Čínské Koule

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Čínské Koule

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 8:13

Myslim ty kamenné či Keramické ....:lol: :lol: :lol: :wink:

Dnes sem v jednom deníku četl toto-"Zdraví a nemoci chápe západní svět jinak než ten východní.Dle tradiční čínské medicíny vše souvisí se vším,proto nelze oddělit nemoc od člověka,stejně jako nelze oddělit duši od těla"


Je to až nemyslitelné,ale píšou tam že prací s kuličkami si můžeme pomoci-při potížích -dýchacího ústrojí
-proti kožním nemocem
-při onemocnění smyslových orgánů
-při regulaci hormonálního systému
-při chorobách močového a pohlavního ústrojí

Samozřejmně pouze částečně.
Co si o tom myslíte???
Je to blbost??? :wink: :? 8O :?:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod majkx » pon 02. říj, 2006 8:21

4 Nik, nemyslím si že je to blbost pokud zůstaneme u toho částečně, ale zase si myslím, že to musí být stejně aspoň do začátku pod nějakým odborným vedením, pochybuju, že po přečtení nějaké knihy s obrázky bych si dokázal tu masáž s odpovídajícím účinkem provádět sám. Ikdyž je tedy pravda, že moje manželka umí dost dobrou masáž s koulema a čínskou medicínu nestudovala :wink: :lol: :lol: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Miro » pon 02. říj, 2006 8:21

Nie je to blbost, samozrejme tie gule mozu pomoct pri vsetkych tych vymenovanych chorobach, ale samozrejme iba ciastocne. Dokaz si mozes urobit sam velmi jednoducho: nastuduj si meridiany, ktore maju vyustenie v prstoch ruk a v akom su vztahu k vnutornym organom a ich chorobam.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 8:28

majkx píše:4 Nik, nemyslím si že je to blbost pokud zůstaneme u toho částečně, ale zase si myslím, že to musí být stejně aspoň do začátku pod nějakým odborným vedením, pochybuju, že po přečtení nějaké knihy s obrázky bych si dokázal tu masáž s odpovídajícím účinkem provádět sám. Ikdyž je tedy pravda, že moje manželka umí dost dobrou masáž s koulema a čínskou medicínu nestudovala :wink: :lol: :lol: .


Tak to máš šikovnou ženu :lol: :lol: :lol: :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 8:29

Miro píše:Nie je to blbost, samozrejme tie gule mozu pomoct pri vsetkych tych vymenovanych chorobach, ale samozrejme iba ciastocne. Dokaz si mozes urobit sam velmi jednoducho: nastuduj si meridiany, ktore maju vyustenie v prstoch ruk a v akom su vztahu k vnutornym organom a ich chorobam.

Miro


Píšou tam vše možné,ale už nepíšou jestli má být v každé ruce jedna nebo je koulet obě v jedné ruce. :? :?:

No vlastně by to asi mělo být jedno že? :wink:
Naposledy upravil NIK dne pon 02. říj, 2006 8:55, celkově upraveno 1
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ly » pon 02. říj, 2006 8:29

Caf NIK,
priamu skusenost s cinskymi gulami :lol: nemam, ale logiku to ma-kedze na dlani je kopa akupresurnych bodov. Skus si niekedy urobit dokladnu masaz prstov a dlane, ked najdes extra bolestive miesto, masiruj dlhsie. Detto na nohach/chodidlach...
Cinsky doktor Ma Liming, ktory je v BA robi dokonca hlbkovu diagnostiku z chodidiel a je v tom podla mna velmi dobry. Za desat minut zistil to, co nasi zapadni doktori klasickou medicinou zistovali pol roka... :roll:

Maj sa
Ly
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Koule

Příspěvekod oswald » pon 02. říj, 2006 8:55

Koule se musí točit v roce, tedy jedné ruce vždy obě, tedy minimálně dvě. Jeden Čínský herec, i zde poměrně známý, mne učil točit nejprve se třemi a nakonec se čtyřmi, ale to je zbytečná ekvilibristika a o tu nejde. jde o dynamickou masáž zón na dlaních a prstech, to jednak a jednak o rytmické smršťování a uvolňování svalů dlaně a předloktí. Správné provedení tohoto cvičení je takové, že koule se nesmí při rotaci jedna druhé dotýkat ani o sebe nesmějí narážet! Další podmínkou je, že se nejprve točí po směru hodinových ručiček, cca 5 až 15 minut a potom druhá ruka, a pak první ruka vopačném směru. I když se to zdá nemožné, je možné se to naučit, aby se koule nedotýkaly (ještě stále hovořím o Chi kung koulích). Inu nic není zadarmo. navíc, je nutné vybrat si správnou velikost, která odpovídá velikosti ruky a délce prstů a přitom někdy veliká ruka , nebo malá ještě není rozhodující kritérium pro výběr koule (nebo střenky pistole nebo nože) ale to, jak je plná, nebo prázdná, tedy pokud je ruka sice velká, ale dlaň plná svalů, je lepší nebrat si úplně největší a analogicky opačně...
Doporučuji vybrat si koule pochromované, s vnitřními "strunami" a vnitřní kuličkou. Jednak tyto koule uvolňují při cvičení do kůže nejméně reziduálních stopových částí těžkých kovů, barev a laků, jsou tedy relativně bezpečné, a jednak vibrace z vnitřku koulí poskytuje dále hlubokou masáž šlach, nervů a hlubších struktur, včetně posilování kstí. Navíc, harmonické znění strun se po celkem krátké době stane dobrou indikací, jestli tuhle piškuntálii provádíte správně. Pokud se někomu snad zdá, že jsem toho vychrlil o tomto fenomenu moc, budte si jistí, že toho není ani dvacetina, ale jako základní instrukce to IMHO stačí. Pokud má někdo zájem o další, tak SZ. Oss
legio patria nostra - "já jsem všude zdejší"
oswald
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 28. pro, 2005 0:00

Re: Koule

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 9:03

[quote="oswald"]Koule se musí točit v roce, tedy jedné ruce vždy obě, tedy minimálně dvě. Jeden Čínský herec, i zde poměrně známý, mne učil točit nejprve se třemi a nakonec se čtyřmi, ale to je zbytečná ekvilibristika a o tu nejde. jde o dynamickou masáž zón na dlaních a prstech, to jednak a jednak o rytmické smršťování a uvolňování svalů dlaně a předloktí. Správné provedení tohoto cvičení je takové, že koule se nesmí při rotaci jedna druhé dotýkat ani o sebe nesmějí narážet! Další podmínkou je, že se nejprve točí po směru hodinových ručiček, cca 5 až 15 minut a potom druhá ruka, a pak první ruka vopačném směru. I když se to zdá nemožné, je možné se to naučit, aby se koule nedotýkaly (ještě stále hovořím o Chi kung koulích). Inu nic není zadarmo. navíc, je nutné vybrat si správnou velikost, která odpovídá velikosti ruky a délce prstů a přitom někdy veliká ruka , nebo malá ještě není rozhodující kritérium pro výběr koule (nebo střenky pistole nebo nože) ale to, jak je plná, nebo prázdná, tedy pokud je ruka sice velká, ale dlaň plná svalů, je lepší nebrat si úplně největší a analogicky opačně...
Doporučuji vybrat si koule pochromované, s vnitřními "strunami" a vnitřní kuličkou. Jednak tyto koule uvolňují při cvičení do kůže nejméně reziduálních stopových částí těžkých kovů, barev a laků, jsou tedy relativně bezpečné, a jednak vibrace z vnitřku koulí poskytuje dále hlubokou masáž šlach, nervů a hlubších struktur, včetně posilování kstí. Navíc, harmonické znění strun se po celkem krátké době stane dobrou indikací, jestli tuhle piškuntálii provádíte správně. Pokud se někomu snad zdá, že jsem toho vychrlil o tomto fenomenu moc, budte si jistí, že toho není ani dvacetina, ale jako základní instrukce to IMHO stačí. Pokud má někdo zájem o další, tak SZ. Oss[/quot
Čauky :wink:
No vypadá to že se v tom celkem slušně orientuješ.
Myslim že bych ti mohl vzhledem k tomu jak si se projevil dát jiný dotaz.
Nedávno sem se seznámil s jednou starší dámou za kterou pravidelně chodí léčitel-Homeopat a pokládá jí dlaně či léčí bez doteku.Vlastně jde asi o vyvažování energetické struktury těla nebo tak nějak.Chtěl sem ji říci že mi to přijde podobné jako brát nějaké prášky na bolest-tj-problém to neřeší jelikož by za ní musel chodit doživotně.Chtěl sem jí doporučit nějaké internal BU-třeba Taichi-přijde mi to přirozenější a účinnější,dochází ke stejnému či dokonce lepšímu efektu,ale pomaleji.Souhlasíš s tím???Já sem si nebyl jist a byl sem opatrný.Přeci jen mne s nim chce seznámit a já nemam dostatečné argumenty. :wink:
Dík za odpověď.Myslim že i Miro by mne mohl usměrnit.Díky :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod krovak » pon 02. říj, 2006 9:58

ly píše:Caf NIK,
priamu skusenost s cinskymi gulami :lol: nemam, ale logiku to ma-kedze na dlani je kopa akupresurnych bodov. Skus si niekedy urobit dokladnu masaz prstov a dlane, ked najdes extra bolestive miesto, masiruj dlhsie. Detto na nohach/chodidlach...
Cinsky doktor Ma Liming, ktory je v BA robi dokonca hlbkovu diagnostiku z chodidiel a je v tom podla mna velmi dobry. Za desat minut zistil to, co nasi zapadni doktori klasickou medicinou zistovali pol roka... :roll:

Maj sa
Ly


ono doplnim ze skor ako akupunkturu by som to oznacil skor za mikrosystemy (reflexna terapia, su-jok...) - ono nie ze by sa nedalo s uspechom aplikovat v podstate akakolvek "metodika" drazdenia bodov len myslim ze takto na prvy pohlad je to pochopitelnejsie nakreslit si na ruky cloveka ;-)
dalsi skvely ucinok tych guliciek (ak zvonia) je to ze to krasne ukludnuje (teda aspon toho kto nimi toci, okolie byva na tom horsie ;-) )

Ked uz si to spomenula, mohol by som ta poprosit o nejaky nejaky kontakt na toho doktora Ma Liminga?
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

tO nik

Příspěvekod oswald » pon 02. říj, 2006 10:06

NIK - léčitelé, homeopaté.... mnoho povolaných, málo vyvolených. Bylo by opravdu nezodpovědné tohle posuzovat jen dle Tvého popisu. Někdy udělá člověku dobře i jen pouhý lidský dotyk, bez jakékoliv "zázračné" neergie... jsme nastaveni na taktilni, tedy dotekové vnímání a je velmi důležité pro náš psychický i fyzický zdravotní stav. Nechci se pohybovat na ostří, mezi vážnou polohou a dvojsmyslem, myslím to fakt vážně. Potom je mnho lidí, kteří třeba díky BU, nebo jiným vlivům na chvíli skutečně disponují energií, která může pomoci v tišení bolestí, přesměrová a přepouštění KI - Cchi v systému meridiánů a reflexních ploch... nicméně, tento stav u velké většiny lidí bývá přechodný a svou schopnost ztratí. Buď tak, že jdou dál a tato schopnost, která je v podstatě dosti nízkou energetickou úrovní, vedou výše a ona pak už nedává ten výsledek jako na začátku, ale oni jsou jemnější a v podstatě dál, nebo o tuto možnost normálně přijdou, přestanou cvičit a rozvíjet jí, což je nutné jako u každého cvičení a činnosti. Prostě začnou žít normálně. Horší je, když ještě stále dělají léčitele, ale už dávno o tuhle schopnost přišli. No tak úplně bez efektu to není, osahají spoustu ženských těl, a některým ženám i ten bezenergetický dotek přijde vhod, neb osamělost a nezájem je jednou z indikací, které zabíjejí.... No a pak je nemnoho vyvolených, kteří někde v knize svého osudu, psané kdesi v souhvězdí Velké medvědice mají psáno, že budou léčit lidi (což IMHO zas není tak úžasný úděl, neb mnoho lidí velmi dlouho o svůj neduh usiluje a léčitel je někdy zbavuje samotného smyslu poučení, vyplývajícího z jejich stavu). Atihle lidé se ve své schopnosti upevňují, fixují a posilují a nadále ji studují a prohlubují...
©kodlivé na tom, že někdo bez této schopnosti léčí, může být zneužívání, vytváření závislosti, tahání peněz... ale kdo jsem, abych tohle mohl soudit? A navíc, jak už jsem napsal, mnoho i bezenergetických doteků a i jen pozornost k nějaké osobě může působit zázračně...
Rozhodně Ti přeji, aby Tvá známá upevnila své zdraví, získala chuť a radost ze života a napjala všechny síly k boji. Oss
legio patria nostra - "já jsem všude zdejší"
oswald
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 28. pro, 2005 0:00

 

Re: tO nik

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 10:14

oswald píše:NIK - léčitelé, homeopaté.... mnoho povolaných, málo vyvolených. Bylo by opravdu nezodpovědné tohle posuzovat jen dle Tvého popisu. Někdy udělá člověku dobře i jen pouhý lidský dotyk, bez jakékoliv "zázračné" neergie... jsme nastaveni na taktilni, tedy dotekové vnímání a je velmi důležité pro náš psychický i fyzický zdravotní stav. Nechci se pohybovat na ostří, mezi vážnou polohou a dvojsmyslem, myslím to fakt vážně. Potom je mnho lidí, kteří třeba díky BU, nebo jiným vlivům na chvíli skutečně disponují energií, která může pomoci v tišení bolestí, přesměrová a přepouštění KI - Cchi v systému meridiánů a reflexních ploch... nicméně, tento stav u velké většiny lidí bývá přechodný a svou schopnost ztratí. Buď tak, že jdou dál a tato schopnost, která je v podstatě dosti nízkou energetickou úrovní, vedou výše a ona pak už nedává ten výsledek jako na začátku, ale oni jsou jemnější a v podstatě dál, nebo o tuto možnost normálně přijdou, přestanou cvičit a rozvíjet jí, což je nutné jako u každého cvičení a činnosti. Prostě začnou žít normálně. Horší je, když ještě stále dělají léčitele, ale už dávno o tuhle schopnost přišli. No tak úplně bez efektu to není, osahají spoustu ženských těl, a některým ženám i ten bezenergetický dotek přijde vhod, neb osamělost a nezájem je jednou z indikací, které zabíjejí.... No a pak je nemnoho vyvolených, kteří někde v knize svého osudu, psané kdesi v souhvězdí Velké medvědice mají psáno, že budou léčit lidi (což IMHO zas není tak úžasný úděl, neb mnoho lidí velmi dlouho o svůj neduh usiluje a léčitel je někdy zbavuje samotného smyslu poučení, vyplývajícího z jejich stavu). Atihle lidé se ve své schopnosti upevňují, fixují a posilují a nadále ji studují a prohlubují...
©kodlivé na tom, že někdo bez této schopnosti léčí, může být zneužívání, vytváření závislosti, tahání peněz... ale kdo jsem, abych tohle mohl soudit? A navíc, jak už jsem napsal, mnoho i bezenergetických doteků a i jen pozornost k nějaké osobě může působit zázračně...
Rozhodně Ti přeji, aby Tvá známá upevnila své zdraví, získala chuť a radost ze života a napjala všechny síly k boji. Oss

No...Stejně si myslim že pravidelné cvičení je nejlepší prevence i léčba-samozřejmně ne na všechno!!!Musim si to ale ještě pořádně všechno i "intelektuálně"(bohužel..)prověřit abych mohl svůj názor obhajovat.Ale jinak moc dík.Zase sem o něco dál :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 10:16

ly píše:Caf NIK,
priamu skusenost s cinskymi gulami :lol: nemam, ale logiku to ma-kedze na dlani je kopa akupresurnych bodov. Skus si niekedy urobit dokladnu masaz prstov a dlane, ked najdes extra bolestive miesto, masiruj dlhsie. Detto na nohach/chodidlach...
Cinsky doktor Ma Liming, ktory je v BA robi dokonca hlbkovu diagnostiku z chodidiel a je v tom podla mna velmi dobry. Za desat minut zistil to, co nasi zapadni doktori klasickou medicinou zistovali pol roka... :roll:

Maj sa
Ly


Taky díkec :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 15:44

ja cvicim s tymito gulickami tak, ze dve tocim v dlani tak aby sa nedotykali a boli stale v pohybe v smere hodinovych ruciciek aj proti smeru, po takej polhodinke citim v ruke taky prijemny pocit a ak mi to nedalo nic ine tak mam aspon pohyblivesie prsty(zvlast do tej druhej strany to bola fuska sa to naucit)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 15:47

CiD píše:ja cvicim s tymito gulickami tak, ze dve tocim v dlani tak aby sa nedotykali a boli stale v pohybe v smere hodinovych ruciciek aj proti smeru, po takej polhodinke citim v ruke taky prijemny pocit a ak mi to nedalo nic ine tak mam aspon pohyblivesie prsty(zvlast do tej druhej strany to bola fuska sa to naucit)


Ty jo tak to si dobrej že to zvládáš na oba směry.Já to párkrát zkoušel a šlo mi to akorát proti směru hodinových ručiček.
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 15:51

2nik: jj najprv to bol problem, ale potom som sa proste rozhodol, ze sa to naucim, stacili tak dve hodinky a ide to ako po masle :D
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 15:52

ja takto cvicim pri futbale, jeden polcas jedna ruka druhy druha:)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 15:52

CiD píše:ja takto cvicim pri futbale, jeden polcas jedna ruka druhy druha:)


Já při Hokeji.
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 15:53

to nik: lol, ale ako to delis, hokej ma tretiny, alebo cakas na predlzenie? :)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 16:08

CiD píše:to nik: lol, ale ako to delis, hokej ma tretiny, alebo cakas na predlzenie? :)


No já na to koukám vždycky jen tak 10 sekund než to přepnu na jinej program... :lol: :lol: :lol:

Ty koule samozřejmně už v té ruce mam.Jde vlastně o přesun.Přesunu své tělo i s koulema(se všema čtyřma-i těma kůžovýma)do pokoje kde je televize -no a jak vidim že je tam hokej tak to přepnu a koulim dál. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 18:07

aj ja pri toceni tych guliciek pobehujem po byte :) , ale ma to nevyhodu, vsetkym okrem mna lezie na nervy ten zvuk co vydavaju, cize zhanam take ktore by boli ticho :?
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron