FMA nebo WT pro realny boj???

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

FMA nebo WT pro realny boj???

Příspěvekod Finntroll » pát 10. lis, 2006 11:15

Ahoj..., měl bych prosbu jestli byste se mohli vyjádřit....k tomuto....:

Znáte stránky www.dipenshi.cz - mohli byjste popřípadě skouknout videa na této stránce z exhibic a tréninků a napsat mi svůj názor na kvalitu provedení...popřípadě jestli máto někdo zkušenost přímo z touto školou FMA..., nejvíce mě zajímá neozbrojený boj....


Když tak další dotaz...znáte Lukáše Holuba (WT)....mohli byste mi napsat, názor na kvalitu jeho výuky...

Moc díky
Finntroll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 10. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod henk » pát 10. lis, 2006 11:17

Finntroll - zkusenost nemam ,ale o Lukasovi tu nedavno bylo cele forum ,myslim..
Jukni do seznamu starsich for.
henk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10. říj, 2006 23:00

Re: FMA nebo WT pro realny boj???

Příspěvekod BuFF » pát 10. lis, 2006 13:58

Finntroll píše:Znáte stránky www.dipenshi.cz - mohli byjste popřípadě skouknout videa na této stránce z exhibic a tréninků a napsat mi svůj názor na kvalitu provedení...popřípadě jestli máto někdo zkušenost přímo z touto školou FMA..., nejvíce mě zajímá neozbrojený boj....
všechny videa rozházená po Netu jsou vždycky pouze informativní a nic moc ti vlastně neřeknou. Nejlepší je osobní zkušenost. Zajdi k nim na trénink a sám uvidíš jestli ti to vyhovuje. Je to lepší jak internetové rady od virtuálních přátel :lol:
Jinak PTK který v Dipenshi učí vychází spíš z obrojeného boje a proti ozbrojenému útočníkovi. Detaily si najdi na jejich webu nebo to prober na tom DPS diskuzním fóru.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod hellas » pát 10. lis, 2006 17:03

Lukáše doporučuju 8)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Rimmer » pát 10. lis, 2006 18:02

Souhlas Lukáš je naporsto super. Jak jako učitel tak jako bojovník 8)
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Jendis » sob 11. lis, 2006 9:15

Myslím,že neprohloupíš,ať půjdeš tam,nebo tam...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: FMA nebo WT pro realny boj???

Příspěvekod DrGlock » pon 13. lis, 2006 3:46

Finntroll píše:Ahoj..., měl bych prosbu jestli byste se mohli vyjádřit....k tomuto....:

Znáte stránky www.dipenshi.cz - mohli byjste popřípadě skouknout videa na této stránce z exhibic a tréninků a napsat mi svůj názor na kvalitu provedení...popřípadě jestli máto někdo zkušenost přímo z touto školou FMA..., nejvíce mě zajímá neozbrojený boj....


Když tak další dotaz...znáte Lukáše Holuba (WT)....mohli byste mi napsat, názor na kvalitu jeho výuky...

Moc díky


Jestli reálným bojem v nadpisu myslíš reálnou rebeobranu, pak na filipínské styly zapomeň.

1. Když se něco semele, tak se to semele tak rychle a nečekaně, že v drtivé většině případů to stejně budeš muset řešit holýma rukama. A když už to budeš umět, můžeš tak řešit i ty ostatní případy. Zbraně jako tyč (teleskop) ti můžou pomoct v situacích, když vidíš jak tři náckové kopou těhotnou ženu, ale pro svou vlastní sebeobranu je nevyužiješ.

2. Když použiješ v sebeobraně nůž, zvláště způsobem, kterým to předvádějí na těch videích, půjdeš sedět. Nejsme na filipínách, u nás není zvykem řešit konflikty nožem či mačetou. U nás se nůž považuje za útočnou zbraň a pokud nejsi žena, tak to na sebeobranu neukecáš.

3. Vždy platí, že základ je umět řešit konflikt rukama. Zbraně jsou až dovednost navíc, která ti může pomoct, ale nesmíš se na ně spolehnout.

Ale pro zábavu jsou filipínské styly super a mě osobně se moc líbí.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Re: FMA nebo WT pro realny boj???

Příspěvekod Matti » pon 13. lis, 2006 8:07

DrGlock píše:
Jestli reálným bojem v nadpisu myslíš reálnou rebeobranu, pak na filipínské styly zapomeň.

1. Když se něco semele, tak se to semele tak rychle a nečekaně, že v drtivé většině případů to stejně budeš muset řešit holýma rukama. A když už to budeš umět, můžeš tak řešit i ty ostatní případy. Zbraně jako tyč (teleskop) ti můžou pomoct v situacích, když vidíš jak tři náckové kopou těhotnou ženu, ale pro svou vlastní sebeobranu je nevyužiješ.

2. Když použiješ v sebeobraně nůž, zvláště způsobem, kterým to předvádějí na těch videích, půjdeš sedět. Nejsme na filipínách, u nás není zvykem řešit konflikty nožem či mačetou. U nás se nůž považuje za útočnou zbraň a pokud nejsi žena, tak to na sebeobranu neukecáš.

3. Vždy platí, že základ je umět řešit konflikt rukama. Zbraně jsou až dovednost navíc, která ti může pomoct, ale nesmíš se na ně spolehnout.

Ale pro zábavu jsou filipínské styly super a mě osobně se moc líbí.


s tymto nesuhlasim, FMA nie su len o boji s palicou alebo s nozom, je to perfektne prepracovany system boja holymi rukami, skus si pozriet napr. Edgara Sulite, Dan Inosanto alebo Steve Grody a jeho sectoring, trapping, kali. Myslim ze to za nicim nezaostava.
a uz vobec si nemyslim ze su pre zabavu (ak to niekto robi len pre zabavu, prosim) ale inak su velmi nebezpecne.
a nechapem pojem utocna zbran??? co je potom obranna zbran???
u nas aspon existuje pojem nutna obrana, ale to myslim aj v Cechach, a vsetko cim mozes sposobit utocnikovi vacsiu ujmu na zdravi je povazovane za zbran.
takze je mozne pouzit aj noz pri sebaobrane.
u nas vysle pred casom kniha kde boli rozobrate pripady pouzitia zbrane v sebaobrane a nasledky pre obrancu - bol som prekvapeny v kolkych pripadoch bol obranca oslobodeny a velakrat aj vtedy ked utocnik prisiel o zivot.
ale samozrejme nemusi to byt vzdy tak a tento pravny system je nevyspytatelny.
ale radsej sediet za mrezami par rokov a zivy ako lezat niekde dva metre pod zemou.
Matti
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 13. lis, 2006 8:31

Zucastnil jsem se jednoho vikendoveho seminare PKT s Uli Weidlem (zastupce PKT pro Evropu) a musim rici, ze jsem jeste nikde nevidel tak dobre propracovany boj nozem. FMA a zvlast tato skola se rozhodne necvici pro zabavu. Uli je instruktorem filipinskych spec jednotek a poznatky v boji, realnem boji, jsou pak zapracovany zpet do systemu, tedy neco, co drtiva vetsina skol BU nema a presto se tvari jako efektivni system.
Kdybych se nevenoval jujutsu, pak PKT by byla rozhodne ma druha volba (hned po BJJ ;-)
Navic Ales Bruner (zastupce PKT v Cechach) je v pohode a vysvetli vse bez jakychkoliv problemu, takze skutecne doporucuji prijit se podivat na trenink a uvidis sam.

Jejich prace s nozem je fakt dobra. Jestli nekdo takovy nastartuje na ceskeho policajta, pak vsadim svou rocni vyplatu, ze mu za chvili z uniformy udela slusivou havajskou sukynku ;-)

Trochu se mi zdalo, ze bez toho noze jsou slabsi v technikach (zvlast na zemi), ale mohu se mylit, preci jenom to byl jen jeden seminar jehoz hlavni naplni byl boj nozem.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: FMA nebo WT pro realny boj???

Příspěvekod martinYT » pon 13. lis, 2006 8:56

[/quote]

Jestli reálným bojem v nadpisu myslíš reálnou rebeobranu, pak na filipínské styly zapomeň.

1. Když se něco semele, tak se to semele tak rychle a nečekaně, že v drtivé většině případů to stejně budeš muset řešit holýma rukama. A když už to budeš umět, můžeš tak řešit i ty ostatní případy. Zbraně jako tyč (teleskop) ti můžou pomoct v situacích, když vidíš jak tři náckové kopou těhotnou ženu, ale pro svou vlastní sebeobranu je nevyužiješ.

2. Když použiješ v sebeobraně nůž, zvláště způsobem, kterým to předvádějí na těch videích, půjdeš sedět. Nejsme na filipínách, u nás není zvykem řešit konflikty nožem či mačetou. U nás se nůž považuje za útočnou zbraň a pokud nejsi žena, tak to na sebeobranu neukecáš.

3. Vždy platí, že základ je umět řešit konflikt rukama. Zbraně jsou až dovednost navíc, která ti může pomoct, ale nesmíš se na ně spolehnout.

Ale pro zábavu jsou filipínské styly super a mě osobně se moc líbí.[/quote]

Tož tohle je myslím příspěvek totálně neznalého člověka s Filipínským způsobem boje 8O :roll: . Filipínské bojové systémy jsem nejen boj se zbraněmi ale také beze zbraně, je zde totiž možnost na základě stejných principů jako jsou v boji se zbraněmi, použít i v boji beze zbraně a a to dost účinným způsobem.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

 

Příspěvekod BuFF » pon 13. lis, 2006 9:10

I když se tady už docela hodně napsalo ještě si taky dovolím malou poznámku.
Reálná sebeobrana by tě měla připravit na reálné situace a domnívám se, že existuje velmi velká pravděpodobnost, že v reálném boji na tebe na ulici prostě někdo vytáhne nějakou zbraň - nůž,klacek,židli. Je to daleko pravděpodobnější než, že tě napadne odborník na thajbox,BJJ nebo karate. To je realita. Ty opravud ošklivý chlapci na ulici prostě nejsou féroví hráči a často sebou něco nosí 8) Takže hlavní výhodou FMA je, že tě reálně připraví a naučí jak boj se zbraní vyřešit a přežít a nedopadnout jak kdysi ty cajti v metru Muzeum. Jestli to dovedeš nebo ne, to samozřejmě záleží hlavně na tobě samém a ne na stylu. Ale tohle platí obecně o každém bojovém umění či sportu. Nikdy totiž nebojuje styl proti stylu, ale člověk proti člověku.
Makoto píše:Zucastnil jsem se jednoho vikendoveho seminare PKT s Uli Weidlem (zastupce PKT pro Evropu) .
tenhle víkend je tady Uli opět, příjdeš zase ? :wink:

Makoto píše:Trochu se mi zdalo, ze bez toho noze jsou slabsi v technikach (zvlast na zemi), ale mohu se mylit, preci jenom to byl jen jeden seminar jehoz hlavni naplni byl boj nozem.
souhlas, proti lidem který cvičej "zem" pravidelně je to slabší (ale to asi každej styl kterej se na to přímo nezaměřuje), ale pořád se to postupně zlepšuje.Chtělo by to ale víc času na cvičení. Věcí je hodně a času tak málo :lol:
Naposledy upravil BuFF dne pon 13. lis, 2006 9:16, celkově upraveno 1
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » pon 13. lis, 2006 9:15

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 15:41, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pon 13. lis, 2006 9:17

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 15:43, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod BuFF » pon 13. lis, 2006 9:23

Já pořád nechápu proč bych měl v boji používat zbraň jako hlavní prostředek komunikace :wink: FMA tě hlavně naučí jak moc jsou zbraně nebezpečné a jak správně přežít boj kde se objeví nějaká ta nebezpečná věcička. To je hlavní. Abych někoho kdo mi bude nadávat do blbců přetáhnul teleskopem k tomu nevidím důvod. Je ovšem dobré míti zbraň která může vyrovnat tvoje šance v boji když už jde do tuhého a je jedno jestli to je teleskop, pistole,nůž či propiska.
Když víš co nůž nebo teleskop udělá za paseku je z tebe celkem klidnej člověk a pacifista :lol: . Myslím si, že s lidi co nosej pistoli jsou taky daleko rozumnější a klidnější než si ty ostatní dovedou vůbec představit. Nůž je jak pistole, akorát je lehčí :wink:
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » pon 13. lis, 2006 9:24

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 15:42, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pon 13. lis, 2006 9:28

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 15:38, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » pon 13. lis, 2006 9:45

diablik píše:for all: filipenske styly su len tak ucinne,ako psychika majitela kt. ich cvici...nic viac a nic menej...to iste plati pre ostatne BU od thaiboxu az po wch...mna by zaujimalo,kolky z tu pritomnych eskrimadorov uz niekoho pretiahli teleskopom po hlave,prepasirovali niekomu ksicht boxerom,bodli,porezali alebo videli bodnutie cloveka v reali??? Ono treba mat na to zaludok,niekoho trafit tyckou,boxerom do dyne,popripade reznut...toto vas filipino nenauci,sice nauci vas to urobit technicky spravne,ale prakticky si to musite vyriesit v hlave...


tak...není co dodat..... :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » pon 13. lis, 2006 9:46

diablik píše:..a okrem toho si myslim,ze ked chce clovek kracat cestou filipino,musi sa zucastnovat ozbrojenych rvaciek,inac to bude len hra...toto bolo bezne kedysi na filipinach,vsetci skutocny majstri filipino ako napr. Tanang Ilustrisimo a iny,boli killery s viacerymi zarezmi na pazbe...ale kedze v dnesnej spolocnosti to nie je mozne,tak je to len HRANIE SA S NOZICKAMI A PALICKAMI NA NIECO..osobne si myslim,ze hocaky cigan kt. naraba s nozikom od mala a niekoho zkrouhol a sedi za to v base,je viac filipino ako mnohy europsky rozmaznani eskrimadori
To je možná hezkej názor, ale podle mě trochu mimo. Pár lidí co to FMA-PTK dělaj už mělo nějakej ten malej konflikt kde se nožík objevil a celkem dobře to vyřešili.(nebyla to fatálka, spíš taktika a uklidnění situace s kontrolou věcí, což je vlatně cílem FMA = nedohnat boj do takové fáze kdy jde o život a když už jo tak přežít) a na ty cigány zatím stačil zavřenej nůž v reverzu a trocha footworku. Byli doceal překvapený a to měli docela fakt ošklivý úmysly. Jinak se mi líbí jak se všichni odvolávaj na starý a většinou už mrtvý mistry (a to je takovej hezkej jev napříč různými styly) Jestli ti tyhle názory pomůžou být lepším bojovníkem nebo lépe přežít v krizový situaci OK, ale jinak vymlouvat se kdo a nebo co je a není filipinský,čínský, japonský... Cvičím tak jak dovedu a jak mě to baví ostatní neřeším. Každej prostě nemůže bejt magor jako např. Musashi ale proto přece nezačne dělat pingpong :wink:
Naposledy upravil BuFF dne pon 13. lis, 2006 9:48, celkově upraveno 1
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 13. lis, 2006 9:47

diablik píše:...tam uz konci kazda sranda,jeden skonci v marnici a druhy v nemocnici :twisted:



JOJO......takhle to je.....tam jde opravdu do tuhého.....jak se čepel bleskne,je zle..... :(
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 13. lis, 2006 9:49

BuFF píše:
diablik píše:..a okrem toho si myslim,ze ked chce clovek kracat cestou filipino,musi sa zucastnovat ozbrojenych rvaciek,inac to bude len hra...toto bolo bezne kedysi na filipinach,vsetci skutocny majstri filipino ako napr. Tanang Ilustrisimo a iny,boli killery s viacerymi zarezmi na pazbe...ale kedze v dnesnej spolocnosti to nie je mozne,tak je to len HRANIE SA S NOZICKAMI A PALICKAMI NA NIECO..osobne si myslim,ze hocaky cigan kt. naraba s nozikom od mala a niekoho zkrouhol a sedi za to v base,je viac filipino ako mnohy europsky rozmaznani eskrimadori
To je možná hezkej názor, ale podle mě trochu mimo. Pár lidí co to FMA-PTK dělaj už mělo nějakej ten malej konflikt kde se nožík objevil a celkem dobře to vyřešili.(nebyla to fatálka, spíš taktika a uklidnění situace s kontrolou věcí, což je vlatně cílem FMA = nedohnat boj do takové fáze kdy jde o život a když už jo tak přežít) a na ty cigány zatím stačil zavřenej nůž v reverzu a trocha footworku. Byli doceal překvapený a to měli docela fakt ošklivý úmysly. Jinak se mi líbí jak se všichni odvolávaj na starý a většinou už mrtvý mistry (a to je takovej hezkej jev napříč různými styly) Jestli ti tyhle názory pomůžou být lepším bojovníkem nebo lépe přežít v krizový situaci OK, ale jinak vymlouvat se kdo a nebo co je a není filipinský,čínský, japonský... Cvičím tak jak dovedu a jak mě to baví ostatní neřeším.


čti pořádně....Diablík neshazuje....mluví o tom,že záleží jen a pouze na cvičenci,jak cvičí,jakou má psychiku.....samotné FMA nikoho nespasí.A věř,že kuchnout někoho nejni prdel.....se zeptej toho dotyčnýho,co tančil s těmi cikány,jak mu bylo..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron