Kluby reálné sebeobrany

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » čtv 21. pro, 2006 15:04

TongPa píše: jsou poměrně izolované, takže většinou nemají moc možností výměny zkušeností s podobně zaměřenýma lidma... :?


Právě,že tito lidé objíždějí kde co a dovednosti poměřují.....protože těmto lidem je jasné,že s čím více lidma si zacvičí,tím více se naučí.... :wink: Jen se nijak nemedializují..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod TongPa » čtv 21. pro, 2006 15:47

Jendis píše:Právě,že tito lidé objíždějí kde co a dovednosti poměřují.....protože těmto lidem je jasné,že s čím více lidma si zacvičí,tím více se naučí.... :wink: Jen se nijak nemedializují..... :wink:

Pokud jde o objíždění různých seminářů a podobně, tak souhlasím. Já ale myslel spíš přímý kontakt těchto skupin mezi sebou... Protože nefungují jako nějaký klub či oddíl, tak o sobě vzájemně neví a zejména ty v menších městech jsou hodně izolované... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod DrGlock » čtv 21. pro, 2006 16:26

A proto tu máme internet a tohle diskusní fórum :wink: Myslím si že uspořádat jednou za čas nějaký společný trénink nadšenců do reálné sebeobrany, kde se každý může přiučit od každého, by vůbec nebylo naškodu :idea: 8)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. pro, 2006 18:06

:wink: :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » pát 22. pro, 2006 10:51

Jendis píše:
Mimochodem,co ten Láďa Matula???Kam zmizel????jestli to nejni tajný....???


Tajné to není, je v zahraničí on je takový cestovatel, pokud vím tak trénuje dál. Pokud bude něco pořádat, tak co mi psal, tak to bude cvičení pro "komorní" žáky, takže tam budou zas asi jen fízláci a vojáci :lol: :lol: hehe. Jinak všeobecně mám takový pocit, že on se do ČR hned tak natrvalo nevrátí, navíc měl i nabídky vést tréninky a semináře v zahraničí.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 22. pro, 2006 12:19

Fung píše:Mimochodem, jen pro Tvoji informaci, Matěje znám osobně, stejně jako Makota (tedy Jardu) a když je na tom Systema podle Tebe tak špatně, proč k nám jezdí na semináře (stejně jako další lidi z celé ČR)? Když někdo přijede poprvé, může v tom být zvědavost, když se vrátí, tak mu to asi něco dalo ... Cvičí u nás kluci od PČR (a ne žádný kancelářský "ořezávátka",ale ti, kteří to potřebují k výkonu služby), vojáci z povolání, vězeňská ... Tedy lidi o kterých píšeš výše a kteří si myslím dovedou oddělit zrno od plev. Netvrdím, že veškerá Systema po celém světě je na tom skvěle, viděl jsem dost otřesných videí (možná i většinu, z toho co je na internetu). Ale bagatelizovat to... :? Napiš jim SZ, třeba ti řeknou víc ... A zeptej se schválně i na ty peníze ... (tedy kolik to stálo.)


Hádám že nečekáš, že ti odpovím proč u vás někteří lidé cvičí. To je jejich věc a já jim do hlavy nevidím.
O Systemě vím více než jen to že jsem si prohlédl pár videí na internetu. Ty videa co jsi dával (ja jedou s těma přilbama atd...) jo to vypadá dobře. U vás se cvičí také tak? Jestli jo tak jste na dobré cestě.
Nechtěl jsem se navážet a hanět Systemu nebo cokoliv jiného. Jen jsem napsal svůj názor. Asi chápeš, že po tom co se dá vidět na netu je těžké řadit Systemu do "RBSD". Ale je to zase jen můj názor.
A nakonec. Cvičíte v Systemě také kousání, plivání atd? Máte na tréninku sparingy se vším všudy a na plný kontakt? Jestli jo tak asi jedete RBSD. Potom není problém. Nemám potíže uznat že jsem se spletl.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 22. pro, 2006 12:28

defendu píše:...Pište každopádně dál jaké máte zkušenosti s lidmi trénujícími pro reál apod.

Zajímalo by mě např. kde trénuje NAIA :?: Před nedávnem jsi tuším ty psal,že byli v Brně nějací instruktoři Lotaru,mohl by jsi o tom napsat trochu víc?Napsal bych ti SZ,ale jsem přesvědčen,že by to mohlo zajímat víc lidí.

Předem díky za odpověď :wink:


No..... NAIA trénuje tak různě :D Někde si chodím jen zacvičit, někde funguju jako instruktor. Co je ale moje "krevní skupina" tak to je RBDS. Mám kolek sebe partu lidí co se mnou cvičí. V této společnosti se sanžíme maximálně zmenšit ten rozdíl mezi tréninkem a realitou. Máme pronajatou tělocvičnu a každý týden tam cvičíme. Jednou za měsíc máme něco jako "semináře" a tam jezdí pár dalších pozvaných co s náma nemůžou cvičit v týdnu.
Co se týče technik tak to je opravdu mix všeho. Ale poslední dobou mi dost sedí Izraelské systémy.
Nechce si to všechno moc rozepisovat takto veřejně. Když tak přes SZ.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 22. pro, 2006 12:30

A do třetice.

Bavíme se to o reálné sebeobraně. Můžete napsat co to pro vás znamená reálná sebeobrana? A v čem se liší od ostatních sebeobran? Jen aby bylo jasno o čem tu každý píše.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. pro, 2006 12:56

Reálná sebeobrana???Co to znamená???

Prostě cvičit to,co nás může potkat....je mi jasný,že pokud mne někdo bude chtít smáznout a neudělá chybu,smázne mne a ani si toho nevšimnu.Ale mohu svůj trénink zaměřit na rozpoznávání problémových lidí a situací,nacvičovat rychlé převzetí iniciativy,připravovat mozek na to,že může dojít k náhlému útoku(a tím mu umožnit rychleji se s takovou situací vypořádat-minimalizovat dobu ztuhnutí,překvapení),učit se bojovat naplno(nemarkýrovat útoky ani obranu(viz oblíbené:"když to bude doopravdy,tak přitvrdím"-houby leda,pokud to nebudu mít nacvičené,udělám jen to,co mám zažité)....nácvik jet až do konce....když se mi nepovede technika,snažit se udělat aspoň něco....v reálu se také nikdo nezastaví,abych se mohl "opravit".....atdatd.O tom mluvím,takhle si představuju sebeobranu.



Jen tak naokraj...šijete si trénink na "míru"????Upravujete ho možnostem jednotlivce????
Ptám se proto,protože třeba já osobně mám problém s kloubama a například moje levá ruka je naprosto k ničemu,nezapřu se,nepraštím,protože jí ani nesevřu v pěst a v zápěstí nemám sílu(psoriatická artritida).Takže místo pěstí používám dlaně,nějaké složitosti se ani neučím,prostě si to selektuju a snažím se hojně využívat pomůcek(klíče,šutry,opasek,klacky atdatd)....mám teda vyzkoušené,že na adrenalinu,když je to doopravdy,ta bolest není až tak děs(když prostě musíš,tak musíš),ale na tréninku ani nepraštím do lapy....to ubližuju sám sobě.....nechci tu být za "uplakánka",to ne,ale radši budu a chci cvičit alespoň nějak,než nijak.Rozumíte???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 22. pro, 2006 13:01

4 Naia.....heleď,nestyď se a piš..... :wink: Tady v tom threadu jsme,myslím,všichni tak nějak na stejný vlně..... :wink: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fung » sob 23. pro, 2006 11:14

NAIA píše:
Fung píše:Mimochodem, jen pro Tvoji informaci, Matěje znám osobně, stejně jako Makota (tedy Jardu) a když je na tom Systema podle Tebe tak špatně, proč k nám jezdí na semináře (stejně jako další lidi z celé ČR)? Když někdo přijede poprvé, může v tom být zvědavost, když se vrátí, tak mu to asi něco dalo ... Cvičí u nás kluci od PČR (a ne žádný kancelářský "ořezávátka",ale ti, kteří to potřebují k výkonu služby), vojáci z povolání, vězeňská ... Tedy lidi o kterých píšeš výše a kteří si myslím dovedou oddělit zrno od plev. Netvrdím, že veškerá Systema po celém světě je na tom skvěle, viděl jsem dost otřesných videí (možná i většinu, z toho co je na internetu). Ale bagatelizovat to... :? Napiš jim SZ, třeba ti řeknou víc ... A zeptej se schválně i na ty peníze ... (tedy kolik to stálo.)


Hádám že nečekáš, že ti odpovím proč u vás někteří lidé cvičí. To je jejich věc a já jim do hlavy nevidím.
O Systemě vím více než jen to že jsem si prohlédl pár videí na internetu. Ty videa co jsi dával (ja jedou s těma přilbama atd...) jo to vypadá dobře. U vás se cvičí také tak? Jestli jo tak jste na dobré cestě.
Nechtěl jsem se navážet a hanět Systemu nebo cokoliv jiného. Jen jsem napsal svůj názor. Asi chápeš, že po tom co se dá vidět na netu je těžké řadit Systemu do "RBSD". Ale je to zase jen můj názor.
A nakonec. Cvičíte v Systemě také kousání, plivání atd? Máte na tréninku sparingy se vším všudy a na plný kontakt? Jestli jo tak asi jedete RBSD. Potom není problém. Nemám potíže uznat že jsem se spletl.
Ne, nečekám (myslím že hlavní je že to ví oni sami). :wink: O Tvojí zkušenosti se Systemou jsem nikde nepsal, jen jsem zmiňoval, že je obecná tendence věci bagatelizovat podle videí (dnes většinou z Youtube a špatných).
Cvičíme max. ulici:
úderová i kopová technika na plný kontakt (resp. na hranici výdrže partnera). ®ádné chrániče, rukavice (občas kevlar, nebo keramika, ale z důvodů omezení pohybu v taktice, ne pro ochranu před údery) ... (končetiny si zvykají na reálný kontakt s tělem protivníka a tělo si zvyká na působení úderů,tlaků,práci bez kysílku nebo s jeho minimem, bolest při páčení).
Volné sparringy (údery,kopy,zem), cvičí se na betonu (žádné tatami,žíněnky, padání jako venku). Trénink v reálných podmínkách (zima, tma, hluk), i při zranění (samozřejmě pokud trvale neohrožuje na zdraví či životě), každý musí sám zvážit a rozhodnout se. Práce s reálnámi zbraněmi (ostré nože, funkční pistole, žádná guma, plast. Samozřejmě, pokud někdo na začátku má s tím problém, dostane nůž tupý - ale kovový. Plast. střelné zbraně jen v případě, že by jejich pádem došlo k jejich funkčnímu poškození). Trénují se i "špinavosti" (oči, genitálie, uši) ...
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Fung

Příspěvekod defendu » sob 23. pro, 2006 11:55

Hmmm,zřejmě ňákej slušnej oddíl :!: :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: dotaz

Příspěvekod La-jia » sob 23. pro, 2006 11:56

nickname píše:Může někdo krátce popsat co je to " rukopašnyj boj ? Není to Sambo ?


Rukopašnyj boj neboli RB je záležitostí ruské armády, něco jako v Čechách Musado. Mají to být techniky karate bez kata určené k likvidaci protivníka, ale název karate se v Ruském vojenství neujal a byl dokonce zakázán. Toť vše co je mě o tom známo. Toto info sem dostal od jednoho ruského instruktoa RB, se kterým sem měl tu čest se potkat v kriminále. Byl sice málomluvný, ale tohle sem zněj vymačk.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod La-jia » sob 23. pro, 2006 11:59

Jo a se Sambo to opravdu nemá nic společnýho.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Re: dotaz

Příspěvekod Jendis » sob 23. pro, 2006 12:43

La-jia píše: Mají to být techniky karate bez kata určené k likvidaci protivníka


....jenom samotné karate to určitě není.Ale díky za informace....

z informací,co mám,mi přijde,že to je souhrné označení pro "boj zblízka"....protože já se kdysi učil nějaké chvaty(něco jako judo),někdo zase tvrdí,že je to něco jako karate,na netu jsou informace,že je to taková směs(viz třeba tady: http://klub.chip.pl/mma/kombat/kombat.html ).Tak nevím....:?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPa » sob 23. pro, 2006 13:50

Fung píše:...úderová i kopová technika na plný kontakt (resp. na hranici výdrže partnera). ®ádné chrániče, rukavice (občas kevlar, nebo keramika, ale z důvodů omezení pohybu v taktice, ne pro ochranu před údery) ... (končetiny si zvykají na reálný kontakt s tělem protivníka a tělo si zvyká na působení úderů,tlaků,práci bez kysílku nebo s jeho minimem, bolest při páčení)...

8O To jako že v tréninku mimo jiné vedete i plné údery pěstí na hlavu soupeře? Sorry, ale jak vysokou spotřebu sparringpartnerů mají ti lepší z vás? To přece znamená časté K.O., vyražené zuby, přeražený nos... :?:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Re: dotaz

Příspěvekod La-jia » sob 23. pro, 2006 14:17

Jendis píše:
La-jia píše: Mají to být techniky karate bez kata určené k likvidaci protivníka


....jenom samotné karate to určitě není.Ale díky za informace....

z informací,co mám,mi přijde,že to je souhrné označení pro "boj zblízka"....protože já se kdysi učil nějaké chvaty(něco jako judo),někdo zase tvrdí,že je to něco jako karate,na netu jsou informace,že je to taková směs(viz třeba tady: http://klub.chip.pl/mma/kombat/kombat.html ).Tak nevím....:?


Jo a taky povidal, že tam brutálně jeli fýzu - hlavně běh. Ale to je u Rusů asi dost běžná záležitost.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Jendis » sob 23. pro, 2006 14:18

tomu bych věřil.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DrGlock » ned 24. pro, 2006 0:50

Reálná sebeobrana je blbost. Je jenom sebeobrana. Bohužel se dnes sebeobrana říká téměř všemu a všichni ji cvičí, stejně jako všichni, kdo sledují filmy s Jackie Chanem a cvičí podle nich, cvičí Kung Fu.

Co je to tedy sebeobrana? Sebeobrana je to, co z vašeho bojového umění vznikne, když:

1.) Rozhodnete se, že jediným důvodem vašeho cvičení je naučit se dostat se ve zdraví domů a uvědomíte si, že všechno ostatní, co vám cvičení dává, tj. filozofie, životní styl, zdraví, kamarádi, atp., je jeho přirozenou součástí, bonus navíc.

2.) Začnete přemýšlet na věcmi, které vás někdo učí. Uvědomíte si, že na tréninku mistrovi funguje všechno, ale realita je úplně něco jiného. Nikomu neuvěříte ani mrknutí oka, pokud vás nepřesvědčí, že to funguje a že to jde použít prakticky. Při jakýchkoliv demonstracích použitelnosti neuvěříte ničemu, pokud útočník neútočí stejně jako na ulici.

3.) Začnete přemýšlet nad věcmi, které cvičíte. Vše si budete co nejreálněji ověřovat prakticky při simulovaných přepadeních - scénářích a budete cvičit jen to, co vám funguje. Techniky, které fungovaly nějakýmu mistrovi před sto lety nebo fungují vašemu mistrovi jsou k ničemu, pokud nefungují vám a vy nemáte čas, ztrácet s nimi čas.

4.) Uvědomíte si, že riziko napadení vám hrozí kdykoliv a potřebujete se tedy naučit bránit co nejrychleji. A nemůžete čekat pět, deset, patnáct či dvacet let, než z vás bude mistr. Každý trénink budete brát jako poslední přípravu před tím, než vás přepadne stokilovej nácek, co na vás čeká před tělocvičnou.

5.) Přizpůsobíte podmínky na tréninku tak, aby vás nutily chovat se jako venku a naučili vás dívat se kolem sebe a využívat překážky. Rozházíte po tělocvičně vše co najdete, švédské bedny, kozy, koně, žíněnky, medicimbály, balóny, flašky na pití, chrániče, lapy, boxerský pytle, umělý cihly, atp. Spíše velké nebo lehké a měkké věci.

6.) Budete cvičit scénáře také na přirozených místech mimo tělocvičnu a budete k obraně využívat vše okolo. Tj. scénáře ve sprchách, na záchodech, v šatně, v chodbě, kdekoliv. Útočníka omlátíte hlavou o umyvadlo, narvete ho do kabinky na wc, hodíte po něm umělou cihlu, flašku s vodou, botu, nebo cokoliv jinýho, co se vám válí u nohou.

7.) Budete se snažit o realistický nácvik dovedností a technik a o realistické ověření jejich použitelnosti. A to bez pořádného vybavení a chráničů nelze. Neobejdete se bez helmy s mříží nebo s plexisklem, suspenzoru, rukaviček na ultimáty, chráničů na holeně (využitelné na stehna i předloktí), aj. Na scénáře a ověření technik budete potřebovat alespoň jednoho Redmena, nebo nějaký podobný podomácku poskládáný oblek z chráničů a nejlépe z policejního protiúderového obleku. Budete potřebovat hokejové chrániče na holeně, boxerské pytle, různé lapy, měkké tyče a nože, gumové cihly a různé speciální vybavení, které si musíte vyrobit, jako lapy ve tvaru hlavy, měkké barvící nože. A spousty dalších věcí.

8.) Přijdete o iluze o účinnosti a použitelnosti spousty technik. Zjistíte, že ani ty nejúčinější techniky nefungují tak dobře, jak byste potřebovali. Budete hledat nějaký jiný styl, který by byl použitelnější než ten váš.

9.) Zjistíte, že žádný styl není perfektní. ®e některé se realitě blíží více, jiné méně, ale ty, které jsou hodně dobré, se u nás necvičí a jsou pro našince finančně a vzdálenostně spíše nedostupné.

10.) Začnete hledat ty nejlepší dovednosti a techniky, kde to půjde. Budete z internetu stahovat videa a výukovky výukovky různých zahraničních instruktorů a stylů, budete stahovat různé knížky a číst různé články. Budete objíždět různé semináře lidí, o kterých se tvrdí, že umí a budete doufat, že vám ukáží alespoň jednu novou použitelnou věc. Budete vymýšlet vlastní techniky a metody jak, vše ještě zjednodušit a zefektivnit.

Vůbec nezáleží na tom, co cvičíte nebo jak dlouho to cvičíte, záleží jen na tom, jak to cvičíte. A lidi, co cvičí správně, pořádně a za účelem dostat se ve zdraví domů, to dělají všichni hodně podobně. A co teda konkrétně dělají a co je to ta sebeobrana? Schopnosti a dovednosti vyhnout se konfliktu, vyřešit konflikt bez boje útěkem nebo ústně, nenechat se překvapit nenadálým útokem, odrazit útok a utéct, zbavit útočníka pomocí jednoduchých a na sobě nezávislých technik a utéct, využívat přirozené zbraně jako zuby a nehty, využívat přirozené slabiny jako vlasy, oči, uši, genitálie, využívat okolní prostředí a předměty jako improvizované zbraně, apod. Ale co je úplný základ, bez kterého vám jsou všechny techniky nanic, jsou schopnosti kdykoliv nastartovat z nuly na stodvacet procent, jako když kočka loví myš a nepřestat a vydat ze sebe maximum, i když jste úplně na dně.


(Asi jsem to všechno napsal hodně zvláštně, nenapsal jsem spoustu věcí co jsem napsat chtěl a asi to spousta lidí nepochopí, ale kdybych to chtěl rozepsat lépe a srozumitelněji, bylo by to na jednu knížku o dovednostech a strategii sebeobrany a na druhou o metodách Reality Based tréninku :wink: :) )
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » ned 24. pro, 2006 1:53

Fung píše:...
Cvičíme max. ulici:
úderová i kopová technika na plný kontakt (resp. na hranici výdrže partnera). ®ádné chrániče, rukavice (občas kevlar, nebo keramika, ale z důvodů omezení pohybu v taktice, ne pro ochranu před údery) ... (končetiny si zvykají na reálný kontakt s tělem protivníka a tělo si zvyká na působení úderů,tlaků,práci bez kysílku nebo s jeho minimem, bolest při páčení).
Volné sparringy (údery,kopy,zem), cvičí se na betonu (žádné tatami,žíněnky, padání jako venku). Trénink v reálných podmínkách (zima, tma, hluk), i při zranění (samozřejmě pokud trvale neohrožuje na zdraví či životě), každý musí sám zvážit a rozhodnout se. Práce s reálnámi zbraněmi (ostré nože, funkční pistole, žádná guma, plast. Samozřejmě, pokud někdo na začátku má s tím problém, dostane nůž tupý - ale kovový. Plast. střelné zbraně jen v případě, že by jejich pádem došlo k jejich funkčnímu poškození). Trénují se i "špinavosti" (oči, genitálie, uši) ...


Defendu v jedné diskusi napsal: "Kdo tvrdí, že jede úplně na tvrdo, je buď lhář, nebo cvok." a já s ním souhlasím. To, čemu říkáš ulice, je RBSD hodně vzdáleno. Asi ses nechal opít rohlíkem vidinou tvrdého tréninku bez chráničů, romantikou tvrdých ruských borců, tréninku se skutečnými zbraněmi a já nevím čeho všeho ještě...

Co se týče tréninku s nožem, podle toho se úplně nejlíp pozná, jestli někdo jede reálně, nebo ne. Jakejkoliv nůž z materiálu pevnějšího než izolační pěna na trubky je na trénink absolutně nevhodnej (krom nácviku vykosťování nože z ruky, tam je třeba nějakej pevnej tupej hladkej). I gumový nože jsou na šicí stroj zbytečně tvrdý. Jakýkoliv pevným nožem ti rozlámu žebra. Ostrým nožem tě zabiju při první technice. Jenže to ty nevíš, protože s ostrým ani tupým nožem si nemůžeš dovolit reálně zaútočit. A když nemůžeš reálně útočit, jak se chceš naučit reálně bránit? A stejně tak je to s celou Systemou.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron