Iga ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod pucmaz » stř 11. říj, 2006 14:24

adho píše:V Japonsku a na Okinave, ked vznikne novy styl, tak jeho autor musi obhajit funkcnost. Musi mat postavene kata tak, aby respektovali vsetky principy stylu a samozrejme musi ho obhajit v zapase. (najlepsie Irikumi Go) :)


To je ovsem primo "pohadka v bu" :D Kdepak ses to dozvedel?
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

 

Příspěvekod adho » stř 11. říj, 2006 15:23

pucmaz píše:
adho píše:V Japonsku a na Okinave, ked vznikne novy styl, tak jeho autor musi obhajit funkcnost. Musi mat postavene kata tak, aby respektovali vsetky principy stylu a samozrejme musi ho obhajit v zapase. (najlepsie Irikumi Go) :)


To je ovsem primo "pohadka v bu" :D Kdepak ses to dozvedel?


Od Aljosu (priezvisko si nepametam, spytaj sa na neho SINDOa) - chlapik robi Sindo Ryu. kukni web:
http://www.okinawakarate.com/
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Dajo108 » pát 13. říj, 2006 13:31

adho píše:V Japonsku a na Okinave, ked vznikne novy styl, tak jeho autor musi obhajit funkcnost. Musi mat postavene kata tak, aby respektovali vsetky principy stylu a samozrejme musi ho obhajit v zapase. (najlepsie Irikumi Go) :)


to znie dobre, skoda, ze niesme v Japonsku :) a myslim, ze Iga Ryu je tu dost dlho nato aby sa dal povazovat za "novy"(...teda ak si svoj vyrok, chcel aplikovat na tento konkretny styl...) ale si si isty ze Iga Ryu neblo tymto (alebo inym) sposobom obhajene?
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod adho » pát 13. říj, 2006 13:52

Dajo108 píše:
adho píše:V Japonsku a na Okinave, ked vznikne novy styl, tak jeho autor musi obhajit funkcnost. Musi mat postavene kata tak, aby respektovali vsetky principy stylu a samozrejme musi ho obhajit v zapase. (najlepsie Irikumi Go) :)


to znie dobre, skoda, ze niesme v Japonsku :) a myslim, ze Iga Ryu je tu dost dlho nato aby sa dal povazovat za "novy"(...teda ak si svoj vyrok, chcel aplikovat na tento konkretny styl...) ale si si isty ze Iga Ryu neblo tymto (alebo inym) sposobom obhajene?


Som si isty :))
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod lo » pát 13. říj, 2006 14:54

Som si isty :!: :lol: :lol: :lol:
lo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 31. bře, 2006 23:00

Příspěvekod shim_bong » stř 27. pro, 2006 16:50

Nazdar!

Mohol by mi niekto formou súkromnej správy detailnejšie objasniť tento štýl?
Tiež by ma zaujímalo, koho možno označiť slovom "majster"? Pokiaľ táto definícia spadá na najsilnejšieho "samca v čriede", vždy sa nájde ešte silnejší "samec", trebárs aj z inej "čriedy".

Inak prajem všetkým veľa zdaru a pozdravujem Ighy-ho a ostatných chalanov. Dávno sme sa nevideli, tak všetko dobré do nového roka a veľa spokojnosti.
shim_bong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 27. pro, 2006 0:00

Příspěvekod shim_bong » úte 09. led, 2007 10:40

Ešte ma napadla jedna otázka:
Čo má človek z toho, že cvičí bojové umenie na dokonalejšej úrovni? V čom je vlastne prínos dlhej tradície štýlu (Predpokladajme, že žijeme v civilizovanej spoločnosti, kde zručnosti v boji nie sú nutné na prežitie.)? :roll: :?:
shim_bong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 27. pro, 2006 0:00

Igu ryu

Příspěvekod XXavier » úte 31. črc, 2007 22:26

Ahoj ludia,
tiez som mal moznost cvicit v iga ryu, aj ked v sucasnosti trenujem na neporovnatelne vyssej urovni so senseiom, ktori pravidelne navstveuje seminare Hanshi McCartnyho a IOGKF.

Takze takto k Iga Ryu. Polozim filozoficke otazky a zastancovia iga ryu mozu odpovedat.

Pozrite sa na legitimnych majstrov sucasnosti ako su Higaona a Hanshi McCartny. Preco sa tito majstri vedia pochvalit konferenciami, celou liniou majstrov, ktori im predhcadzali - Richard Kim a podobne. Preco Fila nepozyvaju na taketo velke Gashuku? Ked ma byt pokracovatel goju ryu, preco nie je Higaonov partner?

Pre tu srandu - hode si do googla "Daitomi Iga" - nie len nazov Iga, pretoze to je znama japonska oblast a styl ninjutsu a vselico ine. Zistite, ze info o Daitomi Igovi skratka nie su -akoze ho nepozna ani organizacia Dai Nippon Butoku Kai? Hlavne svetove zdruzenie tradicnych bojovych umeni.

To je tak... ked nie sme vo futbale dobri, vymyslime si vlastne pravidla, vlastne sutaze, aby sme boli najlepsi.

Pozrite na stranku IOGKF.cz - tam ma pan Valenta Sensei ofoteny dokument, ktory ho opravnuje trenovat pod znackou IOGKF v cechach. Preco sa Filo nechvali takymto papierom??? ma nejaky?

Preco sa na stranke umeniezit uvadzaju mena, kto Filovi udelil 1. a 2.dan, a potom sa pise "ziskal titul kyoshi" ... podla mna ziskat titul kyoshi musi byt velka slavnost - fotky, videa, kopec znamych ludi zo sveta budo - vid historiu Hanshi McCartnyho. Taky titul sa urcite neudeluje v SR!! - a aby mal nejaku cenu, musela by ho udelit Dai Nippon butoku Kai - teda by Filo musel byt v tejto organizacii registrovany.
Informacie skratka nie su - a NEverim, ze "Hanshi" Iga by sa v 20. storoci mohol tak zahadne utajit - aby bol hanshi musel by mat velke uspechy vo svete budo. Ak o nom internet ani netusi, tak asi patricne uspechy nemal!

Zamyslite sa, preco chybaju oficialne informacie a dokumenty.

V tomto prispevku nic neodsudzujem, len sa pytam ...uz dlho ma to zaujima.
XXavier
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30. črc, 2007 23:00

Příspěvekod pucmaz » stř 01. srp, 2007 3:14

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:23, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod XXavier » stř 01. srp, 2007 11:22

to pucmaz:

nehovorim, ze nemas pravdu, poviem par "ale". V dnesnej dobe su financie dost zakladnym aspektom. Ak chce byt trener karate fakt dobri, musi tomu venovat kopec casu kazdy den. To sensei Higaona robi. A aby sa mohol uzivit, pise knihy, ktore rozhodne nie su lacne, nataca instruktazne videa atd... Tiez sa mi nepaci komercializacia a preto som zasadne proti sportovemu karate a nemam ho rad.

Zaroven nedokazem uverit, ze dnes moze niekto ziskat titul Hanshi len tak, ze o nom nikto nevie. Proste tomu neverim ..hanshi vzdy udeluje velka komisia a povedal by som, ze jedina relevatna organizacia je Dai Nippon Butoku Kai. Keby pan Filo bol ozajstnym Kyoshi, preco by nebol oficialnym zastupcom tejto organizacie v SR?? Bola by to pocta pre neho aj pre SR.. Aj kluby byvaleho filosportu potrebuju clenov, a hlavne clenske, skratka bez toho to nejde... a clenovia nebudu bez urcitej komercie, bez toho aby tento styl bol znamy....

Stravil som nejaky cas hladanim a jedine informacie o Filovi a jeho karate su z jeho stranok... a to je viac ako podozrive a rozhodne to nevzbudzuje doveru.

Ak by bol Hanshi Iga skutocny, urcite by udelil xy titulov sensei pripadne Renshi ..tito ludia by skratka niekde boli, existoval by aspon zablesk informacie... ale bohuzial nic take nie je....

osobne ani velmi neverim Tvojej teorii, ze v sucasnosti je kopec velkych majstrov total utajenych a mimo dosah internetu - v dnesnej dobe tomu neverim... znamenalo by to, ze ten majster nikoho netrenuje, nema ziadne "uspechy" ziadnych ziakov, ziadnych pokracovatelov...

Pozri si stranky Dai Nippon Butoku kai, aky dlhy zoznam Renshiov, Kyoshiov tam je... skratka ked clovek chce byt uznany, musi to niekto potvrdit. V kazdom sporte existuje nejaka svetova organizacia, ktora sportovcov legitimuje. Ked z nej niekoho vylucia kvoli dopingu alebo prehreskom, tak aktivnym sportovcom skratka nie je. A toto uz desiatky rokov plati aj v bojovych umeniach.

Nehovorim, ze IOGKF je najlepsia organizacia - samozrejme je velka a tym aj rozmanita... videl som zastupcov tejto organizacie, bol som na treningu pana Valentu senseia a mozem potvrdit ze je to fakt vysoka uroven.
XXavier
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30. črc, 2007 23:00

Příspěvekod pucmaz » stř 01. srp, 2007 12:47

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:22, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod XXavier » stř 01. srp, 2007 13:45

Prestudoval som si kopec zaujimavej historie. Nie som si isty o ktorom Myagim hovoris. Chojun Miyagi Sensei mal ziaka menom Meitoku Yagi, ktori ako jediny dostal povolenie otvorit vlastne dojo. Miyagiho rodina mu v roku 63 odovzdala Menkiyo Kaiden - teda akoby pokracovatelstvo rodiny alebo tak.
Zaroven je pravda ze Miyagi An'Ichi bol jediny Uchi Deshi zakladatela goju ryu. "Uchi deshi" je najvyssim odovzdanim duchovnej linie stylu.

Tych mien je mnozstvo, tak neviem, ci myslime to iste :) Rozpis blizsie.
XXavier
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Saigon » stř 01. srp, 2007 17:24

Sorry, ze sa do toho miesam, ale zda sa mi, ze Anichi Miyagi cvicil az u Seiko Higu. A prvy, kto dostal povolenie otvorit si dojo bol Higa sensei.
Saigon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 22. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Saigon » stř 01. srp, 2007 17:26

Pardon . A. Miyagi cvicil az u senseia Miyazata.
Saigon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 22. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod majkx » stř 01. srp, 2007 20:08

4 XXavier, no aby sis udělal přehled, kde bere informace pucmaz tak tady si přečti http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... uchi+deshi :wink:
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron