proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NAIA » úte 05. zář, 2006 15:04

Těžko takhle z hlavy řict :D
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod BuFF » úte 05. zář, 2006 15:33

Tak přece z něčeho vycházíte, ne? Nedělej tajemnýho :wink: jen mě to zajímá, když máte takový fajn trénink :wink:
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 05. zář, 2006 16:01

No to ale fakt není jednoduché říct. Převážně z vlastní zkušenosti. Každý má za sebou trénink něčeho jiného a přinese do tréninku něco nového. Ať už z ulice nebo ze závodů. Nazval bych to MMA (ale je to teď dost zprofanované slovo).
A učíme se kde se dá - semináře, modelovky i výukovky
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BuFF » úte 05. zář, 2006 16:32

Aha, takže asi spíš nějaký soukromý cvičení než normální veřejnej oddíl, co? ©koda, docela mě to zaujalo, takovýhle postupy se běžně necvičej, tak jsem uvažoval o možné návštěvě u vás v klubu.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » úte 05. zář, 2006 19:07

Lada zde psal o tom,že je v prvé řadě nutné se při útoku nožem ozbrojit a to prakticky čímkoliv co je po ruce,to mu asi všichni podepíšeme,ale opravdu takhle cvičíte?NAIA už nastínil,že ano,ale co ostatní?Z vlastní zkušenosti vím,že je nutné si vše nacvičit,dostat to do krve,vypálit to do mozku a svalů,protože až přijde na věc tak si na to, použít popelník,půllitr,židli apod. nevzpomenete.Takže cvičíte až takhle realisticky?

4Jendis: p.Cibulku nezpochybňuju ani jeho S.A.S. vím že umí, o tom prostě nehodlám s nikým diskutovat,ovšem o tzv. špaň. škole si myslím své-byl to nově vytvořený styl bohužel prezentovaný jako původní,což prostě nebyla PRAVDA :!:,toť vše.Někomu se to nemusí líbit,ale rád nazývám věci pravými jmény :)
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 19:14

defendu píše:4Jendis: p.Cibulku nezpochybňuju ani jeho S.A.S. vím že umí, o tom prostě nehodlám s nikým diskutovat,ovšem o tzv. špaň. škole si myslím své-byl to nově vytvořený styl bohužel prezentovaný jako původní,což prostě nebyla PRAVDA :!:,toť vše.Někomu se to nemusí líbit,ale rád nazývám věci pravými jmény :)


to nevím,až tak sem po tom nepátral.....mně Ti tak nějak stačilo,že to co učí,funguje...a že umí......umí praktikovat,umí předat.
Mám ale pocit,že až tak nové to nebude....viděl jsem něco málo z "Manual del Barratero" a po netu se poflakuje odkaz(i sem jsem ho někam prsknul(myslím,že do fóra boj nožem,ale jistej si nejsem),kde jsou techniky pocházející z dávných časů ©panělských mistrů,které učí i p.Cibulka....ale to je jen můj dojem.Koneckonců,semo tamo se tu mihne,třeba se ozve....něco písne. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Jendis

Příspěvekod defendu » úte 05. zář, 2006 19:30

Chce-li někdo učit něco původního měl by doložit u koho se to naučil a nebo aspoň říci,že to tak původní neni,ale že se tim nechal jen volně inspirovat a to mi tu jaksi chybělo :cry:Možná to byl jen marketing. tah,každopádně z vlastních zdrojů vím,že p.Cibulka je opravdu profík,takže bych toto téma raději pohřbil.Napsal jsem to sem jen proto,že srovnávání šp. a jap. školy je poněkud zavádějící,když nikdo přesně neví jak to v době vzniku obou stylů skutečně vypadalo,toť vše k tomuto tématu.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Ondra » úte 05. zář, 2006 20:10

španělská vs japonská škola boje nožem....
tak se jmenoval titulek v časopise Fighters Magazín před dlouhou dobou, šlo o to, že se konaly závody v disciplínách boje nožem, jako přesekávání lana a podobně... v celkovém pořadí zkončili o dost vepředu závodníci z SitraArchy...asi jde o novinářský nadpis přilákat lidi, ale to máš uplně všude ve všech novinách. A tohle bylo v tom časopise před tak cca 5ti lety...? byly tam jen výsledky mezi zmíněnými školami o žádném dokládání (p.Cibulky) tam nebyla ani řeč a ani v té sportovní souvislosti by to nic neřešilo. :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: Jendis

Příspěvekod Jendis » úte 05. zář, 2006 20:25

defendu píše:Chce-li někdo učit něco původního měl by doložit u koho se to naučil a nebo aspoň říci,že to tak původní neni,ale že se tim nechal jen volně inspirovat a to mi tu jaksi chybělo :cry:Možná to byl jen marketing. tah,každopádně z vlastních zdrojů vím,že p.Cibulka je opravdu profík,takže bych toto téma raději pohřbil.Napsal jsem to sem jen proto,že srovnávání šp. a jap. školy je poněkud zavádějící,když nikdo přesně neví jak to v době vzniku obou stylů skutečně vypadalo,toť vše k tomuto tématu.


já to taky řešit nechci....osobně je mi to úplně volný,prostě Martin Cibulka umí a hotovo. :wink: :idea: :!:

jinak,když už tu poudáme o boji nožem,tak je thread i tady:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... sc&start=0
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » stř 06. zář, 2006 7:17

Jendis píše:
majkx píše: moc úspěšný jsem nebyl :cry: .


Ti nedal klíče,co?! :twisted: :twisted: :wink:

Ale je fakt,že takovéto tréninky jsou záhul na fýzu a bednu.....psychicky jsi po takových soukromkách musel být dost dole,že?!


Klíče byly v zámku, ale než jsem se k nim probojoval :lol: :lol: , abych to nedramatizoval je to tak jak už jsem několikrát psal, něco jsem nakoupil a podařilo se mi zdrhnout a snad bych i přežil, anebo se konalo rozporcování mé tělesné schránky :lol: , je taky pravda, že asi 3x se mi povedlo přežít bez újmy.
Jo s tím, že je člověk dole máš pravdu, já jsem si vždycky vsugeroval, že mě opravdu chce zabít, bylo to snadné, protože Láďa k tomu tak přistupoval :lol: a po takové dvou hodinovce jsem byl psychicky a fyzicky totálně v řiti, jednou jsem seděl po tréninku v autě a asi 15 minut jsem nebyl schopný vnímat okolí, pak mi secvaklo, že mám jet domů vyzvednout malou ze školky :lol: :cry: .
U takového druhu tréninku s modelovkama je podle mě nejdůležitější vsugerovat si že ti de o život, že můžeš zemřít, tělo i psychika mi pak pracovala úplně jinak, než kdybych si jen laxně řekl, tak teď budu skotačit proti noži.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 06. zář, 2006 7:28

jj...vím,o čem mluvíš...znám to.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » úte 14. lis, 2006 14:13

Taky slušné video jak nedopadnout proti noži-horší kvalita záznamu
http://www.youtube.com/watch?v=SpBcEDblqPQ
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 14. lis, 2006 14:45

majkx píše:Taky slušné video jak nedopadnout proti noži-horší kvalita záznamu
http://www.youtube.com/watch?v=SpBcEDblqPQ


Diky za odkaz. Fakt poučné.

Všiml sis toho jak ten jeden polda spadne na zem a začne kopat aby se k němu ten nožíř nepřiblížil? Dostal se z toho. To byla jedna z věcí co jsme trénovali u Ladi Matuly. Je vidět že se v Jičíne opravdu cvičilo "Reality based".
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BuFF » úte 14. lis, 2006 15:15

A všimnul sis toho jak všichni ty policajti viděli nůž v ruce a přitom si všichni mysleli, že o nic nejde a jsou v bezpečné vzdálenosti? A když pak začal mezi nima běhat tak byli velmi nepříjemně vyvedeni z omylu že tak daleko zase nejsou :cry: A to byl obyčejnej retardovanej magor proti jasný přesile. Kdyby to byl školenej profík, tak by ani to kopání moc nepomohlo. ©koda jen, že mu ten nůž někdo nevykopnul nebo jinak neodzbrojil podle těch nápadů co se tady v tom topicu probíralo :wink:
Naposledy upravil BuFF dne úte 14. lis, 2006 15:21, celkově upraveno 1
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 14. lis, 2006 15:21

Největší průsery vznikají když toho druhého podceníš. Třeba to byl profík ale hrál retarda co víš :evil:
Kdyby se hned od začátku choval jako profík tak by ho třeba smahli hned.
O tom je právě celý nůž, nemusíš být profík a stejně jsi smrtelně nebezpečný.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BuFF » úte 14. lis, 2006 15:24

tak jestli tohle byl profík tak to by bylo dost smutný (útočil mimo vitální místa, špatná vzdálenost, špatná taktika, UKAZOVAL NU® PŘEDEM atd. atd.) Musíš se smířit s tím že to byl pošahanej ňouma a nebo vyfetovaná vojenská troska něco jako v tom metru u nás. Profík by totiž nenechal na živu hlavně toho kameramana kvůli důkazům :lol: :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 14. lis, 2006 15:41

S kameramanem to je dobré.

No ale je to konkrétní situace (viz video) jak byste to řešili? Jako ti policisté samozřejmě:)
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 14. lis, 2006 15:52

Buďto prostřílet nohy,nebo rovnou sejmout.....ale nešel bych k němu ani za zlatý tele. :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » úte 14. lis, 2006 16:52

IMHO byla blbost že ho obklíčili to se pak blbě střílí když za tim magorem stoji tvuj kamarad nebo prinejmensim kolega, ale pekne je prohnal to bych neveril.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » úte 14. lis, 2006 17:57

majkx píše:Taky slušné video jak nedopadnout proti noži-horší kvalita záznamu
http://www.youtube.com/watch?v=SpBcEDblqPQ


Tak to bylo od těchto poldů z hlediska taktiky naprosto zmršené. Jak už zde někteří naznačili - obklíčení je v tomto případě naprostou hloupostí - jakmile se dá onen zlosyn s nožem do pohybu, nedá se pořádně střílet bez ohrožení vlastních kolegů. A jít do toho v takovém případě s obuškem či holýma rukama je naprosto zbytečný hazard. Měla přijít výzva k odhození zbraně, pokud by dlouho nechtěl uposlechnout, tak eventuelně střelba na nohy. Při zahájení útoku ze strany "zlosyna" nemilosrdně střelba na hrudník. Ale tohle je pravděpodobně příklad zásahu typických okrskářů... V minulosti sice prošli výcvikem, ale už je to poměrně dávno a v rámci "točení" služeb se udržování těchto schopností poněkud zanedbává, maximálně pár ran z pistole na střelnici. No a jednou se stane něco takového a oni nejsou schopni to efektivně vyřešit.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků