Ulice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Ulice

Příspěvekod Emanuele » čtv 14. pro, 2006 16:57

Ahoj všici ,mám na vás otázku ...
Takže už nakej ten rok bojuju ,na trenálech spárruju co to de,i hodně tvrdě a dokážu být přitim docela klidnej ...

Když to už mám několikátou zkušenost na ulici s tím že prostě to není jak na tréninku,je to uplně o něčem jiným,nedokážu být klidnej např:
Mirně se mi třeou ruce (když sem se poprvě pral na ostro na ulici byla to hrůza,ted je to trochu lepší)nedokážu pořádně stisknout pěst,nervy sou napjatý...

Bydlím v Brně v docela ošemetné ulici a moje BU my už mockrát hodně pomohlo ale cítim že bez té nervozity a neuvolněnosti by to bylo úplně o něčem jiným...

Nevím jak se toho zbavit,můj mistr říkal že to de jen když budeš se pořád třískat na ulici až si na to tvoje nervy zvyknout ale že prej v dnešní době na tebe s klidem někdo vytáhne kudlu,čí hůř pistoly takže prostě tohle je něco s čím se musí při boji na ulici počítat(myslím ty nervy)...

Jinak tady mluvím o pouličním boji proti někomu koho neznám,zvláštní je že tyhle stavy nepřichází když se biju s někým známím at už kvůli jakkýmukoliv důvodu...

Nemáte na to někdo nějaký typ tréninku který aspon částečně pomůže na tyhle stavy...není to tak že bych se mlátil zase tak často,je to spíš že mě aji zajíma proč to tak je ?jak se tomu předchází a tak ..

Klidně mi napište SZ ,nejvíc bych si cenil rad on Diablika,Jendise,Ukropcany a tak ale jinak od všech co na to mají co říct...
díky moc...
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod Jendis » čtv 14. pro, 2006 17:32

něco malinko máš here: :arrow:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... sc&start=0

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... e&start=60

Zkus si nejdřív projet tyhle thready,tam jsme to řešili......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPa » čtv 14. pro, 2006 22:14

Když bojuješ cvičně (třeba i hodně tvrdě), pořád tak nějak víš, do čeho jdeš... Existují nějaká pravidla, soupeře často dobře znáš atd... Takže to člověk dokáže zvládat relativně v klidu.

Pokud jsi ale nucen čelit ohrožení na ulici, tak vůbec netušíš, co tě čeká... Nastupuje silný stres v důsledku podvědomého strachu ze smrti a organismus se okamžitě začne připravovat na boj o život a to vše dohromady "hodí" ty tebou popisované stavy...

Jak to zvládnout ti neporadím... :? Buď bys opravdu musel na ulici bojovat tak často, až by sis na tu atmosféru pouličních střetů zvykl (= otupěl) a nebo nějakým jiným způsobem potlačit strach ze smrti... :? ®e by nějaká meditace? :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 14. pro, 2006 22:37

To nejde...nezbavíš se toho nikdy,to by se z Tebe musel stát robot....stroj.Můžeš se ale naučit to využít ve vlastní prospěch... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » čtv 14. pro, 2006 22:51

Správně,hlavně s tím stavem nebojovat,musíš ho přijmout,poznat a pak to celé vychrlit na protivníky :wink:

4Emanuele
Můžu se zeptat proč se na ulici rveš?To jsi tak často napadán,nebo co?Nebo to vyprovokováváš sám?Rovnou se přiznávám,že se do konfliktů dostávám prakticky pořád,ale u mě to má smysl,jsem za to vcelku slušně(no i když... :lol: ) placen,ale byl bych nerad aby tady bylo raděno někomu kdo jednou bude dělat někde chlív a já ho pak budu muset vyřešit :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPa » čtv 14. pro, 2006 22:55

Jendis píše:To nejde...nezbavíš se toho nikdy,to by se z Tebe musel stát robot...

Taky si myslím, že pro normálního člověka to je nedosažitelný stav... :wink:
Leda že by to byl nějaký krutý a všeho schopný Jendisnátor... Obrázek
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Emanuele » čtv 14. pro, 2006 23:09

Jendis napsal:
To nejde...nezbavíš se toho nikdy,to by se z Tebe musel stát robot....stroj.Můžeš se ale naučit to využít ve vlastní prospěch...


ROBOT,dík na něco sem přišel! :wink: :!: Thank YOU

4Defendu :bydlím prakticky na Cejlu,jestli jsi z Brna tak víš co to znamená :wink:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » čtv 14. pro, 2006 23:37

Emanuele píše:...bydlím prakticky na Cejlu,jestli jsi z Brna tak víš co to znamená :wink:

Já z Brna sice nejsem, ale přece ho trochu ho znám... Myslím defendu, že pokud Emanuele není sebevrah, ty pouliční bitky s největší pravděpodobností nebudou vyprovokovány z jeho strany... Dotyčná městská čtvrť je totiž plná problémových spoluobčanů rómského původu... :?

To Emanuele: Ulice Cejl vlastně tvoří takovou hranici tohoto gheta, nebo se pletu?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » čtv 14. pro, 2006 23:55

taky pochybuji že se toho zbavis, ja tedy určite ne...ale ono to zas nemusí být až tak špatné. Zas se diky tomu telo připraví tak že dokážeš to co bys předtím nesved........pokud tedy nezamrznes, ale to neni tvuj pripad.

Jistou moznost mas tim ze budes hodne trenovat a ziskas vetsi sebedůveru v to co umíš, ale na ulici to může být někdy zaas naškodu.

moje zkusenost je takova ze se toho zbavit zrovna moc nelze ale ja se snažim tomuhle vyhybat nez abych zkousel jestli se to casem zmeni (on člověk nikdy nevi jak to může dopadnout a posledni dobou mam štěsti tak mi to snad vydrží) předtím to bylo horší :?

ja takovy pocit mívám i nekdy pred sparinkem na tréninku, pak se zacne a uz to je jenom o tom nedostat a co nejvic dat, nastesti me kazda co dostanu nabudi a musim ji dvakrat vratit, to uz pocity jsou ta tam.....
Na ulici tam uz jde ozivot pak uz nastupuje hlavne pud sebezachovy a to co se clovek naucil a vril si do podvedomi
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 15. pro, 2006 0:05

TongPa píše:
Emanuele píše:...bydlím prakticky na Cejlu,jestli jsi z Brna tak víš co to znamená :wink:

Já z Brna sice nejsem, ale přece ho trochu ho znám... Myslím defendu, že pokud Emanuele není sebevrah, ty pouliční bitky s největší pravděpodobností nebudou vyprovokovány z jeho strany... Dotyčná městská čtvrť je totiž plná problémových spoluobčanů rómského původu... :?

To Emanuele: Ulice Cejl vlastně tvoří takovou hranici tohoto gheta, nebo se pletu?


Pletes on cejl je celkem dlouhá ulice a romaci jsou vsude kolem. Bych rek ze prochazejici primo "ghetem"

Pravda ta ulice není záviděníhodná, tam bych bydlet nechtěl ani zanic a v jejim okoli. Uz jen kdyz kolem obcas jdu nekdy v noci na vlak tak mi neni zrovna moc prijemne...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 15. pro, 2006 6:11

TongPa píše:Leda že by to byl nějaký krutý a všeho schopný Jendisnátor... Obrázek


:?: :?: :?: to jsem trošku nepobral....... :?: :?: 8O
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ralph » pát 15. pro, 2006 7:43

Emanuele píše:Jendis napsal:
To nejde...nezbavíš se toho nikdy,to by se z Tebe musel stát robot....stroj.Můžeš se ale naučit to využít ve vlastní prospěch...


ROBOT,dík na něco sem přišel! :wink: :!: Thank YOU

4Defendu :bydlím prakticky na Cejlu,jestli jsi z Brna tak víš co to znamená :wink:


To si piš. CEJL = BRONX
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPa » pát 15. pro, 2006 8:14

Lada píše:...Pletes on cejl je celkem dlouhá ulice a romaci jsou vsude kolem. Bych rek ze prochazejici primo "ghetem"...

Aha, tak ono je to ještě větší, to jsem netušil... Myslel jsem, že se to týká zejména oblasti mezi ulicemi Milady Horákové / Merhautova a Cejl... 8O Jako neznalý cizinec jsem si totiž jednou v minulosti pro týdenní ubytování v Brně vybral penzion zrovna v této oblasti... :D Zajímavý zážitek, zejména za tmy... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » pát 15. pro, 2006 8:16

Jendis píše:
TongPa píše:Leda že by to byl nějaký krutý a všeho schopný Jendisnátor... Obrázek


:?: :?: :?: to jsem trošku nepobral....... :?: :?: 8O

:oops: Toho si nevšímej, jde jen o můj evidentně nezdařený pokus o vtip... :? Kdyžtak to vymaž...
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Re: Ulice

Příspěvekod majkx » pát 15. pro, 2006 12:41

Emanuele píše: Mirně se mi třeou ruce (když sem se poprvě pral na ostro na ulici byla to hrůza,ted je to trochu lepší)nedokážu pořádně stisknout pěst,nervy sou napjatý...
Nevím jak se toho zbavit


Já osobně se ve stresových situacích nacházím docela často a dost jich mám i za sebou, nějaká forma adrenalinu se u mě objeví pokaždé, už jsem si na to zvykl a neřeším to a všiml jsem si že si na to zvykli i mí kolegové a ti BU necvičí vůbec. Na to asi neexistují univerzální rady, já jsem se s tím stavem těla smířil a když příjde do akce, tak tělo stejně funguje samo, pokud nemůžeš nervozitou pořádně sevřít pěst, tak používej otevřené ruce-dlaně.
PS: Zkus se přestěhovat :wink: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků