TELESKOP

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod graver » stř 13. zář, 2006 7:18

Podle kterého zákona musím mít nad 18?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod defendu » stř 13. zář, 2006 19:04

V poslední době je v ČR dost možností jak se naučit zacházet přímo s teleskopem nebo tyč. zbraněmi ala Flipíny.Pokud vás baví ozbrojený boj jako takový není problém zajet si do Prahy na seminář nebo si domluvit soukromou výuku v Modern Arnis-Ivo Schovanec(Kosagym),Tomáš Severa(Tigerteam) nebo ve škole Pekiti Tirsia Kali-Aleš Brunner(Di Pen Shi),Dan Stružka(Comitatus Plzeň) tito dva pánové občas vyučují i boj přímo s tel.
Co se týče výuky zaměřené přímo na teleskop(měli by jste mít ovšem ten jejich,pokud možno) :P :ASP - Sitra Achra(ne archa pánové, ne archa :lol: ) Martin Cibulka nebo Operational Defence Group- Stano Gazdik(až se vrátí z Afriky bude pořádat semináře).
Pokud máte zájem o obojí, tedy i o tradiční filip. techniky i o boj přímo s teleskopem v jedné trénink. jednotce:Combat Serrada Escrima-Martin Hradecký(Skatach),Mário Tachecí

Tady jsem shrnul pro zájemce to co je v této zemi dle mého v dané oblasti nejlepší,s některými z těchto pánů jsem cvičil s některými jen mluvil,ale všechny jsem viděl v akci :wink: a jestli mohu dle svých zkušeností :D hodnotit tak každý z těchto pánů vás může hodně naučit.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Skateordie » stř 13. zář, 2006 20:19

Dozvedel som sa tu zaujimave veci, ale ako je to so zakonom na Slovensku??? :cry: :cry: :cry:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Lada » stř 13. zář, 2006 21:14

graver píše:Podle kterého zákona musím mít nad 18?


nevím, já nehledal a je mi to celkem fuk když jsem si ho objednával tak to tam bylo napsáno, že je to od 18let bylo nutno udát datum narození a převzetí balíčku bylo podmíněno zkontrolováním údajů narození......Kdyby to tak nebylo nevidím důvod proč by si tohle prodejce tam dával a připravil se eventuelně o nějakého mladistvého klijenta.....

®ádný zákon o rom hledat nebudu všude se zobrazuje zákon o střelných zbraních tak to ani nemá cenu, než bych to třeba našel sešedivěl bych.....

Jinak v některých zemích je nošení teleskopu zakázané! teď nevím jestli úplně nebo musí být jen skryté (také otázka jak a kde) a nechce se mi to hledat....takže eventuelně na dovču bacha :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » čtv 14. zář, 2006 5:52

4Lada: když nevím a nechce se mi hledat, tak netvrdím - nic ve zlým :wink:
Já jsem si na rozdíl od tebe tu práci dal a žádný podobný předpis jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal, ale o ničem podobné neví ani prodejce.
btw: kde jsi ho objednával?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » čtv 14. zář, 2006 8:10

4graver tady
[url][url]http://www.obrana.cz/obrana.cz/sindex.php?kateg=53&akc=kateg[/url][/url]

já to hledal 15min a furt ty samé zákony o střelných zbraních a dál se mi už hledat nechtělo.Nevím pod čím to hledat jestli to tedy vůbec zákon nějak upravuje....já to bral z toho obchodu jako fakt, jelikož mi přišla blbost proč by to tam tedy psali....Takže se za to že jsem to podal jako fakt omlouvám :oops:
Hledal jsem to i teď , ale nic jsem nenašel tak to možná bude tím že to zákon nijak neupravuje, ale v tom případě prodejce nechápu.....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » čtv 14. zář, 2006 9:06

4Lada: Jestli jsi ho už koupil, tak jakou máš zkušenost? Z obrázku toho moc nepoznám. Jakou bys doporučil délku? Těch 53 cm už mi přijde zbytečně moc - má to asi o to delší rukojeť.

btw: ten požadavek na věkový limit tam fakt je, takže jsem se jich zeptal proč a o odpověď se podělím (nejspíš se prostě sami brání, aby si to nekupoval každý teenager).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » čtv 14. zář, 2006 10:34

samo že koupil jinak by o něm nepsal :)....zkušenost dobrá i když několik lidí si stěžovalo, že asi chytly blbý kousek kde je buď materiálu moc či méně či se časem ohudlá....nevím já takovou zkušenost nemám, ale vzhledem ke konstrukci to samo možné je, tahle metoda zajištění v otevřeném stavu není nejlepší to je fakt :? , ale vzhledem k ceně optimální....
Ty které už mají otvírání a fixaci vyřešenou vhodnějším způsobem kde nejde o to aby se tyče do sebe zakously ale daleko lepší úchyt v otevřeném stavu a pak stačí jen zmáčknout cosi (moc do toho nevidím) a teleskop se uvolní a složí-----no hlavně ty stojí od 2500 nahoru což je pálka

Já s tím zavíráním problém nemám, je se to potřeba naučit když se opravdu švihne tak se jen tak potom nezavře :D a chce to něco velice tvrdého pak rychlosí to o to zavřít...beton doma v podlaze je moc měký :wink: a také si s tím pořád nehraji...proč také, trénovat pořád není třeba a když se trénuje tak se jedou otevře a pak zavře, eventuelně rychlosti tasení a možnosti ve svízelné situaci vytáhnout, ale to se dátrénovat bez vyhazování, vyhazovací techniky se zvládnou raz dva a na trénink je lepší dřevená tyčka, ale s teleskopem je to také potřeba bo je o dost těžší....

No dále k úchytu---podle mě naprosto ideální a když sevřeš pevně podle mě není šance aby ti ho někdo vytrhl z ruky :wink:

Ohledně délek v složeném a rozlož stavu a hmotnosti se koukni do tabulky (dole) :wink:
http://www.eurosecurity.cz/eurosecurity.cz/cz/index_cs.php?link=002/002_teleskopicke.htm

Délka záleží na tobě z praktického hlediska ten nejdelší, ale zas kdo by se s tím tahal.....hodit se může každý cenťák když jde do tuhého a zárověň možost většího odstupu útočníka...při útoku nožem se to může sakra hodit (ale tam je lepší vzít pilu). Na nošení mi ten můj vyhovuje a je oproti 16 ce o cca 13cm delší což se může hodit (mám 21) Ale je fakt že 4cm se v nějaké kapse mohou poznat, ale zas takový enormní rozdíl to není....Možná bych teď už šel do toho 18" ale tehdy ho ještě neměli v nabídce.......

Ještě si na něj chci pořídit baterku, ale počkám až to známí udělá aby mě poreferoval....3cm navíc jsou sice dost ale zas se hodí k běžnému užití i taktickému při boji...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » čtv 14. zář, 2006 11:17

Jo, takže tyhle modely se v otevřené poloze jistí jen samosvorem - tzn. ty trubky jsou kónické a při vytažení se do sebe zadřou? To jsem netušil, když jsem tam četl "Obušek se rozloží rychlým švihem a v této poloze zůstane zajištěný" :evil:
To nemůže dlouho vydržet, ale pro moje účely to stačí :D
Ty 4 cm rozdílu v zavřeném stavu mezi 16" a 21" mi tak nevadí...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » čtv 14. zář, 2006 11:40

Bingo :wink:

Hele on opravdu zůstane po švihutí zajištění a můžeš s ním pak klidně do někoho píchnout a nezavře se (pokuď si ho dobře vytáhl) ono je někdy problém ho zavřít....chce to tvrdou podložku (železo, opravdu tvrdý beton, apd.) do betonu na podlahy naděláš akoráť důlky to samé do podlahy dřeva atd... takže o člověka se to nezavře :wink:

Podle mě to vydržet může dlouho, samo pokuď ho budeš každej den vytahovat a zatahovat a pořád ttohle trénovat tak se po čase nejspíš zkurví....kdo ví aké tam jsou vůle že když se ohlodá kousek tak se pak prostě vytáhne o něco více....nevidím možnost že by ti časem třeba první kousek odlít :D

hele pořád ho vytahovat stejně nebudeš a to ani na trénink a když ho sebou budeš nosit tak snad také ne.....tak bych v tom neviděl problém 8) a ty lepší s tím zavíráním jsou také min 4x dražší
PS ten 16" stojí skoro úplně stejně jako ten 21" takže pokuď ti nevadí ten kousek navíc tak není co řešit
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » čtv 14. zář, 2006 16:42

Sorry, ale ještě jedno: v zasunuté poloze to má nějakou aretaci (tzn. před švihem musíš zmáčknout pružinu) nebo jak to drží zasunutý?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » čtv 14. zář, 2006 17:02

je to tam na nějaké pružině aby se ti to samo nevysunulo, ale nic mačkat samo nemusíš abys to vyhodil :wink: ani malinkým švihnutím ho nevyhodíš.....udery s zataženým obuškem v ruce můžeš klidně dávat aniž by se otevřel samo i třepat vzhůru nohama a nevypadne :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Deny » čtv 12. říj, 2006 16:05

Zdravím, koupil jsem si kalený teleskop FLY na obrana.cz... Hned jsem ho šel otestovat na pneumatice a zjistil, že při silnějších úderech se mi jedna část zavírá :roll: Dělá to i když ho vysunu velmi silným švihem... Je to normální? Nebo je to na reklamaci? :roll: Diky
Deny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » pát 13. říj, 2006 13:47

2 Graver a Lada
Ahoj s tím teleskopem je to tak že zákon u nás neomezuje držení ani nabývání žádných zbraní kromě střelných.
Důvod proč zjišťovali věk byl pravděpodobně ten, že dovozce nebyl z ČR,a proto se na něj vztahoval jiný právní režim, tzn. nemohl prodávat mladším 18ti let protože zákon zeměm odkud se to dováží mu to zakazuje (jen muj názor).

Jinak duvod proč se v podvědomí drží představa o zakázaných nestřelných zbraních je ten že zákon o zbraních (a střelivu) stanoví doslovně :

"zbraní kategorie A (zakázanou) jsou zbraně vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně)",

to by sice šlo na teleskop naroubovat a lidi si to často přečtou, ale důležitý je i první paragraf toho samého zákona který říká:
"Tento zákon upravuje kategorie střelných zbraní (dále jen "zbraně") "

takže to omezení o skrytých zbraních se týká jen skrytých střelných.

Tak jsem myslel kdyby vás to zajímalo... :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pát 13. říj, 2006 13:47

double..:)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ViaDraco » ned 24. pro, 2006 1:54

Panda píše:...s tím teleskopem je to tak že zákon u nás neomezuje držení ani nabývání žádných zbraní kromě střelných.
...
Jinak duvod proč se v podvědomí drží představa o zakázaných nestřelných zbraních je ten že zákon o zbraních (a střelivu) stanoví doslovně :
"zbraní kategorie A (zakázanou) jsou zbraně vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně)",

to by sice šlo na teleskop naroubovat a lidi si to často přečtou, ale důležitý je i první paragraf toho samého zákona který říká:
"Tento zákon upravuje kategorie střelných zbraní (dále jen "zbraně") "

takže to omezení o skrytých zbraních se týká jen skrytých střelných...


Omyl. I "nuz v holi" ci podobna nestrelna (nepalna) "zakerna zbran" JE zbrani zakazanou (kat.A) a lze poridit legalne pouze na vyjimku.

Nicmene toto se na teleskop nevztahuje, jedna se nejspis o zbran kat.D (stejne jako plynovky, paralyzery, apod.), tedy nepodlehajici nakupnimu povoleni ani registraci, lec prodejne az od 18let. Ale tim (kategorizaci) si nejsem jist.
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ViaDraco » ned 24. pro, 2006 1:56

defendu: Diky za vycerpavajici shrnuti, tohle jsem presne potreboval.
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » ned 24. pro, 2006 8:57

2ViaDraco u nás zákon upravuje pouzeč střelné zbraně ZÁKON č. 119/2002Sb. o střelných zbraních a střelivu - ZÁKON ze dne 8. března 2002 o střelných zbraních a střelivu a o změně zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů a o změně zákona č. 288/1995 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o střelných zbraních), ve znění zákona č. 13/1998 Sb., a zákona č. 368/1992 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, (zákon o zbraních)

takže nůž v nohi rozhodně není kategorie A....
rovnež v kat. D není žádný paralyzer

ale k tomuhle jsme se tu i dostali.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod ViaDraco » ned 24. pro, 2006 10:39

Rozlišujeme čtyři základní kategorie zbraní:

* Zakázané zbraně (například automatické střelné zbraně, odpalovací zařízení a výbušné vojenské střely, střelné, sečné a bodné zbraně maskované jako jiné předměty, přístroje vyvolávající elektrický šok, které nejsou schváleny příslušným úřadem).

U této kategorie zbraní je nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní zakázáno. Výjimky z tohoto zákazu bude pro konkrétní účel oprávněna, na základě odůvodněné žádosti držitele zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění, udělovat policie.

* Zbraně podléhající povolení (například opakovací a samonabíjecí krátké střelné zbraně, samonabíjecí dlouhé střelné zbraně, jejichž podávací ústrojí a nábojová komora mohou dohromady obsahovat více než tři náboje).

U této kategorie zbraní je nabývání vlastnictví a držení podmíněno vedle zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění též povolením. Povolení je vydáno pouze osobě, která pro nabytí vlastnictví a držení má řádný důvod, který prokáže správnímu úřadu. Ten rozhodne o povolení.

* Zbraně podléhající ohlášení (například opakovací dlouhé střelné zbraně s hladkou hlavní, jejichž délka přesahuje 600 mm, jednoranové krátké střelné zbraně s okrajovým zápalem, jejichž délka přesahuje 280 mm).

U této kategorie zbraní je nabývání vlastnictví a držení podmíněno držením zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění.

* Ostatní zbraně (střelné, chladné a jiné zbraně, které jsou uvedeny v předchozích kategoriích, například historické, mechanické, akustické a plynové zbraně).

Ostatní zbraně jsou volně dostupné osobám způsobilým k právním úkonům, které dosáhly věku 18 let.

Zbraně v prvních třech kategoriích jsou registrovány v evidencích policie a je na ně vydáván průkaz zbraně.

...citovano z http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/2 ... pr103.html
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » ned 24. pro, 2006 11:33

ViaDraco píše:Rozlišujeme čtyři základní kategorie zbraní:

* Zakázané zbraně (například automatické střelné zbraně, odpalovací zařízení a výbušné vojenské střely, střelné, sečné a bodné zbraně maskované jako jiné předměty, přístroje vyvolávající elektrický šok, které nejsou schváleny příslušným úřadem).

U této kategorie zbraní je nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní zakázáno. Výjimky z tohoto zákazu bude pro konkrétní účel oprávněna, na základě odůvodněné žádosti držitele zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění, udělovat policie.

* Zbraně podléhající povolení (například opakovací a samonabíjecí krátké střelné zbraně, samonabíjecí dlouhé střelné zbraně, jejichž podávací ústrojí a nábojová komora mohou dohromady obsahovat více než tři náboje).

U této kategorie zbraní je nabývání vlastnictví a držení podmíněno vedle zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění též povolením. Povolení je vydáno pouze osobě, která pro nabytí vlastnictví a držení má řádný důvod, který prokáže správnímu úřadu. Ten rozhodne o povolení.

* Zbraně podléhající ohlášení (například opakovací dlouhé střelné zbraně s hladkou hlavní, jejichž délka přesahuje 600 mm, jednoranové krátké střelné zbraně s okrajovým zápalem, jejichž délka přesahuje 280 mm).

U této kategorie zbraní je nabývání vlastnictví a držení podmíněno držením zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění.

* Ostatní zbraně (střelné, chladné a jiné zbraně, které jsou uvedeny v předchozích kategoriích, například historické, mechanické, akustické a plynové zbraně).

Ostatní zbraně jsou volně dostupné osobám způsobilým k právním úkonům, které dosáhly věku 18 let.

Zbraně v prvních třech kategoriích jsou registrovány v evidencích policie a je na ně vydáván průkaz zbraně.

...citovano z http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/2 ... pr103.html

Dakujem, prispevok fakt k veci :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron