BA-JI /pa-ti/ čínský bojový styl v Praze!!!

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

BA-JI /pa-ti/ čínský bojový styl v Praze!!!

Příspěvekod otec » ned 26. lis, 2006 17:04

V Praze vyučuje mistr Zhai Feng, syn Zhai Hong Yina, bratr Zhai Hua a Zhai Jun. Kdo má zájem se seznámit s mistrem, kurzy XING YI a WU DANG TAI JI běží v pondělí a ve středu od 19:00 a v neděli od 12:00 v zákl. škole Jiřího z Lobkovic (blízko Flory).

kontakty:
http://www.kungfu.wz.cz/

Nové kurzy začnou po novým roce. V případě většího zájmu o BA-JI bude zařazeno do pravidelných tréningů pro rok 2007.

Jde o dynamický, a na pohled dosti agresivní styl, který rozvíjí pohybovou zdatnost, bojovou připravenost, tvrdost, rychlost, odvahu, sílu a vštěpuje žákům koordinovaný pohyb celého těla. Využívá se k přípravě žáků před přechodem k vnitřnímu stylu (např. XING YI) ale lze považovat za plnohodnotný styl vedoucí k umění boje.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod La-jia » ned 26. lis, 2006 17:16

BAJI se využívá k přípravě žáků před přechodem na vnitřní styly????? 8O 8O A co na přechodu a po přechodu??? :wink: A já myslel, že se tim dá taky někdo zmlátit :idea:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Jendis » ned 26. lis, 2006 17:26

přesunul jsem Vám tento thread do Čínských BU,kam patří.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod otec » ned 26. lis, 2006 17:31

Nevadí, tady je to taky dobry. V Číně to využívali k výcviku spec. jednotek.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod otec » ned 26. lis, 2006 17:50

Mladý pane La Jia. Tobě asi o informace nejde, viď?
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod La-jia » ned 26. lis, 2006 21:48

otec píše:Mladý pane La Jia. Tobě asi o informace nejde, viď?


No právě, že mě o informace jde. Ale ať koukam jak koukam ani tu ani tam (myslim tim váš web) žádný informace nevidim (třeba jako historie stylu, ňácí mistři apod.). Všechno je to na principu plakátu - cvičíme tady a v tolik. :twisted: Baji se mě opravu moc líbí a přímo prahnu po informacích tak to kurňa už netajte!!!!!!!!!! :!:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod otec » pon 27. lis, 2006 1:26

Co chceš vědět? Zkusím Ti odpovědět, pokud budu vědět. Mimochodem, od koho jsi to viděl?
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod otec » pon 27. lis, 2006 1:44

Na tu historii a mistry se sifu Zhai Fenga zeptám, až ho uvidím.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod La-jia » pon 27. lis, 2006 8:14

otec píše:Na tu historii a mistry se sifu Zhai Fenga zeptám, až ho uvidím.


Jo to se prosím zeptej. Taky se ho zeptej, kde je nejvíc rozšířenej, nějakej systém výuky a podobně. Jsem strašně rád za tvojí ochotu, ale stejně si myslím, že když už sem do republiky něco dotáhnu, co tu ještě není, tak vo tom pustim ňáký info. Vono na tom webu je opravdu jenom rozpis tréninků a nejvíc mě rozbila věta: Více informací poskytne osobně mistr..... No to je vrchol :twisted:, protože já za ním opravdu jet nechci. A to jsem ještě nemluvil o Xing Yi. Ale o tom radši nic nezjišťuj o tom vím snad už dost. :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod otec » pon 27. lis, 2006 13:01

Zhai Feng není moc výřečnej, ze všeho povídání o kung fu má většinou spíš legraci. Neber to na stránkách jako provokaci, víš dobře, když cvičíš u Du Fu Kuna (je to tak?), že mistr Ti za chvíli ukáže víc, než by se Ti kdokoli po internetu mohl snažit vysvětlit. Viz hláška - popiš mi slanou chuť, dokážeš to?

Z mojí osobní zkušenosti: BA JI vyniká velkou dynamikou pohybu, používá hodně práci se vzdáleností a výbušnou silou. Některý techniky nejde nacvičit pomalu, ale je třeba se do nich položit s energií a v pohybu, jinak se ani vzdáleně nepodobají tomu, jak mají být. Některý věci mi daly zabrat (třeba hned první pohyb sestavy) než mi došlo, jak se do nich musí člověk vysloveně vrhnout, aby je neskonil.

Víc až po rozhovoru s ZHAI FENGEM.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 23. lis, 2006 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod LiPai » pon 27. lis, 2006 14:11

Zdravím všechny příznivce BU,

Ba Ji, alespoň tak jak jej učí Zhai Feng, mohu jedině vřele doporučit. Pokud jde zájemci o kungfu a schopnost aplikace pro boj, tak není lepší cesty, navíc je to krásný předstupěň a ona přípravka pro lepší cvičení a pochopení wudangských vnitřních stylů jako je XingYi, BaGua a TaiJi opět hlavně pro kungfu a bojovou aplikaci neb jde přeci o BOJOVÉ umění a techniky.

Pro La-jia:
Pokud něco víš o XingYi tak jakto že si nedokážeš něco zjistit o BaJi na netu??? Stylů je v něm více a na různých stránkách se píše o BaJi jako o stylu Čankajškovi ochranky, nebo Mao Ce Tungových bodyguardů apod. Hodně škol působí na Taiwanu, USA, ale samozřejmě je i po celé Číně odkud pochází.

Pokud začínáš cvičit tak hlavní poznatek a rada: velkou výhodou jsou silné nohy a pokud je při cvičení neposílíš nikdy pořádně nezacvičíš BaJi. A systém výuky je snad v celém wushu stejný :roll: JIBengGong, sestavy a pak snaha o jejich aplikovaní do zivota a boje.
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod La-jia » pon 27. lis, 2006 15:43

No Xing Yi cvičim teprve přes deset let, takže nějaký info jsem za tu dobu už dostal. Info na netu jsem hledal, ale v češtině tu nic néni (teda až na to, že to v praze cvičí Zhai Feng), kterej je strašnej tajnůstkář. A moje angličtia - o té bych radši pomlčel, ale sem hold dříve narozenej, tak mě to nemějte za zlé. Prosim vás, lidi koukněte se na web např. Pavla Macka (hung ga), Ivana Rzounka (wing chun) nebo Michala ®ežulíka (xingyi) kde se dovíte spoustu informacích o zmiňovaných stylech. LiPaii, jak můžeš říct, že Baji je předstupněm a přípravkou wudanskejch škol? 8O Každej logicky uvažující člověk chápe z týhle věty, že Baji je na hovno, ale až xing yi, ba gua a taiji je k něčemu dobrý. A tohle si rozhodně o Baji nemyslim. O systemu bych se rád dověděl třeba jaký sestavy se tam cvičej, které zbraně apod.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod LiPai » pon 27. lis, 2006 16:28

Tvou logiku docela nechápu zase pro změnu já?? Proč by mělo být BaJi na horší než TaiJi?? Pouze je při cvičení kungfu(rozuměj tvrdé dřiny a mnoho potu) lehčí než XingYi nebo BaGua a TaiJi. Na horší jsou jenom Lidi, ne styly.

A ke stránkam Zhai Fenga, nedělá si je sám neboť tak dobře česky ještě neumí, a učením se neživí tak nemá čas si hrát na netu. On raději lidi učí naživo. Přijď se stavit a ptej se erudovaného a ne Nás co to chvilku cvičíme. Bež za zdrojem učení, ostatní řeči okolo jsou na hovno abych mluvil tvou řečí!!!
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Mantis » pon 27. lis, 2006 16:39

Zdravím, protože se o Ba ji pasivně zajímám (necvičím, protože nemám kde) je potěšující, že se začne cvičit i u nás, na druhou stranu pro "otec a Lipai" - bylo by skvělé říci, jak dlouho tento styl u Zahi Fenga cvičíte, jeho linie v Ba ji a zda-li učí kompletní styl nebo jen část.
Nechci se zastávat La jia, ale na mě také působí vaše řádky, jako by bylo Ba ji jen jakousi školkou do ©KOLY, což si rozhodně nemyslím.
Na druhou stranu je Ba ji a Ba ji, jeko ve všech stylech, i zde platí, že některé verze jsou více "původnější" než jiné a jiné zase více bojovější než jiné......
Pár Ba ji už jsem viděl a rozhodně jsou rozdíly vidět a taky Li Pai, těch pár info, co jsi sem dal (pokud Ba ji cvičíš) je opravdu dost slabota, nejsou to snad informace z VCD o Ba ji? Něco internějšího by nebylo?
Promiň, že to píšu takhle, ale já se také toužím dozvědět NOVÉ věci o tomto krásném stylu a pokud k nim máte oba přístup, v podstatě zde děláte nábor (otec), tak by více informací bylo na místě.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod LiPai » pon 27. lis, 2006 16:55

Dobře zkusím to ještě jinak v BaJi dosáhneš dobrého kungfu dříve než v XingYi a ještě dřívěji než v TaJi a BaGua a pokud cvičíš BaJi dříve než začneš cvičit XingYi nebo TaiJi či BaGua tak se v těchto stylech budeš lépe učit a rychleji zdokonalovat neboť vychází všechny s wudangské tradice. Takhle mi to Zhai Feng říkal. Už je to více pochopitelné?
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod La-jia » pon 27. lis, 2006 16:55

LiPai píše:Tvou logiku docela nechápu zase pro změnu já?? Proč by mělo být BaJi na horší než TaiJi?? Pouze je při cvičení kungfu(rozuměj tvrdé dřiny a mnoho potu) lehčí než XingYi nebo BaGua a TaiJi. Na horší jsou jenom Lidi, ne styly.

A ke stránkam Zhai Fenga, nedělá si je sám neboť tak dobře česky ještě neumí, a učením se neživí tak nemá čas si hrát na netu. On raději lidi učí naživo. Přijď se stavit a ptej se erudovaného a ne Nás co to chvilku cvičíme. Bež za zdrojem učení, ostatní řeči okolo jsou na hovno abych mluvil tvou řečí!!!


No vono psát o nějakym stylu, že je přípravou pro styl jinej mě připadá dost divný. O tom že je lehčí než něco jinýho - to je taky divná fráze.

Podle druhého odstavce chápu, že si stránky nedělá sám, to Du Fu Kun taky ne. Du Fu Kun taky rád učí lidi naživo, ale když se na něco zeptám tak mě taky uspokojí svou odpovědí. A nakonec já se nechci učit Baji, ale jako na potvoru se mě ten styl líbí a přestože je už i u nás v ČR, tak se furt nemůžu dozvědět nic konkrétního. A koukam, že vy vo tom stylu taky moc nevíte. Furt prahnu po ňákym infu. Já bych řek, že Baji si to zaslouží aby se o něm něco vědělo obecně. Nebo, že by tu ještě fungovalo to, že kdo nepříde a nezaplatí ten se nic nedozví? :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod La-jia » pon 27. lis, 2006 16:57

LiPai píše:Dobře zkusím to ještě jinak v BaJi dosáhneš dobrého kungfu dříve než v XingYi a ještě dřívěji než v TaJi a BaGua a pokud cvičíš BaJi dříve než začneš cvičit XingYi nebo TaiJi či BaGua tak se v těchto stylech budeš lépe učit a rychleji zdokonalovat neboť vychází všechny s wudangské tradice. Takhle mi to Zhai Feng říkal. Už je to více pochopitelné?


S timhle nemám problémy, ale nechci návod na cvičení já chci info o Baji. :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod La-jia » pon 27. lis, 2006 16:59

4 Mantis

Konečně mě někdo pochopil. :D Děkuji.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod LiPai » pon 27. lis, 2006 17:07

No paráda tak jsme se nakonec porozumění dobrali. Nic jiného tu od začátku neříkám. Bohužel o rodokmenu či linii větve BaJi co cvičíme moc nevím a abych řekl pravdu tak asi mě to až tak nezajímá. Mě přesvědčilo cvičení Zhai Fenga a jestli chceš tak se ti můžu zeptat na něco o historii a tak. To mě zavalí asi jménama které nebudu umět ani čínsky napsat takže budou k ničemu a byly by určitě nic neříkající, ale pokud tě to tak strašně zajímá tak se na to zeptám, není problém.
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod kik » úte 28. lis, 2006 13:07

kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků