Rychlá a účinná sebeobrana?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod bison » pon 06. lis, 2006 14:23

manikin píše:... nemám ani 160 cm, vážím zhruba 50 kg...myslíš,že budu někdy schopná udeřit tak, abych někoho svou ranou uzemnila?

A zkousela jsi to? Pokud protivnik neni moc zkuseny nebo vyrazne tezsi, tak to docela jde :-)
Ja sam mam parametry 178/62 a jedinej clovek (z tech co s nema pravidelne cvicim), kterej neni technicky lepsi a presto na nej nemam ma parametry tak 195/105. Zivej tank :-) Samo ze kdyz je nekdo technicky lepsi nez ja a navic i tezsi tak ma velkou vyhodu. Ale na zemi by imho jeho vyhoda byla jeste vetsi, ne?
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

 

Příspěvekod manikin » pon 06. lis, 2006 15:20

Tak kdyz tady byl puvodni dotaz na rychlou a ucinou sebeobranu,tak proc jsem pletes jiu-jitsu o ktery sama tvrdis ze trva dlouho ho alespon trochu ovladnout...Jinak ja sam proti jiu-jitsu nic nemam,preferuju ale BJJ...ale na boj ve stoji stejne nedam dopustit...[/quote]

no co na to říct, už mlčím...řekla jsem svůj názor, nechtěla jsem se hádat...asi jsem rychlá nebrala jako rychlost naučit se, ale rychlost a účinnost v dané situaci...
ať si každý z toho vezme, co chce...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod manikin » pon 06. lis, 2006 15:22

Ale na zemi by imho jeho vyhoda byla jeste vetsi, ne?[/quote]

v případě, že ležíme oba tak ano... v případě, že mě se povede ho na zem dostat a přitom zůstat stát...jsem ve výhodě, ať je to hovado těžké jak chce
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » pon 06. lis, 2006 15:54

manikin píše:v případě, že ležíme oba tak ano... v případě, že mě se povede ho na zem dostat a přitom zůstat stát...jsem ve výhodě, ať je to hovado těžké jak chce


No pokud vezmeme v úvahu tvé tělesné parametry a parametry výše zmíněného mastodonta tak vídím jako jedinou výhodu to že ty se můžeš rychle otočit a prchat nebo pokud chceš dál pokračovat tak mít perfektně zmáknuté soccer kicky a stompy (a i to je riziko) jinak nic.... :cry:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » pon 06. lis, 2006 16:17

:arrow:
Naposledy upravil Frank dne pon 22. led, 2007 23:21, celkově upraveno 1
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAAR » pon 06. lis, 2006 16:34

Frank:
Mohl bys napsat co tím myslíš že kámoš je pouliční rváč?
Jako že útočí a vyhledává rvačky?
RUNAAR
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Příspěvekod bison » pon 06. lis, 2006 17:04

manikin píše:v případě, že mě se povede ho na zem dostat a přitom zůstat stát...

dokazes to? ja ne.
Kdyz jsme se posledne "kockovali" tak jsem ho dvakrat dostal z rovnovahy kopem na vnitrni stranu stehna, on me trikrat srazil na zem podmetem. Pustit tam naplno lowkick tak me seskrabuji jeste ted. A jit s nim do nejakyho hodu ala judo by byla vlivem myho neumetelstvi pri hodech jasna sebevrazda. :-)
Pokud nekoho takovyho dokazes spolehlive dostat na zem aniz by ti pritom ublizil tak smekam.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod manikin » pon 06. lis, 2006 18:53

pokusím se vzít po řadě vaše reakce...
ano...útěk a prevence je dobrá věc...ne vždy to však vyjde...taky netvrdím, že se vždy ubráním
dělám BU 2, možná 2,5 roku a vím, že toho mám ještě hodně před sebou

ano, je to z mojí strany teorie...přiznávám, že sjem se nikdy do pouliční rvačky nedostala a doufám, že nikdy nedostanu...nejsem zrovna typ pouličního rváče...takže se mnou klidně přestaň diskutovat

nikdo tu nemluvil o tom, že budu na ulici provozovat ogoshi, i kopy jsou součástí jujutsu...jujutsu není judo

myslím, že se takto můžeme dohadovat donekonečna...
nevím, jestli jste někdy byli na nějakém tréninku nebo semináři jujutsu nebo třeba systému O.D.G - podle mne je to prostě lépe propracovaný systém sebeobrany....
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Hyperboreus » pon 06. lis, 2006 19:22

bison píše:
manikin píše:v případě, že mě se povede ho na zem dostat a přitom zůstat stát...

dokazes to? ja ne.
Kdyz jsme se posledne "kockovali" tak jsem ho dvakrat dostal z rovnovahy kopem na vnitrni stranu stehna, on me trikrat srazil na zem podmetem. Pustit tam naplno lowkick tak me seskrabuji jeste ted. A jit s nim do nejakyho hodu ala judo by byla vlivem myho neumetelstvi pri hodech jasna sebevrazda. :-)
Pokud nekoho takovyho dokazes spolehlive dostat na zem aniz by ti pritom ublizil tak smekam.


Pokud bych ho znal,zjistím jeho slabou stránku a na té budu pracovat.
Obecně pokud někdo je váhově i výškově někde o moc výš než ty,tak ti zbývají dvě věci-buď se dostat na stejnou váhovou kategorii/i když výšku nespravíš nikdy,že../což je dost utopie,nebo řešit hmotnostní handicap(i výškový/mnohem větší razancí,rvavostí a rychlostí,bohužel nic jiného není,protože pokud si ho pustíš na tělo,tak Bůh s tebou :) :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod DrGlock » úte 07. lis, 2006 3:11

bison píše:
manikin píše:v případě, že mě se povede ho na zem dostat a přitom zůstat stát...

dokazes to? ja ne.
Kdyz jsme se posledne "kockovali" tak jsem ho dvakrat dostal z rovnovahy kopem na vnitrni stranu stehna, on me trikrat srazil na zem podmetem. Pustit tam naplno lowkick tak me seskrabuji jeste ted. A jit s nim do nejakyho hodu ala judo by byla vlivem myho neumetelstvi pri hodech jasna sebevrazda. :-)
Pokud nekoho takovyho dokazes spolehlive dostat na zem aniz by ti pritom ublizil tak smekam.


Já to dokážu :twisted: Shodou okolností jsem o tom psal v jiné diskusi.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Crazyr » čtv 16. lis, 2006 2:22

manikin píše:no v tomhle se asi neshodneme. jujutsu není jen o boji na zemi.
je postaveno na principech, které zvládne aplikovat i slabší jedinec na silnějším...
nejsme zahleděni a víme, že jiné systémy mají určité techniky více propracované a tak chodíme (někteří) na semináře, kurzy atd do jiných oddílů
ano souhlasím, že být dobrý v jujutsu je dlouhá cesta...umět boxovat se člověk asi naučí dřív
nicméně...teď upustím od toho, že dotaz vznesl kluk....myslím,že mě spíše násilník bude chtít dostat na zem :)
když na mě půjdou dva...no myslím,že lepší varianta je jednoho dostat na zem, prošlápnout koleno atd. a bránit se druhému než boxovat s 2 najednou....
pokud je box...to nej...proč jsou oficiální bezpečností systémy postaveny na něčem jiném? proč se v oddílech kickboxu začíná vyučovat mixed martial arts?
říkám, nemám nic proti boxu, kick boxu...sama, i když jen po skromnu se snažím v něm zdokonalit, protože vím, jak je důležitá práce na nohou, dynamika kopu, úderu... ale nepovažuji box za nejlepší sebeobranný systém


Teda ja nevim, koukal jsem na ty stránky co tu byli http://www.comegetyousome.com a ta policejní akcička s tím psem byla dobrá... možná by bylo jednodušší vycvičit si pořádnýho hafíka a cvičit i jentak pro kondičku a mít hafíka stále u sebe, než do toho fightu lézt osobně ;-)
Popřípadě mít psů víc ;-) :-))
Jan Podhajský (Crazyr)
Kpt. Jaroše 6/1847
Aš 352 01
ICQ: 317-273-214
Skype: Crazyr01
Crazyr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. lis, 2006 0:00
Bydliště: Kpt. Jaroše 6/1847, Aš, 352 01

Příspěvekod hor » stř 05. pro, 2007 13:52

Ano souhlasím s Tebou.
Naposledy upravil hor dne čtv 06. pro, 2007 12:04, celkově upraveno 3
hor
hor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod sam-soi » stř 05. pro, 2007 14:16

omg :) sem to pastnul jinam sorry OT
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mefistofeles » stř 05. pro, 2007 19:50

no ja myslim ze hbitost(alespon do jiste miry) je potreba u kazdeho bojoveho umeni :twisted: ...ale co treba JUDO?...me osobne teda nebavi bo mam radsi udery :lol: ale pro tebe by to mohla byt dobra volba...
mefistofeles
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron