proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Panda » pon 04. zář, 2006 12:32

Případně: to ne to by byla nepřiměřená sebeobrana :)
a abych nedělal jen blbé fory a říkal něco k věci, sice sebeobranu proti noži v rámci BU necvičíme(jen občas nějaké páky a to se těžko dá tak nazvat) ale myslím že je taky hodně důležité trénovat ve zúženém manévrovacím prostoru, třeba v rohu místnosti, se zdí za zády...
Tím chci říct že když na mě jde někdo s nožem na šermu, tak je to pod širým nebem a já mám dost místa na to utíkat dokud neudělá chybu a většinou mám úspěch, když to pak na mě zkusí v místnosti kde jsou židle a lidi a nábytek a není kam uskočit tak mám problém...vůbec myslím že začínat modelové situce v rohu není zlý nápad...
hmm ty barvící nože bych si rád do dvojice pořídil...moc rád...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod NAIA » pon 04. zář, 2006 13:12

No jasne ten maly prostor ma neco do sebe. Bezne sparujeme na zachodech a umyvarnach (nedelam si srandu).

S tim mocenim do oci... nechapu proc nabizet utocnikovi vitalni casti tela..

A ty barvici moze jsou opravdu k nezaplaceni. Trochu fantazie a zrucnosti a nemusis utracet tezke prachy.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Fidellll----llll » pon 04. zář, 2006 15:05

a co obrana proti letici kulce?
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 15:25

a co obrana proti letici kulce?






mno...sice to je hloupá otázka,ale....co třeba vesta?!Neprůstřelná..... :wink:
Naposledy upravil Jendis dne úte 05. zář, 2006 8:57, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » pon 04. zář, 2006 16:49

4 Jendis: co se týče guntingu s nožem,tak je to takové to krájení protivníka a kroužení okolo něj dokud neni jako špekáček nic zuřivého,tak mi to bylo aspoň kdysi prezentováno a pokud to tak neni, tak teď aspoň víš jak jsem to myslel :lol: :lol:
Četl jsem tu,že chceš porovnat escrimu s šermem :wink: ,nezkoušel jsi serradu escrimu?Escrima kombinuje tradiční filipíny s původní španělskou školou,některé prvky se např. cvičí v kruhu apod.,Martin Hradecký je navíc i šermíř,cvičí u ©těpána-Larse takže si myslím,že by tě to mohlo interesovat,navíc se tam druhou část tréninku maká s nožem a teleskopem.

Trénujete i nůž proti noži?Pokud ano tak proč?Zkuste něco napsat.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 17:56

nezkoušel jsem serradu....nejsem z Prahy a jsem natolik vytíženej(práce,rodina),že jsem rád,že zvládám svůj trénink a semo tamo nějakej seminář(a zlobí mne zdraví- a to tak,že hodně).

Nůž proti noži v rámci skupiny netrénujeme.....cvičíval jsem to jinde,ale momentálně ne-e.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » pon 04. zář, 2006 19:00

to s tím spárováním na záchodech a v úmývárnách je dobrý nápad, děláme něco podobného, ale třeba v horších světelných podmínkách, rozházením po tělocvičně různých překážek a v neposlední řadě i to, možná to zní hloupě, ale i třeba v bundě a nebo i s batohem, hodně lidí má na sobě batoh, málokdo jde po ulici v kimonu. To s tím zásahem v Uličce ( pro Jendis) je dobrá zkušenost a nápad, taky mam podobnou příhodu, člověk pak teprve řeší co by bylo kdyby.....s tou vestou, přeci jen nějakou váhu má a pokud se chci vyrovnat někomu kdo je o tuhle zátěž lehčí a nemá ani zbraně (pistole,HaK,nůž,teleskop,..) ani náboje, moc s ní nesvedu. jednou se stalo že vzal jeden kluk rukojmí a měl u hlavy dotyčného nůž, o to větší překvapení bylo že ho odzbrojil jeden člen URN kopem. chce to ten moment překvapení jak jsi psal a taky převaha členů a zbraní neškodí 8) i když to někomu připadá jako srabárna že nejde 1 x 1 tak tohle nejsou sportovní závody, tady je důležitý výsledek a myslím že od lidí co berou sebeobranu profesně se to očekává (myslím splněný úkol za jakýchkoliv podmínek).... jak jste napsali, nůže je hodně nebezpečná zbran a v dobře trénovaných rukách musí mít člověk navrch aby to ustál. Jinak jednou jsem porovnával ©panělskou vs Japonskou školu nožem na těch závodech, bodově vyšli líp ze západočes. školy boje nožem, ale asi to bylo v natrénovanosti, nechci říct že ten styl boje nožem je lepší nebo horší, ale je prostě uplně jiný.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Ondra

Příspěvekod defendu » pon 04. zář, 2006 19:28

Co myslíš tou ©pan. a Jap. školou boje nožem?Myslíš tím to co vytvořili pánové Mádl a Cibulka?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Ondra » pon 04. zář, 2006 19:46

Sitra Achra a TANTOJUTSU KOSURYU
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 21:04

nevím,jsou-li tvůrci obou systémů,nicméně,se Sitrou a p.Cibulkou mám osobní zkušenost a jde o velmi účinný systém...u p.Mádla jsem byl také,ale Tantó-jutsu jsem necvičil ani neviděl,pouze video.®áci p.Mádla jsou ovšem na velmi dobré úrovni(žáci p.Cibulky také,např.pánové Červenka i Divácký jsou velmi,velmi schopní).Osobní reference na Sitru a jejich dovednost můžou podat i escrimadoři z DiPenShi,měli spolu nějaké poměření dovedností(nemyslím ironicky,ale jako fakt,myslím,že to bylo prospěšné pro obě strany).

Martin Cibulka je velmi znalý problematiky sebeobrany a boje jako takového a navíc je velmi dobrý praktik a pedagog :!: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » pon 04. zář, 2006 22:03

Jendis píše:mno...sice hloupá otázka,ale....co třeba vesta?!Neprůstřelná..... :wink:


Blbost! no pravda že ta či ta vyšší třída dle té a té normy a značení s ocelovými pláty by ti určitě pomohla proti noži kdyby se netrefil nějak špatně (šikmo).......Ale zas to už by se ti netahalo zrovna nejlépe a o skrytém nošení by nemohla být řeč :D

Neprůstřelné vesty jsou konstruovány na vniknutí střely! (namáhání na tah) a né na propíchnutí! kdy vlákna atd prořezáváš.. v tom je rozdíl......
Do některých neprůstřelných vest(i pro skryté nošení) se dá vložit vložka proti probodnutí, ale to uřčitě nebude po celé ploše ale jen na určitá místa...

Existují samo i vesty proti probodnutí ty jsou zas proti prostřelení naprd....
Jistý výrobce co si vzpomínám dělal přímo oblečení z neprobodnutelného materiálu :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pon 04. zář, 2006 22:16

Každopádně já když budu mít možnost tak vezmu loď když na mě někdo nůž vytáhne (hrdinů jsou plné hřbitovy) a i zkušený bojovník na nože může udělat chybu což může bý osudné, ale ten zas ten nůž vytáhne pouze v krajním případě jelikož je mu jasné že už nejspíše půjde o život či minimálně o dos bolestivé zranění na jedné, druhé či obou stranách....

Když už jste u toho jak se bránit, tak tu málo zaznívá to používat vše co je kolem...v hospodě je ideální na obranu proti noži židle, stůl, věšák na oděvy, házení půllitrů no co je po ruce....
jak už tu bylo zmíněno plivnutí je vinikajcí taktika jak k obraně tak útoku, ale třeba takové baterky v kapse se dají použít stejně či něco jiného co je v kapse.......bunda se také hodí při obraně buď s ní švihat po útočníkovi či ji na něj hodit a jít po ruce s nožem, nebo jen omotat kolem ruky kterou se budu primárně bránit, abych se vyhnul pořezání.....No použít cokoli co je poruce a když to půjde vzít nohy na ramena.... za každou cenu si hlídat ruku s nožem a počítat s tím že mě stejně pořeže
No každopádně všechno čím odvedu pozornost mi umožní eventuelně tasit nějakou zbraň takže trénovat i to
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

znovu si tady hodim ten odkaz

Příspěvekod oswald » pon 04. zář, 2006 22:52

znovu si tady hodim ten odkaz, stojí za to vidět, co špatný kluci s nožem můžou udělat, když si myslej, že je někdo štve



http://video.google.com/videoplay?docid ... =pride+mma
legio patria nostra - "já jsem všude zdejší"
oswald
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 28. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » pon 04. zář, 2006 23:32

Pěkný a jsem si toho bohužel vědom :roll: proto se boji proti noži snažit vždy vyhnout a nehrát si na hrdinu i když ten nůž budu mít...hlavně proti někomu kdo s tím umí jsou nějaké páky a obrana holýma rukama na prd a nožem či jinými obrannými pomůckami...dost nejistá :? a moment překvapení jak u toho poldy a nemusí nic moc ani umět....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 4:27

4 Lada-ta odpověď s vestou byla na otázku Fidela :arrow: :co obrana proti letící kulce? Ne proti noži.(opravil jsem to tam,aby to bylo jasné).
A co se týče Tvého podotknutí o používání věcí okolo,zkus si přečíst celej thread a ne posledních pár příspěvků......
Naposledy upravil Jendis dne úte 05. zář, 2006 9:00, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » úte 05. zář, 2006 7:46

Panda píše:Případně: to ne to by byla nepřiměřená sebeobrana :)
a abych nedělal jen blbé fory a říkal něco k věci, sice sebeobranu proti noži v rámci BU necvičíme(jen občas nějaké páky a to se těžko dá tak nazvat) ale myslím že je taky hodně důležité trénovat ve zúženém manévrovacím prostoru, třeba v rohu místnosti, se zdí za zády...
Tím chci říct že když na mě jde někdo s nožem na šermu, tak je to pod širým nebem a já mám dost místa na to utíkat dokud neudělá chybu a většinou mám úspěch, když to pak na mě zkusí v místnosti kde jsou židle a lidi a nábytek a není kam uskočit tak mám problém...vůbec myslím že začínat modelové situce v rohu není zlý nápad...
hmm ty barvící nože bych si rád do dvojice pořídil...moc rád...


To trénovaní za stížených podmínek má hodně do sebe, když jsem byl u Ládi-Kapap na soukromce a učil mě jak přežít proti noži, tak se se mnou zamkl do sklepa a já jsem se musel snažit přežít, čili zdrhnout ze sklepa přes jeho útoky nožem :cry: :cry: moc úspěšný jsem nebyl :cry: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 9:02

majkx píše: moc úspěšný jsem nebyl :cry: .


Ti nedal klíče,co?! :twisted: :twisted: :wink:

Ale je fakt,že takovéto tréninky jsou záhul na fýzu a bednu.....psychicky jsi po takových soukromkách musel být dost dole,že?!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » úte 05. zář, 2006 9:42

Jendis píše:4 Lada-ta odpověď s vestou byla na otázku Fidela :arrow: :co obrana proti letící kulce? Ne proti noži.(opravil jsem to tam,aby to bylo jasné).
A co se týče Tvého podotknutí o používání věcí okolo,zkus si přečíst celej thread a ne posledních pár příspěvků......


:oops:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 05. zář, 2006 13:40

To Ondra: Asi trenujeme dost podobne. S batohama a po tme taky sparujeme. Batoh je docela sikovnej jako pomucka...

K tomu jestli cvicime nuz vs nuz. Ani ne, protoze neverim na sermirske souboje ve 21.stoleti. Ale sparring nuz vs nuz obcas davame aby lidi videli jak se ten nuz rychle pohybuje a jake to je kdyz souper opravdu bojuje (moznost zachyceni ruky atp...)
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BuFF » úte 05. zář, 2006 14:45

NAIA píše:To Ondra: Asi trenujeme dost podobne. S batohama a po tme taky sparujeme. Batoh je docela sikovnej jako pomucka...

K tomu jestli cvicime nuz vs nuz. Ani ne, protoze neverim na sermirske souboje ve 21.stoleti. Ale sparring nuz vs nuz obcas davame aby lidi videli jak se ten nuz rychle pohybuje a jake to je kdyz souper opravdu bojuje (moznost zachyceni ruky atp...)

A co vlastně cvičíte, tedy jaký styl ??
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků