Jak na sebeobranu atd.?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Jak na sebeobranu atd.?

Příspěvekod Gladiatork1 » čtv 04. led, 2007 10:10

čau, chvili jsem delal box ale zrusily ho. Chtěl bych se naucit nejakou sebeobranu nebo neco abych to mohl použít jako vyhazovac a osobní ochranka v klubech atd. Tady u nas je jen teakwondo,karete a aikido. dalo by se to naucit samostatne? treba s knízek nebo dvd? Mám dvd base rutten a tam jsou dobrý finty. Sílu mám,jsem korba jak hovado ale technika žádná.dík
Gladiatork1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod defendu » čtv 04. led, 2007 11:11

Zkus ve svém okolí najít někoho kdo opravdu dlouuuuho dělá na dveřích a požádej ho ať ti ukáže techniky,které používá a preferuje (možná najdeš někoho kdo se s tebou podělí,ale spíš to nebude ještě aktivní vyhazovač,neb konkurenta nikdo nic učit nebude :wink: )

Na rvačku jako takovou ti stačí ten box.Na dveře nemusíš být mistr BU,ale spíš člověk co se nebojí ránu dát ani přijmout.

Ale ještě si to rozmysli,případnou romantiku v této profesi nehledej.Navíc když se podíváš na "vyhazovač",zjistíš jak taky můžeš skončit :!:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod diablik » čtv 04. led, 2007 12:14

...tak nic moc ako pozeram,este ked tak to karate,je to kyokushinkai co sa u vas cvici? zozen blaznov co sa radi rvu po ulicach a daj s nimi kontrolovany freefight,da ti to velmi vela..
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Lada » čtv 04. led, 2007 12:21

Nedávno jsi se ptal na trénink jak posilovat, kolik sériií a když s pořádnýma váhama tak jestli pořádně narosteš a budeš mít sílu...z toho mi plyne že jsi toho v posilovně zrovna moc nezažil a teď píšeeš že sílu máš jseš korba jak hovado 8O nějak mi to nejde dohromady....

naučíš se to jen těžko z nějakých knížek DVD, z toho se sice dá čerpat a lecos pochytit a naučit se když už máš něco zasebou, ale stejně na to potřebuješ min. dalšího člověka! jak by ses to chtěl tak asi naučit sám....
Taky se potřebuješ naučit pohybovat, uhýbat dávat rány, přímat je a k tomu pořebuješ lidi a ti co to umí tohle z DVD či knížky nikdy nepochytíš a spoustu dalších věcí...a různé BU/BS ti moc neukáže jak přesně na to ti vyhazovači chodí. To co se budeš učit si potřebuješ zkoušet a zkoušet a to na někom čím silnější a věčí tím lepší abys poznal jestli to funguje a ayb sisi to vryl do podvědomí a byl schopen to vůbec udělat když přijde na věc.

Co se naučíš je hlavně pro tvoje dobro a aby jsi se ve zdraví vrátil z práce domů, pokuď jsi korba tak tě leckde vezmou bo budeš na lidi působit hlavně psychycky, blbý je že na některé to moc působit nebude a ti budou umět lecos....

btw co je to ta osobní ochranka v klubu? to jako že si někdo najme chlapíka co ho bude třeba v klubu chránit aby večer náhodou nedostal od někoho do ryngle?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » čtv 04. led, 2007 12:24

Judo je určitě dobrý,minimálně polovina vyhaz. ho dělá nebo dělala,ale na dveře se moc nehodí - ty nejtěžší úrazy jsem viděl právě po jud. hodech a jeden jsem taky kdysi způsobil :oops:
Ti blbci prostě neumějí padat :lol: :lol:
Každopádně judistické vychýlení a podmet - velmi dobrá věc :evil: :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod diablik » čtv 04. led, 2007 12:32

defendu--jo to judo som zmazal,aby v tom chlapec nemal brdel...judisti inac vedia byt pekne tuhy superi aj agresivny..mam par kamosov co popri jude aj zaboxovali,sice technicky nic moc,co sa tyka boxu,ale ficalo imto dobre a na diskotekach tiez vedeli porobit paseku :wink: ..tusim niekde na strednom Sk,nejaky zavodny judista pred rokmi pridrbal s nejakym opruzovacom v krcme o zem a ten ostal ochrnuty a na voziku :oops: bolo z toho aj medialne haloo
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Re: Jak na sebeobranu atd.?

Příspěvekod Baxxse » čtv 04. led, 2007 13:11

Gladiatork1 píše:čau, chvili jsem delal box ale zrusily ho. Chtěl bych se naucit nejakou sebeobranu nebo neco abych to mohl použít jako vyhazovac a osobní ochranka v klubech atd. Tady u nas je jen teakwondo,karete a aikido. dalo by se to naucit samostatne? treba s knízek nebo dvd? Mám dvd base rutten a tam jsou dobrý finty. Sílu mám,jsem korba jak hovado ale technika žádná.dík


Jak psal Lada...hrozne si protirecis. V kazdem prispevku rikas neco jineho. A podle toho co si psala v prispevku PSYCHIKA,tak ti nedopurucuju praci u dveri. Na to potrebujes neuveritelne trpelivosti a nadhled. To podle toho co si psal nemas. Nikde nehledaj agresivniho vyhazovace,ktery nadela vice problemu nez uzitku.
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Toman » čtv 04. led, 2007 13:26

Pokud máš na mysli to DVD jak tam Bas mrska zidlema a popelnikama a ukazuje jak soupere dorazit tak to je dobry spis takova sranda:-) Jinak intruktaže jsou dobrý jako doplnek a pro osvezeni technik vzpomenes si na to co treba znas ale zapomnel to pouzivat.

Taky znam par doormanů se znalosti juda ale nikdo hody nepouziva asi jiz z vyse zminenych duvodu. Takova uchimata, kataguruma, ippon seio nage aj. jsou pro cloveka neznaleho padu a na tvrdem podlozi likvidacni zejmena kdyz utocnik jeste dopadne na hazeneho.
Naposledy upravil Toman dne čtv 04. led, 2007 22:37, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » čtv 04. led, 2007 14:13

...
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » čtv 04. led, 2007 15:37

Asi myslíte DVD Lethal street fighting :wink:

Opravdu rozumné jsou tam tak akorát ty tři techniky z KM,zbytek je jen o fyz. síle (obrana proti škrcení zezadu,proti kravatě apod.)Vyjadřovat se k poslední části,kde se Bas pouští do boje na zemi (chtěl bych ho vidět jak by se válel mezi střepama s dvouma,třema frajerama....),nemá smysl.
Ale některé rady a postupy nejsou špatný :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod TongPa » čtv 04. led, 2007 22:31

defendu píše:...Každopádně judistické vychýlení a podmet - velmi dobrá věc :evil: :evil:

Souhlas, dodnes z toho těžím... 8) Matláka s tím podsekneš jako nic, složíš si ho pod nohy a pak na něj třeba šlápneš... :twisted: Můžeš si ho v letu odchytit i do šrcení... Jinak člověk, kterej neumí padat, se může zranit i při tom složení pod nohy, natož při nějakém vysokém hodu... :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » čtv 04. led, 2007 22:43

ukropcany píše:Řekl bych, že gladiator si musí vo viacerých veciach spraviť jasno... :twisted:

Souhlas, buduje si image drsného virtuálního borce a pak si to zkazí takovýma naivníma otázkama... :roll: :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod player » čtv 04. led, 2007 23:20

Mno jako nevim jak jinym, ale me zatim az na jednu vyjimku fungovala psychologie.
Je to sice pracnejsi, misto jedne rany je 5 minut kecani, ale kdyz to funguje, tak je to lepsi nez pusobit "rozruch".
Navic sem si moc dobre vedom toho, ze vyhozovac ma stejna prava jako jakykoli jiny zakaznik, tzn. zadna:), takze ja byt napaden vyhazovacem, ktery by mi zpusobil nejakou zdravotni ujmu, tak ho bez vahani zazaluju za napadeni a ublizeni na zdravi.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gladiatork1 » pát 05. led, 2007 5:58

ne sorry, ptal jsem za více lidí a psal jsem to pres muj profil a na me jmeno. Přišlo mi zbytečné zakládat nový účet pro někoho kdo chce vedet jednu věc. Omlouvám se že jsem to nenapsal dřív, já osobně teprve začínám a hledám nějaký thaibox klub.dík
Gladiatork1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00

Příspěvekod defendu » pát 05. led, 2007 12:45

4Player
Nechápu co tím myslíš - napaden vyhazovačem :roll: :?: Pokud by si byl mnou "napaden",tak to znamená jen to,že si někde dělal bordel,obtěžoval si ostatní hosty,ničil nebo hodlal ničit cizí majetek,nechtěl zaplatit vstup a pak samozřejmě ani nechtěl odejít.
Pak si ovšem piš,že se s tebou nikdo od dveří 5 minut bavit nebude,pak je to spíš o vteřinách :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Panda » pát 05. led, 2007 13:16

2 Defendu
Jenže ne všichni jsou profesioníální vyhazovači.Neříkej mi že se nemůže stát že narazíš na někoho agresivního co hlídáná poprvé, zaměstnali ho proto že se ho na vsi všichni bojí a zrovna by si rád dal někoho cizího z velkoměsta.
Například ta facka co je postovaná ve vedlejším foru byla pro mě taky dobrou ukázkou neadekvátního zásahu(i když neznám okolnosti).
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Baxxse » pát 05. led, 2007 13:17

defendu píše:4Player
Nechápu co tím myslíš - napaden vyhazovačem :roll: :?: Pokud by si byl mnou "napaden",tak to znamená jen to,že si někde dělal bordel,obtěžoval si ostatní hosty,ničil nebo hodlal ničit cizí majetek,nechtěl zaplatit vstup a pak samozřejmě ani nechtěl odejít.
Pak si ovšem piš,že se s tebou nikdo od dveří 5 minut bavit nebude,pak je to spíš o vteřinách :evil:


Ne kazdy vyhazovac ma tak profesionalni pristup jako ty...Uz jsem se setkal s nejednim pripadem(jako host),kdy vyhazovac nekoho napadl absolutne nepravem na popud nekoho kdo stal za rohem a vesele se smal. Taky jsem zazil situace kdy vyhazovaci ruplo v kouli a pobil par hostu. Jen protoze mu dotycny ozrala,ktery jen tak mimochodem neudelal nic-jen se opil,rekl at chvilicku pocka se zavirackou,ze dopije a pujde...Pravda je ze takovy lide by tu praci delat nemeli ale mnohdy ji delaji...a dokonce bych rekl ze takovych je vetsina(prozatimni zivotni zkusenost)...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod defendu » pát 05. led, 2007 14:11

Určitě máte do jisté míry pravdu,bohužel i já na sobě občas pozoruju,že mě z těch ožralů a rádobydrsňáků občas hrabe a pak se chovám taky trošku tvrději,ale je to hlavně o tom,že jakmile jednou povolíte (neurčité jisté meze) tak před váma přestanou mít respekt a hrozí pak mnohem víc konfliktů.
Někoho bezdůvodně mlátit je samozřejmě pitomost a ubohost .
Nehodnoťte zatím to co se stalo v té Pamele a nikoho nesuďte,podrobnosti se dozvím až zítra tak to sem pak hodim.Nikde zatim nebylo napsáno PROČ k té roztržce vůbec došlo,to je nutné si uvědomit :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod player » pát 05. led, 2007 14:24

defendu píše:4Player
Nechápu co tím myslíš - napaden vyhazovačem :roll: :?: Pokud by si byl mnou "napaden",tak to znamená jen to,že si někde dělal bordel,obtěžoval si ostatní hosty,ničil nebo hodlal ničit cizí majetek,nechtěl zaplatit vstup a pak samozřejmě ani nechtěl odejít.
Pak si ovšem piš,že se s tebou nikdo od dveří 5 minut bavit nebude,pak je to spíš o vteřinách :evil:


Bez ohledu na to, jaky kdo dela nebo nedela bordel, jakysi "pan vyhazovac" nema vubec zadne pravo hrat si na zakonodarce, jakozto kdokoli jiny, kdo zakonodarcem neni a nejakym zpusobem zasahovat ve smyslu, ze dojde k ublizeni na zdravi.
Pokud ses schopen vytrznika(a jako ze vetsinou neni jeden!) bez toho, aniz bys mu ublizil, vyvest, pak se neni o cem bavit a neni o tobe rec!
Z me zkusenosti delaji vyhazovace lide, kteri budi respekt vizualne, ale o to mene maji predpoklady pro reseni situace bud verbalne, nebo kdyz to jinak nejde tak fyzicky, ale ne ve smyslu ze neukazneneho hosta ztlucu do krve a pak ho za nohy vytahnu ven.Umyslne sem to prehnal, ale ne ze by to bylo az takove scifi.
Zkrata strucne receno, malokdy vidim u dveri jiny pripad nez sou nafoukani(tak rikam svalovcum vyhnanejm praskama)vyholeni pokerovani typci, kteri neumej vyvest hosta jinak nez tim, ze mu jednu vlepjej na pockani.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » pát 05. led, 2007 15:15

Způsobit někomu ublížení na zdraví,bezdůvodně,by neměl ani ten zákonodárce,samozřejmě na tom se shodnem.

V žádném případku neomlouvám násilí,jsem tam právě od toho aby k němu nedocházelo :wink:

Ale jen tak pro zajímavost - už jsi si někdy zkusil vyvést někoho (třeba nějaký velký,těžký hovado) ven z místnosti proti jeho vůli,aniž bys mu při tom zkřivil vlas na hlavě :?: Pokud ano a dokázal jsi to,smekám před tebou :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků