Chtel bych vedet vas nazor na techniku jako tokovou...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Chtel bych vedet vas nazor na techniku jako tokovou...

Příspěvekod OpenYourEyes » pát 27. říj, 2006 9:39

Tahle otazka smeruje spis na zaky a mistry stylu wing chun ,jakehokoliv odvetvi!Chtel bych se zeptat,uz zvladam vetsinu vpodstate vetsi cast technik Wing Chun,rekl bych ze mozna vsecky ale zarazi me,vcera ke me mistr prisel a dal me 4 kluky a at s nema na stridacku delam jen PAK SAO a pak me rekl ze moje pak sao neni dokonaly a ja sem s toho zustal,no prinejmensim zarazenej,ze neumim zacatecni TECHNIKU PERFEKTNE,to bude asi hrubej nedostatek nebo to tak je normalni,ze proste umet techniu perfektne je udel mistru ktery se ziska az po vice nez rokach cviceni?C si o tom myslite?Vy?Myslite ze je zaklad umet dokonale techniky nebo proste tohle pride casem ?Mel bych se tedka vice nez na sparring soustredt prave na tyto zaklady?Diky za radu !
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod sosuke » pát 27. říj, 2006 10:18

Já sice nedělám Wing chun, ale můj kamarád, ale něco z Wing chunu znám. Já dělám aikido. Já si myslím, že nejlepší je PAK SAO opakovat v každé volné chvíli a hlavně zprávnost a u všech technik.
A pak to příjde samo.
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod OpenYourEyes » pát 27. říj, 2006 11:01

MNo to mas nejspis pravdu,problem je v tom ze co si pamatuju kdyz sem zacinal tak sem pak sao delal snad uplne na kazdym,kamosi ze tridy byli otriskany do modra,problem je v tom ze kdyz ti za prdeli nestoji mistr ktery ti opravy chybi tak si potom budes porad pamatovat a dojde k momentu ke kterymu sem dosel ja,delam pak sao dobre,ale neni dokonaly,protoze sou v nem chybi ktery sem se naucil kdyz sem ho skousel na kamosich a nikdo me neopravil,mluvim tedka o ,,detailech,, (oni to ve skutecnosti detaili nejsou),proto se ptam mistru jestli opravdu dokonale provedene pak sao je vec ktera je prvni na nauceni nebo to pride opravdu casem a problem ktery mam ja je nevyhnutelny?
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod SiuLouFu » pát 27. říj, 2006 11:43

 
  Zdar a silu!
 
  jak si sam rekl - zaklady jsou to nejdulezitejsi. Jestlize Ti Tvuj mistr rekne, ze nezvladas zakladni vec, jak pak muzes tvrdit, ze zvladas vetsi cast technik Wing Chunu. To, ze umis napodobit pohyb neznamena, ze jsi techniku pochopil a ze ji umis pouzit. Takze s tvrzenim, ze "znas" a "umis" vetsinu Wing Chun technik bych byl hodne, ale opravdu hodne, opatrny... Navic je ve Wing Chunu za kazdou technikou skovana myslenka (zamer). Takze bych radeji mluvil o pochopeni myslenky nebo zameru, ktery lze nasledne realizovat ruznymi technikami. Takze Pak Sao je jednim z moznych projevu nejake jednotici myslenky. Pokud nepochopis myslenku, pak nejsi schopny ani spravne pouzit techniku. A to je mozna to, co se Ti Tvuj mystr snazil rict. Obcas je nutne taky trochu cvicit hlavou...
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Angus » pát 27. říj, 2006 12:16

SiuLouFu píše: Obcas je nutne taky trochu cvicit hlavou...

Raději častěji :lol:
Pozor ale, aby to nebylo na úkor fyzického cvičení, teoretiků u klávesnice je přece plno :cry:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

SiuLouFu

Příspěvekod OpenYourEyes » pát 27. říj, 2006 12:30

Takze mam se trochu vratit k zakladum abych je lepe pochopil myslenky,ja jako vim co myslim tim projevem a smyslem jako takovym,ale neni vuebc jednoduche udelat nakou techniku dokonale a tak aby splnovala vsecko ale vice mene sem pochopil co tim chces rict,diky...
Je docela mozny ze vsim tim sparringem za posledni roky sem si pokazil techniku protoze ono asi bude neco jineho cisty nacvik techniky a prakticke vyuziti...chci byt dobrej technik takze na tom tedka po case zase zapracuji!
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Re: SiuLouFu

Příspěvekod SiuLouFu » pát 27. říj, 2006 12:47

OpenYourEyes píše:Takze mam se trochu vratit k zakladum abych je lepe pochopil myslenky,ja jako vim co myslim tim projevem a smyslem jako takovym,ale neni vuebc jednoduche udelat nakou techniku dokonale a tak aby splnovala vsecko ale vice mene sem pochopil co tim chces rict,diky...
Je docela mozny ze vsim tim sparringem za posledni roky sem si pokazil techniku protoze ono asi bude neco jineho cisty nacvik techniky a prakticke vyuziti...chci byt dobrej technik takze na tom tedka po case zase zapracuji!

 
  Jasne. Pokud nebudes umet zaklady, tak ten zbytek se Ti casem zhrouti. Nema cenu stavet dalsi patra domu, pokud neni zaklad pevny a stabilni. Nutne je procvicovat vsechno. A jak jsem psal - je nutne cvicit telem i hlavou. Idealne v soucasny okamzik. Mit myslenku, naplanovat zamer a pak ho realizovat. Tak, aby vsechno do sebe zapadalo. Jako jeden celek. To je jeden z aspektu Kung Fu - obecny, ktery plati pro vsechny systemy.
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Re: Chtel bych vedet vas nazor na techniku jako tokovou...

Příspěvekod dondyna » pát 27. říj, 2006 20:03

:idea:
Naposledy upravil dondyna dne sob 28. říj, 2006 8:26, celkově upraveno 2
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

.

Příspěvekod luen » sob 28. říj, 2006 1:50

sosuke píše:...A pak to příjde samo.


Samo to tam k vám chodí ... hmmm!!! Dovednost nechodí sama - vždy s někým konkrétním!!! A neni to zrovna na základě pouhého opakování samotného pohybu!!! Když cvičíš do vzduchu, tak ti to na kontakt a funkčnost v kontaktu moc nepřidá!!! Spárovat, spárovat a zase spárovat, pak může být řeč o TECHNICE jako takové!
Naposledy upravil luen dne sob 28. říj, 2006 11:13, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod OpenYourEyes » sob 28. říj, 2006 6:26

4luen:mno to ja sem si taky myslel a pro to sem tenhle rok sparroval,no rekneme HODNE ,proti ruznym lidem!Vem si ze sem mel ,mno minimalne 4h sparringu tydne a ted sem zjistil ze me to pokazilo ,,perfektni,, techniku kterou sem predtim mel!(perfektni v uvozovkach protoze proste vime proc:)Nevim,mozna je to tim ze proste v souboji je nemozny provadet perfektni techniky i pri takove jednoduchosti kterou nam poskytuje wing chun ?ja fakt nevim,nebo ze by bylo neco jineho pouzivat techniku pri souboji a nebo pri nacviku technik a tudiz sem si procvicil tu praktickou techniku ale to samotne provadeni techniky TROCHU opadlo,opravdu nevim co stim pocit,neska se zeptam svyho mistra a pak vam reknu co mi sdelil:)jinak diky vsem za snahu mi pomoct...
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

 

.

Příspěvekod luen » sob 28. říj, 2006 20:14

OpenYourEyes píše:4luen:mno to ja sem si taky myslel a pro to sem tenhle rok sparroval,no rekneme HODNE ,proti ruznym lidem!Vem si ze sem mel ,mno minimalne 4h sparringu tydne a ted sem zjistil ze me to pokazilo ,,perfektni,, techniku kterou sem predtim mel!(perfektni v uvozovkach protoze proste vime proc:)Nevim,mozna je to tim ze proste v souboji je nemozny provadet perfektni techniky i pri takove jednoduchosti kterou nam poskytuje wing chun ?ja fakt nevim,nebo ze by bylo neco jineho pouzivat techniku pri souboji a nebo pri nacviku technik a tudiz sem si procvicil tu praktickou techniku ale to samotne provadeni techniky TROCHU opadlo,opravdu nevim co stim pocit,neska se zeptam svyho mistra a pak vam reknu co mi sdelil:)jinak diky vsem za snahu mi pomoct...


Lukáši zaměnil jsi pohyb do vzduchu za pohyb ve sparingu. To není totéž. V první třídě na základce ses taky učil "malovat" písmenka, ale psaní to nebylo. Proč? Protože psát a malovat je rozdíl!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod OpenYourEyes » ned 29. říj, 2006 11:54

Tedka mluvis o nacviku technik jako takovych ve vzduchu nebo vseobecne,ja vetsinou techniky nacvicuju ve dvojici,asi tak jako v tom videu co sem nekde poslal,co si nekdo myslel ze je to sparring :(nevim no,tedka sem pssal par mistrum wing chun a posilal sem jim ty moje retezaky jak ste my je pomluvili,protoze sem s toho byl spatnej ,mno a oni me rekli ze sou OK a ze takhle by meli vipadat,vice mene pochvalili tak fakt nevim co proti nim mate ...
tak budu tajne doufat ze ten vas komentar byl jen kvuli tomu jak ste nasrani :wink:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod pm » ned 29. říj, 2006 15:49

o Narcisovi: Slicný chlapec se den co den zhlizel v tuni a nemohl se na svou krasu vynadivat. Byl sam sebou tak uchvacen, ze jednou do te tune spadl a utopil se.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod OpenYourEyes » ned 29. říj, 2006 15:51

Mno ja sem o narcisovi nejen cetl ale mnohokrat ´to byla moje diagnoza od vsech co znam :lol:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod pm » ned 29. říj, 2006 15:58

zubr, alespon vis co te ceka. snazne Te prosim, jdi si uz honit pero nekam jinam, nekam kde Te budou zrat, treba na http://www.amigo.cz/ nebo http://www.stratosfera.cz/cosmogirl/ - urcite vyhrajes soutez o letniho borce, ale sem uz prosim Te nelez, s kazdym dalsim prispevkem se ztrapnujes vic a vic. netreba reagovat, mam Te v seznamu tech, jejichz prispevky zasadne nectu
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Chtel bych vedet vas nazor na techniku jako tokovou...

Příspěvekod PeterJayEagle » ned 29. říj, 2006 21:52

OpenYourEyes píše:Tahle otazka smeruje spis na zaky a mistry stylu wing chun ,jakehokoliv odvetvi!Chtel bych se zeptat,uz zvladam vetsinu vpodstate vetsi cast technik Wing Chun,rekl bych ze mozna vsecky ale zarazi me,vcera ke me mistr prisel a dal me 4 kluky a at s nema na stridacku delam jen PAK SAO a pak me rekl ze moje pak sao neni dokonaly a ja sem s toho zustal,no prinejmensim zarazenej,ze neumim zacatecni TECHNIKU PERFEKTNE,to bude asi hrubej nedostatek nebo to tak je normalni,ze proste umet techniu perfektne je udel mistru ktery se ziska az po vice nez rokach cviceni?C si o tom myslite?Vy?Myslite ze je zaklad umet dokonale techniky nebo proste tohle pride casem ?Mel bych se tedka vice nez na sparring soustredt prave na tyto zaklady?Diky za radu !


Já si myslím že, to příjde časem proto že, pouze Letité cvičení je cestou k dokonalosti. Mistr tě zřejnmě chtěl jenom upozornit na tvou chybu a snad to myslel v dobrém.
Peter Jay Eagle
PeterJayEagle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 28. říj, 2006 23:00

Re: Chtel bych vedet vas nazor na techniku jako tokovou...

Příspěvekod sosuke » ned 29. říj, 2006 21:55

PeterJayEagle píše:
OpenYourEyes píše:Tahle otazka smeruje spis na zaky a mistry stylu wing chun ,jakehokoliv odvetvi!Chtel bych se zeptat,uz zvladam vetsinu vpodstate vetsi cast technik Wing Chun,rekl bych ze mozna vsecky ale zarazi me,vcera ke me mistr prisel a dal me 4 kluky a at s nema na stridacku delam jen PAK SAO a pak me rekl ze moje pak sao neni dokonaly a ja sem s toho zustal,no prinejmensim zarazenej,ze neumim zacatecni TECHNIKU PERFEKTNE,to bude asi hrubej nedostatek nebo to tak je normalni,ze proste umet techniu perfektne je udel mistru ktery se ziska az po vice nez rokach cviceni?C si o tom myslite?Vy?Myslite ze je zaklad umet dokonale techniky nebo proste tohle pride casem ?Mel bych se tedka vice nez na sparring soustredt prave na tyto zaklady?Diky za radu !


Já si myslím že, to příjde časem proto že, pouze Letité cvičení je cestou k dokonalosti. Mistr tě zřejnmě chtěl jenom upozornit na tvou chybu a snad to myslel v dobrém.


Určitě to myslel v dobrém. :) :) :)
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod PeterJayEagle » ned 29. říj, 2006 21:59

sosuke píše:Já sice nedělám Wing chun, ale můj kamarád, ale něco z Wing chunu znám. Já dělám aikido. Já si myslím, že nejlepší je PAK SAO opakovat v každé volné chvíli a hlavně zprávnost a u všech technik.
A pak to příjde samo.


Ty Se do toho moc nestarej Proto že Wing CHunu Rozumíš jako koza pěstování petržele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Peter Jay Eagle
PeterJayEagle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 28. říj, 2006 23:00

Příspěvekod sosuke » ned 29. říj, 2006 22:01

PeterJayEagle píše:
sosuke píše:Já sice nedělám Wing chun, ale můj kamarád, ale něco z Wing chunu znám. Já dělám aikido. Já si myslím, že nejlepší je PAK SAO opakovat v každé volné chvíli a hlavně zprávnost a u všech technik.
A pak to příjde samo.


Ty Se do toho moc nestarej Proto že Wing CHunu Rozumíš jako koza pěstování petržele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D


Já narozdíl od tebe rozumím BU všeobecně. MASAKACU AGACU KACUHAJABI.
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron