Rychlá a účinná sebeobrana?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Hyperboreus » sob 04. lis, 2006 12:55

Sosuke:Nositel danového stupně vyžaduje určité znalosti. Není pásek ozdoba, ale ukazuje že ten nositel má určité znalosti a dovednosti v některém BU. Čili ten kdo ho přepadne je chudák.


:roll: :roll: :) :oops: :roll:
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

 

Příspěvekod TierraZ » ned 05. lis, 2006 6:11

Ja nechci aby mě někdo přepadával či už s páskem jakékoli barvy nebo bez něj. Jsem jen bezbranná ženská :cry:
Zvítězit bez boje znamená převýšit jiné svými ctnostmi.
http://s2.bitefight.cz/c.php?uid=82215
TierraZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 18. zář, 2005 23:00
Bydliště: Brno - Bohunice

Příspěvekod majkx » ned 05. lis, 2006 9:51

Grepp píše:tak klobouk dolů....takovou odezvu jsem nečekal! Každopádně díky za rady. Mimochodem jsem z Ostravska (Havířov) takže jestli někdo ví o nějakém dobrém klubu,ať už box nebo thaibox nebo jinému BU tohoto stylu tak ať mi prosím napíše.. A mám dotaz...opět...mám v plánu jít na V© policejní a odtud se dostat k URNA nebo jinému oddílu stejného zaměření. Které BU tam budu nejspíš potřebovat? každopádně dík moc za odpověď.


Jak už ti tu někdo doporučil, kyokushin, thaj box se například cvičí v como-3-gym v Ostravě, i Tomáš Březný je dobrý. Jestli budeš chtít k URNA, tak nejdřív to můžeš zkusit až po několika letech u PČR, a dám ti dobrou radu kup si objemný batoh, naplň ho 30 kg závaží a začni 2-3x týdně dělat s tím batohom rýchlé 40-50 km pochody pokud možno v těžkém lesním terénu + běhy aspoň na 10 km, jinak by sis u příjmacího řízení ani neškrk. Držím palce :) .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Hyperboreus » ned 05. lis, 2006 11:06

TierraZ píše:Ja nechci aby mě někdo přepadával či už s páskem jakékoli barvy nebo bez něj. Jsem jen bezbranná ženská :cry:



Tak podle Sosukeho rady bys měla pořád nosit svůj mistrovský nebo jaký máš pásek :) :) a na čelo si napsat"mám 1-10 dan,tak pozor,kdo mne přepadne j v pr...i. ":) :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Frank » ned 05. lis, 2006 11:18

Hyperboreus píše:
TierraZ píše:Ja nechci aby mě někdo přepadával či už s páskem jakékoli barvy nebo bez něj. Jsem jen bezbranná ženská :cry:



Tak podle Sosukeho rady bys měla pořád nosit svůj mistrovský nebo jaký máš pásek :) :) a na čelo si napsat"mám 1-10 dan,tak pozor,kdo mne přepadne j v pr...i. ":) :)[/quote

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod rakotn » ned 05. lis, 2006 11:30

zdar,no ja mam dan uz asik 6rokov,a urcite si nemyslim to ze clovek ktory ho ziska je nejaky extra majster,hlavne v tejto dobe,ked sa staci na skusky poriadne pripravit a mam to,(samozrejme zalezi v akom bojovom umeni,pretoze niekde sa ziskavaju pasy fakt dost drsne,ale o tom sa u nas asi neoplati ani hovoriT)::::::

a inak maju pravdu daj sa na nejaku formu boxu,ziskas na nom asi najrychlejsie skusenosti bojovat(a to ma prave sere ze hociaky xudaK sa za rok nauci niekoho totalne zmlatit,bojove umenie je mu totalne fuk a ide sa proste ozrat atD...je proste velmi drsny-dufam ze CHapettE)to nebolo namiere na nikoho z Vas,aj ked Vas nepoznam....:::::::
rakotn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. lis, 2006 0:00

Re: Rychlá a účinná sebeobrana?

Příspěvekod Hyperboreus » ned 05. lis, 2006 12:47

Grepp píše:Čau chlapi,mám dotaz, je mi 18 a mám 190cm a 88 (90 když se dobře najím ) kilo ALE neumím se bránit(rvát) a součastně bych se rád naučil nějaké BU. Není to proto že bych neměl sílu(hraju asi 12 let hokej takže nějaká ta síla tam je...snad...) ale protože nemám zkušenosti z dřívějška. Chtěl bych se něco naučit ale nevím co by mi vyhovovalo. Nějakou akrobacii ani nechci,protože jsem za těch 12 let neustálého silového tréninku ztratil do jisté míry obratnost a nejsem ani nějak hbitý... takže bych chtět něco spíše na využití toho co mám tj. síla ale chtěl bych získat i pružnost a hbytost....nebo jestli myslíte že bych měl zkusit jiný styl rád si nechám poradit. Dík moc za vaše rady...


Já ti napíšu jen tolik:Padaly zde různé rady,kde cvičit,co cvičit...atd.z vlastní zkušenosti/vzhledem k tomu,kolik je ti let/nečekej,že všechno přijde hned.V životě ještě zažiješ takové situace,že budeš rád,že jsi z nich venku.Včetně nějakých těch rvaček,potyček,různých situací náročných nejen fyzicky,ale i psychicky,co by ti asi poradil každý z nás starších-dobrou školu,učit se,co ti "sedne",nejlépe ale opravdu box,do začátku,nebo něco podobného,a hlavně trpělivost.Cvičit,cvičit,cvičit,nesedět doma u compu a vykašlat se na teorii.Teorii lze s přibývajícím věkem doplňovat,fyzička naopak jde dosti ztuha....a hlavně zkušenosti, žádný rváč není dobrý proto,že má 120 kg+2 metry-ale proto,že zúročil své zkušenosti.Chybu udělat můžeš,tomu se nevyhneš,je dobré ji však neopakovat.Pokud budeš těžit ze zkušeností+cvičit pod dobrým vedením,cesta k účinné sebeobraně je pro tebe otevřena.Přeji ti hodně zdaru.
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod manikin » ned 05. lis, 2006 21:57

Nemám nic proti boxu, kick boxu atd. jen si myslím, že tyto systémy nemají dostatečně vybudovaný systém boje na zemi, kam se můžeš dostat a pravděpodobně v boji i dostaneš. Takže být tebou zkusím něco více komplexního...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Frank » ned 05. lis, 2006 21:59

Box úplně v pohodě stačí
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod manikin » ned 05. lis, 2006 22:21

no čekala jsem, že tak někdo zareaguje...
každý si hájí, to co dělá, ale možná by bylo dobré reálně si přiznat nedostatky systémů a učit se i od jiných...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Frank » ned 05. lis, 2006 23:42

já nedělám box
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Baxxse » pon 06. lis, 2006 10:34

manikin píše:Nemám nic proti boxu, kick boxu atd. jen si myslím, že tyto systémy nemají dostatečně vybudovaný systém boje na zemi, kam se můžeš dostat a pravděpodobně v boji i dostaneš. Takže být tebou zkusím něco více komplexního...


Nemyslim si ze vetsina rvacek konci prave na zemi...jde o to co souperi dovolis a pokud budes chtit zustat stat a nejaky bojovy umeni umis,tak si myslim ze se to da bez problemu zvladnout...a co jinak budes delat kdyz na tebe pujdou dva utocnici?? Spadnes s jednim na zem a co pak??
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Lada » pon 06. lis, 2006 10:35

Spadnes s jednim na zem a co pak??


jseš v v prd......
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod rizek » pon 06. lis, 2006 10:53

Kdysi tu byly zverejneny vysledky nejake u.s. ankety o vyuzitelnosti sportu pri konfliktu na ulici, uz si to presne nepamatuju, ale jedno vim jiste- na 1. miste byl hokejista :D! ze zastupcu as bu nebyl v prvni desitce snad nikdo. Hokej je mnohem vic kontaktni sport nez vetsina BU :D , takovej bodycek je krasna vec, s nim na zem dostanes kde koho. Pripojuju se k ostatnim s boxem, thai boxem, pak par lekci zapasu a trocha praxe ve stodolni :D . To by na bezne pouziti mohlo stacit. Policejni techniky se naucis na skole, ty ti pri prijimackach stejne moc nepomuzou :D .
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Baxxse » pon 06. lis, 2006 11:54

Lada píše:
Spadnes s jednim na zem a co pak??


jseš v v prd......


V lepsim pripade... :lol: :lol:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod manikin » pon 06. lis, 2006 12:50

no v tomhle se asi neshodneme. jujutsu není jen o boji na zemi.
je postaveno na principech, které zvládne aplikovat i slabší jedinec na silnějším...
nejsme zahleděni a víme, že jiné systémy mají určité techniky více propracované a tak chodíme (někteří) na semináře, kurzy atd do jiných oddílů
ano souhlasím, že být dobrý v jujutsu je dlouhá cesta...umět boxovat se člověk asi naučí dřív
nicméně...teď upustím od toho, že dotaz vznesl kluk....myslím,že mě spíše násilník bude chtít dostat na zem :)
když na mě půjdou dva...no myslím,že lepší varianta je jednoho dostat na zem, prošlápnout koleno atd. a bránit se druhému než boxovat s 2 najednou....
pokud je box...to nej...proč jsou oficiální bezpečností systémy postaveny na něčem jiném? proč se v oddílech kickboxu začíná vyučovat mixed martial arts?
říkám, nemám nic proti boxu, kick boxu...sama, i když jen po skromnu se snažím v něm zdokonalit, protože vím, jak je důležitá práce na nohou, dynamika kopu, úderu... ale nepovažuji box za nejlepší sebeobranný systém
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod marvin » pon 06. lis, 2006 13:08

:roll:
Naposledy upravil marvin dne sob 16. pro, 2006 14:28, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod manikin » pon 06. lis, 2006 13:35

já tedy nevím, jestli si to četl celé, ale psala jsem, že naučit se jujutsu není otázkou jednoho roku narozdíl od boxu, i když i tam si myslím, že na to aby byl člověk dobrý je potřeba delší dobu
nebudu se s tebou dohadovat, máme na to každý rozdílný názor... nemám ani 160 cm, vážím zhruba 50 kg...myslíš,že budu někdy schopná udeřit tak, abych někoho svou ranou uzemnila?
to neznamená, že nepotřebuji dostat do svých pohybů dynamiku atd. ...

prošlápnout koleno...no asi by ses divil...máme v oddíle jednu slečnu, která se tak ubránila...nevím, jak se útočník dostal domů, ale po dvou nešel
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod manikin » pon 06. lis, 2006 13:35

já tedy nevím, jestli si to četl celé, ale psala jsem, že naučit se jujutsu není otázkou jednoho roku narozdíl od boxu, i když i tam si myslím, že na to aby byl člověk dobrý je potřeba delší dobu
nebudu se s tebou dohadovat, máme na to každý rozdílný názor... nemám ani 160 cm, vážím zhruba 50 kg...myslíš,že budu někdy schopná udeřit tak, abych někoho svou ranou uzemnila?
to neznamená, že nepotřebuji dostat do svých pohybů dynamiku atd. ...

prošlápnout koleno...no asi by ses divil...máme v oddíle jednu slečnu, která se tak ubránila...nevím, jak se útočník dostal domů, ale po dvou nešel
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Baxxse » pon 06. lis, 2006 13:40

manikin píše:já tedy nevím, jestli si to četl celé, ale psala jsem, že naučit se jujutsu není otázkou jednoho roku narozdíl od boxu, i když i tam si myslím, že na to aby byl člověk dobrý je potřeba delší dobu
nebudu se s tebou dohadovat, máme na to každý rozdílný názor... nemám ani 160 cm, vážím zhruba 50 kg...myslíš,že budu někdy schopná udeřit tak, abych někoho svou ranou uzemnila?
to neznamená, že nepotřebuji dostat do svých pohybů dynamiku atd. ...

prošlápnout koleno...no asi by ses divil...máme v oddíle jednu slečnu, která se tak ubránila...nevím, jak se útočník dostal domů, ale po dvou nešel


Tak kdyz tady byl puvodni dotaz na rychlou a ucinou sebeobranu,tak proc jsem pletes jiu-jitsu o ktery sama tvrdis ze trva dlouho ho alespon trochu ovladnout...Jinak ja sam proti jiu-jitsu nic nemam,preferuju ale BJJ...ale na boj ve stoji stejne nedam dopustit...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků