Military??

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Naked_Snake » čtv 07. zář, 2006 17:07

Ja jsem nenapsal, že ho dělám, ale že jsem použil jednu techniku. Tehdy jsem improvizoval a po nějaké době jsem tu techniku viděl v CQC až na to, že ona použila v té technice pěst a já patku dlaně (otevřená ruka). Tím jsem chtěl jen naznačit, že BU má smysl dělat, že to není jen zbytečnost.

Jinak jsem dělal MU SA DO (klasické) a teď dělám kick-box než si najdu něco co by mi vyhovovalo.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

 

Zpoved jednoho s muzu co maji ochranovat nasi bezpecnosti...

Příspěvekod OpenYourEyes » čtv 07. zář, 2006 17:38

Tady mate zpoved co sem udelal pritely (vojakovi,porucikovy) dnes odpoledne,sami si s toho udeljte obrazek jak moc je kvalitni nas armadni vycvik:

cro0wik (06:04 PM) :
XxXx ?
Xxxx (06:16 PM) :
copak ?
cro0wik (06:17 PM) :
Potreboval bych nejakou vasi vycvikovou osnovu rozepsanou,jako kolik hodin ceho delate a ruzny vase jednotky a tak vis ?
Xxxx (06:17 PM) :
tak to nemohu sloužit, nic takového neděláme :-D
cro0wik (06:17 PM) :
Tak prece kua na te vojne neco delate ne ?
Xxxx (06:18 PM) :
šaškárny a cirkus :-)
xxxxx (06:18 PM) :
přečti si Osudy dobrého vojáka ©vejka
xxxx (06:18 PM) :
tak vypada armáda od nepaměti
xxxx (06:18 PM) :
a vždy bude
xxxx (06:18 PM) :
jako prostý fatk!
cro0wik (06:19 PM) :
jako to mylis vazne ze zadna strelnice,zadny strileni,proste vubec nic ?zadny rozcvicky atd?
xxxx (06:19 PM) :
žádné rozcvičky
xxxxx(06:19 PM) :
střelby 1x za měsíc
cro0wik (06:20 PM) :
no to si snad ze me delas srandu,ja dycky chtel jit na vojaka protoze se tam maka
cro0wik (06:20 PM) :
a ted jak te posloucham
xxxx (06:21 PM) :
hm
xxxx (06:21 PM) :
vojna je pakárna
cro0wik (06:22 PM) :
muzu jeste mit otazku?to tam jako delate hovno,sedite v kanclu nebo co ?
xxxx (06:22 PM) :
taky dost často
xxxx (06:23 PM) :
dneska jsme šaškovali s maskou asi hodinu, pak házely cvičný granáty a hráli fotbal, odpoledne jsem seděl v kanclu a četl si

Jmeno sem zamerne smazal protoze dotycny si nepral by jemnovat,tak ho skuste pochopit!


Tak a ted piste co si o tom myslite? :wink: me to prekvapilo ,hodne...
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod gravarg » čtv 07. zář, 2006 17:41

A u čeho slouží? 8)
Nebojuješ pro čest - bojuješ abys vyhrál.
gravarg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06. zář, 2006 23:00
Bydliště: Louny - Praha

Příspěvekod OpenYourEyes » čtv 07. zář, 2006 17:42

Jinak to byla asi scestna pripominka ale myslel sem ze to bude zajimave vas o tom upzornit kdo to treba nevi :wink:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

gravarg

Příspěvekod OpenYourEyes » čtv 07. zář, 2006 17:51

Promin nechce abych informoval o podrobnostech,ale je to jedno s nejbojovejsich odvetvi dalo by se rict,ti co byvajou nejvice volani na mise 8) ale vic fakt nic...zpovedni tajemstvi :lol: :lol:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod gravarg » čtv 07. zář, 2006 17:56

Hahahahahahahaha, takže Brnka, chemici,nemocnice, hloubkáč nebo spešáci..no to je tajemný jak hrad v karpatech :D
Nebojuješ pro čest - bojuješ abys vyhrál.
gravarg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06. zář, 2006 23:00
Bydliště: Louny - Praha

gravarg

Příspěvekod OpenYourEyes » čtv 07. zář, 2006 17:58

Tak to uz je jeho vec kdyz nechce byt menovanej ale Chemicka to neni :wink:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod gravarg » čtv 07. zář, 2006 18:13

no, já hádam podle toho co píšeš, nebo spíš ten tvuj "kámoš" že je to brnka nebo nemocnice a tam se tomu zas tak ani nedivim....
Nebojuješ pro čest - bojuješ abys vyhrál.
gravarg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06. zář, 2006 23:00
Bydliště: Louny - Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 07. zář, 2006 18:55

Držte se,prosím,tématu diskuze.....poslední příspěvky s tématem nemají nic společného,založte nový thread.....díky
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » čtv 07. zář, 2006 19:01

nevim jestli to je někdo ze šestsetjedničky, protože nikoho kdo nedělal nikdy sebeobranu a rovnou vlítnul do bojový mise tam neznám :D
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » čtv 07. zář, 2006 19:03

omlouvám se Jendis...:D
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 07. zář, 2006 19:08

neomlouvej se,ještě chvilku a začnu to mazat.... :wink: 8)(přece není až takovej problém založit si vlastní téma,ne?!)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Rainbird » pát 08. zář, 2006 9:18

ukropcany píše:
Naked_Snake píše:www.youtube.com/watch?v=KlmzsB553ro
Chjo... klasická infantilnosť... :roll:


Možná infantilní, ale IMHO zde můžeme vidět jeden významný prvek military stylů... jsou to lidičky, postávající kolem... „zdravá“ propagace armády na veřejnosti je pro velitel jednotky podstatná věc... každý velitel kývne pro navýšení „pracovních“ hodin podřízených strávených výcvikem Musada/Krav Magy/Paragán-fajtyng-systému (dát tomu "Brand", věci jen prospěje)... jen když se to pak bude návštěvníkům dnů NATO líbit :) Co myslíte?
Naposledy upravil Rainbird dne pát 08. zář, 2006 9:27, celkově upraveno 1
Rainbird
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Rainbird » pát 08. zář, 2006 9:18

double post
Rainbird
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Tyrman » pát 08. zář, 2006 10:19

Nevim.

Osobně si myslím, že cvičit Allkampf, Krav-magu, Musado nebo cokoliv s puncem "military" neni od věci. Nejde jen o "Brand" jak ty píšeš. Armáda je v podstatě jedno velké učení se bojovému umění, protože i střelba je třeba bojový umění. Jakou jinou činnost bys zvolil pro vojáka? Onen již zminovaný fotbal? To je zábava. Bojová umění zvyšují fyzický fond, ale i psychický. Sám jsem instruktor - čekatel (4. trenérská třída), ale cvičím děti sebeobranu, ale taky i pár holek a kluků s technickým stupněm do 7. kyu. (Tozn. v Allkampf-jitsu oranžové obi se zeleným pruhem). V pondělí jsme dělali nácvik vyproštování rukou z úchopů, když vás chce někdo někam táhnout. Holky si tam tak klidně stáli a měli z toho prdel ( jak jinak ). Hádej ale, co se stalo, když jsem proti jedné z nich vystartoval s brutálnim řevem a nečekala to? Zprvu se lekla a otočila se ke mě zády, ale potom, když bylo po všem se rozbrečela (!!!!). Uznávám, že ženy do armády patří, ale jsou jinak vychovávané a nebývají tak psychicky odolné. Kluk se lecdky lekne a řekne ti:"co děláš ty ču**ku!"(Ne, že by to nemohla udělat holka) Ale holky jsou vnímavé jinak. Chci tim říct, že když někdo začne cvičit military styly (At už na vojně nebo v soukromém Dojo) vzrůstá jeho psychická příprava. Je odolnější vůči stresu ze zranění, zlepší se mu koordinace pohybů, zlepší se mu motorika vůbec, získá základní povědomí o bojové situaci. (To znamená, že najednou podvědomě poznáš podle toho kde držíš ruku a v jakém úhlu stojíte, kam se hnout, aby tam byla páka.). Mám kamaráda, kterej vede školu Shotokanu. On si myslí, že Karate je skvělá sebeobrana, ale neni(!!!!) (Bez urážky.)Je to dobrá sebeobrana pro chlapa s váhou 75kg+ ale ne pro většinu holek. Proto si myslím, že military styly nejsou vůbec špatná věc, pokud se správně cvičí. Proto mi to video nepříjde infantilní. uznávám, že je to show, ale tak to dneska funguje. Každej mistr se musí o svoje studenty poprat s jiným mistrem...protože jinak si nezaplatí tělocvičnu.

BTW: To karate bylo jenom příklad. Sami Karatisté tady u nás mluví o Shotokanu jako o sebeobraně, ale Shotokan je sportovní Karate. Kumite závody jsou většinou závody v Gyaku Cuki. Ale obdobně je na tom třeba i Judo. Znám (od slyšení), že prý existují Doja, kde se pásky dávají za vyhrané zápasy. A ještě snad nemusim říkat, jak moc féroví rozhodčí na Kumite jsou. Byl jsem se luknout na bohemce a kdo měl lvíčka na gi, tak většinou vyhrál. Pokud dostal bodovanou techniku tak rozhodčí většinou řekl: Ikiwake tore massai (Nevím, neviděl jsem.)
!!Fuck Ego!!
Tyrman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát 01. zář, 2006 23:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod RainBows » sob 09. zář, 2006 11:00

Důvod já vidím za prvé v tom že málokterý aikidista umí zaútočit se silou a energií , a to se pak blbě cvičí, a pak, a to hlavně, v tom že na to aby to takhle fungovalo bys musel(samozřejmě jen zezačatku, pak už to přecházií do krve rychleji jak člověk chápe):
jednu techniku cvičit minimálně 14dní jednou denně hodinu v uvolněném režimu, jak ho znáš z tělocvičny jak si popisoval a následně alespoň měsíc jednou týdně jednu hodinu v pohybu s energií.JEDNU TECHNIKU!!


Pando můžeš mi to prosím přiblížit?docela si mě tím zaujal přijde mi to ,jako že kdyby u toho někdo vydržel ,tak by mu to aikido (myslel si aikido ?) kněčemu fakt bylo,možná by se i ubránil proti případné agresi.Jo a to v uvolněném režimu a pohybu s energií,můžeš mi to nějak jinak podat prosím,jinak sparring asi nepotřebuješ ne?Jinak díky,ten tvůj příspěvek mě hodně zaujal. :D
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » sob 09. zář, 2006 11:56

RainBows píše:
Důvod já vidím za prvé v tom že málokterý aikidista umí zaútočit se silou a energií , a to se pak blbě cvičí, a pak, a to hlavně, v tom že na to aby to takhle fungovalo bys musel(samozřejmě jen zezačatku, pak už to přecházií do krve rychleji jak člověk chápe):
jednu techniku cvičit minimálně 14dní jednou denně hodinu v uvolněném režimu, jak ho znáš z tělocvičny jak si popisoval a následně alespoň měsíc jednou týdně jednu hodinu v pohybu s energií.JEDNU TECHNIKU!!


Pando můžeš mi to prosím přiblížit?docela si mě tím zaujal přijde mi to ,jako že kdyby u toho někdo vydržel ,tak by mu to aikido (myslel si aikido ?) kněčemu fakt bylo,možná by se i ubránil proti případné agresi.Jo a to v uvolněném režimu a pohybu s energií,můžeš mi to nějak jinak podat prosím,jinak sparring asi nepotřebuješ ne?Jinak díky,ten tvůj příspěvek mě hodně zaujal. :D


Má pravdu :wink:
i když v tom útočení nevím nevím, ale myslím to bylo myšleno s ohledem na využití energie útočníka tak to potom jo.

Ono většina věcí funguje ale chce to pilný trénink a ani to ti pak nezaručí že tě nikdo nesejme, ale máš mnohem vyšší šance.

To co psal Panda je pravda, for je v tom že se musíš ty techniky naučit tak abys to dělal podvědomě! a v tom to je, že se to musíš pořád dokola opakovat a opakovat až z toho budeš blbej jen tak si to vryješ do podvědomí....těch technik je spousta a můžeš s toho mít guláš pak je dobré si vybrat yt které ti nejvíce vyhovují a ty cvičit.....No chce to čas :wink: já se to učil kdisy taky, teď občas jenom opakujeme nějaké techniky jelikož děláme více stylů a vzálemně to mícháme....to co se mě zalíbilo dělám vcelku v pohodě, ale nad některými technikami pak jen bádám jak to bylo :oops: :D něco jsem schopen použít i když bych si nejspíše vybral jiný způsob boje :twisted: ale nastanou situace kdy to použít jde.....mě to tedy dalo dost jak už učení pádů, tak ten pohyb, vyhýbat se soupeři atd... všechno je k něčemu dobré, ale že bych se jenom tímhle ubránil to ne, to bych to musel pilovat o hodně více
Nedávno si chtěl známej takhle hrát na bečce :twisted: tak jsem ho jednou technikou z aikida sundal na zem šupl páku na ruku a už si hrát nechtěl :cry: :twisted: a ručička ho bolela hodně dlouho. No ale jestlijsem to dělal tak jak se má to už si nepamatuju byl jsem troška opilej a on oproti mě taková sušenka takže využívat energije nebylo třeba a hlavně tam moc žádná nebyla když nevedl primárně útok....ale proti útočícímu bych todle rozhodně nedělal :wink:

Hlavně kdybys začal tak je důležité SPRÁVNĚ SE NAUČIT TECHNIKU! nejlépe s někým kdo je vyšší, težší a silnější a nebude ti do všeho padat a skákat ale zapře se a bude ti vzdorovat, jen pak poznáš co je opravdu účiiné a jak se to má dělat (jde samo i o trenéra) abys pak když přijde na věc nzjistil že ono to na něho nefunguje a jsi v háji :roll: :wink:

Počítej že je to na pár let než by ses efektivně třeba dokázal ubránit :wink: a ani to není zárukou úspěchu ale co je že 8)

mistři aikida už mají vyšší stupeň vnímání a podle toho jak se pohybuje útočník předem ví co udělá aniž to třeba ví on sám a dle toho se brání a pak to vypadá opravdu krásně, ale takoví jsou na světě tuším už jen jeden nebo dva....takže máš co dělat :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RainBows » sob 09. zář, 2006 16:05

Takže myslíš ,že těch 14 dní ,1 hodina denně stále jedna technika ,není od věci, a určitě to k něčemu bude??? Jo a dá se to bez sparringu dělat ,když není hmotnej uke? :D .Protože mě přijde ,že trénink 2x týdně je dobrej ,ale když to člověk neopakuje doma (jako ve škole :) )tak se 2x týdenní trénink mine efektem.
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » sob 09. zář, 2006 23:35

hele ono všechno jde když se chce :wink: vždy ti to neco dá, ale není technika jako technika a situace nejdou předvídat a je plno různých faktorů ovlivňující situace....takže i když dobře zvládneš techniku nebudeš ji třeba moct aplikovat :wink: trénovat a vnímat musíš vše okolo pak si zkusit v tělocvičně cvičně napadení když nebudeš vědět co "útočník" udělá a to se pak podivíš :D a budeš zas na začátku.....je to běh na dlouhou trať a to že budeš pilovat jednu techniku 14dní ti bude nanic když ji nebudeš moct použít....ale tím vůbec nemyslí, že je to špatně to vůbec ne, ale jen že to chce hodně času! trpělivosti a pochopit že né vždy ti to půmůže hospoda, mezi židlemi a stoly není, úzká chodba není tělocvična kde máš prostor...)tok se na ulici také hodněličí od toho v tělocvičně...
Vždy musíš mít někoho k sobě, samo můžeš trénovat stínový boj, ale to je na naučení technyky v aikidu k ničemu....on stačí jakýkoli protivník, jen jsem poukazoval na to že u vetšího silnějšího, pochopíš jak to funguje a je to pro tebe lepší.....když se naučíš správnou techniku tak už je jedno s kým trénuješ :wink:
Když to budeš trénovat 2x týdně nečekej že se za nějakej rok dokážeš ubránit...počítej s hodně roky a to jen v nějakých situacích..
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 10. zář, 2006 8:00

thread jsem Vám rozdělil,páč už jste byli až moc OT
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků