Motýlkový Nůž (Balisong)

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Motýlkový Nůž (Balisong)

Příspěvekod RainBows » pon 14. srp, 2006 20:18

Ahoj všem :D ,chtěl bych se zeptat jestli má někdo s motýlkem nějáké větší zkušenosti??I nějakej link by se hodil,docela mě to chytlo sám mám motýlka za 200kč sice se už vyklá,ale stačí to,když se do toho člověk dá můžu fakt říct ,že to jde rychle (musím to zaklepat :) ) ,sice už jsem se párkrát dobře fiknul,ale za ten pocit ,že se naučíte nějakej trik to fakt stojí.

Dám tu link na docela dobrý stránky ,jsou tam techniky krok po kroku i s animačním obrázkem ,jak určitá technika/trik vypadá.

BalisongXtreme:
http://www.balisongxtreme.com/techniques.htm

Balisongnet:
http://www.balisong.net/en/techniques.htm

Terryguinn
http://www.terryguinn.com/knives/balisongs.html

Jinak užitečnej link vše o nožích,vrhání atd.na forum>>
KNIFE.cz
http://www.knife.cz/

Nezná někdo jěště nějáké další linky?? docela by se to hodilo :) ,cokoliv o tomhle tématu.


Jinak lepší motýlek vypadá asi takhle ,cena docela hodně,ale za kvalitu ocely se holt platí :?
Motýlky Benchmade
Obrázek
6000kč
Obrázek
5630kč
Obrázek
-cenu nevím-
Obrázek
5630kč
Motýlky spyderco
Obrázek
2900kč
Obrázek
3200kč
Další značky
Obrázek
Obrázek

Ty Obrázky jsou z highlifestore http://www.highlife.cz/?m=cat1&PHPSESSI ... 126c55c21a ,jsou tam nože všeho druhu přes commando,karambaty až po talony,na nože nejlepší obchod asi.

Motýlky fakt krása ,ale ty prachy , skoro všechno přes pětku :(
Jinak každej další post je vítán :D

PS:Není tu nějakej dobrej vrhač nožů,něbo někdo hodně přes nože potřeboval bych poradit.
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 18:30

Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » pon 04. zář, 2006 19:16

abych se přiznal mam uplně obyčejný pokud is pamatuju jeden stál 250kč a druhý asi 280kč :D jeden vypadá jako ten za 5tis, ale na mě je to železo moc masivní, koupil jsme si raději lehčí, ale když začneš cvakat víc a víc tak odcházejí (asi to bude tou cenou a tou kvalitou) nýty mezi čepelí a rukojetí, ale neni nic snažšího než si to přenýtovat za pár penízků. od někoho se nauč zhruba začátek otáčení motýlka a pak si to můžeš zdokonalovat sám... bohužel se nepovažuju za vrhače nožů ani dobrého instruktora tak bude lepší když ti poradí někdo 100% zasvěcený v instruktorství. Ale neni to nic těžkého, když jsem to zvládnul já :wink: zvládne to kdokoliv jiný, to jsem si myslel o Nunchaku taky, prostě každé zvládnutí zbraně chce svůj čas a tréning. Pro mě osobně je zbytečné motýlky za 5tisíc, spíš bych se s nima bál zacházet a něco nového zkoušet abych to neztratil a pod. i když to jsou asi mercedesy ve své třídě já si vystačím s tím za 250 kč.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » pon 04. zář, 2006 19:20

abych se přiznal mam uplně obyčejný pokud is pamatuju jeden stál 250kč a druhý asi 280kč :D jeden vypadá jako ten za 5tis, ale na mě je to železo moc masivní, koupil jsme si raději lehčí, ale když začneš cvakat víc a víc tak odcházejí (asi to bude tou cenou a tou kvalitou) nýty mezi čepelí a rukojetí, ale neni nic snažšího než si to přenýtovat za pár penízků. od někoho se nauč zhruba začátek otáčení motýlka a pak si to můžeš zdokonalovat sám... bohužel se nepovažuju za vrhače nožů ani dobrého instruktora tak bude lepší když ti poradí někdo 100% zasvěcený v instruktorství. Ale neni to nic těžkého, když jsem to zvládnul já :wink: zvládne to kdokoliv jiný, to jsem si myslel o Nunchaku taky, prostě každé zvládnutí zbraně chce svůj čas a tréning. Pro mě osobně je zbytečné motýlky za 5tisíc, spíš bych se s nima bál zacházet a něco nového zkoušet abych to neztratil a pod. i když to jsou asi mercedesy ve své třídě já si vystačím s tím za 250 kč.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DMC » pon 04. zář, 2006 19:43

Hele chlapi tohle me vzdycky zajimalo - slouzi to toceni s motylkem k necemu uzitecnymu, nebo je to jenom frajerinka?
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

DMC

Příspěvekod OpenYourEyes » pon 04. zář, 2006 19:56

Podle ME,je to je MUJ NAZOR nemá točení s motýlkem žádnej bojovej význam ale má význam mnohem důležitější,a to je psychologickej dopad !Vysvětlim :Vem si týpka kterej de proti tobě,ty máš nůž (obyčejný v kapse),něco se stane ,řekněma že se na něj lepí tvá přítelkyně(byl to jen příklad,nic lepšího mě nenapadlo),ty se naštveš a vytáhneš nůž,on vytáhne motýlka a začne stím točit na všecky strany a vidíš že to má v ruce ,představ si co se ti v ten moment točí v hlavě??Kromě toho že je sním tvá přítelkyně se ti tam točí ten nůž takže myslim asi takhle...doufam že jsi to pochopil..cau
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Ondra » pon 04. zář, 2006 20:13

4 RainBows : pokud bych ti ještě mohl poradit... vyber si na začátek uplně ten nejjednodušší tvar, klasiku ne tvarovanou rukojet a taky ne dvojitou čepel - kuli prstum, abys jich měl pak taky 10 :) ten Thyphon je hezkej nůž, ale pokud chceš info o slitinách který se používaj na čepel, tak tomu bohužel moc nerozumím, mam na vestě UTONa 007 to je nějaké označení tvrdosti a pak mam ještě jeden s číslem 440... ale je to věc názoru, pokud se o to někdo zajímá myslím odborník tak ti poradí super nůž který nejde pod 2tisíce (to bude asi lepší probrat na servru věnující se nožum), ale třeba pro mě je to zbytečné stejné s tím motýlkem, já mám požadavky na jednostrannou čepel, klasickou rukojet a váhu.
DMC: jinak motýlek je efektní, ale ne efektivní, je to jednoruč způsob otevření nože, stejné jako jekékoliv jiné otevírání nože. jde o tu psych. stránku, ale jak psal Jendis, pokud je někdo rozhodnutý útočit..., spíš bych doporučil ty semináře nikoliv na cvakání s motýlkem, ale na způsob boje,držení nože, bodání,sekání,...
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 21:09

to "točení" má i bojový význam,adept bojující tímto nožem je během mžiku díky této "frajeřince" změnit pozici nože...jsou tak rychlí,že to ani nevidíte....najednou má v pacce blýskavé kolo a ........ braňte se :wink:
Nemusí ani řezat,dosti bolestivé je už jen to,když tě mlátí jedním z "křídel".
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Jendis

Příspěvekod OpenYourEyes » pon 04. zář, 2006 21:11

Jj tj fakt ale myslim ze nic se nema prehanet,tedka sem to s kamosem co mi kouril u vchodu jen tak ze srandy zkouseli a vetsina to prehani a pak nedokazou dobre kotrolovat nuz ,moc toceni,malo utoceni..
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pon 04. zář, 2006 21:48

POdle mě je to k boji úplná blbost.....nůž se použít samo dá i když bych si vybral k boji daleko vhodnější, ale točení je podle mě tak dobré na machrování hraní si....taky jsem si hrával a bavilo mě to :) ještě bych tu dva motýlky někde vyhrabal a nejspíš všechno nezapoměl.....

Z hlediska psychologie tak nevím možná na někoho to může působit já bych byl spíše rád kdybybch potkat něoho takovýho kdo s tím bude točit jak o život než někoho kdo si vytábne nůž na boj zauje postoj a já budu vědět že jsem v řiti.....

2Jendis myslí by ses divil jak rychle člověk dokáže švihat dělat různé fígle a techniky z nožem točení je nanic jen by to techniky zpomalovalo, útok by byl neefektivní, možnost při točení ztráty nože (stát se to může a náhoda je blbec v tomhle případě třeba smrt)
Ano nevíš co bych za to dal kdyby mě místo toho aby mě říznul tak mě praštil! a radši se budu bránit blýskavému kolu které dobže uvidím! samotné výpady to točení bude spomalovat, techniky se budou provádět blbě než proti obyčejnému noži který kolikrát ani neuvidím.......
Když se bráníš x noži tak se stejně musíš snažit mu vyhnout a když to hold jinak nejde tak nastavit ruku aby jsi se vyhnul útoku na vitální cíle i když už musíš počítat se zranením a to já budu pak neskutečně šťastný kdyby mě místo říznutí cinknul druhým koncem......

No je to samo jen můj názor ......Myslím by nebylo špatné kontaktovat někoho kdo se zabívá bojem s noži
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Lada

Příspěvekod OpenYourEyes » pon 04. zář, 2006 21:53

Kdybych nebyl takova kurva ustepacna tak s tebou souhlasim UPLNE :!: :arrow: ale protoze ja sem tak budu tise mlcet a budeme si rozumet ze na to mame stejne nazor ,ok? :?: :wink: :lol: :lol:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 22:01

mno...už jsem tu někam psal...viděl jsem video(soukromá sbírka),kdy velmi vitální a šikovnej maník tímhle "blýskavým kolem" "nakrájel" kýtu vepřového velmi nepěkným způsobem.Tím netvrdím,že to někdo v republice umí.....ale někteří např. filipínci jsou vážně kouzelníci. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » pon 04. zář, 2006 22:24

To jo, ale mám takový dojem že ten týpek co nakrájel tu kýtu by s jiným nožem uzpůsobeným na boj ji nakrájel dvakrát tak rychleji a lépe :?

A nebo možná ani ne..třeba to bylo naučené na tu kýtu aby to bylo co nejefektivnější a nejrychlejší....jsem takový skeptit a jen tak něčemu nevěřím :). Také ta kýta se nehýbá a nebrání!

Ale každopádně bych proti takovému nechtěl nikdy stát pokuď by se k němu už neblížily dvojvýstřelem dvě pořádné koule a nejspíš následovali další....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RainBows » pon 04. zář, 2006 22:31

Jendis díky moc za ten link ,už to tam koumám. :D Jinak nemáš někde to video ,jak ten filipínec krájí tu kýtu ??? :twisted:

Něco jsem taky našel
Tady zrovna filipíneci .
http://www.youtube.com/watch?v=xKqdrW_voB8
http://www.youtube.com/watch?v=qxIq_EuUik0



http://www.youtube.com/watch?v=mgFyP8Y_6FA

http://www.youtube.com/watch?v=cLeIT2R7 ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=hDCMErN-9LI&NR
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 05. zář, 2006 0:55

Videa pěkný ale jen jsem se na tom ujistil že je to opravdu jen na efekt a hraní......

Koukejte na těch videjích kam vesměs koukají nejvíce při složitějších technikách :roll: bych chtěl vidět jak by tohle dělali při boji.....

To že sem tam někde tam zaútočí je pěkné ale to dělají s otevřeným nožem a když si budou s nožem hrát tak vesměs přesně neví kde je čepel tak aby efektivně zasáhla soupeře a drží nůž natolik pevně aby jím vůbec mohl pořádně zasáhnout, navíc cíl určitě nebude stát jako pařez a čekat navíc co když bude mít svoji zbraň tak se musí útočník také bránit a i když ji nemá nic jiného mu nezbývá tj. nejen vést útok ale soustředit se na svou obranu a ktomu dělat tyhle blbosti :roll: no to asi těžko, tak do filmu to bude ale určitě super, ale občas vypadali že kdybyb se vjěnovali i boji tak by ten nůž už nenašli
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 4:24

já to na vlastní oko taky neviděl,pouze to video(a to nebylo na netu)-viděl jsem to na VHS.
4LADA-jo,rozumím Ti....Tvé připomínky maj něco do sebe(v boji na nějaké složitosti čas není,to je fakt)....ale stát proti někomu takovému.....mno...to by asi bylo za "odměnu".
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod OpenYourEyes » úte 05. zář, 2006 7:16

Ne pokazde kdyz nekdo umi delat vychytavky s nozem ,snim umi taky bojovat!To je stejny jako treba kdyz nekdo dela KATA v Karate ,nemusi nutne umet bojovat v Dozu..MUJ NAZOR :wink: :!:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 8:54

OpenYourEyes píše:Ne pokazde kdyz nekdo umi delat vychytavky s nozem ,snim umi taky bojovat!To je stejny jako treba kdyz nekdo dela KATA v Karate ,nemusi nutne umet bojovat v Dozu..MUJ NAZOR :wink: :!:


ano,to je pravda..... :wink: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » úte 05. zář, 2006 9:36

Tady jsem to poplet tak jsem to dodatečně smazal :D
Naposledy upravil Lada dne úte 05. zář, 2006 10:39, celkově upraveno 1
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 9:40

Počkej,Láďo....oba mluvíte o tom samém...přijde mi,že jsi nepochopil smysl jeho příspěvku.Říká to,co Ty.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron