trening na poulicni bitky

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Frank » pát 27. říj, 2006 12:33

:arrow:
Naposledy upravil Frank dne pon 22. led, 2007 23:24, celkově upraveno 1
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod RUNAAR » pát 27. říj, 2006 12:51

Jasně každý to vidíme jinak ,
ale znám zase případy "pouličních bestií" co dopadly hodně špatně
rozsekaný v nemocnicích atd.
Kdyby se přesně sledoval celý život takové "pouliční bestie" bylo by zajímavý zjistit jak většina z nich zkončí.
Právě ale každý vidí pouze část z jeho života a podle toho nejde udělat závěry.

No a proti dobíjení na zemi nějakýho hovada který chce někoho mrzačit nic nemám tam je to namístě.
Záleží na situaci, to samý s hlavičkami jsou situace kdy jsou hodně účinný
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » pát 27. říj, 2006 18:54

[quote="RUNAAR"]Defendu:
Jenomže vyhazovač není ve stejné situaci jako napadený na ulici!!!!

Je vás tam vždycky víc ,vyhazovač který se pere tak má za zády většinou partičku svých "spolupracovníků" kteří se umí rvát.
A vyhazovači bývají (ne vždy) větší než vyhazovaný :lol: a vyhazovaný bývá(ne vždy) pod vlivem.

Mluvil jsem o situaci kdy je agresor silnější a větší a obránce nemá za zadkem partu rváčů.


Nevím o jaké situaci jsi psal,protože jsem se k žádnému z tvých příspěvků nevyjadřoval :!: Někde jsem snad psal,že vyhazovač je ve stejné situaci jako napadený na ulici?Děláš si asi ze mě legraci,že jo?
Je neskutečný jak někdo dokáže překroutit naprosto jasně řečené věci :x

Je vidět,že o vyhazování toho asi moc netušíš,málokdy máš za zadkem někoho kdo ti může pomoct,ponejvíc ty vbíháš do davu rvoucích se lidí,spousta hluku-hlasitá hudba,křik lidí,málo světla,nevíš kdo se brání nebo kdo útočí,nevíš jestli se ostatní snaží rváče od sebe roztrhnout nebo jestli se rvou taky,prostě zmatek,záblesky světel,dostaneš ránu a už se nikdy nedozvíš od koho apod. chuťovky.Nejsou to snadno vydělané peníze to mi věř :wink:Z toho co píšeš to vypadá,že dělat u dveří je naprostá brnkačka,vždyť tam máš trénovaný kámoše :roll: Práce vyhazovače je podle statistik druhou profesí (po taxikářích) při které v ČR umírá každoročně nejvíc osob,fakt srandovní práce,vždyť ti ostatní bývají ponejvíc menší a ožralí (tedy ne vždy,že :lol: :lol: :lol: )
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marvin » pát 27. říj, 2006 19:52

:D
Naposledy upravil marvin dne sob 16. pro, 2006 14:35, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod NAIA » pát 27. říj, 2006 20:59

Frank píše:
NAIA píše:No a jinak k tomu co odděluje sparring od pouličních bitek. Mimo jiné jsou to váhové kategorie atd... Ale hlavně to že při sparringu se snaží člověk vyhrát, ale na ulici se snaží dostat se domů ve zdraví (ne nutně tím že všechny pobije že?)


já nevim jestli si někdy v životě vůbec sparroval a jestli jo tak asi ani nevíš , že co děláš neni sparring

na sparringu neni vůbec důležitý vyhrát ani by ses neměl snažit za každou cenu vyhrát to je ZÁPAS to samí z tou váhou.
Sparring je od toho aby sis zkoušel různý věci co ti nejde nebo jde a aby ses vůbec naučil bojovat a většinou dvojce ve sparringu jsou náhodný takže třeba 70 kg proti 90 kg a to mi jako stejná váha nepřijde.


Nechci se s tebou puštět do zbytečných debat. Ale ty nové věci co si při sparringu vyzkoušíš mají sloužit k čemu? Nevedou náhodou k tvému vítěztví? Ale jinak myšlenka toho příspěvku byla úplně jiná a ty jsi ji prostě pochopil jinak. Ale děkuji za poučení o spairrngu. :D
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Atilius » pát 27. říj, 2006 22:11

RUNAAR píše:Na obranu obecně je třeba určitá vzdálenost od agresora .......potom hlavičku nejspíš vůbec neudělá,
pokud jste na blízko tak nikdo zkušenej nebude stát s odkrytou hlavou
a čekat na háky nabo hlavičku která je většinou blesková a nikdo nestíhá uhnout nebo krýt.
Důležitá je poloha hlavy nikdo zkušenej nemá vystrčený nos a bradu tak aby jí šlo trefit hlavičkou,

Ta hlavička mu vyšla protože byl proti němu nezkušený oponent,který se neuměl vůbec krýt.



Musim rict, ze tohle me zaujalo. To, co je tu napsano je pravda, ale da se to aplikovat i v realu? Beru to za sebe. Jsem v hospode a prijde typek a zacne do me hucet. A pujde bliz a bliz, jedina moznost, jak udrzet vzdalenost je ustoupit. Ustupovat neni porad kam, takze jednou na zkraceni vzdalenosti dojde.
A pokud jde o ten vystrceny nos a bradu, tak i to je pravda, ale... Schovat nos a bradu bude, podle meho, znamenat urcity psychologicky ustup a tim spis nabere utocnik pocit, ze se bojite a pusti se do vas (nebo nemate ten pocit?). Takze se zda, ze optimalnim zpusobem je dat prvni ranu, ale pokud v podstate nechci bojovat do posledni chvile, tak cekam na opravdu jasnou agresi utocnika. Ono totiz, kdyz dam prvni ranu tak jena stopro jasne, ze je bitka. Kdyz nedam, tak se z toho jeste treba vykecam nebo se neco stane :twisted:. Takze?
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Atilius » pát 27. říj, 2006 22:11

...
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » pát 27. říj, 2006 22:50

Atilius píše:
RUNAAR píše:Na obranu obecně je třeba určitá vzdálenost od agresora .......potom hlavičku nejspíš vůbec neudělá,
pokud jste na blízko tak nikdo zkušenej nebude stát s odkrytou hlavou
a čekat na háky nabo hlavičku která je většinou blesková a nikdo nestíhá uhnout nebo krýt.
Důležitá je poloha hlavy nikdo zkušenej nemá vystrčený nos a bradu tak aby jí šlo trefit hlavičkou,

Ta hlavička mu vyšla protože byl proti němu nezkušený oponent,který se neuměl vůbec krýt.



Musim rict, ze tohle me zaujalo. To, co je tu napsano je pravda, ale da se to aplikovat i v realu? Beru to za sebe. Jsem v hospode a prijde typek a zacne do me hucet. A pujde bliz a bliz, jedina moznost, jak udrzet vzdalenost je ustoupit. Ustupovat neni porad kam, takze jednou na zkraceni vzdalenosti dojde.
A pokud jde o ten vystrceny nos a bradu, tak i to je pravda, ale... Schovat nos a bradu bude, podle meho, znamenat urcity psychologicky ustup a tim spis nabere utocnik pocit, ze se bojite a pusti se do vas (nebo nemate ten pocit?). Takze se zda, ze optimalnim zpusobem je dat prvni ranu, ale pokud v podstate nechci bojovat do posledni chvile, tak cekam na opravdu jasnou agresi utocnika. Ono totiz, kdyz dam prvni ranu tak jena stopro jasne, ze je bitka. Kdyz nedam, tak se z toho jeste treba vykecam nebo se neco stane :twisted:. Takze?

Ak si dobry recnik :roll: Ale inac pochybujem :evil:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Lada » pát 27. říj, 2006 23:26

2Atilius
ono na skrácení dojde, ale ty si musíš udržet efektní vzdálenost na kterou jsi schopen zareaovat a samo s tím že nebudeš stát jako "nemehlo"
trocha sklopíš hlavu viz dále.... a urdžuješ určitou vzdálenost, pokuď už to nejde jde o tvé napadnutí...jednoduše pokuď už rovnou nezaútočíš což není od věci :wink: tak další možnost zvednou ruky a připravit se na boj...pak už bude jasné o co jde a můžeš se krýt....pokuď nechceš ani náhodou cokoli vyvolat a čekáš až si začne on (i když si už defakto začal) tak hold před sebou začneš gestikulovat rukama, že já nic, nechci mít problémy, nechci se prát o co ti jde atd.... tak máš ruce připraveny na obranu i útok :wink: a jen čekáš co bude...samo doufám nebudeš gestikulovat formou ruce vzhůru a co nejdál od sebe :roll:


To že schováš nos a bradu za předpokladu že se mu neukloníš :D rozhodně nebude znamenat psychologicky ustup :wink: ) možná pro blbce, ale i tom pochybuji). Ono jde o to že ty sice sklopíš hlavu (brada samo nebude až na hrudníku!) ale očima pozoruješ veškeré jeho pohyby(periférně, kokáš se mu do obličeje), vystavíš dopředu čelo které eventuelně můžeš nastavit ráně (otřese, ale nezpůsobí takové následky) díváš se buď do očí (to už může být bráno jako projev provokace, či výzvy k boji), do obličeje, ale né přímo do očí ...

Ta psychologie o které píšeš opravdu funguje, ale je založena na očním kontaktu a pohledu, ustup bude znamenat že sklopíš zrak dolů a doleva to vyvolá pocit v útočníkovi, že má navrch a ty se mu "podvoluješ"...tohle samo můžeš využít i jako jistou výhodu, která předchází tvému útoku, jelikož útočník stratí ostražitos a většinou si bude myslet že už vyhrál..zahraješ divadlo jak se nechceš prát s ústupen a psychologickým podřízením a ve vhodnou chvíli zautočíš...

No kdo ví jak a co se semele...nikdy nevíš co a jak bude probíhat, je potřeba jistá dávka improvizace....

Hlavně se proboha nezkoušej ze všeho vykecávat! to je cesta do hrobu...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 27. říj, 2006 23:52

marvin píše:no hlavicka od vyssieho a k tomu zle prevedena nemusi byt vzdy zastavovacia ;)

http://www.youtube.com/watch?v=8D3c-7WG ... ed&search=


se stane že se netrefíš ideálně :wink: ale jak by to asi dopadlo kdyby pokračoval v útoku dále sériíí kopů :idea:


jinak vyššímu se bude výrazně menšímu dávat hlavka hůř (neli nemožně) než naopak, malej si může povyskočit a dát hlavku se záklonu, či skočit přímo hlavou zespodu do protívníkovy hlavy která bude skloněná více či méně.....

hlavička je rychlí úder na krátkou vzdálenost a hodně nebezpečný, samo když bude mít protivník ruce před sebou, budem na vzdálenost boje tak je nesmysl začínat s hlavičkou, ale i v průbehu se dá použít.....
Taky taková hlavička když je protivník jako by na odchodu, otočí se na ten odchod, třeba ukročí a pak se jen v mžiku ožene hlavou po vás, v tom otočení získá pěkný švih a sílu do havičky.... taky dobrá fligna pro účočníka tedy.....atd.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Baxxse » sob 28. říj, 2006 10:48

kik píše:
Baxxse píše:
Co je ještě dobré vem si váleček na nudle a projížděj si s ním holeně ,protože kop holení do stehna nebo do kosti je labůžo
Muzes mi objasnit proc by to mel delat??? A kde si se to dozvedel??


Ahoj perfektně po tom ztvrdne a znecitlivý holení kost a o účinnosti lowkicku tě nemusím přesvědčovat.Děláme to vždy na konci tréninku dají se tak i otužovat ruce,ale s tyčkou ve dvojici a dozvěděl jsem se to od svého mistra.Další otázky :?:


No doufam ze jeste za dvacet let budes chodit...Neni to zrovna dobry pro tu holen. Kazdopadne mam pocit ze k tomu znecitliveni ti staci jen davka na treninku,teda alespon me jo...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod kik » sob 28. říj, 2006 11:41

Víš ono je to naopak šetrnější varianta a moc právě ta holeń netrpí a krásně po tom tvrdne a znecitlivý.Nevím odkud jsi vydedukoval ,že bych neměl chodit.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » ned 29. říj, 2006 10:48

Toman píše:
DrGlock píše:Problém je, že páku v bitce neuděláš. Na tréninku to sice vypadá a funguje pěkně, ale v boji, kdy je tvé tělo pod vlivem adrenalinu, ti přestane fungovat jemná motorika a zvládneš udělat jen hrubý pohyby.


Ale to přece není pravda. Pokud to bude 1 na 1 tak proč ne, grappler s tím problémy mít nebude. Je to asi 6 let co jsem viděl s úspěchem na ulici kluk udělal myslím uširo mawaši nebo tak nějak prostě kop z otočky a cikána sbírali kamarádi. A pak že otočky na ulici nejdou. Jen vědět jak na to :D


Něco jinýho je bitka, kde si můžeš se soupeřem hrát, když si věříš a dělat různý otočky, salta a podobný kraviny (a většinou můžeš klidně zdrhnout), ale něco jinýho je sebeobrana, kde než se vzpamatuješ co se vlastně děje, tak už na tebe lítaj údery. A věř mi, že grappler s tím mít problémy bude, protože rychle schytá spoustu úderů a bude mít štěstí pokud mu to nezhasne :-)

Lada píše:2DrGlock: ehm, co je podle tebe jemná motorika? a jak jsi přišel na to že pod vlivem adrnalinu ti přestane fungovat 8O


Jemná motorika jsou pohyby malými svalovými skupinami, jako třeba přesné pohyby prsty a zápěstím. Např. spousta pákových systémů staví sebeobranu na pákách na zápěstí, např. kote-gaeši a kote-mavaši, který prostě musíš provést perfektně, jinak se nepovedou. Hrubý páky, jako armbar, samozřejmě fungujou.

Nevím jestli je to přímo adrenalin, kvůli čemu jemná motorika nefunguje, ale věřím tomu, že když jsi ve stresu, je tam ten adrenalin a spousta dalších vlivů, tak to nefunguje. Odborný podklady k tomu nemám, prostě mi to na tréninku vtloukaj do hlavy :-)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » ned 29. říj, 2006 11:05

RUNAAR píše:No ,na páku nebo škrcení přeci není potřeba extra přesných pohybů daleko technicky náročnější na přesnost je někoho na ulici dobře trefit rukou nebo nohou ,nemluvě o tom že úder musí mít i razanci což ve ztuhlém stavu těžko provedete,

Na páku nebo škrcení takové předpoklady nutný nejsou,
to že někdo viděl videa z pouličních bitek kde se boj na zemi nepoužíval znamená třeba to že aktéři škrcení a páčení většinou neovládají ,někdo jiný zase třeba viděl že větší část potyček skončí na zemi ,


A není žádný důvod někoho páčit půl dne ,stačí končetinu pořádně natáhnout na krátkou dobu nebo páku "dokončit" agresor kdyby mohl tak by vám udělal třeba něco horšího.

No a škrcení stačí přeci pořádně utáhnout a útočník bude tak zhulenej že už neprovede pořádný útok ,
PS:
mnohem víc o tom ví Toman


S tím nemůžu souhlasit. Pár let jsem žil v přesvědčení (Ju Jitsu), že fungujou páky, na který potřebuješ mít fakt namakanou a přesnou techniku, protože bez ní ti to nefunguje ani na tréninku. Pokud necvičím Karate, tak na to, abych na ulici někoho trefil rukou nebo nohou žádnou namakanou techniku nepotřebuju a nezáleží na tom, jestli je ten úder silnej a dobře trefím. Když jich vysypu pár za sebou, tak tam nějakej sedne. Stejně tak si myslím, že i lowkick od blbýho fotbalisty je velmi účinej.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » ned 29. říj, 2006 11:10

RUNAAR píše:A co se týká dorážení , já jsem zastánce obrany tudíž když už oponent leží na zemi tak jsem se ubránil a co nejrychleji mizím z místa rvačky, nikdy nevíš jestli nějaký jeho parťák nevytáhne pistoli ,nůž,mačetu :lol:,kalašnikova :lol:
Dál můj názor je že kdo to zvládá tak nemá potřebu poraženýho dodělávat na zemi

1) Není to pro obranu nutný,tam stačí rychle zmizet :!:
tím že ho nechám a zmizím udělám to nejlepší pro svoje bezpečí.

2) Podle mně je to srabárna

3) Když někdo takový hnusy dělá tak neznamená že je to jediný způsob jak se na ulici účinně rvát ,nebudu se od někoho učit jeho blbost

4) Každý hovado jednou najde svýho řezníka :!:


Přesně tak. Jen dodám:

5) Až se zbavím týpka, co mě napadnul, krásně na něm budu sedět v mountu a budu ho řezat hlava nehlava, kdo asi půjde seďet, až to někdo uvidí?
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » ned 29. říj, 2006 12:03

Atilius píše:
RUNAAR píše:Na obranu obecně je třeba určitá vzdálenost od agresora .......potom hlavičku nejspíš vůbec neudělá,
pokud jste na blízko tak nikdo zkušenej nebude stát s odkrytou hlavou
a čekat na háky nabo hlavičku která je většinou blesková a nikdo nestíhá uhnout nebo krýt.
Důležitá je poloha hlavy nikdo zkušenej nemá vystrčený nos a bradu tak aby jí šlo trefit hlavičkou,

Ta hlavička mu vyšla protože byl proti němu nezkušený oponent,který se neuměl vůbec krýt.



Musim rict, ze tohle me zaujalo. To, co je tu napsano je pravda, ale da se to aplikovat i v realu? Beru to za sebe. Jsem v hospode a prijde typek a zacne do me hucet. A pujde bliz a bliz, jedina moznost, jak udrzet vzdalenost je ustoupit. Ustupovat neni porad kam, takze jednou na zkraceni vzdalenosti dojde.
A pokud jde o ten vystrceny nos a bradu, tak i to je pravda, ale... Schovat nos a bradu bude, podle meho, znamenat urcity psychologicky ustup a tim spis nabere utocnik pocit, ze se bojite a pusti se do vas (nebo nemate ten pocit?). Takze se zda, ze optimalnim zpusobem je dat prvni ranu, ale pokud v podstate nechci bojovat do posledni chvile, tak cekam na opravdu jasnou agresi utocnika. Ono totiz, kdyz dam prvni ranu tak jena stopro jasne, ze je bitka. Kdyz nedam, tak se z toho jeste treba vykecam nebo se neco stane :twisted:. Takze?


Buď ho rovnou sestřel tou hlavičkou :wink: a zdrhni, nebo to udělej takhle... Zastav se, žduchni ho do sebe s hlasitým pokřikem "Drž se dál!", "Nech mě být!". Tím si mu ukázal, kde je hranice, za kterou když zajde, tak dojde ke střetu. Pokřikem si upoutal pozornost lidí okolo, což ti pomůže k tomu, že vědí, kdo se bít nechtěl. Obecenstvo může útočníka rozhodit, protože už to není jeho soukromá věc, ale ví o jeho útoku spousta lidí a taky neví, kolik tam máš kámošů. No a když se na to nevykašle a pokračuje k tobě, je to útok, tak ho sestřel jak nejlíp umíš, nebo tím co máš nejblíž po ruce (půllitr, popelník).
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod nope » ned 29. říj, 2006 22:06

Tihle dva uz zrejme sveho reznika nasli..
http://video.google.com/videoplay?docid=-4190938042466443086
nope
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » ned 29. říj, 2006 22:10

nope píše:Tihle dva uz zrejme sveho reznika nasli..
http://video.google.com/videoplay?docid=-4190938042466443086

Svine ciganske,to je typicke od nich zacat do niekoho,kto posobi slabsie.Vdaka nope,potesil si.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Rimmer » ned 29. říj, 2006 23:18

nope píše:Tihle dva uz zrejme sveho reznika nasli..
http://video.google.com/videoplay?docid=-4190938042466443086
Mě trošku straší, že se pak zvedli a šli po něm znovu.. Tj nevíme jak to dopadlo, mohli vytáhnou nůž nebo cokoli. Nejsem si tak docela jistej jestli definitivně vyhrál :? Možná proto je rozdíl mezi BS BU. Aspoň podle mě kdyby jim po tom sestřelu přidal např penaltu do hlavy tak by to bylo vyřízený bez otazníků :!:
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Libor » ned 29. říj, 2006 23:44

Rimmer píše:
nope píše:Tihle dva uz zrejme sveho reznika nasli..
http://video.google.com/videoplay?docid=-4190938042466443086
Mě trošku straší, že se pak zvedli a šli po něm znovu.. Tj nevíme jak to dopadlo, mohli vytáhnou nůž nebo cokoli. Nejsem si tak docela jistej jestli definitivně vyhrál :? Možná proto je rozdíl mezi BS BU. Aspoň podle mě kdyby jim po tom sestřelu přidal např penaltu do hlavy tak by to bylo vyřízený bez otazníků :!:

Kopnut ich do hlavy mal urcite :evil: :evil: :evil:
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron