Ochranné kryty na tělo

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

zarucena jistota

Příspěvekod jamesbondra » sob 18. lis, 2006 16:09

vem si krouzkovy brneni...
jamesbondra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod Pepinda » ned 19. lis, 2006 17:37

Nečetl jsem to všechno,ale v určitých bojových obchodech nebo přes internet si můžeš obědnat různé chrániče. Hlava,hruď,předloktí,nohy...
Pepinda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19. lis, 2006 0:00

Příspěvekod arcuero » ned 19. lis, 2006 19:27

Díky za rady,ty chrániče na kolo vypadají dobře.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod sosuke » ned 19. lis, 2006 19:37

Já dám přednost tomuhle: :D :D

http://samurai.aspweb.cz/galerie/sa5.jpg
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Kroužkové brnění

Příspěvekod arcuero » pon 20. lis, 2006 8:27

Kroužkové brnění, by mohlo být to pravé. Zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo praktické zkušenosti. Třeba lidi, co dělají historický šerm. Jak to tlumí ránu pěstí nebo kop.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » pon 20. lis, 2006 9:42

hele včera když jsme byly nakupovat něco do tělocvičny tak jsem tam viděl i nějaký chránič na břicho či břicho a hrudník pro bojové sporty, dobře vytvarovaný podle tvaru břicha a hrudníku (pro vypracovanější, né s panděrem) ten by třeba šel
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod arcuero » úte 21. lis, 2006 16:48

No ono právě chráničů je hodně, jenže nacpat to pod košili je problém. Budu se muset smířit s tím, že nic neexistuje.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » úte 21. lis, 2006 17:15

no pod košili toho moc neschováš...tak nějakou lehčí neprůstřelnou vestu, ale ta ti zas proti úderům prdlajs pomůže...ale proti probodnutí existují...

To co jsem viděl mělo i vytvarovaný břišní svaly, tak kdybys to tam nacpal tak bys vypadal třeba i líp :lol: ale popravdě kolinko do toho bych dostat nechtěl, moc mě to zrovna nepřesvědčilo, ale lepší zas než nic..

Tady máš odkaz: http://teamx.cz/product/chranic-hrudi
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Blantmen » stř 22. lis, 2006 22:20

Ahoj. Ohledně kroužkové zbroje: Myslím, že je to naprosto nepoužitelné. Za prvé má velkou váhu (řádově 10 kg na celé tělo s rukávy), takže by tě hóódně zpomalila. Za druhé by jsi pod ní měl mít nějakou tlustou vrstvu kvůli lepšímu roznášení sil - ideálně prošívanou vestu, což tloušťkou odpovídá kožichu (možná dvěma :) ). Mít kroužky na holém těle nebo na tričku je pitomost, to by ti spíš ublížily než pomohly. V neposlední řadě je úchylné nosit takové vybavení jen tak na ulici... :wink:

Mě se líbí ten chrániš hrudníku co jsem poslal Lada
Blantmen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 12. srp, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hark » stř 22. lis, 2006 22:37

U te krouzkove zbroje nejde jen o zpomaleni tou vahou - to se da eliminovat - a naopak vyuzit pro zvetseni razance vlastnich uderu.

Problem je, ze musis drzet telo rovne jako svicka, jinak te takova dratena kosile rychle stahne dolu na zem a zveda se pak hodne blbe.

Plus samozrejme ze pod dratenku neco mekkeho na tlumeni tupych ran, svetr, tlusta mikina, prosivacnie. Dratenka se hodi vic proti rezum cepeli nez proti bodum.


Osobne bych doporucil ty kozene veci na motorku a na zbroje se vykaslal. Kdyz jsou zbroje pevne, tak jsou neforemne a blbe se v nich hybe. Kdyz jsou elasticke jako ta dratena kosile, zas te jejich vaha muze stahovat do nevhodnych smeru. Musel bys to nosit furt, aby sis zvykl s tim hybat a je to docela narez na opernou soustavu - klouby...
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

a co plíškovka?

Příspěvekod Fredy » pon 27. lis, 2006 12:12

No... já si před nějakou dobou udělal "zbroj" z plíšků, našitých mezi dvě vrstvy látky. Bylo to ohebné, poměrně lehké a proti seku či bodu by to určitě pomohlo. Navíc se to dalo docela v pohodě nosit schované.

Jenže v reálu (na ulici) jsem to nikdy nevyužil, tak nevím, ale i to je varianta, ne?
Fredy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 23. črc, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » stř 13. pro, 2006 16:41

Právě jsem na netu narazil na firmu http://www.e-xena.cz V produktech - výzbroj, výstroj - mají zajímavé chrániče trupu.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » stř 13. pro, 2006 18:02

Defendu: ehm... :roll:
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod TongPa » stř 13. pro, 2006 20:47

No - nebyla to sice až tak ochrana proti úderům, ale v mládí mi jeden bílý přistěhovalec z nejmenované problémové oblasti hustě obývané rómským etnikem ukazoval jeho koženou bundu, do které měl zevnitř našitou vrstvu z ochranné řeznické zástěry... Proti bodům to sice asi nebylo 100%, ale proti řezům určitě...:D

http://www.rempoholoubek.cz/editor/imag ... 16-103.jpg
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » stř 13. pro, 2006 21:02

defendu píše:...si vzal plech. rouru od vysavače...a v noci, po partajích, ten barák vytloukl - zabušil na dveře a kdo otevřel...bác...

Tý brďo, to je hustý! :D :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Sevoth » ned 04. lis, 2007 20:23

Každopádně je dnešní doba jiná, aby byl člověk chráněnej, tak by potřeboval nějakou helmu, štít, neprůstřelnou vestu a vůbec kevlar po celým těle, nějakej ten plech, apod. Ale na ulici by se to nosit nedalo.
Ve středověku taky všechno nevykryli zbrojí. kroužkovka se dá probodnout, ale pláty tak lehce ne. Každopádně stačil jeden dobře mířený šíp, nebo střela z kuše a zbroj dotyčnému nebyla nic platná.
Podle mého názoru, měli a mají zbroje a chrániče v první řadě ránu nebo zásah zastavit, ale v neposlední řadě zamezit kritickému zásahu. Vrátím se k těm zbrojím. Když de někno v prošívanici a trefí ho šíp, tak ho prostřelí na skrz, ale zatím kdyby měl kroužkovku, nebo tu prošívanici a na tom ještě ten plát, nebyl by zásah tak ničivý.
Myslím že i dobře ušitá bunda může zachránit život. :)
Sevoth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Sevoth » ned 04. lis, 2007 20:29

Jo a Arcuero. Ta kroužkovka (pokud je dobře dělaná) tak ránu docela ztlumí (krožky, díky pletení se shluknou v místě zásahu), ale pořád jsou ty kroužky vlastně pohyblivé a jediná opěra je tvoje tělo. Takže bolet to trochu bude, pokud nebudeš mít něco silného pod tím.
Ale jedno vím určitě, kdyby tě někdo holou pěstí do té kroužkovky praštil, smát se nebude. :twisted:
Sevoth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. lis, 2007 0:00

Příspěvekod chachar » ned 04. lis, 2007 22:14

defendu píše:Podle dotazů arcuera mam spíš takový pocit,že v něm bouchli saze a že po příhodě jeho dcery chce v "Cikánově" nastolit pořádek po svém :lol: a smozřejmě nechce nechat nic náhodě.Jsem daleko od pravdy?

Známý to tak skutečně udělal - ze soc. důvodů bydlel se ženou v baráku kde byli jediní bílí oni dva.Po cca 3 měsících,kdy se se ženou pořádně nevyspali,si vzal plech. rouru od vysavače (nedělám si srandu :lol: ) a v noci,po partajích,ten barák vytloukl - zabušil na dveře a kdo otevřel...bác,jako čistič prošel byt a už bušil na vedlejší dveře 8) . Potom byl dost dlouho klid,cik. žádnou odvetu neudělali :!: :!: :!: a to seřezal i jejich ženy,děti, prostě kdo mu přišel pod ruku toho sflákal dokud se hýbal.
Nakonec našetřil prachy a odstěhoval se pryč.Upozorňuju,že nikdy nic necvičil,byl tlustý,zamlklý,nebyl rasista a choval se tak jako by jste na něm mohli štípat dříví,ale jednou se ucho utrhlo.....


si mi neco pripomel :D
takove zachvaty taky obcas mivam... to se hromadi a pak nejednou...
soused neustale poustel hudbu nahlas, ale fakt se to neda vdrzet.
100x jsem mu rikal at to zeslabi. po 101 jsem mu vesel do bytu a znicil hifi vez, on jenom nevericne cumel a drzel hubu....:-)
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron