trening na poulicni bitky

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

trening na poulicni bitky

Příspěvekod technosmazka » sob 21. říj, 2006 15:21

Zdravim chlapaci....koukam ze je tady celkem dobra parta tak doufam ze me nekdo poradi :wink: :wink:

Merim 182/65kg(celkem hubenej) a chodim asi rok do posilky(svaly nic moc, ale neco malo prece jen nabehlo :) )....nedavno jsem se nejak nepohodli s kamosem a ja mu natahl(byl jsem trochu opilej) ..... a od te doby premyslim ze bych se mel neco vic naucit ohledne sebeobrany.....je me 18 roku a sobotni vikendy travim hodne casto na diskotece kde dochazi k potyckam mezi jedinci hodne casto!!..tak jsem si objednal celkem kvalitni boxerske rukavice (2pary) a dnes jsem zacal u nas v baraku s bratrem trenovat.....mlatili jsem se hlava nehlava (boxersky rukavice jsem mel na sobe poprve v zivote :lol: tak si dovedete predstavit jak to dnes vypadalo) ale myslim ze na prvni trening to nebylo spatny ....po 15 minutach bitky jsme byli uhnani jako kdyby sme behali maraton.......dostal jsem celkem dost prudkych ran do obliceje a do nosu :D ............zajima me vas nazor, jestli timhle zpusobem zkvalitnim sve dovednosti ohledne poulicnich bitek atd........dal bych se chtel zeptat jestli je vhodne koupit chranic na zuby...dnes sem jednu dostal do zubu a trochu to citim......pokud ano, jde to sehnat normalne ve sportu nebo to musim koupit pres internet? ......jo a jeste neco...bydlim celkem v zapadakove, tagze kurz bojovych umeni v okoli 20KM neni :( dekuji za radu..mejte se krasne
technosmazka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod DrGlock » sob 21. říj, 2006 19:51

Spousta lidí ti sem jistě napíše, že si magor, když se chceš bít, že se takhle nic nenaučíš, atp. Ale já si myslím, že si začal výborně. Jen díky tomu, že sis pořídil boxerky a dali ste si s bráchou "do držky" už toho víš o skutečném boji (sebeobraně) mnohem víc, než většina lidí tady. Takhle podomácku se toho můžeš naučit dost, abys obstál, až půjde do tuhýho.

Pár rad:
- určitě si pořiďte chrániče na zuby (mají je v obchodech s vybavením pro bojová umění/sporty)
- pořiďte si s bráchou lapy na trénink úderů, pořád se nemůžete bít jen do hlavy
- sleduj box/kickbox/K1 a odkoukej jak se to dělá

Spousta dalších lidí bude argumentovat, že se sám naučíš techniky úderů špatně, ale záleží na tom? Tobě přece nejde o to, být mistrem světa v boxu, potřebuješ akorát rozbít hubu týpkovi, kterej ji chce rozbít tobě, tak prostě bouchej tak, jak ti to bude sedět.

Dr. Glock
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod technosmazka » ned 22. říj, 2006 10:13

dikec moc za rady....poslal jsem ti soukromou zpravu jeste s dotazem.......jeste nekdo neco poradi? :)
technosmazka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Huty » ned 22. říj, 2006 10:33

no ja nevim ale naucit se jenom boxovat :roll: ,protoze kdyz narazis na nejakyho mamlase tak nez se snazit s nim boxovat ,tak si myslim ze by bylo lepsi mu nasadit nejakou paku nebo neco podobneho ,prodava se hodne vyukovejch kazet kde sou ruzny styly treba musado atd...Jinak nejakej streetfight si myslim ze je f pohode zoceli te to ,horsi je kdyz to je nejakej zakernej curak a vytahne kudlu :wink:
Huty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14. říj, 2006 23:00

Příspěvekod madmax » ned 22. říj, 2006 10:34

Zdravim,

jestli se chces naucit dobre prat, tak neustalym pranim se to jiste naucis. Nesmis ale trenovat pouze s jednim clovekem, protoze takhle se budes umet prat prave jenom s jednim clovekem a ve skutecne bitce te pak nekdo snadno prekvapi.

Doporucoval bych, aby ses domluvil s nejakym klubem boxu/kickboxu ci jineho full-kontakt bu a dojizdel tam alespon jednou za mesic, uz jen kvuli tomu, aby jsi prostridal partnery.
V lepsim pripade se tam take dozvis jak vylepsit techniku, aby tvoje udery byly ucinnejsi, nebo aby sis neznicil zdravi.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Re: trening na poulicni bitky

Příspěvekod TRiTON » ned 22. říj, 2006 19:47

technosmazka píše:Zdravim chlapaci....koukam ze je tady celkem dobra parta tak doufam ze me nekdo poradi :wink: :wink:

Merim 182/65kg(celkem hubenej) a chodim asi rok do posilky(svaly nic moc, ale neco malo prece jen nabehlo :) )....nedavno jsem se nejak nepohodli s kamosem a ja mu natahl(byl jsem trochu opilej) ..... a od te doby premyslim ze bych se mel neco vic naucit ohledne sebeobrany.....je me 18 roku a sobotni vikendy travim hodne casto na diskotece kde dochazi k potyckam mezi jedinci hodne casto!!..tak jsem si objednal celkem kvalitni boxerske rukavice (2pary) a dnes jsem zacal u nas v baraku s bratrem trenovat.....mlatili jsem se hlava nehlava (boxersky rukavice jsem mel na sobe poprve v zivote :lol: tak si dovedete predstavit jak to dnes vypadalo) ale myslim ze na prvni trening to nebylo spatny ....po 15 minutach bitky jsme byli uhnani jako kdyby sme behali maraton.......dostal jsem celkem dost prudkych ran do obliceje a do nosu :D ............zajima me vas nazor, jestli timhle zpusobem zkvalitnim sve dovednosti ohledne poulicnich bitek atd........dal bych se chtel zeptat jestli je vhodne koupit chranic na zuby...dnes sem jednu dostal do zubu a trochu to citim......pokud ano, jde to sehnat normalne ve sportu nebo to musim koupit pres internet? ......jo a jeste neco...bydlim celkem v zapadakove, tagze kurz bojovych umeni v okoli 20KM neni :( dekuji za radu..mejte se krasne

Ahoj.
Tímto treningem si zvykneš na nějakou tu ránu ,a to je dost důležité.
Rozhodně budeš lépe připravenej,než spousta těch tipanu na tej discotece.
Umět se prát je dobrá věc ,ale když v hospodské rvačce dostaneš ze zadu popelníkem do hlavy,tak ti box moc nepomůže :D .
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod kik » ned 22. říj, 2006 20:31

hoj já si tě vážím protože to nemáš jednoduché jsem z velkého města takže tu máme hodně klubů ,které se tím zabývají.Pokud ti ,ale jde jen o pouliční bitku tak nevím jak dlouho tě to bude bavit ,ale doporučím ti knížku Dynamické karate od Nakayamy je to super napsané a každý jednotlivý úder.kop,kryt atd. je tam do detailu vysvětlen a nafocen.určitě pokud trénuješ na skutečný boj tak bys neměl bušit do pytle s rukavicema pěkně bez ať si úderové plochy zvykají.Je to strašně důležité proto ti doporučím dělej kliky na kloubech a to na prvních dvou kloubech a né na třech od konce,pěkně jak pujdeš dolů tak se snaž ať ti jdou lokty kolem těla úplně na těsno ať si spráně zvykáš na dráhu úderu.Co je ještě dobré vem si váleček na nudle a projížděj si s ním holeně ,protože kop holení do stehna nebo do kosti je labůžo :twisted: čus
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Skateordie » ned 22. říj, 2006 21:39

Huty píše:no ja nevim ale naucit se jenom boxovat :roll: ,protoze kdyz narazis na nejakyho mamlase tak nez se snazit s nim boxovat ,tak si myslim ze by bylo lepsi mu nasadit nejakou paku nebo neco podobneho ,prodava se hodne vyukovejch kazet kde sou ruzny styly treba musado atd...Jinak nejakej streetfight si myslim ze je f pohode zoceli te to ,horsi je kdyz to je nejakej zakernej curak a vytahne kudlu :wink:

Prave preto je bitka na ulici vzdy riziko. Mozes sa vysrat na nieco rozrhnute, popripade monokle, ale vybite zuby alebo bodna rana, by asi nikoho nepotesili :evil:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Senior » pon 23. říj, 2006 8:49

...když už si budeš otužovat ty holeně válečkem na nudle, ťukni se s ním semtam i do hlavy, ona taková rána do hlavy je taky labůžo... :lol:

- ne, ber to jako vtípek :wink: , tomu válečku nešlo odolat 8)
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Hyperboreus » pon 23. říj, 2006 11:38

když už si budeš otužovat ty holeně válečkem na nudle, ťukni se s ním semtam i do hlavy, ona taková rána do hlavy je taky labůžo...


:D :D :D
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

 

Příspěvekod DrGlock » pon 23. říj, 2006 12:26

Huty píše:no ja nevim ale naucit se jenom boxovat :roll: ,protoze kdyz narazis na nejakyho mamlase tak nez se snazit s nim boxovat ,tak si myslim ze by bylo lepsi mu nasadit nejakou paku nebo neco podobneho ,prodava se hodne vyukovejch kazet kde sou ruzny styly treba musado atd...Jinak nejakej streetfight si myslim ze je f pohode zoceli te to ,horsi je kdyz to je nejakej zakernej curak a vytahne kudlu :wink:


Problém je, že páku v bitce neuděláš. Na tréninku to sice vypadá a funguje pěkně, ale v boji, kdy je tvé tělo pod vlivem adrenalinu, ti přestane fungovat jemná motorika a zvládneš udělat jen hrubý pohyby.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Skateordie » pon 23. říj, 2006 13:34

Senior píše:...když už si budeš otužovat ty holeně válečkem na nudle, ťukni se s ním semtam i do hlavy, ona taková rána do hlavy je taky labůžo... :lol:

- ne, ber to jako vtípek :wink: , tomu válečku nešlo odolat 8)

:lol: :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Toman » pon 23. říj, 2006 14:07

DrGlock píše:Problém je, že páku v bitce neuděláš. Na tréninku to sice vypadá a funguje pěkně, ale v boji, kdy je tvé tělo pod vlivem adrenalinu, ti přestane fungovat jemná motorika a zvládneš udělat jen hrubý pohyby.


Ale to přece není pravda. Pokud to bude 1 na 1 tak proč ne, grappler s tím problémy mít nebude. Je to asi 6 let co jsem viděl s úspěchem na ulici kluk udělal myslím uširo mawaši nebo tak nějak prostě kop z otočky a cikána sbírali kamarádi. A pak že otočky na ulici nejdou. Jen vědět jak na to :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pon 23. říj, 2006 16:49

A ne každá páka je jemná motorika :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » pon 23. říj, 2006 18:14

2DrGlock: ehm, co je podle tebe jemná motorika? a jak jsi přišel na to že pod vlivem adrnalinu ti přestane fungovat 8O
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAAR » úte 24. říj, 2006 13:01

Toman: Tome a kolik vážil ten kdo kopnul a ten zasažený nešťastník? :lol:

No ale doopravdy taky si myslím že je spousta nepravd a pouček co nefunguje atd. Když to někdo umí a má tu techniku hodně našlápnutou
tak na vhodný distanc klíďo otočku s úspěchem použije.
Ale riziko že pořádně netrefí je o něco vyšší. :D

Glock: Na páku snad není potřeba nějakých extra přesných pohybů ,klíďo je lidi co často cvičí s velkým úspěchem zmáknou i ve rvačce na ulici

Nemluvě o hodech ošklivého agresora do záhonu takových těch jehličnatých keříků:-) po dopadu agrosora se větve keříků ohnou a následně velkou silou vystřelí :lol: třeba přímo do útočníkova obličeja a třeba zlomí čelist vyrazí zub nebo zabodnou ostré jehličí do protivníkova nosu :D
Naposledy upravil RUNAAR dne úte 24. říj, 2006 14:40, celkově upraveno 1
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 24. říj, 2006 13:37

Ahoj Tome fakt netuším bylo to dost dávno, ale přibližně vážili stejně ... třeba 80kg. Ono se to tak spíš svezlo po rameni do krku. Ale oceňuji už jen odvahu to zkusit.Ale vyšlo to a byla to docela m$da. Nevím já si věci na ulici netestuju ... V zásádě se vůbec neperu :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAAR » úte 24. říj, 2006 14:31

Já testuju údery hlavně na diskoutéce do pouťový úderový hrušky :) ,která po zásahu naprosto přesně změří :lol: razanci úderu neboli punče :lol: ,jedna testovací stojí 10 czk.
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod technosmazka » úte 24. říj, 2006 14:39

vsem moc dekuji za rady...vsechno si pisu a postupne to zacnu uskutecnovat :lol: :lol: .....jinak tu poutovou hrusku sme meli na dize taky.....ale myslim ze za 5,- :D :D ...no hold jiny kraj, jiny mrav...
technosmazka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod bjohny » úte 24. říj, 2006 14:52

Lada píše:2DrGlock: ehm, co je podle tebe jemná motorika? a jak jsi přišel na to že pod vlivem adrnalinu ti přestane fungovat 8O

je na tom az hodne pravdy....ale jsou lidi ktory streetfighty vnimaji normalne.....treba ako mi ostatni sprchu po treningu 8)
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron