česť, charakter, ... v BU

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod sun » pon 26. dub, 2004 15:58

asi je blbé, když píšu, tak nevidím, co píše ty a naopak. :D
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod sun » pon 26. dub, 2004 16:13

ukropcany: jsem prostě méně impulzivní.
Abych někomu rozbil hubu? Mohl bych si to představit, ale asi bych to teď už nerealizoval. I když, když jsem viděl fotbalové fanoušky, jak rozbíjejí stadion, tak jsem měl s to chutí, těm policajtům, kteří s tím ani na základě video záznamů nic neudějí, dát pár.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » pon 26. dub, 2004 22:10

:roll: :roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:06, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 8:27

tak zasa slovíčko do debaty...
sun - ja ho nechcem prerábať (to asi ani nejde), ja, kua, len chcem naznačiť aj iným cvičencom BU, že tento svet je tak isto skuený a zároveň krásny, ako ten ostatný naokolo... :wink: kua, je to ťažké pochopiť? a, len tak na okraj, myslím si, že keby si zažil niečo podobné ako ja, asi by si reagoval veľmi podobne ak nie horšie - ono sa to ľahko píše...kľud, chill out, ja som menej agresívny, blablablabla...to sú kecy, v reálnej situácií to naserie každého, či cvičíš jogu, qigong alebo kua aj nejakú meditáciu, serie ťa to rovnako...jednoducho keby si bol v tej istej situácií, zažil by si to...mám kámošov, čo tvrdia, že voda na ceste je nič, havária nehrozí, najmä ak máš ťažké a veľké auto - somarina a bullshit, ja som mal daewoo leganza, to bola riadna krava a na ceste stačilo 15 cm vody a bol som v riti....to je presne to isté, kým si to nezažil, asi neuveríš a nepochopíš, no sú ľudia, ktorí sa učia z chýb a zážitkov druhých :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod sun » úte 27. dub, 2004 10:21

wushi:
Nemám vůbec problém tě pochopit, jinak bych ani nereagoval. Ale ty jsi si vytvořil na nějakém základě představuju, že tě nechápu, vidíš a vůbec to není realita, ty jsi si něco vytvořil ve své mysli a vůbec ti nevadí, že to není pravda. A tak je to se vším. Já zas můžu mít dojem, že ty nechápeš mne. Vytvářime si názory na věci na základě svých zkušenosti a logiky a mnohdy nás vůbec, ale vůbec nezajímá, že ti druzí mají odlišný pohled na věc. Nejprve je dobré si vysvětlit pohledy na věc a pak se bavit o té věci.
Já se bavím o tom, jak se k takovým podobným situacím snažím stavět já a vůbec k tomu nepotřebuji žádnou teorii. Ovšem uznávám, že pro jiného člověka, je to obtížné pochopit ne-li nemožné. Mám snad přestat říkat na tréninku, že k pohybu je nutné používat uvolněné šlachy a vazy pomocí mysli a ne svaly i když tomu lidi očividně nerozumí a ještě dlouho rozumět nebudou? Samozřejmě, že jeden vedle druhého mi bude tvrdit, že je to nemožné a smát se mi, jak těm číňanům věřím každý blábol. Mám se snad nechat přesvědčit těmito začátečníky? Určitě ne! Ty mne taky tedy nemůžeš přesvědčit, že je lepší se rozčilovat než zůstat klidný. V taiji to ani nejde, jinová síla v taiji má původ v klidu, tedy hlavně v klidu mysli. Přece se nebudu učit rozčilovat, když mne mé bojové umění učí opak. To není teorie to je praxe. Existuje osoba s kterou to nedokážu, ale věřím tomu, že jsem ji potkal právě proto, abych se to naučil opravdu dokonale. Se ženskou, kterou miluješ, je to totiž to nejtěšší, zůstat klidný. :)
Vysvětli mi pár věcí.
Co tě vede k tomu, že mne považuješ za toho kdo nepíše na základě zkušenosti, ale na základě teorie? Vždyť mne přece vůbec neznáš. To se ti, to co píšu, zdá opravdu tak nemožné?
A k čemu ji ti platná tvá zkušenost? Jak se chceš příště stejné chyby (pokud to považuješ za chybu) vyvarovat?
Není náhodou tvůj bývalý učitel stejně flustrován z toho, že od tebe očekával něco jiného?
O jakou zkušenost se chceš podělit s ostatními, mám pocit, že jsi tu vlastně zatím nic konkrétního neuvedl.
Hledáš snad v nás morální oporu, či co?
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » úte 27. dub, 2004 10:33

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:07, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 10:34

No a sme tam, kde nechce byť asi nikto - na úrovni tlachania o ničom...
ak si ma,sun, pochopil, tak prečo máš stále pocit, že je v mojom jednaní niečo zlé? apropó, spomínaš taiji a jinovú silu, ...takže súhlasíš, že celý svet sa točí cez jin-jang, áno? takže ani kľud nemôže byť bez pohybu, ak mi chceš nahovoriť, že všetko má byť len kľudné a pokojné, tak popieraš celú filozofiu jin-jang, lebo tá nás predsa učí o vyrovnanosti týchto princípov...
zamýšľal som sa stokrát nad tým, čo som urobil zle, že sa stalo, čo sa stalo...prišiel som na jednu podstatnú vec - ja som veril nesprávnemu človeku...a ak mi povieš, že to bola čisto moja chyba, tak asi končím s BU, lebo som idiot, ktorému filozofia jin-jang hovorí niečo, čo nechápe...
nechcem sa tu ani vyžalovať, ani nič podobné - len upozorňujem, že aj takéto niečo sa môže stať a pýtam sa ostatných - stalo sa ti niečo podobné? ako si to prežul? aký máš z toho pocit po čase?
ak to chceš stavať všetko do filozofickej roviny a rozoberať nejaké filozofické smery - ok, prijímam, môžeme začať... :wink: :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod fletcher » úte 27. dub, 2004 10:45

wushi: ..nevím jestli mi neodpovídaš zaměrne ale skusím to jeste jednou. tohle fórum je údajne na to aby sem lidi psali osobní zkušenosti pokud jde o charakter ucitelu bu. bohužel z toho co píšeš mi pořád není jasné co ti vlastne tvuj učitel proved. nechtel bys to trochu konkretizovat? možná ostatní lidi (marvin,ukopcany) znají váš spor,nebo znají tebe, ale já né. v opačném případe se lze o všem bavit pouze více méne v teoretické rovine, což se ti ovšem nelíbi...
fletcher
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marvin » úte 27. dub, 2004 10:59

:roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:07, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 10:59

2fletcher and all: no dobre, ale bez nejakých prílišných detailov (z uvedených ľudí o tom asi nikto nevie príliš veľa)
priebeh:
1995/96 zoznámenie sa v Číne, tréningy asi 3/4roka
1997 nápad o otvorení školy v SR
1997-2002 drina s otovrením, prípravou, atď., neustále kontakty, cesta do ČĄR,...(moje náklady, čas, kontakty,...)
august 2002 - príchod majstra do SR (moje náklady, čas, kontakty,...)
2002 tréningy, otvorenie 1centra a 1pobočky, drina (moje náklady, čas, kontakty,...)
zač.2003 vstup 2 osôb do našich vzťahov - postupné odmietanie a ignorancia pôvodných dohôd a vzťahu
august 2003 vyvrcholenie v rozviazaní i pracov.pomeru, ostatných vzťahov
koniec 2003 súdny spor, fingovaná snaha o urovnanie a návrat k povôdnému vzťahu, z mojej strany radostne prijatá, z druhej strany vypočítavo zneužitá
koniec 2003 rozbehnutie rovnakej činnosti (kopírovanie pôvodného systému) s hore uvedenými 2 osobami
ak ste v tom spoznali ten príbeh, tak viete o čo sa jedná, ak nie, vedzte, že celý systém od začiatku fungoval najmä na PRIATEĄSKOM základe...
stačí? možno o tom podebatiť aj osobne, nie všetky podrobnosti sú vhodné na web, všetky uvedené skutočnosti sú overiteľné a dokonca uznané i druhou stranou...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 11:05

2marvin - áno, beriem to čo si napísal, mám o skúsenosť viac, naozaj som to mal prehliadnuť skôr, je to moja chyba - keď budem brať všetko takto, tak vlastne aj ak mi ukradnú auto z parkoviska, je to moja chyba, že som tam stál a predpokladal, že je strážené, keď tam chlap vyberá koruny??? no, s touto teóriou to asi zabalím a pôjdem do kláštora, to by som asi fakt nemohol už nikomu veriť, čo ty na to???
inak, z akej oblasti máš skúsenosti a aké Bu robíš? možno by ma tvoje skúsenosti mohli motivovať....
najviac mi na tom celom vadí, že je to práve v BU, v biznise to znesiem i ja, som zvyknutý, ale v BU som čakal niečo iné...asi to bola chyba...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod sun » úte 27. dub, 2004 11:05

wushi:
Věřím ti, že máš špatnou zkušenost.
Nabídl jsem ti mé řešení a trochu jsme to rozebrali, nemám ani čas ani znalosti si o něčem filozoficky povídat.
jin a jang tím, že nemůžou bez sebe existovat, znamená, že když vytvořiš jedno, automaticky vzniká to druhé. Tohle opět nefilozofuji, takhle to je.
V tém případě si dovolím trochu humoru. Tvůj bývalý učitel je v klidu a ty se zákonitě musíš rozčilovat. Zkus to tedy změnit, buď v klidu a tvůj oponent se bude rozčilovat. A máš to! :D
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » úte 27. dub, 2004 11:06

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:07, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 11:08

Noooo, tak to už je prvý slušný názor od teba, sun. :D Tak konečne sme sa dostali k tomu, o čom by toto fórum malo byť - riešenie určitých krízových situácii v oblasti BU, najmä čo sa týka vzťahových vecí ako priateľstvo, česť, ....ešte raz, ďakujem !!!!
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod marvin » úte 27. dub, 2004 11:09

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 14:08, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod patrik » úte 27. dub, 2004 11:14

marvin píše:ooo zlate japonsko ,.......


To sedí... oni totiž, když jsou tak finančně za vodou, nepotřebují vydělávat někde víc než je zdrávo...

... na druhou stranu je zase problém sem nějakýho kvalitního Japonce dostat :?

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 11:14

2marvin - dík za povzbudenie, ty fakt vieš človeku dať podnetný názor - to ako som mal od začiatku vedieť, že ma chce obtiahnuť??? inak, stalo sa to už aj pár ľuďom v oblasti japonských BU, myslím, že som počul niečo aj o korejských...ale ver, nie všetci číňania sú takí...o veciach v ČR som počul, viem aj o nejakých nezhodách, ale žeby až takto okato? V ČR si to už asi nedovolia, predsa je ich tam viac a mohlo by sa stať, že by rovno dostal kopačky von z krajiny...čo viem, tak v BRD sa také nič nestalo a to tam majú majstrov spústu...
ale jedno beriem, je to super ponaučenie, dosť tvrdé a kruté, ale beriem... :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 11:18

2marvin - môžeš o sebe niečo popísať? celkom by ma zaujímalo, kto si, čo si, čo cvičíš, a tak celkovo...pomôže to utvoriť si obraz - len zopár základných info, inak kľudne ostaň inkognito...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod fletcher » úte 27. dub, 2004 11:23

wushi: stačí, ďík. situlace se pro mne stáva o ňěco srozumitelnejší.
mám teď ale dojem že šlo o problém ani né tak ve vztahu žák-učitel, jaku spíše dvou obchodních partneru. i když v kontextu bu. inu problémy se většinou dají očekávat stojí li ve vedení školy dva lidé i když jeden má na starosti spíše organizaci a druhý výuku. přeji více štestí pro příšte..
fletcher
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » úte 27. dub, 2004 11:28

2fletcher - nakoľko som chcel časom, keď sa majstro aklimatizuje, celú školu nechať na ňom a len si cvičiť ako jeho guanmen dizi (žiak za zatvorenými dverami, určite ste sa s tým stretli), a zabudol som dodať že od zač.2003 odmietanie učiť ma, tak to celé je má síce nádych obchodu, ale na PRIATEĄSKOM základe a v oblasti vzťahu učiteľ-žiak, ktorý bol prvoradý...
ďakujem, dúfam i ja...týmto pozdravujem Mira TW
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron