Jaky vrhaci nuz?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Jaky vrhaci nuz?

Příspěvekod Rychi » ned 19. lis, 2006 19:10

Chtel bych si na vanoce poridit nejaky vrhaci nuz a trenovat hazeni. Bohuzel jsem s nicim podobnym nemel skusenosti, tak nevim, ktery vybrat.

Docela se mi libi tenhle http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/d ... kat=000725

Jinak, mate nejaky zkusenosti s hazenim jako takovym? Podle me to snad ani neni BU, ale spis jen takova military.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

 


Příspěvekod Lada » ned 19. lis, 2006 19:49

No už je to moc let co jsem si s tím hrál takže už si ani nepamatuju jak jsem házel nožem, hvězdicemi, jestli dobře či špatně a hlavně jakým způsobem ale celkem dlouho jeden házecí nožík jsem si přivez i ze španělska.......Myslím že to časem příjdeš sám

házet se dá defakto se vším lépe či hůře a také ne s každým házecím nožem se háže stejně....to už musíš vyzkoušet co ti nejvíce sedí, takových nožů je strašně moc, ale musíš pilně a pořádně trénovat aby to k něčemu bylo
pak sem hodím nějkakou fotku hraček jestli něco pohledám ještě doma

Jinak koukni spíš sem, asi tam ajdeš víc lidí se tímhle zabývajících :wink: http://www.knife.cz/diskuze/philboard_forum.asp?forumid=4
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 19. lis, 2006 19:51

mno...Sosuke....hvězdice jsou šakeny,šuriken je něco jiného.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod sosuke » ned 19. lis, 2006 19:57

Jendis píše:mno...Sosuke....hvězdice jsou šakeny,šuriken je něco jiného.... :wink:


NE hvězdice jsou shurikeny. Máš špatnou informaci.
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 19. lis, 2006 20:03

myslím,že se nepletu....ale třeba nás někdo rozsoudí...vím,že se to ještě dále dělí...Bo-šurikeny,Hira-šurikeny atd atd......hvězdice by ale měla být šaken.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod sosuke » ned 19. lis, 2006 20:08

No obecně je hvězdice shuriken.
I když se podíváš tady http://www.hayashi.cz/zbrane-kovove/hve ... ikeny.html , tak píšou shurikeny.
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 19. lis, 2006 20:23

jo,zažité to je,ale to neznamená,že správně...a promiň,Hayashi nepovažuju za dobrý zdroj...snad se ozve někdo,kdo tomu fakt rozumí.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Matti » ned 19. lis, 2006 20:29

Obrázek
bo shuriken
Matti
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » ned 19. lis, 2006 20:41

shuriken je skutocne hviezdica, shaken je jedno, alebo dvojhrota hadzacia zbran(ako na obrazku od Mattiho)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod defendu » ned 19. lis, 2006 21:07

V těhle jap. názvech a významech je vcelku zmatek (resp. v autorech,z kterých u nás lze vycházet :lol: ) - vrhací zbraně jsou Tonki,Shurikeny jsou vrhací hvězdice,trojúhelníky,svastiky apod.Shakeny jsou vrhací,různěhroté hvězdice,takže podle všeho mají pravdu oba - Jendis i sosuke :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » ned 19. lis, 2006 21:24

Rychy: Mám zkušenosti zatím jen s vrháním na půl(za čepel) a jednu(za rukojeť) obrátku, tyhle nože jsou naprosto výborný, kamarád trénoval vrh za čepel a opravdu mu to s nima šlo, klidně si je pořiď, ale pro začátek bych ti doporučil nějaký větší, například
http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/d ... 5&Level=86
Časem budeš mít cit a techniku pro menší a lehčí nože. Výhoda vrhu za čepel je taková že se dá za čepel vrhnout téměř cokoli protože co je ostrý bejvá u čepele snadno chititelný a obecně se za čepel vrhají věci který mají tu polovinu s hrotem lehčí než druhou půlku třeba s rukojetí. Dobrý sou i kuchyňský nože, příboráky, ale nejnebezpečnější jsou pilníky(šurikeny hehe), šroubováky a podobně :)
Osobně vlastním takovejto nůž
http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/d ... 3&Level=86
Vrhá se za rukojeť, a je hodně razantní už jen proto že je těžiště v čepeli. Ale za rukojeť se dá tímhle způsobem vrhat jen co má těžší hrot a jednoduchou rukojeť.
Dlouho sem to netrénoval a bohužel vrhám častěji v hospodě :lol:

Viděl jsem ještě jeden velice praktický způsob vrhání kdy se zbraň vůbec neotočí, používá se to na krátké vzdálenosti, ale je to spolehlivé!!! Zpočívá to na technice vrhu kdy předmět chytíš za rukojeť nebo tupou část a vrhneš ho takovým způsobem aby jen pokračoval tím směrem do kterýho jsi mu udal energii, vyloženě je záměr takový aby nerotoval. Nemám s tím zkušenosti, ale někdy to zkusím nacvičit :)

Hvězdice sou šakeny, už jen proto že šurikeny lze vidět na tý fotce :) Hvězdici bys musel hodit s chirurgickou přesností abys protivníka zranil, nemluvě o tom že ho chceš zastavit, jó rezavejch jedovatejch hvězdic se kdysy lidi bály :) Nože lidi mívají, a dají se použít podobné náhražky, ale s hvězdicí chodí uchyláci :)

Jinak vrhání nožů není military, je to dlouhodobě získávaná dovednost, je to spíš bojové umění samo o sobě. Začínaje tasením, vrhem v ruzných pozic, na místě, za běhu, technikou za čepel, rukojeť, vrhem stranou, vrchem, spodem. Dá se to vypěstovat k smrtící dokonalosti, nebo taky se lze naučít rádoby combat kurzem jak hodit po protivníkovi nůž aby vás následně ním mohl zapíchnout :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Rychi » ned 19. lis, 2006 21:27

Me ale hvezdice moc nezajimaji, i kdyz to taky nemusi byt spatny :)
Jde mi hlavne o vase skusenosti s nozi. Napr by me zajimalo, jakej je rozdil mezi dvoucepelovym a jednocepelovym nozem (co se tyce hazeni)? Ktery byste doporucili pro zacatecnika apod.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod RainBows » ned 19. lis, 2006 22:13

Matti ,ten obrázek šurikenů si stáhl ,nebo jsou tvoje,a jestli jsou tvoje tak jsem se chtěl zeptat ,sis je vyráběl sám??? :D ,jsem kdesi viděl ,že se dají vytvořit šurikeny z různých druhů kovů ,pěkně domácí výroba.[/quote]
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Re: Jaky vrhaci nuz?

Příspěvekod TongPa » pon 20. lis, 2006 0:42

Rychi píše:Chtel bych si na vanoce poridit nejaky vrhaci nuz a trenovat hazeni. Bohuzel jsem s nicim podobnym nemel skusenosti, tak nevim, ktery vybrat.

Docela se mi libi tenhle http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/d ... kat=000725

Jinak, mate nejaky zkusenosti s hazenim jako takovym? Podle me to snad ani neni BU, ale spis jen takova military.

Plné zvládnutí umění vrhání nožů je velice dlouhodobá záležitost. Chce to trénovat a trénovat... Naučit se přesně odhadovat vzdálenost a rychle kalkulovat, kolik otáček budu potřebovat a jaký úchop zvolit. Obecně by mělo být výhodnější používat symetrické nože, například něco takového:

http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/d ... 3&level=86

Také nezaškodí si o tom něco přečíst, například:

http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/d ... &level=123

Jinak v dnešních ozbrojených složkách se vrhání nožů buď neřeší vůbec (maximálně se uvede jako možný způsob napadení), nebo jako velice okrajová záležitost - případ nouze. Vrhaný nůž totiž střelná zbraň překonává ve všech parametrech (razance, přesnost, dosah, kapacita "výstřelů" a podobně), takže by bylo kontraproduktivní věnovat něčemu takovému příliš výcvikového času.

PS: Vrhací hvězdice jsou opravdu šakeny, šurikeny jsou tyčkovité. Dnes je však často - a nesprávně jako šuriken označováno prakticky vše malé asijské, co se hází... :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » pon 20. lis, 2006 9:48

proč by se to taky ozbrojené složky učili, ono se zbavit dobré a efektivní zbraně na boj zblízka a vhodné na přezití do přírody není zrovna nelepší taktický tah a nosit u sebe několik házecích nožíků to je lepší si přibrat víc nábojů

to už je lepší se naučit házet pořádně a přesně šutrama z bojového hledisk a vším čím to jde (šroubovák atd.)

Každopádně zábava je to dobrá :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » pon 20. lis, 2006 13:25

Já bych spíš než nůž nebo hvězdici volil cihlu nebo dlažební kostku. Trénink vrhání cihlou asi není tak zábavný, jako vrhání nožem, ale dá se to dobře využít i v sebeobraně. Podobných předmětů je na ulici spousta. Na trénink je dobrá gumová cihla: http://teamx.cz/product/gumova-cihla Fajnšmekři si můžou pěkně zaházet na demonstracích jako mezinárodní měnový fond :wink:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pon 20. lis, 2006 20:17

Tak cihlu člověk většinou na ulici zrovna jen tak nepotká, ale je jasné co jsi tím chtěl říct :wink:

Kvůli tomu co napsal DrGlock jsem psal já o házení šutrů, či cokoli jiného o různých vahách na cíle tím pak člověk získá cit pro váhu tooho a onoho předmětu a přesnost zásahu, pak se to už dá využít i v obrané situaci, samo i předtím ale člověk se musí trefit :)

na trénink bych bral všecno co je poruce, na házení v tělocvičně to gumové vybavení z teamx je dobré, ta mja vůbec zajímavý věci :twisted:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

.

Příspěvekod luen » stř 22. lis, 2006 13:16

FEI BIU vrhaci "sipky", casta zalezitost v kung fu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

nováček

Příspěvekod Harpis » ned 16. lis, 2008 21:38

ahoj no sem tady novej ale vím jistě že shuriken je v překladu ruční ostří nebo letící ostří a je to prakticky cokoliv ostrého co se dá vhrnout či hodit a to může být cokoliv od dvou spojených (do kříže) kusu hrubého drátu až po zaostřený plech a shurikeny se nepoužívají jen na házení ale taky na bodnání škrábaní a hrabání
Naposledy upravil Harpis dne pon 17. lis, 2008 22:02, celkově upraveno 1
Harpis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. lis, 2008 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků