Co dat na ruce?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Co dat na ruce?

Příspěvekod Rychi » pát 29. zář, 2006 8:41

Prave jsem si poridil box. pytel, hlavne na trenink uderu a kopu (co taky jinyho :D), ale nemam zadny rukavice, takze boucham jenom tak pestma. Ani to moc neboli a navic si tim doufam zesilnuju kosti, ale bojim se, ze bych si s tim mohl neco udelat (nejaky otoky nebo tak)

Tak poradte, s cim na to - nejakou salu omotanou kolem ruky nebo lyzarsky rukavice :D ? Diky
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

 

Příspěvekod Ondra » pát 29. zář, 2006 10:15

přesně - pytlovky a nebo boxerský bandáže (pružný, nebo pevný) záleží na tobě co ti sedí. Ale investice se vyplatí než si motat šálu a nebo lyžařský rukavice.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boris68 » pát 29. zář, 2006 10:18

Pokud chceš do ringu tak rukavice podle pravidel, pokud ti nejde o pravidla, tak k čemu rukavice, nanejvýš pokud bys chtěl vypadad drsně jako jeden týpek co jsem ho před týdnem potkal v metru, ten měl rukavice, teda takové ty bez prstů na rukách, výpadal mírumilovně :D!
Jo a pokud nejsi masochista tak ti dojde kdy už to přeháníš a dáš si pauzu aby jsi se nezmrzačil! :)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Re: Co dat na ruce?

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 10:21

Rychi píše:Prave jsem si poridil box. pytel, hlavne na trenink uderu a kopu (co taky jinyho :D), ale nemam zadny rukavice, takze boucham jenom tak pestma. Ani to moc neboli a navic si tim doufam zesilnuju kosti, ale bojim se, ze bych si s tim mohl neco udelat (nejaky otoky nebo tak)

Tak poradte, s cim na to - nejakou salu omotanou kolem ruky nebo lyzarsky rukavice :D ? Diky


Na pytel se vybodni.Dej si Makiwaru a řež do ní.Po pár letech ti přijde že nemáš pěst,ale nůž :wink: A hlavně-nepotřebuješ žádné pytlovky ani jiné pomůcky :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pát 29. zář, 2006 10:36

V podstatě jak říkali kluci, bandáže za 100Kč ti budou stačit...nejde o to že by jsi ulevoval kloubům to vůbec, ale z počátku by se ti sdírala strašně kůže (a šlo by to až do krve), zbytečně by jsi musel přestat nebo si dávat pauzu a není to moc estetické...v tomhle směru je drsňačení zbytečné myslím jen tě zdržuje, nehledě na to že si prodřeš bez nich pytel....já jsem je taky nepoužíval a vím že to nebylo moc chytré :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod bjohny » pát 29. zář, 2006 10:45

ukropcany píše:Pytlovky za 400 z Tesca...

ja jsem pouzaval ze zacatku pytlovky(nebo skur chranice na karate) za 320,-SK :lol:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Boris68 » pát 29. zář, 2006 12:32

ukropcany píše:4Boris - skúšal si niekedy búchať do mechu hodinu bez rukavíc? Čo úder, to bomba? Myslím, že nie...


Zkoušel jsi dvě minuty, plný kotel co úder to zlomená žebra (samozrřejmě bez rukavic, z rukavicí by jsi možná vyrazil dech), né méně nez 250 úderu?

Hodinu bych asi nedal, a pokud ty jo a jsou to vážně bomby, jedna jako druhá tak respekt. Ale díky za challenge :). Všechno jde když je motivace! :) Příště až se uvidíme mi to ukážeš! 8)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Boris68 » pát 29. zář, 2006 12:32

ukropcany píše:4Boris - skúšal si niekedy búchať do mechu hodinu bez rukavíc? Čo úder, to bomba? Myslím, že nie...


Zkoušel jsi dvě minuty, plný kotel co úder to zlomená žebra (samozrřejmě bez rukavic, z rukavicí by jsi možná vyrazil dech), né méně nez 250 úderu?

Hodinu bych asi nedal, a pokud ty jo a jsou to vážně bomby, jedna jako druhá tak respekt. Ale díky za challenge :). Všechno jde když je motivace! :) Příště až se uvidíme mi to ukážeš! 8)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

co...

Příspěvekod luen » pát 29. zář, 2006 12:39

Jednou pro vždy ... bych oddělil dva neslučitelné pojmy:

1. ÚDER

2. natahování rukou (ala "wt-uder")

Kdo neni poleta nebude tyto dva pojmy motat :wink: Nechci nikoho peskovat, ale uder neni totez jako kdyz se uderim hlavou o futra :D

Takže na pytel rozhodně pytlovky!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 29. zář, 2006 12:46

NIK: osobně bych dal přednost pytli, hmotností a rozměrem simuluje porotivníka. Jdou na něm cvičit kombinace úderů, to na makivaře asi direkt a hák nedáš. Další věc je že na pytli jasně poznáš jesi do něj těma rukama jen plácáš nebo naopak tlačíš a nebo dáváš normální použitelný údery, to by lajk na makiwaře vůbec nepoznal, nemluvě o tom co mu to prkno při nezprávným cvičení udělá s kloubama!
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Panda » pát 29. zář, 2006 13:01

Já bych zase tolik rezolutní nebyl, je pravda, že jako karatisti jsme bandáže ani rukavice nepoužívali, někteří z nás bouchali i do knížek přišroubovaných na strom (opravdu, vím že je to blbost dělat nepište mi to :)) a všichni jsme přežili se zdravýma rukama a mělo to i své výhody.Např. člověk pak mohl bouchnout do čehokoli aniž by ho to bolelo (a já např. dodnes neužívám bandáže, jen rukavice), byl to dobrý mentální trening, na konci dvou kloubů se utvořili vystouplé boule které soupeře velice boleli(jinak ale velice neestetická záležitost)...ale z dnešního hlediska v tomhle "otužování" nevidím žádný přínos (možná mentální otužování ještě trochu beru).
Při treningovém sypání uderů jak psal ukropcany si bandáže mohu nandat vždycky a v situacích kdy si je nandat nestihnu je to stejně jedno...takže jaký je smysl ničit ruce?
Ale myslím že jste si nevšimli borisova docela důležitého dodatku " když máš dost tak přestaň" :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pát 29. zář, 2006 13:04

2 harumoto:
Asi to bude tím že mi nikdo nikdy nevyvětloval techniku bouchání do Makiwari ale musim se přiznat že mi k srdci moc nepřirostla..nevím proč.
Myslím si jako simulace soupeře je naprosto nevhodná, počítám že se na ní procvičují jiné principy jinak by nevydržela tak dlouho v sylabu kdyby byla k ničemu, ale nvím jaké.
Nemáš k tomu nějáké info , link , zkušenost?
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 13:15

Panda píše:2 harumoto:
Asi to bude tím že mi nikdo nikdy nevyvětloval techniku bouchání do Makiwari ale musim se přiznat že mi k srdci moc nepřirostla..nevím proč.
Myslím si jako simulace soupeře je naprosto nevhodná, počítám že se na ní procvičují jiné principy jinak by nevydržela tak dlouho v sylabu kdyby byla k ničemu, ale nvím jaké.
Nemáš k tomu nějáké info , link , zkušenost?



http://www.karatetygr.cz/o_karate_03-34.htm

To samé mohou samozřejmně praktikovat i Kungfisti. :wink:

Každý styl Kung Fu má spoustu pomůcek a myslim něco jako Makiwara by se tam našlo taky. :roll:
Naposledy upravil NIK dne pát 29. zář, 2006 13:16, celkově upraveno 1
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 29. zář, 2006 13:15

Panda: Vycházím jen z toho co je mi jasný když se na ní podívám:) Proti makiwaře opravdu nic nemám, je to normální tréninková pomůcka pokud člověk ví jak na ní smysluplně cvičit, nedávno se ozval Pucmaz kterej teď má pravý karatistický galeje :) http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=20
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 13:39

ukropcany píše:4boris:

- intenzita - ja idem na mechu vždy na 100%, idem tak, aby som mal priemerný pulz na 3-minútové kolo min. 175

- tvrdosť - mal si pocit, že moje zvedáky na rebrá nemali úspech? Všetci padli... škoda, že si nepospároval...

- WT intenzita - spomeň na sviečku... :twisted: :twisted:


NO CHLAPE DOCELA TI TO ZÁVIDIM ®E SI TAKHLE VYBITEJ.JESTLI SI TAM V©ECHNY ZVALCHOVAL :wink:
TO MI ANI DONG WU NEŘIKAL KDY® SEM SE HO PTAL JAK TO TAM PROBÍHALO.OTÁZKA JE JAK NA TOM BUDE© V 60-70.MY KDY® VYDR®ÍME TAK BYCHOM MĚLI BÝT NA VRCHOLU.NECHCE© ZKUSIT TAICHI???MYSLIM ®E IDEÁLNÍ KOMBINACE.BEZE SRANDY :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boris68 » pát 29. zář, 2006 13:40

ukropcany píše:4boris:

- intenzita - ja idem na mechu vždy na 100%, idem tak, aby som mal priemerný pulz na 3-minútové kolo min. 175

- tvrdosť - mal si pocit, že moje zvedáky na rebrá nemali úspech? Všetci padli... škoda, že si nepospároval...

- WT intenzita - spomeň na sviečku... :twisted: :twisted:


tomu moc nerozumím, vím že bys utahal koně, ale stejně ti příště umožním tu hodinku na plno. Chci vidět jak potíš krev. :)

Jo ránu máš o tom nepochybuju.

Hmm tomu opět nerozumím, co má úder na plamen svíčky společného se sílou úderu a s fyzickou kondicí??
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod CiD » pát 29. zář, 2006 13:52

to rychi: myslim, ze na vrece rukavice nepotrebujes, proste mozes udierat pastou dovtedy kym nebudes mat dost a potom mozes zmenit uderovu plochu na nejake shuto(malickova hrana) haito(palcova hrana) empi(laket), a tak mozes pokracovat az do zblbnutia
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » pát 29. zář, 2006 13:55

to rychi: ale ak ti ide iba o uder pastou tak radsej mensie serie bez rukavic aby si ruka zvykla ako niekolkohodinove mlatenie s rukavicami, konieckoncov ak by sa nebodaj stalo, ze byta niekto na ulici napadol, tiez by asi necakal kym si das rukavice :)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 14:09

ukropcany píše:4NIK - možno to skúsim v tej 60ke... :wink: Asi by som teraz totiž nezapadol do kolektívu... :twisted:
P.S. Pozdrav dong_wu...

Inak tie pytlovky sa používajú práve preto, že v boxe sa búcha ozaj strašne veľa... Aktívny zápasníci majú za týždeň desiatky kôl mechov a láp a keby mali búchať holými rukami, tak skončia veľmi zle... ak si niekto buchne raz za týždeň 10 minút, tak pytlovky ozaj netreba, ale kto sa chce naučiť mať tvrdý úder, tak s holou rukou mu to bude veľmi dlho trvať. Ja napr. keď mám pre chorobu nejakú pauzu, tak prvý tréning mám po pytloch aj tak do krvy zodranú kožu...


4boris - ja Ti to ukážem, ale predvedieš aj Ty niečo? To, že kondička so sviečkou nič nemá som si myslel len do 16... :D Ale keď tam zaznelo, "mne už boli ruka", tak som zmenil názor... :roll: :D


Ale zapadal.Já mam sparing rád :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boris68 » pát 29. zář, 2006 14:16

To Ukropcany: třeba mi můžeš držet blok a já do něj budu chvíli bušit! :D
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků