Tomiki rjú - soutěže a aikidó

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod marvin » čtv 13. kvě, 2004 10:30

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:39, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

 

Příspěvekod kusa » čtv 13. kvě, 2004 10:59

[quote="marvin"]kusa - vsetko je to zavisle od schpnosti zucastnenych ... dvaja velmi dobry taiboxeri sa pri sparingu zrania menej ako dve telata co nevedia ako a co.. a to plati na vsetko ... a nakoniec bez bolesti neexistuje napredovanie, ale to asi poznas :)


to je sice pekne, ale thajboxeri ma nezaujimaju. Rad by som videl konkretnu odpoved, teda opat otazka: :?: Ako by mohlo vyzerat aiki randori :?: :!: Nezaujima ma ani thai box, ani judo, len efektivne randori v ai ki :!:

Napriklad tak ako v tomiki ryu, ale v realnej rychlosti, z roznych smerov, alebo ma niekto v zalohe iny, efektivnejsi pristup?

:!: Je totiz lahke kritizovat kde koho za kde co, ale akosi sa tu vytraca konstruktivna kritika, teda ked do niecoho kecam, tak ponuknem aspon alternativu a neobmedzim sa len na hodnotenie kladov a zaporov nejakeho pristupu, pricom prekracujem hovno, ktore mam pred vlastnym prahom :!:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » čtv 13. kvě, 2004 11:20

marvin píše:anonym - nebudem to sem davat nebolo by to korektne - trochu sa potrap a najdi si to cez vyhladavace sam ak chces ...


Nevím proč by to bylo nekorektní. Krituzuje se tady, že se aikido prezentuje jako "BU na ulici", a tedy že všichni co cvičí aikido jsou ......., a že aikido je na ...... Aspoň to tak z některých příspěvků vypadá :idea:
Já říkám, že se ve většině případů tak neprezentuje! Proto tedy, kdo to kritizuje, tak by měl kritizovat konkrétně a ne celé aikido všeobecně!
V každém BU se najdou takoví, ale to neznamená, že to bu je takové nebo makové. :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » čtv 13. kvě, 2004 11:27

:roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:46, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 13. kvě, 2004 11:27

Anonymní píše:Nevím proč by to bylo nekorektní. Krituzuje se tady, že se aikido prezentuje jako "BU na ulici", a tedy že všichni co cvičí aikido jsou ......., a že aikido je na ...... Aspoň to tak z některých příspěvků vypadá :idea:
Já říkám, že se ve většině případů tak neprezentuje! Proto tedy, kdo to kritizuje, tak by měl kritizovat konkrétně a ne celé aikido všeobecně!
V každém BU se najdou takoví, ale to neznamená, že to bu je takové nebo makové. :)


Mno mě to inspirovalo a hledal jsem trochu na slovenských webech (abych pochopil Marvinovo stanovisko) a pravda je taková, že jsem našel minimálně tři místa, kde se aikidó doporučuje na ulici... jinak, ale je povětšinou vysvětleno, že je to především cesta jak se zdokonalit... na českých webech je to podobné...

...ale pobavil mě jeden paradox

www.aikido-slovakia.sk n
www.wa.sk
www.iwama-ryu.sk
www.takemusuaiki.sk ... všechny tyto čtyři domény odkazují na stejné místo... to asi o rejžování bude... (působí to na mě)

Patrik
Naposledy upravil patrik dne čtv 13. kvě, 2004 11:28, celkově upraveno 1
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » čtv 13. kvě, 2004 11:28

Anonymní - ok tak inak - ked sa chces patlat v hovne najdi si ho sam ja ti ho zo zeme podavat nebudem - :)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 13. kvě, 2004 11:43

marvin píše:Anonymní - ok tak inak - ked sa chces patlat v hovne najdi si ho sam ja ti ho zo zeme podavat nebudem - :)


:lol: :lol: Ale já se v tom hovně patlat nehodlám, proto se mi to ani nechce hledat. Když to řeknu tvojí řečí, tak tedy já jen obhajoval to, že to "hovno" se tu dělá z celého aikido místo aby se řeklo, kde to hovno leží. :lol: Jako bych řekl - támhle ten chodník je samé hovno, tak tam nechoďte, ale přitom tam to hovno leželo jen jedno. :lol: Tak přejdu na druhý chodník a vyšlápnu úplně jiné hovno :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 13. kvě, 2004 11:51

ajajaj...tady už je to o "hovně" 8O :cry: :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kusa » čtv 13. kvě, 2004 12:19

marvin píše:kusa - vela tucnych pismen a vykricnikov este neznamena, ze pises pravdu alebo nieco rozumne :) to, ze ta nezaujima MT, judo a pod je tvoj postoj - ja ti to nevnucujem, ale mna to zaujima pretoze tam sa da velmi vela naucit prave o tom ako viest efektivne trening, ked mas na to len zopar hodin tyzdenne ....
dnes sa uz necvici 8-9 hodin denne ako v 16.storoci teda ja osobne na to cas nemam a tak iste uznas, ze efektivnost pre takuto casovu hranicu asi nebude vysoka ked to striahnes na 8hodin tyzdenne.

---------

ak chce vidiet ako si predstavujem randori s pouzitim technik v aikido - nic ti nebrani - staci ked 17.5. prejavis zaujem a ja ti to osobne predvediem tak ako to robievame - na jednej dvoch technikach to pochopis urcite skor, ako ked tu budeme po sebe pisat tucne pismenka ... :)


Vidim, ze hrube pismenka mali presne opacny efekt :lol: :lol: :lol: Bez tych invektiv poprosim. Opat opakujem: Ako by ste si predstavovali randori v aiki? Je vobec mozne cvicit aiki ako randori? Lebo randori s pouzitim technik ai ki je, myslim si, ju jutsu, proti ktoremu nic nemam, prave naopak, ale nie je to ai ki !!!!
Teda ai ki randori bez pouzitia judistickych technik, ci muai thai, alebo cohokolvek ineho. Mna v tejto otazke zaujima aiki randori, nie muai thai, nie judo randori, teda bez primesi, len aiki, teda, ze ci nahodou nema niekto nieco lepsie ako tomiki.
Nepytal som sa na to, ani som nehodnotil sposob ako trenujete, napriklad si myslim, ze je to dost v pohode.
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod patrik » čtv 13. kvě, 2004 12:27

Viděl si film Rendezvous with adventure?

V šedesátých letech nějaký dva amíci přišli do Honbu dódžó a natočili film s Osenseiem, Kiššómaru Uešibou a Koiči Toheiem... a jedna z těch věcí, co tam v rámci propagace aikidó byl - jakýs takýs freefight jednoho amíka (zápasníka) s Toheiem... Tohei byl v tý době jedním z nejtalentovanějších aikidistů, ale na tom filmu nedošlo k ničemu, než k přetahování a přetlačování... nakonec Ammeričan spadl, protože mu Tohei podrazil nohu (regulerní džúdistické ósotogari)... Bylo tohle Randori?

... nebo je randori to Tomiki randori... jeden aikidista útočí (nožem) na druhého aikidistu a ten udělá techniku... a dostane známku jak v krasobruslení...

...a nebo je to randori, když vymlátí hospodu nějakej nabušenej aikidista, který ve volných chvílích navštěvuje posilovnu, buší do pytle a dělá při aikidu ještě 10 bojových umění...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » čtv 13. kvě, 2004 12:44

:roll: :roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:45, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod kusa » čtv 13. kvě, 2004 13:20

marvin píše:kusa - ake invektiva ? ... no OK. ja som ti napisal, ze ti ukazem ako sa snazime cvicit randori s aikido tech. to by ti aj mohlo stacit. :D
A nenechaj sa pomylit - to, ze si nas videl poskakovat s chranicmi v hube a s boxerkami na rukach este neznamena, ze nerobime aj ine.


:?: "vela tucnych pismen a vykricnikov este neznamena, ze pises pravdu alebo nieco rozumne" :?:

S chranicimi v hube som vas este poskakovat nevidel, videl som vas akurat ked ste cvicili s bokkenmi a s jo.

jejeje, sak prave pre to sa pytam na to tomiki ai ki a na to, ci je vobec mozne cvicit ciste ai ki ako randori, resp. ci si to vie niekto predstavit. Zatial sa mi len dostalo len roznych obvineni a invektiv a na moju otazku nikto neodpovedal :oops: :oops: :oops:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod kusa » čtv 13. kvě, 2004 13:38

patrik píše:Viděl si film Rendezvous with adventure?

V šedesátých letech nějaký dva amíci přišli do Honbu dódžó a natočili film s Osenseiem, Kiššómaru Uešibou a Koiči Toheiem... a jedna z těch věcí, co tam v rámci propagace aikidó byl - jakýs takýs freefight jednoho amíka (zápasníka) s Toheiem... Tohei byl v tý době jedním z nejtalentovanějších aikidistů, ale na tom filmu nedošlo k ničemu, než k přetahování a přetlačování... nakonec Ammeričan spadl, protože mu Tohei podrazil nohu (regulerní džúdistické ósotogari)... Bylo tohle Randori?

... nebo je randori to Tomiki randori... jeden aikidista útočí (nožem) na druhého aikidistu a ten udělá techniku... a dostane známku jak v krasobruslení...

...a nebo je to randori, když vymlátí hospodu nějakej nabušenej aikidista, který ve volných chvílích navštěvuje posilovnu, buší do pytle a dělá při aikidu ještě 10 bojových umění...

Patrik


Iste vsetko je relativne, tak potom o com sa tu bavime, ze ano...Zas sa musim opakovat ja som len chcel, aby ste sa vyjadrili, ako by ste si to teda predstavovali, ci ste to skusali, ako to vyzera, ake su vysledky, nie uvadzat priklady, pripadne sa do mna navazat :oops: :oops: :oops:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod patrik » čtv 13. kvě, 2004 13:42

kusa píše:Iste vsetko je relativne, tak potom o com sa tu bavime, ze ano...Zas sa musim opakovat ja som len chcel, aby ste sa vyjadrili, ako by ste si to teda predstavovali, ci ste to skusali, ako to vyzera, ake su vysledky, nie uvadzat priklady, pripadne sa do mna navazat :oops: :oops: :oops:


Počkej, o čem to mluvíš... 8O já se ptal na totéž... jak vypadá Tomiki aikidó jsem dal do prvního příspěvku... jak probíhají soutěže můžeš najít na tom webu... tedy pravidla...

ostatní jsou je úvahy... nenavážím se do Tebe o nic víc než do marvina...

Patrik 8)
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod kusa » čtv 13. kvě, 2004 14:09

patrik píše:
kusa píše:Iste vsetko je relativne, tak potom o com sa tu bavime, ze ano...Zas sa musim opakovat ja som len chcel, aby ste sa vyjadrili, ako by ste si to teda predstavovali, ci ste to skusali, ako to vyzera, ake su vysledky, nie uvadzat priklady, pripadne sa do mna navazat :oops: :oops: :oops:


Počkej, o čem to mluvíš... 8O já se ptal na totéž... jak vypadá Tomiki aikidó jsem dal do prvního příspěvku... jak probíhají soutěže můžeš najít na tom webu... tedy pravidla...

ostatní jsou je úvahy... nenavážím se do Tebe o nic víc než do marvina...

Patrik 8)


iste, iste, :roll: ale myslim, ze ja na case posunut tu diskusiu trochu dalej, teda tomiki to robi tako, toto je na tom asi faj, toto, nie, pretoze sme to skusali a vyslo nam z toho toto...ziadne uvahy, skusenosti!

Ale pravdu ma najskor marvin, tak si to s nim budem musiet skusit. Len pred tym budem mesiac kazde rano ranajkovat cinky, aby zo mna nevymackal dusu :lol: :lol: :lol: :lol:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod marvin » čtv 13. kvě, 2004 14:33

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:45, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod kusa » čtv 13. kvě, 2004 15:18

marvin píše:kusa - pohoda ukazem ti to na mojom treningovom kolegovi - ty sa mozes len pozerat ... ziadne zranenia nehrozia - tebe :)

ps : a posilovnu som nevidel minimalne 2 roky ...


...takze je to v podstate judisticke randori s prvkami aiki? No a samotne ai ki ste neskusali, predpokladam, ze to asi nejde...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod kusa » pát 14. kvě, 2004 10:25

ukropcany píše:4marvin - preco zase ja? Furt len ja! Preco nemoze dostat "po papuli" obcas aj niekto iny? Co keby si si na to zobral MMacka? Co? Preco prave chudatenko podviziveny ukropcany, haaaaaaaaa? :(

No tak yo...pojdem...ach jaj...ale budem robit lowkicky, yo? :twisted:


... :lol: :lol: :lol: a ako vyzeras ked nie si podvyziveny?
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod wushi » pát 14. kvě, 2004 10:58

2madarsky feudal s nemeckym povodom a slovenskym obcianstvom - hod sem foto, lepsie sa to zhodnoti... :lol: :wink: (myslim ten stav podvizivenia) :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

HMM

Příspěvekod Bujin » pát 14. kvě, 2004 12:32

:( stale sa vraciame k tomu istemu...
aikido nie.nie nie

ja uz neviem ako to mam napisat, ale uz si vazeny "odporcovia" aikido
uvedomte ze:

- nevidel som nikde napisane ze nemozem kopat ako teakwondista
- nevidel som nikde napisane ze nemozem udierat ako boxerista.
- nevidel som nikde napisane ze nemozem pouzit cchi sao z WT.

ale stale pocujem nazor naozajstnych expertov....ktori hovoria aikido nie...

jedina podmienka aby bolo aikido aikidom je vyuzivat superovu energiu.

preto ako povedal O sensei-otazka aky je rozdiel medzi boj.um. ktore vyuzivaju KI je nezmyselna...vsetky su postavene na tom istom.

jeden zakladatel vedel dobre udierat, iny hadzat ludi o zem a dalsi kopat
ale myslienka je stale ta ista.
stale je tam clovek ktory ma 1 hlavu, 2 nohy a 2 ruky...no aspon povacsinou :lol:


-ja neviem ci som chybny, ale ja aikido takto chapem....

musim stale upozornovat

AIKIDO NEMA PRAVIDLA.

je velmi tenka plocha medzi baletnym ponatim aikido a medzi kilovackou.

no ludia ktori zavieraju oci nic vidiet nebudu !!!

ASAI sensei /8dan/ povedal......je vela ponati aikido ...kazde vyzera inak
no stale je to aikido.../necitujem/

Niekto niekde ...mozno TU...spomynal.....

problem aikido je ten ze ho vysvetluju ludia, ktori nemaju bojove skusenosti.
To je ten prolem...a preto je myslim pre aikidistu.....ak to chce vediet pouzit aj v boji...........nutne ucit sa aj ine techniky, boj,umenia ci ako chcete....inak to bude stale len teoria.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majte sa....
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron