Pohádky v BU

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod SiuLouFu » pon 06. lis, 2006 10:03

 
  Zdar a silu!
 
  O vikendu jsem zazil jednu z nejvetsich pohadek sveho zivota, co se BU tyce. V sobotu 4.11. jsem byl na Mistrovstvi Ceske Republiky 2006 poradane v Plzni. Chtel jsem se zeptat, zda tam byl i nekdo jiny. Sam za sebe musim bohuzel rici, ze se jednalo o zcela nezvladnutou akci :o Nestacil jsem se divit :shock: :roll: Organizace mistrovstvi byla opravdu katastrofalni - mohu napriklad jmenovat potupne predavani cen v kategorii Sanda na schodech jeviste, absolutne diletansky organizovana soutez Tai Ji Quan zen (nemluve o neobjektivnosti rozhodcich), nedostatek mist pro divaky (dodatecne otevreny balkon az na natlak divaku), atd. Pomerne zajimava a vystizna diskuze na toto tema se rozpoutala na tomto serveru pod nazvem Mistrovstvi CR Wushu 2006. Pokud jste tam nekdo byl, tak by bylo dobre do uvedene diskuze pridat svuj nazor. Ta fraska za to opravdu stoji. Mnou kritizovana exhibice rodiny Zhai byla proti tomu opravdu spickove vystoupeni. Nase Kung Fu scena opet dostala poradnou tafku :evil: Tohle by organizatorum projit nemelo. Jinak se uz neda opravdu verit nicemu a kazdy si muze delat, co chce! Proto otevrene rikam: Hamba organizatorum vecera!!! Kdybych mel byt konkretni, tak tato kritika pada zejmena na hlavu panu Petru Radovi, dalsim zastupcum Ceske Asociace Cinskeho Wu-Shu a predstavitelum nekterych Tai Ji Quan skol, jejichz zastupci sedeli jako sudi v porote. Panove, stydte seObrázekObrázekObrázek
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

 

.

Příspěvekod luen » pon 06. lis, 2006 10:08

Problem je v něčem jiném ... JSME TROUBOVÉ A NEROZUMÍME TOMU - vše ostatní je v pořádku Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » pon 06. lis, 2006 10:09

...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod fakt » pon 06. lis, 2006 10:35

SiuLouFu píše: 
  Zdar a silu!
 
  O vikendu jsem zazil jednu z nejvetsich pohadek sveho zivota, co se BU tyce. V sobotu 4.11. jsem byl na [url=http://www.wu-[/img]


Ty prostě musíš každý víkend za něco vyhodit peníze viď.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod SiuLouFu » pon 06. lis, 2006 11:00

fakt píše:Ty prostě musíš každý víkend za něco vyhodit peníze viď.

 
  Uz to tak vypada ... :lol:
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Gino » pon 06. lis, 2006 11:07

Hosi Hosi... kaslete na nej. Nestoji vam za to, verte mi.
Ja s nim uz takovouto "vyrizovaci" zalezitost mam za sebou (to tu jeste vystupoval pod nickem littlearts, ci tak nejak) a dodnes mam trauma z toho, ze jsem se kvuli necemu takovemu plahocil az za nim. To me tu velmi okate vyzyval k osobnimu setkani, jestli se nebojim.
Nakonec to vzdal uz pri podani ruky...
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kovosrot1 » pon 06. lis, 2006 13:39

Ach jo..., tak jsem se těšil, že si tu přečtu nějaké krásné příběhy z historie bojových umění, k čemuž jsem pochopil, že tento příspěvek byl zřízen. A zatím si tady několik lidí masíruje ega, uráží se navzájem a řeší žabomyší války :evil: . Já se tedy vrátím k původnímu tématu: moc pěkné legendy jsem slyšel o Shaolinu, znáte nějaké???Pěkné odpoledne všem.
kovosrot1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. lis, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pon 06. lis, 2006 13:58

kovosrot1 píše:Ach jo..., tak jsem se těšil, že si tu přečtu nějaké krásné příběhy z historie bojových umění, k čemuž jsem pochopil, že tento příspěvek byl zřízen. A zatím si tady několik lidí masíruje ega, uráží se navzájem a řeší žabomyší války :evil: . Já se tedy vrátím k původnímu tématu: moc pěkné legendy jsem slyšel o Shaolinu, znáte nějaké???Pěkné odpoledne všem.

Ano znám: mniši každé ráno vyběhli na nedaleký kopec(četl jsem 3 km) a zněho se po čtyřech vraceli zpět. Trénovali tak vytrvalost trupu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pon 06. lis, 2006 14:47

fakt píše:
kovosrot1 píše:Ach jo..., tak jsem se těšil, že si tu přečtu nějaké krásné příběhy z historie bojových umění, k čemuž jsem pochopil, že tento příspěvek byl zřízen. A zatím si tady několik lidí masíruje ega, uráží se navzájem a řeší žabomyší války :evil: . Já se tedy vrátím k původnímu tématu: moc pěkné legendy jsem slyšel o Shaolinu, znáte nějaké???Pěkné odpoledne všem.

Ano znám: mniši každé ráno vyběhli na nedaleký kopec(četl jsem 3 km) a zněho se po čtyřech vraceli zpět. Trénovali tak vytrvalost trupu.
vJo tak tahle pohádka je pravda, a ten kopec je pěkná kláda (stoupání cca 90 stupňů :lol: )
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod fakt » pon 06. lis, 2006 15:01

pavela píše:
fakt píše:
kovosrot1 píše:Ach jo..., tak jsem se těšil, že si tu přečtu nějaké krásné příběhy z historie bojových umění, k čemuž jsem pochopil, že tento příspěvek byl zřízen. A zatím si tady několik lidí masíruje ega, uráží se navzájem a řeší žabomyší války :evil: . Já se tedy vrátím k původnímu tématu: moc pěkné legendy jsem slyšel o Shaolinu, znáte nějaké???Pěkné odpoledne všem.

Ano znám: mniši každé ráno vyběhli na nedaleký kopec(četl jsem 3 km) a zněho se po čtyřech vraceli zpět. Trénovali tak vytrvalost trupu.
vJo tak tahle pohádka je pravda, a ten kopec je pěkná kláda (stoupání cca 90 stupňů :lol: )

Nene psali 110 stupňů!
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod JRup » pon 06. lis, 2006 16:11

Chtěl bych se nesměle optat kolika stupňové pivo se doporučuje jako qigong před samotným tréninkem?
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pm » pon 06. lis, 2006 16:37

JRup píše:Chtěl bych se nesměle optat kolika stupňové pivo se doporučuje jako qigong před samotným tréninkem?


konecne nekdo prisel na skutecny vyznam neigong, sakra, tajemstvi je prozrazeno :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Bruce Lee

Příspěvekod Hyperboreus » pon 06. lis, 2006 19:33

Když mi bylo 16, :) :) tak jsem prvně viděl Bruce Lee'a/Drak přichází/.Vysílala to tehdy polská televize,byl to tuším r.1984,naše ČT1,2 se jaksi nechytaly.Druhý den ve škole každý s vykulenýma očima...viděl jsi HO??? :)
A to by člověk nevěřil,co udělá jeden nebo dva filmy.Za ne moc dlouhou dobu se vyrojilo celkem dost lidí"znalců"kung fu/a stejně si ho pletli s karate :) /,kteří..trénovali to co Bruce...byli minimálně stejně dobří...jako on-v jeho filmech.. :) a ti starší tvrdili,že Bruce trénoval v Shaolinu...utekl odtama po nějaké smrtelně nebezpečné zkoušce :) umí skákat 3 metry vysoko...atd.atd.TO tehdy BYLY pohádky BU...Vzpomněl jsem si na to až teď,jak to zde tak pročítám...
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod fakt » úte 07. lis, 2006 9:11

J.C.van Damme a Jan Fulín jsou mistři světa v muaithai resp. kickboxu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Hyperboreus » úte 07. lis, 2006 15:57

fakt píše:J.C.van Damme a Jan Fulín jsou mistři světa v muaithai resp. kickboxu.



Jasně,taky jsem se tomu nasmál,když jsem to četl :) :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Emanuele » ned 19. lis, 2006 9:15

4 Hyperboreus:

se vyrojilo celkem dost lidí"znalců"kung fu/a stejně si ho pletli s karate /,kteří..trénovali to co Bruce...byli minimálně stejně dobří...jako on-v jeho filmech

Minimálně stejně dobří ?A podle měřítka koho ?Tvého?Podle čeho tak soudíš?Kdo to o sobě tvrdil?
Já rozhodně nejsem nějaká zaslepený fanoušek ale dokáži rozpoznat tvrdou dlouholetou práci a taky ji dokáž ocenit...ty snad ne?

a ti starší tvrdili,že Bruce trénoval v Shaolinu...utekl odtama po nějaké smrtelně nebezpečné zkoušce umí skákat 3 metry vysoko...atd.atd.TO tehdy BYLY pohádky BU...Vzpomněl jsem si na to až teď,jak to zde tak pročítám...

ano tohle sou pohádky a vís proš,protože v té době lidi veřili všemu z filmů,nepřímo ale podvědomě ano,a s jeho filmu přesně tohle vyplíva,že žil v Shaolinu a utekl atd...bohužel či bohudík Bruce Lee nikdy v Shaolinu necvičil,všichni známe kde studoval a jak to bylo...
Zdravím
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Emanuele » ned 19. lis, 2006 9:21

Opravdu hezká BU pohádka je o Bojovníkovi jménem Rock Lee(údajně kolem roku 1604)který cvičil styl Tai Chi a došel do bodu kdy konstantne na rukách a na nohách nosil 150 kilo,a byl tak dobrý že poražel čínské mistry s touto váhou svým skvělým Tai Chi ,a vyprávělo se o něm,že jen pri nejtěžších SOUBOJICH byl donucen si je sundat a jeho pohyby byli pote tak rychle že nebylo možno je spatřit lidským okem...

Další pohádky o Shuringam,Chakra atd bych vam mohl vyprávět!Znám jich bohužel až dost...
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Hyperboreus » ned 19. lis, 2006 9:25

Emanuele:Minimálně stejně dobří ?A podle měřítka koho ?Tvého?Podle čeho tak soudíš?Kdo to o sobě tvrdil?
Já rozhodně nejsem nějaká zaslepený fanoušek ale dokáži rozpoznat tvrdou dlouholetou práci a taky ji dokáž ocenit...ty snad ne?

To jsem napsal ironicky....tehdy nám bylo 16,většina o tom věděla velký prd a nebylo těžké skočit někomu na špek... :) :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Emanuele » ned 19. lis, 2006 9:41

4Hyperboreus:ja to také myslel spíše ze srandy a taky to byla moje kuriozita! :wink: :!:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ly » ned 19. lis, 2006 11:55

Emanuele píše:Opravdu hezká BU pohádka je o Bojovníkovi jménem Rock Lee(údajně kolem roku 1604)který cvičil styl Tai Chi a došel do bodu kdy konstantne na rukách a na nohách nosil 150 kilo,a byl tak dobrý že poražel čínské mistry s touto váhou svým skvělým Tai Chi ,a vyprávělo se o něm,že jen pri nejtěžších SOUBOJICH byl donucen si je sundat a jeho pohyby byli pote tak rychle že nebylo možno je spatřit lidským okem...


Emanuele, dufam, ze to je vtip a ze myslis toho Rock Lee z japonskeho anime.:D Ci nie, naozaj to niekto podaval ako serioznu informaciu ??? 8O
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků

cron