prosím oradu-teleskop....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

prosím oradu-teleskop....

Příspěvekod Ondraxxx » čtv 27. črc, 2006 19:58

Dobrý den, prosil bych o radu, nedávno jsem si koupil teleskopický obušek a chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenosti, protože jsem byl už v Praze několikrát okraden(2x) a vždy na mě útočník vytáhl nůž, jetsli útočníka zabiju, když ho vezmu tím přes hlavu, děkuji za odpověď. Ondra
Ondraxxx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. črc, 2006 23:00

 

Příspěvekod Toman » čtv 27. črc, 2006 20:15

Můžeš a nemusíš, pochybuju že někdo z nás na fóru má zkušenost s tím že někoho obuchem zabil....i když:D.Ale pokud prokážeš že tě onen nebožtík ohrožoval nožem..neměl bys jít sedět. Jsou tu rozsáhlé diskuze na toto téma.Zkus nebýt líný a projet si je.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » sob 29. črc, 2006 14:10

teleskop je dobrá věc na sebeobranu, doporučil bych chodit na Kali aby ses s tim naučil. Super věc je pokud máš základy z Kali vytáhnout dva teleskopy a útočníka s tim zkusit postrašit, pokud se to nepovede, pak přikročit k sebeobranným úderům, nevýhodou (prodává se hodně druhů a velikostí) stejně v zastrčeném stavu zabere dost místa a nějakou váhu taky má, pokud se nezabýváš profesní sebeobrannou a nemáš při zásahu vestu tak s ním jde těžko chodit v kapse u kalhot, pokud ho budeš mít v batohu tak zase postrádá smysl "rychlé reakce" bez ohledu na to že si na teleskop můžeš koupit spoustu nesmyslů jako je zrcátko za roh,baterku a pod. Prodávají se železné a kalené různé velikosti, ale rozhodně at ti to někdo ukáže jak se s ním učit, nejdřív techniky zvládnout dobře "nasucho" a úpak si zkus s teleskopem mlátit do box.pytle,nebo pneumatik, co máš k dispozici, ty rány od toho že s nim začneš předvádět do vzduchu techniky a mlátit do pneumatiky je dost rozdílná věc a je potřeba na to zápěstí připravit. Ale ted už prodává víc firem kvalitní teleskopy a pokud si vybereš kalený pak vydrží hodně. Uvidíš kde to nakonec budeš nosit, já s tim na vestě problém nemám, ale v kalhotech bych se s nim netahal, jeho váha se pronese :? a jak ses ptal jestli s tim nikoho nezabiješ? je to riziko jako všechno ostatní, že s pistolí někoho zastřelíš a nožem ubodáš. ale při výběru mezi teleskopem a nožem bych v civilní sebeobraně dal přednost právě teleskopu, můžeš někomu zlomit kost je to jako trubka, nožem (i když je menší a lehčí) moc na výběr nemáš, musíš bodat a řezat a to je vždy riziko s ohledem na "zabití"
ale výběr je na tobě :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: prosím oradu-teleskop....

Příspěvekod Sennin » pon 31. črc, 2006 20:21

Ondraxxx píše:...protože jsem byl už v Praze několikrát okraden(2x) a vždy na mě útočník vytáhl nůž, jetsli útočníka zabiju, když ho vezmu tím přes hlavu, děkuji za odpověď. Ondra


Ty vogo...Já už jsem v Praze s menšími přestávkami přes 12 let (posledních pět let už zde žiju) a ještě mě nikdo neokradl, nepřepadl, nenapadl... Ale to je mimo, to tu řešit nebudeme :wink:

No a s tím druhým - samozřejmě, že útočníka zabiješ, když ho tím vezmeš přes hlavu a budeš ho CHTÍT zabít - spánková kost je relativně slabá skořápka, vzhledem k ostatním lebečním kostím (např. pro útok nožem bodnutím se na hlavě užívá právě spánková kost, kudy pevný nůž lehce projde...)

Raději útočníka přetáhni teleskopem přes pracky (předloktí, zápěstí) - zlomíš mu je a nezabiješ ho!!!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skateordie » úte 01. srp, 2006 9:35

Caute vsetci. Niekto tu raz dal odkaz na testy roznych teleskopickych obuskov. Nepamatate si niekto kde to je??? Neviem to najst :(
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod bison » úte 01. srp, 2006 15:41

Skateordie píše:testy roznych teleskopickych obuskov

myslis: http://www.asp-cz.com/ ?
Reference -> Test

neco vyslo ve Zbranich a nabojich nekdy davno (loni? predloni?) ale to myslim nebyl srovnavaci test.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Skateordie » úte 01. srp, 2006 22:15

bison píše:
Skateordie píše:testy roznych teleskopickych obuskov

myslis: http://www.asp-cz.com/ ?
Reference -> Test

neco vyslo ve Zbranich a nabojich nekdy davno (loni? predloni?) ale to myslim nebyl srovnavaci test.

Diki moc, strasne si mi pomohol :D :D :D :D :D :D :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Fidellll----llll » čtv 31. srp, 2006 19:13

me napadlo ze nemusis byt ani nakej mistr na to zeptej se nakyho bicmana a kdyz na nekoho vytahnes dva teleskopy a parkrat s nema zatocis pres prsty myslim ze si to utocnik rozmysli

no ale daval bych si sakra pozor aby ti ho nekdo nesebral to by se asi otocilo :D
Naposledy upravil Fidellll----llll dne čtv 31. srp, 2006 19:15, celkově upraveno 1
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Re: prosím oradu-teleskop....

Příspěvekod NIK » čtv 31. srp, 2006 19:14

Ondraxxx píše:Dobrý den, prosil bych o radu, nedávno jsem si koupil teleskopický obušek a chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenosti, protože jsem byl už v Praze několikrát okraden(2x) a vždy na mě útočník vytáhl nůž, jetsli útočníka zabiju, když ho vezmu tím přes hlavu, děkuji za odpověď. Ondra


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:?:

Nebo jinak-pokud tě někdo napadne s nožem tak ho mlať tím obuškem hlava nehlava nebo uteč.Neřeš ale to jestli mu ublížíš nebo ne.To není tvoje věc.Neměl tě napadat nožem.To že ho na tebe vytáhne a chce tě obrat už považuji za napadení. :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Re: prosím oradu-teleskop....

Příspěvekod NIK » čtv 31. srp, 2006 19:37

Sennin píše:
Ondraxxx píše:...protože jsem byl už v Praze několikrát okraden(2x) a vždy na mě útočník vytáhl nůž, jetsli útočníka zabiju, když ho vezmu tím přes hlavu, děkuji za odpověď. Ondra


Ty vogo...Já už jsem v Praze s menšími přestávkami přes 12 let (posledních pět let už zde žiju) a ještě mě nikdo neokradl, nepřepadl, nenapadl... Ale to je mimo, to tu řešit nebudeme :wink:

No a s tím druhým - samozřejmě, že útočníka zabiješ, když ho tím vezmeš přes hlavu a budeš ho CHTÍT zabít - spánková kost je relativně slabá skořápka, vzhledem k ostatním lebečním kostím (např. pro útok nožem bodnutím se na hlavě užívá právě spánková kost, kudy pevný nůž lehce projde...)

Raději útočníka přetáhni teleskopem přes pracky (předloktí, zápěstí) - zlomíš mu je a nezabiješ ho!!!



Pochybuji že bude mít čas přemýšlet nad tím kam ho bouchnout...to už by musel být zdatnější bojovník.Lepší je hlava nehlava,hlavně že se ubrání.Je to smutný,ale někdy nutný :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod defendu » čtv 31. srp, 2006 19:59

Zdravím,
zkus vyhledat seminář zaměřený přímo na boj s tel.Naprosto famózní pořádá Martin Hradecký ze serrady, ale jinak nám na posledním semináři FISFO ukazoval Stano Gazdik teleskop z tvrzeného plastu, který bude přímo určen pro lidi co s touto zbraní nic neumí a bijí hlava nehlava.Na trhu by se měl objevit zanedlouho neb výrobu domluvil s českým výrobcem.Obuch jsme zkoušeli a pěkně to bolí :lol: ,ale lebeň s ním asi jen tak neprorazíš 8)
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » čtv 31. srp, 2006 21:06

Jak už tu bylo zmíněno nad následky co útočníkovi způsobíš nikdy nepřemýšlej...zvláště když na tebe vytáhne nůž!

Můžeš a nemusíš ho zabít, otázka jak a kam se trefíš.....

Každopádně jestli se chceš postavit vůči noži tak se s tím teleskopem nauč dobřezacházet zejména jak vést udery, krytí pohyb atd....
Nůž je velice nebezpečný! a raz dva tě ten kdo s ním bude umět zacházet rozřeže na kousky.....ale to poznáš podel toh o jak nůž drží a pohybuje se (i když ty nejspíš nepoznáš).....proti noži se je lepší se vyhnou či se alespoň naučit všemožnou obranu proti němu i holými rukami bo když u tebe bude blízko a ty se neumíš hýbat a krýt tak ten teleskop ani nevytáhneš a je po tobě...kukami když to bude debil a nemude nic moc s ním umět tak máš naději...proti někomu kdo to umí naději máš....
Dál můžeš použít bundu, vše co je kolem musíš dodržovatpatřičný odstup atd.... ALE PROTI NO®I SI DEJ VELKÝ POZOR!

Při boji proti noži si musíš hlavně primárně dávat pozor na nůž! a kontrolovat kde je a proti němu se bránit takže prvně musíš jít po noži když bude útočit. Na nějakou hlavu tedy zapomeň...co ti bude platné když ho trefíš do budky ale bzudeš mít v sobě díru, či budeš rozřezanej na kousky.
Ale když bude ta možnost a nebudeš primárně ohrožen nožem útoč teleskopem na hlavu a vitální orgány :!: Jde ti totiž o život! Samo taky můžeš když bude možnost zaůtočit na nohnu a vzít roha a doufat že po tobě to čůro nehodí a trefí se.....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » pát 01. zář, 2006 7:14

defendu píše:kus vyhledat seminář zaměřený přímo na boj s tel.

Nevíte někdo o něčem v Brnmě/okolí?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » pát 01. zář, 2006 8:48

Tak to netuším :( koukal jsem na net ale nic moc jsem nenašel

Zkus pohledat školu kde se učí bojovat s krátkou tyčkou..vyučují escrimu atd...tam kde se učí bojovat s nožem tak se většinou s tičkou taky učí, tak že se to také dá a třeba i s teleskopem....

Tady máš školu na boj s nožem a pořádají či budou i semináře pro tel. obušek http://www.gunting.cz/sitra/index.htm je to v Brně
Možná i jiné

JInak ono se to dá nacvičit i podle nějakého výukového DVD pokuď už máš nějaké náviky z BU a boje se zbraněmi a víš jak se pohybovat....pak už se techniky úderů eventuelně páry, obrana proti zbraním atd... dá naučit samo domo, ale pod věděním někoho zkušeného je to určitě lepší, ale začal bych už doma.....s někým podle výcvikového DVD, CD si to můžeš vyzkoušet.... Protože když pak přijdeš někam na seminář a tam ti teleskop při otvírání vyletí z ruky rozbije okno a zabije baičku co šla z nákupu neuvedeš se dobře :lol: :wink:

Tady jen zajímavost...jak můžeš dopadnout proti noži :? ale to jsou jen povrchová zranení nebylo útočeno na vitální zóny http://www.thegunzone.com/mos/edged_weapon.html
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » pát 01. zář, 2006 8:54

Lada píše:JInak ono se to dá nacvičit i podle nějakého výukového DVD pokuď už máš nějaké náviky z BU a boje se zbraněmi a víš jak se pohybovat....pak už se techniky úderů eventuelně páry, obrana proti zbraním atd... dá naučit samo domo, ale pod věděním někoho zkušeného je to určitě lepší, ale začal bych už doma.....s někým podle výcvikového DVD, CD si to můžeš vyzkoušet.... Protože když pak přijdeš někam na seminář a tam ti teleskop při otvírání vyletí z ruky rozbije okno a zabije baičku co šla z nákupu neuvedeš se dobře :lol: :wink:

Proc by se neuvedl dobre? Pokud bude seminar urcen vyslovne i pro zacatecniky, tak nevidim duvod, proc nakupovat nejaka DVDcka a zkouset si to "s nekym" samo domo.... IMHO z toho hrozi vetsi pruser. (viz. tve prirovnani k rozbiti okna a zabiti babicky).
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Lada » pát 01. zář, 2006 9:59

Podle mě to vůbec není od věci......postoj, jak krýt sebe a zbraň, zkusit se pohybovat, nácvik vedení úderů jak a kam to může v poho doma, venku......
Jde mi hlavně o to že ty semináře jsou celodenní či víkendové, a určitě ne vůbec levné....A radši bych se na něm soustředil na zlepšení svých technik a učení nových i proti zbraním atd.... než se učil jak se s tím vůbec máchne a jak se mám postavit.....to ten čas raději věnuji tomu s čím si sám vůbec neporadím....Těch technik je hodně a jistě sám víš, že není zrovna moc jednoduché vstřebat tolik věcí najednou....já si to moc tedy nedovedu představit za jeden den či víkend aby mě učili od počátku přes všechno....měl bych z toho pěkný maglajs, ale to beru podle sebe jiní to můžou třeba vstřebat raz dva a po semináři z nich budou profíci...ze mě by rozhodně nebyl.

Pro koho jsou určeny těžko říct, jestli pro úplné začátečníky kteří teleskop uvidí poprvé v životě či už pokročilejší pro pilování a učení nových technik a dovedností......či si je tam třeba rozdělí

Já proč si koupit jedno blbé DVD vidím zcela jednoznačně:
1. nějaká ta kačka se dá oželet, a třeba oželí nějaké to pivko....taky si jistě občas koupíš nějakou knížku o BU či nějakém boji atd.... jde o vzdělávání, ale každý dle svého
2. Dle DVD se dá trénovat a zkoušet, to můžu podle sebe říct i když už jsem se z tyčkou učil tak to mám trošku lehčí
3. zjistí co se dá s teleskopem vše dělat a proti čemu se bránit...rozšíří si obzory a bude vědět do čeho na semináři jde a eventuelně co by se chtěl naučit...což pak může na semináži chtít
4.Techniky co jsou na DVD velice pekně popsány a předvedeny bude mít pořád u sebe a může si je kdikoli pustit a oživit si pamět...ze semináře bude mít hlavu plnou informací a ty je třeba zužitkovat v praxi nácvikem, ale jak je asi nacvičí když si nevzpomene co a jak se přesně dělá? moc dobře vím že to co si neprocvičuješ tak zapomínáš a když se s tím seznámíš prvně v životě chtěl bych vidět jak si na to všechno pak pěkně vzpomeneš co a jak se dělá (opět beru podle sebe, já toho schopen nejsem....ale ostatní třeba jo)
Ale třeba si bude platit seminář každý týden....
5. Kdo ví kdy se na seminář dostane a pokuď sebou chce telseskop sebou nosit je potřeba ho umět alespoň rámcově použít...


Nevidím žádný průser ze zkoušení doma! (když to nebude zkoušet na televizi :D) potažmo někde venku...To s tím vyletěním byla obrovská nadsázka s troška vtipnou pointou--leč neujala se :oops: . Nevím jestli nějaký teleskop vlastníš, ale vyletět z ruky by mohl jen idiotovi :wink: když ho držíš tak ti ho nikdo ani nevytrhne z ruky.....stínový trénink vedení uderů, pohybu a postoje ...tím nemůže sobě ani nikomu ublížit.
Tréninkem s někým jsem myslel nácvik pák, vyproštění..eventuelně s dřevěnou tyčkou kterou si vyrobí aby se zamezilo možným nechtěným zranením, ale ty by nastat neměli a nějaký to bebi se taky přežije

Já pořád ještě studuji a semináře nejsou levné takže to beru i s ekonomického hlediska a zbytečně nevyhazuji peníze za něco co se můžu naučit sám a posléze dopilot pod vedením odborníků, zeptat se na to co mě zajímá, napadlo v průbehu tréninku naučit se nové způsoby, pozbírat zkušenosti atd...když už ty peníze za to objetuji tak od toho chci maximum co mi to může dát
"za ukázání otvírání a zavírání teleskopu nebudu platit"

No je to jen můj názor, pravda že jsem ho trocha vnutil :? .....ať se rozhodne jak chce
sry za délku
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod lukwong » pát 01. zář, 2006 10:30

--Ondraxxx--
Zdar,
Hele jestli ho zabiješ je asi hodně na tom jak a kam ho do hlavy praštíš,ale já si spíš myslím že ho nezabiješ. Já jsem viděl tak ze tří metrů jak telesopem vzal někdo někoho a pořádně přes hlavu a toho člověka to nezastavilo a ten teleskop se vohnul.Spíš bych ho vzal přes ruce a prsty. Ale podle mě ty teleskopi nic moc nevydrží :wink:

Měj se
Lukáš Novák

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
lukwong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. srp, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » pát 01. zář, 2006 12:20

2 lukwong protože měl obyč teleskop....ten se kutečně při silném úderu do čehokoliv ohne :wink: a nečtu to poprvé že tím někdo někoho majzl po hlavě a teleskop se ohnul....

Kalený se podlě mě rozhodně neohne a proto kupovat jen ten :wink:

a jestli ho zabje je určitě o tom kam ho do té kebule praští....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod lukwong » pát 01. zář, 2006 12:30

-Lada-
Je to možný,že to byl nějak šmejdovej-fakt netuším,zas tak moc jsem se o to nezajímal. Ale docela mě to překvapilo :roll:
A kolik tak stojej ty kalený?nevíš?

Zdar
Lukáš Novák

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
lukwong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. srp, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » pát 01. zář, 2006 13:58

kalený/nekalený teleskopy a jejich doplnky jsou na: http://www.eurosecurity.cz/eurosecurity ... opicke.htm nebo v www.armyshop.cz na inernetu je toho hodně, učit se od M.Hradeckého, nebo kohokoliv jiného kdo umí KALI . na těch stránkách jsou i ceníky, ale je možný že to v jiných firmách najdeš levnější nebo dražší. chce to hledat.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron