Co dat na ruce?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod CiD » pát 29. zář, 2006 14:17

to urocany: na tvrdy uder nemusis trenovat len v rukaviciach, osobne trenujem len holou rukou a myslim, ze moj uder nie je z najslabsich...[/list]
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod CiD » pát 29. zář, 2006 14:21

ale tvrdim, ze je najlepsie ak si kazdy trenuje tak, ako mu to najviac vyhovuje, je to zalezitost citu pre uder, aj toho, ze kazdy je inak telesne stavany...
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 29. zář, 2006 14:29

ukropcany píše:4boris - ja Ti to ukážem, ale predvedieš aj Ty niečo? To, že kondička so sviečkou nič nemá som si myslel len do 16... :D Ale keď tam zaznelo, "mne už boli ruka", tak som zmenil názor... :roll: :D


jj tak a to je presne to o cem se tady porad bavime ... akorat mam nekdy pocit, ze nekdo mluvi ufounsky.

Neni mozny denne bouchat do pytle (nemyslim 100x/sec "epilepticky" natahnout ruku, ale BOUCHNOUT) bez chranicu. Ovšem dotykat se pěstí pytle v jakemkoli mnozstvi problem neni - ale to je detska hra. V zadnem pripade to neni trenink na pytli.

Lži a podvod!!! Jestli nekdo tvrdi, ze se na ulici a jinde da bojovat bez fyzičky ... pak se nemůže divit, že bojuje v nemocnici o život
:wink: a místo BU dělá bůůů na zdrav, personal v nemocnici :D
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod CiD » pát 29. zář, 2006 14:31

2 ukropcany: lol toto ma nenapadlo, ked si pisal o tom udere :D , pravda zraneniam sa treba vyhybat
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 14:39

No začínáte mne kolegové dost inspirovat(s tim pytlem)ale přesto ti Rychi doporučuji toto-
http://www.karatetygr.cz/o_karate_03-34.htm

Asi sem staromódní...

Snad by ti jako motivace mohlo postačit že někteří mistři se pomocí Makiwary dopracovali k úderu o síle 700kg na cm čtvercový... :idea: :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 14:46

pro Rychi-Přečti si tam pozorně porovnání s boxovacím pytlem :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boris68 » pát 29. zář, 2006 15:01

NIK píše:No začínáte mne kolegové dost inspirovat(s tim pytlem)ale přesto ti Rychi doporučuji toto-
http://www.karatetygr.cz/o_karate_03-34.htm

Asi sem staromódní...

Snad by ti jako motivace mohlo postačit že někteří mistři se pomocí Makiwary dopracovali k úderu o síle 700kg na cm čtvercový... :idea: :wink:


Ha hezký popis jak dát pořádnou ránu: relaxace, koordinace, tělesná hmotnost.... :)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 15:05

Boris68 píše:
NIK píše:No začínáte mne kolegové dost inspirovat(s tim pytlem)ale přesto ti Rychi doporučuji toto-
http://www.karatetygr.cz/o_karate_03-34.htm

Asi sem staromódní...

Snad by ti jako motivace mohlo postačit že někteří mistři se pomocí Makiwary dopracovali k úderu o síle 700kg na cm čtvercový... :idea: :wink:


Ha hezký popis jak dát pořádnou ránu: relaxace, koordinace, tělesná hmotnost.... :)


Jo JO.Di do toho.Myslim že je jedno jakej systém cvičíš.Je to přeci jen pomůcka na nácvik mocného úderu.

Já měl doma takovou co se přidělává na zeď,ale ta byla na prd.Myslim že je lepší si fakt vyrobit origoš :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » pát 29. zář, 2006 15:13

2 NIK: nemyslis, ze na zaciatok je makiwara trochu moc?? Na to aby si mohol trenovat an makiware musis uz mat nieco odbuchane, od zaciatku to nepojde(nezvyknuta koza, klby), najprv by som odporucal aspon tak pol roka vrece
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » pát 29. zář, 2006 15:18

Určitě z mého pohledu pokud máš na výběr mezi těma dvěma tak pytel, pokud si můžeš pořídit obě pořiď si obě :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 15:30

CiD píše:2 NIK: nemyslis, ze na zaciatok je makiwara trochu moc?? Na to aby si mohol trenovat an makiware musis uz mat nieco odbuchane, od zaciatku to nepojde(nezvyknuta koza, klby), najprv by som odporucal aspon tak pol roka vrece


Jo to je pravda :wink: Nějakej základ mít musí.Nehledě na to že technika úderu do Makiwary je úplně jiná.

Těžko bude používat stejný úder do pytle a do Makiwary.To mi nedošlo :oops:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 15:31

Panda píše:Určitě z mého pohledu pokud máš na výběr mezi těma dvěma tak pytel, pokud si můžeš pořídit obě pořiď si obě :)


Ty jako Karatista bys měl rozlišovat.Cuki a klasický boxerský direkt-to je sakra rozdíl.Takže buď si vybere jedno nebo bude chtít být všestranější a bude to kombinovat :wink:Jinak si myslim že na Makiwaře se dají používat všechny možné druhy úderů,ale klasický direkt těžko. :?
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 17:17

luen píše:Lži a podvod!!! Jestli nekdo tvrdi, ze se na ulici a jinde da bojovat bez fyzičky ... pak se nemůže divit, že bojuje v nemocnici o život
:wink: a místo BU dělá bůůů na zdrav, personal v nemocnici :D


No to by ses divil, typan bez fizičky tě přetáhne párkrát tyčkou, vezmě boxerem, když to nečekáš, šupne hlavu loket, koleno, vezme krýglem po hlavě párkrát kopne atd... možností je spousta a moc velkou fizičku, běhání a spoustu trénování k tomu zrovna nepotřebuje......

znám pár pouličních bitkařů, kteří zrovna fizičkou neoplývají...tak možná v kriglistice :D a jak jim ty fajty jdou....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 17:23

JInak podle mě jsou na začátek vhodné pytlovky a bandáže na zápěstí....předejde se zbytečným zraněním na začátku kdy ruce nejsou na nic podobného zvyklé...postupně pytlovky sundat a bez nich posilovat zápěstí a pak sundat a dávat dle potřeby, tréninku...

Já už s pytlovkama nevalím dlouho, tam max když nějakou dobu nemůžu chodit tak po tom na jisté a silné údery abych si níhodou nesedřel či mě nenapraskla kůža a byl bych vyrařen na delší dobu než se to zahojí.....

mám jeden takovej fajnovej pytej prosypanej pískem :twisted: na tom si teprve ručky zvyknou :D na holeně taky žůžo :twisted:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

.

Příspěvekod luen » pát 29. zář, 2006 18:29

Lada píše:
luen píše:Lži a podvod!!! Jestli nekdo tvrdi, ze se na ulici a jinde da bojovat bez fyzičky ... pak se nemůže divit, že bojuje v nemocnici o život
:wink: a místo BU dělá bůůů na zdrav, personal v nemocnici :D


No to by ses divil, typan bez fizičky tě přetáhne párkrát tyčkou, vezmě boxerem, když to nečekáš, šupne hlavu loket, koleno, vezme krýglem po hlavě párkrát kopne atd... možností je spousta a moc velkou fizičku, běhání a spoustu trénování k tomu zrovna nepotřebuje......

znám pár pouličních bitkařů, kteří zrovna fizičkou neoplývají...tak možná v kriglistice :D a jak jim ty fajty jdou....


Jasně, jsem jeden z těch o kterých se povídá, že jsem pouliční rváč a bla, bla, bla..., ale to jsi vymodeloval hotovou konkretni situaci... Taky jsem byl v období, kdy jsem se často pral... A fyzička rozhodla vždy, když to neskončilo "první ránou" a ruku na srdce, kdy složíš někoho první ranou??? Chudinku, kterej to nečeká??? A to, že někdo má fyzičku neznamená, že je vypatlanej magor, kterej nic krom fyzičky nemá... To je naivní a dětská představa... Každej kdo se pere ti to potvrdí...

Situace..., kdy dostaneš krumpáčem do hlavy je samo v háji, ale to už je pozdě na všechno... Takže tyhle argumenty jsou trochu přitažené za vlasy...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » pát 29. zář, 2006 19:05

já myslím že Láďa chtěl jen pokázat na to že nemusíš mít fyzičku abys někoho zrušil a s tím se přece nedá nesouhlasit...že s ní to jde líp s tím se taky nedá nesouhlasit nevidím tu prostor k neshodám :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » pát 29. zář, 2006 19:18

Souhlasím s Luenem,po letech jsem začal zase fungovat jako vyhazovač, a jakže se lišíme od těch co tam řešíme?Tak samozřejmě tím,že jsme střízlivý :lol: ,"něco umíme" a taky tím,že máme lepší fyzičku než ti druzí.Jak píše Panda-s fýzou je to prostě lepší,máš aspoň nějakou výhodu.
A co se týče těch zákeřností o kterých psal Lada?Je to jednoduché-Prostě buď větší KUR.. než oni :lol: :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 19:23

Panda píše:já myslím že Láďa chtěl jen pokázat na to že nemusíš mít fyzičku abys někoho zrušil a s tím se přece nedá nesouhlasit...že s ní to jde líp s tím se taky nedá nesouhlasit nevidím tu prostor k neshodám :wink:


Každý kdo provozuje BU musí mít fyzičku.Alespoň každý kdo chce být dobrý.Dobrý v tom smyslu aby se dokázal ubránit.Pokud totiž chce být někdo dobrý tak musí aspoň hoďku dvě cvičit techniku atd-a k tomu potřebuješ fyzičku.I taichisti Yang kteří cvičí pomalu musejí mít vynikající fyzickou kondici i když se to nezdá :wink: 8)
Naposledy upravil NIK dne pát 29. zář, 2006 19:41, celkově upraveno 1
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pát 29. zář, 2006 19:25

defendu píše:Souhlasím s Luenem,po letech jsem začal zase fungovat jako vyhazovač, a jakže se lišíme od těch co tam řešíme?Tak samozřejmě tím,že jsme střízlivý :lol: ,"něco umíme" a taky tím,že máme lepší fyzičku než ti druzí.Jak píše Panda-s fýzou je to prostě lepší,máš aspoň nějakou výhodu.
A co se týče těch zákeřností o kterých psal Lada?Je to jednoduché-Prostě buď větší KUR.. než oni :lol: :lol:


Hele kde děláš toho vyhazovače...???Zajdu se mrknout :wink: Sem zvědav na tvé charisma :lol: :lol: :lol: 8O
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod luen » pát 29. zář, 2006 19:33

Panda píše:já myslím že Láďa chtěl jen pokázat na to že nemusíš mít fyzičku abys někoho zrušil a s tím se přece nedá nesouhlasit...že s ní to jde líp s tím se taky nedá nesouhlasit nevidím tu prostor k neshodám :wink:


Dejme tomu, ale přijde mi poctivé říci, že na boj člověk potřebuje: SÍLU, RYCHLOST, NACASOVANI, POSTREH, ODHAD A CIT PRO SITUACI atd... A ne tvrdit OPAK !!!

Vždy jsem pobaven tím, když někdo tvrdí, že neni potřeba mít sílu, rychlost, fyzičku a bla, bla, bla ... Je to LE®!! Naopak kvuli těmto dovednostem a schopnostem vlastně trenujeme a skrze tyto "prostředky" se z nás stávají dobří bojovníci....

Dělat z ulice Frašku je (slušně řečeno) hloupé... Může to být velký problém a čím víc výhod mam..., tím lépe, snáze atd... Asi je jasné o čem píšu?!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků