Ochranné kryty na tělo

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Ochranné kryty na tělo

Příspěvekod arcuero » čtv 16. lis, 2006 17:05

Napadlo mě s hrozícím nebezpečím střetu s násilím,zda existují nějaké třeba i plastové kryty, které by chránily například břicho, ledviny, páteř a člověk by se mohl soustředit na kryt hlavy. Takový suspensor i na jiné části těla. Nevíte o něčem takovém? No a kdyby to ještě chránilo třeba při zásahu taserem...to by bylo něco, to by plast mohl splňovat. Áť hledám na netu jak hledám, nikde nic.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod Jendis » čtv 16. lis, 2006 17:28

existuje...bojový hadry zásahovek a speciálů.....ale to asi tahat nebudeš.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » čtv 16. lis, 2006 17:54

Doporučuji chodit v hokejové výzbroji výborná věc, jestli chceš můžu ti jeden komplet prodat i s helmou s plexi.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 16. lis, 2006 18:39

nebo tak....sorry....ona to je sranda,ale nic jinýho asi fakt ne.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 16. lis, 2006 18:52

chránič zad lyžařský :) 8)
anebo choď ve středověké prošívanici :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Lada » čtv 16. lis, 2006 18:56

teda o tomhle přemýšlet a pak to bežně tahat :D

každopádně lidi nosí do pouličních fightů (s kerými počítají a mají je domluvené) různé chrániče, co můžou pomoct, ale neomezovali pohyb, většinou na zuby, na předloktí, záda atd..

třeba nějaké chrániče na mašinu se dají použít, páteřák , bunda co vypadá pěkně ale má protektory a cháněné lokty i část předloktí, ramena, chránič bederní,....Nebo pod oblečení výstroj na endurko, se taky hodí tam máš i chránič hrudníku, rukavice s ochrannými protektory

já nějaké chrániče mám bo jezdím na endurku a nosit by to určitě šlo nosit šlo, ale bez toho se obejdu....

na ruce když né rukavice na mašinu. které by mohli chránit i třeba proti určitému údery tyčky či když sjede , tak třeba ty s fixací zápěstí aby sis ho eventuelně o někoho nezlomil....

hokejová výzbroj jak už tu bylo řečeno, určitě taky pomůže :D


Jinak jak už tu bylo řečeno, existují různé modifikace a varianty policejních obleků pro težkooděnce, pořádkové jednotky......
Některé lepší některé horší. Já nedávno na dva koukal i se bavil s týpkem co je prodávají, testují různé policejní vybavení na vlastní kůži atd... No ten horší co tam měli, tak o něm říkal že v tom by nikam nešel ani za nic, že je pěkně na h... ale ten druhej, to byla jiná ten ten se mu zamluval, když ho zkoušeli tak do něj mohl mlátit tyčkou a prej nic necítil a usmíval se...v tom že by šel kamkoli :D
No nejlehčí nebyl, ale zas tak strašný to nebylo ale na pivko bych v tom nešel :D
Samo je volně prodejný a můžeš si ho koupit, ten bych ti doporučoval, ale cena je trošičku vyšší stojí 30tis


taky počítej že bys potřeboval nějakou helmu, na ty jsem nekoukal,ale určitě jsou vhodné ty pro težkooděnce
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Street

Příspěvekod arcuero » čtv 16. lis, 2006 20:31

No právě ty policejní věci znám, ale to je zbytečně těžké. ©lo mi o lehkou výstroj, když očekáváte, že se dostanete do konfliktu. Nejde ani o to, abyste nic necítili,ale abyste se uchránili zranění. Jasně, hlava je odkrytá,nebudete nosit helmu, ale když se tolik nemusíte starat o plexus, rozkrok, kolena, lépe ji uchráníte. Jistě si z toho můžeme dělat legraci, ale kdo zažíváte třeba výjezdy záchranky mezi romské spoluobčany možná víte o čem je řeč. Čili žádný těžkooděnec, prostě lehká ochrana pod oblečením. Plast, který rozprostře úder boxerem na větší plochu, atd.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 16. lis, 2006 20:46

já nevím,já se s nima většinou domluvím...když na ně jdeš v klidu,nereaguješ na nadávky..... :wink: Jen párkrát jsme se trošku pomleli....ale jen šťouchání.....a jednou jsem si užil žiletku na gumičce,ale to je jiná story.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod arcuero » pát 17. lis, 2006 10:24

taky se většinou domluvím, ale řeknu ti klasický případ který se odehrál asi před třemi měsíci: Moje dcera ještě s kamarádkou šli na bazén,zaplavat si.Nedá se jít jinudy než okolo domu plného cikánu, kteří dost často chlastají a potom tam jezdí policie.Bez důvodu se na ně vyřítily asi čtyři opilé cikánky, v opilosti si je zřejmě spletly a řvaly, že je zabijí.Holky se schovaly na recepci a volaly mi, ať pro ně přijdu. Prošel jsem skupinou cikánů, slušně jim řekl,ať nás nechají na pokoji a vyslechl si nadávky.Z Bú vím, že člověk má být připravený.Stát se mohlo ledacos.A protože policie je hned za rohem a viděl jsem tam známého,řekl jsem mu, co se děje.Co myslíš, že udělal?Nic.Vysvětliil mi, proč nic nemůže dělat. Mimochodem,bohužel s policií mám stále stejnou zkušenost.Vyslechnou tě, vysvětlí,ale nepomůžou.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 17. lis, 2006 10:47

já mám zkušenosti jiné....ono je to člověk od člověka.....i když zrovna u Polís by nemělo.... :evil:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Re: Ochranné kryty na tělo

Příspěvekod NAIA » pát 17. lis, 2006 11:27

arcuero píše:Napadlo mě s hrozícím nebezpečím střetu s násilím,zda existují nějaké třeba i plastové kryty, které by chránily například břicho, ledviny, páteř a člověk by se mohl soustředit na kryt hlavy. Takový suspensor i na jiné části těla. Nevíte o něčem takovém? No a kdyby to ještě chránilo třeba při zásahu taserem...to by bylo něco, to by plast mohl splňovat. Áť hledám na netu jak hledám, nikde nic.


Asi je to trochu extrém ale ...

Vězni v americe (asi i jinde ) si prý dávají kolem pasu noviny. Možná je slepí nějakým lepidlem nebo jich mají hodně. Aby měli takový základní štít proti útoku nožem na břicho.

Dál jsem slyšel že si "tmavší občané" :D v Alžíru zašívají žiletky do límce. To proto, když je chytne policajt za límec a chce je sbalit tak aby se pořezal a oni mohli utéci.

A ješte ti samí si dávají na koleně ocelové úhelníky. Asi izolepou - neviděl jsem. Kvůli krytům a lowkickům.
Naposledy upravil NAIA dne pát 17. lis, 2006 11:57, celkově upraveno 2
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: Ochranné kryty na tělo

Příspěvekod Toman » pát 17. lis, 2006 11:54

NAIA píše:A ješte ti samí si dáaní na koleně ocelové úhelníky. Asi izolepou - neviděl jsem. Kvůli krytům a lowkickům.


Wolverine....hadr
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: Street

Příspěvekod Lada » pát 17. lis, 2006 12:54

arcuero píše:No právě ty policejní věci znám, ale to je zbytečně těžké. ©lo mi o lehkou výstroj, když očekáváte, že se dostanete do konfliktu. Nejde ani o to, abyste nic necítili,ale abyste se uchránili zranění. Jasně, hlava je odkrytá,nebudete nosit helmu, ale když se tolik nemusíte starat o plexus, rozkrok, kolena, lépe ji uchráníte. Jistě si z toho můžeme dělat legraci, ale kdo zažíváte třeba výjezdy záchranky mezi romské spoluobčany možná víte o čem je řeč. Čili žádný těžkooděnec, prostě lehká ochrana pod oblečením. Plast, který rozprostře úder boxerem na větší plochu, atd.


Tak prolez obchody a koukni po nějakých chráničích, na mašinu, různé sporty a myslím že by sis mohl něco vybrat....to co mám na mašinu by se dalo určitě použít, ale snad by se našli i nějaké vhodnější....myslím že tady to zatím nikoho nenapadlo, tak ti těžko někldo poradí kdo by to nosil. Chce to vyzkoušet a zvolit vhodné oblečení.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod ly » pát 17. lis, 2006 14:09

Skus toto :
Obrázek

Stoji sice 150 000 dolarov, ale vraj ak si to oblecies budes rychlejsi ako strela a jednym odrazom vyletis aj na tie navyssie budovy. :lol:

Lacnejsia varianta-skus len tie cervene slipy navrch. :wink:
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod ly » pát 17. lis, 2006 16:41

Ale ked zostaneme v reali tak suhlasim s Ladom. Ochranne obleky na motorky, rozne bundy, ci vesty s dobrou vystuzou na chrbat, hrudnik, brucho. Akurat nedavno som si jednu taku bundu skusala, pripadala som v tom sice velmi smiesne ale bunda bola velmi lahucka a ta vystuz drzala...

Otazka je, ako reaguje taky material pri poriadnom udere, ci sa nestiepi a tak (hoci teoreticky by sa nemal). A tiez cena takehoto oblecku.
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod luen » pát 17. lis, 2006 16:56

ly píše:Skus toto :
Obrázek

Stoji sice 150 000 dolarov, ale vraj ak si to oblecies budes rychlejsi ako strela a jednym odrazom vyletis aj na tie navyssie budovy. :lol:

Lacnejsia varianta-skus len tie cervene slipy navrch. :wink:


Obrázek

Taky jedna uzitecna vystroj, ale o cene nic nevim :oops: Mimochodem hadry na motorku jsou fakt dost drahe, ale funguji - rozhodne se po uderu neposkodi - pokud ti ten uder nezasadi padajici meteorit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » pát 17. lis, 2006 17:16

zas tak hrozné s tou cenou na mašinu to není, je to hodně variabilní a podle každého jak moc má peněz...bunda s chrániči šitá na míru přijde kolem 5t a bude vypadat pěkně samo i s odělávatelnou termo podšívkou, dají se sehat i za 3t ale ty už nebudou na míru taky záleží na materiálu ..těch je na výběr taky několik.. i typů bund

jinak různé chrániče se dají sehnat levnější a samo hodně drahé vyztužené třeba duralem atd... páteřák se dá sehnat i za litr, menší chrániče za několik stovek...komplet na vrchni tělo od 2,5t samo i o hodně dráže, či nějaký starší.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Frank » sob 18. lis, 2006 11:33

já bych si bejt tebou pořídíl tohle http://www.hayashi.cz/trenink/-redman-s ... -2986.html
:lol:
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » sob 18. lis, 2006 12:17

Podle dotazů arcuera mam spíš takový pocit,že v něm bouchli saze a že po příhodě jeho dcery chce v "Cikánově" nastolit pořádek po svém :lol: a smozřejmě nechce nechat nic náhodě.Jsem daleko od pravdy?

Známý to tak skutečně udělal - ze soc. důvodů bydlel se ženou v baráku kde byli jediní bílí oni dva.Po cca 3 měsících,kdy se se ženou pořádně nevyspali,si vzal plech. rouru od vysavače (nedělám si srandu :lol: ) a v noci,po partajích,ten barák vytloukl - zabušil na dveře a kdo otevřel...bác,jako čistič prošel byt a už bušil na vedlejší dveře 8) . Potom byl dost dlouho klid,cik. žádnou odvetu neudělali :!: :!: :!: a to seřezal i jejich ženy,děti, prostě kdo mu přišel pod ruku toho sflákal dokud se hýbal.
Nakonec našetřil prachy a odstěhoval se pryč.Upozorňuju,že nikdy nic necvičil,byl tlustý,zamlklý,nebyl rasista a choval se tak jako by jste na něm mohli štípat dříví,ale jednou se ucho utrhlo.....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod IcyAngel » sob 18. lis, 2006 15:07

Věci na motorku jsou ok, ale osobně bych doporučil spíš chrániče na freestyle BMX nebo skateboarding, jsou lehčí a bývají koncipovány tak aby co nejméně omezovali pohyblivost a taky dost vydrží... A vzit si pod mikinu nakej ultralehkej krunýř s tvrdýho plastu nemusi bejt vubec na skodu:-)

http://www.dookie.cz/kola-chranice/-/:p ... tation.php
http://www.flash-team.cz/ktm-chranice-(-krunyre)-section-140.aspx
http://www.boardmania.cz/obchod/chranice/stranka/1
IcyAngel
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 14. říj, 2006 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků