti uplne jinak a to jak ho vnimame je pouze nezbytny predpoklad pro nase preziti. Vetsinu toho co je na svete nevidime, neslysime, necitime a je toho takove mnozstvi ze nejsme schopni to sledovat ani intelektualne zpracovat. Tedy nase schpnosti nejsou neco co by nam umoznilo pochopit prirodu v jeji komplexnosti. V jednotlivostech ano, proto existuji stale vetsi specializace => coz je vysledkem lidske omezenosti. Komplexnost zase nahrazujeme pocitacovymi modely, ale stale to nestaci / zatim nejsme ani na kapacite mozku.

Tudiz nemuzu tvrdit ze vse co rikam jsem schopen dokazat. Proto nevylucuju ani ostatni teorie treba MAJU :) Kdo tvrdi ze je schopen, at to tedy prosim dokaze. Ale at predlozi dukaz a ne dukaz toho ze zije v iluzi ze ma dukaz. :)


A proto jsem ti napsal tohle: PÁNOVÉ - mao a sulthan..., asi jste si oba spletli forum!!! Tady se neřeší vaše filmové, snílkovské a dětské představy o BU. Nejsme členy pochybných mysticko-náboženských spolků!!! Kdyby někdo z vás cvičil seriozní BU, tak už by byl dávno nohama na zemi! BU je: 1) DŘINA, 2) DŘINA, 3)DŘINA...

Bavíme se zde o BU - bojová umění!!! Realita vs maja/matrix patří jinam!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

a

Příspěvekod roza » pon 21. srp, 2006 15:20

Mao - ty si asi trochu trouba ,vid?

Ne ,ze bych nechapal to ,co pises.
Ale nechapu proc to pises sem.
A pokud ty nechapes ,ze prestoze tvuj prispevek muze byt sice zajimavy ,ale nikoliv komukoliv zde prinosny ,natoz tematu samotnemu ,tak se sam z diskuse vylucujes.

Neber tohle jako zaminku k pokracovani diskuse ve tvem stylu.

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod fakt » úte 22. srp, 2006 7:13

Omluvte mou nevzělanost. Od honzíkovy cesty jsem nic nepřečetl ale...
Maja to je ta západoněmecká včelka, co ji daboval Karel G.?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » úte 22. srp, 2006 7:54

fakt píše: co ji daboval Karel G.?


Obrázek
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

die biene Maja

Příspěvekod luen » úte 22. srp, 2006 8:49

Super - tenhle humor mám rád :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: a

Příspěvekod mao » úte 22. srp, 2006 9:37

roza píše:Mao - ty si asi trochu trouba ,vid?

Ne ,ze bych nechapal to ,co pises.
Ale nechapu proc to pises sem.
A pokud ty nechapes ,ze prestoze tvuj prispevek muze byt sice zajimavy ,ale nikoliv komukoliv zde prinosny ,natoz tematu samotnemu ,tak se sam z diskuse vylucujes.

Neber tohle jako zaminku k pokracovani diskuse ve tvem stylu.

Roza


no trouba snad ne. Ale mozna ze jsem trochu neobratny ve vysvetlovani. Proc to pisu sem: Protoze luen a vorech tady naznacuji ze pokud se s nimi nekdo utka, tak dojde k vyjasneni. Ja jsem tady sledoval co se psalo o jinejch zapasech co tu probehly a ze by doslo k nejakemu vysvetleni a zmeny orientace toho co prohral jsem si nevsiml. Tedy pokud k zapasu vubec doslo. Tudiz povazuji tyto vyzy prave "za filmové, snílkovské a dětské představy o BU" kde se hlavni hrdina filmu utka s konkurentem a ukaze mu ze jeho styl je lepsi. Ten si posype hlavu a hned na miste ho poprosi aby u neho mohl zustat jako zak, ze mu bude uklizet. Podle me je to detska predstava, ktera se nezaklada na pravde. Jediny vystup je ze se luen utvrdi v tom co uz vi pokud vyhraje, takze se vlastne nic nezmeni.

Navic kazdy si muze cvicit jak chce, je to jen hra nic vic. A presvedcovaci snahy o "otevreni oci" mi prijdou stejne smesne jako rikat diteti ze si hraje spatne. Kazdy cvici co mu jeho inteligence, pile, telesne predpoklady a ostatni okolnosti umozni. Tolik asi co mely znamenat predchozi prispevky (bohuzel z nich neni poznat ze maji byt ironicke) ze kterych nebylo poznat co jsem myslel.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Re: Pro Vorech a YiWan

Příspěvekod yin » úte 22. srp, 2006 9:38

mao píše:Muzes me zbit, ale bude to dukaz?


©marjátosnadnenimožný... 8O
yin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 10. led, 2006 0:00

Re: a

Příspěvekod luen » úte 22. srp, 2006 10:07

mao píše:no trouba snad ne. Ale mozna ze jsem trochu neobratny ve vysvetlovani. Proc to pisu sem: Protoze luen a vorech tady naznacuji ze pokud se s nimi nekdo utka, tak dojde k vyjasneni. Ja jsem tady sledoval co se psalo o jinejch zapasech co tu probehly a ze by doslo k nejakemu vysvetleni a zmeny orientace toho co prohral jsem si nevsiml. Tedy pokud k zapasu vubec doslo. Tudiz povazuji tyto vyzy prave "za filmové, snílkovské a dětské představy o BU" kde se hlavni hrdina filmu utka s konkurentem a ukaze mu ze jeho styl je lepsi. Ten si posype hlavu a hned na miste ho poprosi aby u neho mohl zustat jako zak, ze mu bude uklizet. Podle me je to detska predstava, ktera se nezaklada na pravde. Jediny vystup je ze se luen utvrdi v tom co uz vi pokud vyhraje, takze se vlastne nic nezmeni.


Mao nikomu nevnucuj své dětské a naivní představy! To, že ty si to takhle představuješ neznamená, že to takhle vidí i ostatní!!!! Pokud budeš svůj svět i nadále vidět skrze TV... bude se ti zdát i nadále nerealný :wink:

Howk
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: a

Příspěvekod mao » úte 22. srp, 2006 11:17

luen píše:Mao nikomu nevnucuj své dětské a naivní představy! To, že ty si to takhle představuješ neznamená, že to takhle vidí i ostatní!!!! Pokud budeš svůj svět i nadále vidět skrze TV... bude se ti zdát i nadále nerealný :wink:
Howk


nikomu nic nevnucuju. uz jsem vyrostl z presvedceni ze kazdeho presvedcim. drzim vam palce pri misiji. :)
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

a

Příspěvekod roza » úte 22. srp, 2006 11:42

Mao - pres to vsechno ale dokazes rozlisit presvedcovani o univerzalni pravde od umeni presvedcit lidi ,ze si muzou myslet co chteji ,ale verejne lhat a pomlouvat sebou nese urcite nasledky ,ze jo?
Polozit pred ne ,nebo na ne ,takove argumenty ,aby si z nich umeli odvodit ,jake nasledky by to asi mohly byt.....
A s tvym laskavym svolenim budeme predpokladat ,ze intelektove schopnosti zucastnenych jsou v urovni prumeru a zaroven s tvym laskavym svolenim pro diskuse tohoto typu stanovime alespon minimalni spodni hranici nutne realnosti diskutovanych temat.
Tim nemyslim ty sra.ky ,cos sem postnul ty ,ale tema puvodni....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Rob » úte 22. srp, 2006 11:56

Mao, velice příjemné zpestření upadající diskuze.
Vřelé díky
:D Rob
Rob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00

Re: a

Příspěvekod mao » úte 22. srp, 2006 12:33

roza píše:Mao - pres to vsechno ale dokazes rozlisit presvedcovani o univerzalni pravde od umeni presvedcit lidi ,ze si muzou myslet co chteji ,ale verejne lhat a pomlouvat sebou nese urcite nasledky ,ze jo?
Polozit pred ne ,nebo na ne ,takove argumenty ,aby si z nich umeli odvodit ,jake nasledky by to asi mohly byt.....
A s tvym laskavym svolenim budeme predpokladat ,ze intelektove schopnosti zucastnenych jsou v urovni prumeru a zaroven s tvym laskavym svolenim pro diskuse tohoto typu stanovime alespon minimalni spodni hranici nutne realnosti diskutovanych temat.
Tim nemyslim ty sra.ky ,cos sem postnul ty ,ale tema puvodni....

Roza


Nevim kdo tu lhal a pomlouval - ja ne. Puvodni tema se tykalo "propírání wt" kdybych mel citovat Vorecha. Ja myslim ze WT lide delaji protoze jim to vyhovuje. Spravny postup bych videl ze bych je pozval na trening nebo seminar MGW a tim nejlepe muzete popirat WT. A ne soubojem, uz z toho jednoducheho duvodu, ze se vetsina neprihlasi, ze? :)

Toto neni jedina diskuse kde se probira to "prave" vs. to "vylhane" umeni. Ale ja uz jsem za takovym rozlisovanim. Lide delaji to co jim vyhovuje a nedela mi problem se s tim smirit. Pro nektere lidi je to ale neprekonatelny problem. At si delaji WT jestli je to pro ne to prave a byli by jinde nestastny protoze by jim zpusob vedeni treninku nevyhovoval tak at to delaj. No a co? Neexistuje snad jedinej duvod proc by to tak nemohlo byt.

Lhat by nikdo nemel ale cvicit si snad muze co chce i kdyby to byla nejvetsi blbost pod sluncem ne?
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Re: a

Příspěvekod luen » úte 22. srp, 2006 12:42

mao píše:Nevim kdo tu lhal a pomlouval - ja ne. Puvodni tema se tykalo "propírání wt" kdybych mel citovat Vorecha. Ja myslim ze WT lide delaji protoze jim to vyhovuje. Spravny postup bych videl ze bych je pozval na trening nebo seminar MGW a tim nejlepe muzete popirat WT. A ne soubojem, uz z toho jednoducheho duvodu, ze se vetsina neprihlasi, ze? :)


Mao - zase vedle... jak ta jedle! Nikdo z MGW nikoho nezval na souboj, ale na přátelské setkání :wink: Tak bud tak laskav a nepřekrucuj...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: a

Příspěvekod vlado » úte 22. srp, 2006 12:46

mao píše:Nevim kdo tu lhal a pomlouval - ja ne. Puvodni tema se tykalo "propírání wt" kdybych mel citovat Vorecha. Ja myslim ze WT lide delaji protoze jim to vyhovuje.
Toto neni jedina diskuse kde se probira to "prave" vs. to "vylhane" umeni. Ale ja uz jsem za takovym rozlisovanim. Lide delaji to co jim vyhovuje a nedela mi problem se s tim smirit. Pro nektere lidi je to ale neprekonatelny problem. At si delaji WT jestli je to pro ne to prave a byli by jinde nestastny protoze by jim zpusob vedeni treninku nevyhovoval tak at to delaj. No a co? Neexistuje snad jedinej duvod proc by to tak nemohlo byt.

Lhat by nikdo nemel ale cvicit si snad muze co chce i kdyby to byla nejvetsi blbost pod sluncem ne?


Zdielam tvoj nazor. mne osobne je jedno, co kto a ako cvici. kazdemu vyhovuje nieco upne ine. neexistuje BU, ktore by univerzalne vyhovovalo kazdemu. este stastie, ze nie sme vsetci uniformni, potom by toto forum uz nemalo vyznam.
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: a

Příspěvekod vlado » úte 22. srp, 2006 12:54

luen píše: Nikdo z MGW nikoho nezval na souboj, ale na přátelské setkání :wink:


priatelske stretnutia su dobry napad. aspon sa stretneme a potom uz nebudeme len bezmenni hrdinovia od PC :P
vlado
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 14. srp, 2006 23:00

Re: a

Příspěvekod mao » úte 22. srp, 2006 12:59

luen píše:
mao píše:Nevim kdo tu lhal a pomlouval - ja ne. Puvodni tema se tykalo "propírání wt" kdybych mel citovat Vorecha. Ja myslim ze WT lide delaji protoze jim to vyhovuje. Spravny postup bych videl ze bych je pozval na trening nebo seminar MGW a tim nejlepe muzete popirat WT. A ne soubojem, uz z toho jednoducheho duvodu, ze se vetsina neprihlasi, ze? :)


Mao - zase vedle... jak ta jedle! Nikdo z MGW nikoho nezval na souboj, ale na přátelské setkání :wink: Tak bud tak laskav a nepřekrucuj...


Ja ctu pozorne co sem pises, zase neumis dolozit to co rikas (to uz je podruhe a ne abys to editoval):

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... &start=100

cituju te:
"Jinak kdokoli má chut a odvahu konfrontovat MGWWCH (fight nebo chisau), tak at neváhá a navštíví nás (na našich stránkách je adresa i čas, kdy jsme k zastižení)!"

dobre nebylo to souboj ale fight :)
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

a

Příspěvekod roza » úte 22. srp, 2006 13:09

Mao - netvrdil jsem prece ,ze lzes ty.

Zda se ,ze ti dela trochu problem udrzet tema diskuse.Po par mazanych akvinismech se tedy vratime zpet - zakladni problem neni ,ze by se Vorech nemohl vnitrne smirit s faktem ,ze nekdo dela WT ,problem je ,ze jsou jim zatajovany a prekrucovany informace ,na zaklade kterych by sami mohli vyhodnotit ,jestli je to pro ne to prave - jax to formuloval.

Nedostatek informaci se da napravit jejich podanim ,zamerna desinterpretace nastinenim spravnych souvislosti vcetne dolozeni pramenu.Oboje Vorech dela ,a nejen on.....
Kdyz uz tedy predpokladam ,ze ma nekdo zajem o to ,co cvici - tim spis ,ze to tak ohnive obhajuje - prekvapuje mne ,ze se tu spousta lidi setkava s nekteryma argumentama poprve - nebo tak alespon reaguji - kdyz se daji bezne vyhledat a diskuse k nim probehly na nejznamejsich svetovych BU strankach za ucasti velmi znamych jmen...

Pokud nekdo nasledne usoudi ,ze WT je pro nej to prave ,jeho vec.....ale ver mi ,ze uz rozhodne nebude mlit pakovy pichoviny ,jako nekteri tady...

AD:LT prinasi wingchun zpet do Ciny....

Ale ty vlastne jses uz :"Za takovym rozlisovanim"

Jax to dokazal?Amputace svedomi a prodat rovnou pater na blesaku...?

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků