Ninjutsu legenda a skutečnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod MR » stř 06. pro, 2006 22:13

NO taky něco přispěju, nvm kdo z vás studuje Bujinkan, ale jestli někdo jo tak mi dá za pravdu že jakýkoli technický stupeň neznamená jak dobře cvičíš, občaqs vidím lidi s vyšším danem a neumějí ani pořádně základy...

jinak zde někdo pochyboval o schopnostech pana Hatsumiho, nevim jestli ho někdy viděl cvičit, ale i kdybys ho viděl, tak z toho co říká nepochopíš ani slovo, nepochopí to ani většina Shihanů, protože on je v tomto umění dál než můžeme pochopit.

Jinak bych taky rád zopakoval že když se chcete o něčem přesvědčit, třeba jak vypadá Bujinkan, jděte na trenink a pak můžete soudit....

www.bujinkan.cz
www.bujin.cz
MR
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod jeikob » sob 06. led, 2007 18:58

Nejlepší ninža je sho kosugi:)No ty filmy mne kdysi bavili to jo.Jinak mně to nin jutsu moc nebere.Ale zkouknul jsem na you tube nejaké filmi s tím hatsumim a ten chlapík je užasnej jemu věřím ,že ty techniky co predvadí na exhibicích by zvládal v realu. A pak je to dobrý byznysmen :)Nin jutsu romantika proč toho nevyužít:)Tak že po světe behá dost ninžu.Omlouvám se za tu ironii jsem takový.Je to dobrý koníček
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » sob 06. led, 2007 19:48

žádnej Sho Kosugi, anóbrž Tokuiči ©imoda, kterému šlape na paty ninja ve službách Hidejošiho přezdívaný Skřet z Odani :wink:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod kik » sob 06. led, 2007 20:12

http://www.youtube.com/watch?v=2I4t3iQj_Kk pěkné video něco pro Ukropčanyho ,chtěl bych se zeptat někoho kdo dělá ninjutsu ten útočník jak kope maegeri a nestáhne nohu ,to se tak cvičí nebo on jen neuměl kopnout?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » sob 06. led, 2007 20:30

Nejsem fanda ninjutsu,Ale vlastne mi to prijde jako určité zachovaní tradice. A na tomhle videu i když jsou to ukázky.Tak z jeho pohybu a reakcí mi přijde,že by to v realu byl schopen uplatnit. LÍBÍ SE MI TO HODNĚ A TO NEJSEM FANDA .přijde mi to jakoten vrchol kam se dá dostat.hlavne ty uhyby a neutralizace pouze uhybem

http://www.youtube.com/watch?v=fO9rrmBtMt0
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

seminář

Příspěvekod Filipb » ned 07. led, 2007 20:16

Dne 27. ledna 2007 se koná seminář Bojového umění Ninjutsu - Bujinkanu v Praze. podrobnosti najdete na www.bujin.cz
Filipb
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06. led, 2007 0:00

Příspěvekod Buji » úte 09. led, 2007 11:21

tekara píše:Debaty o ninjutsu mě nechávájí naprosto v klidu. Přesto jsem mrkl na stránky Bujinkanu a tam jsem si přečetl, že v Bujinkanu působí 12 držitelů 5 - 8 danu. Vzhledem k tomu, že vznikli v roce 1991, tak za 10 - 15 let získat 5 - 8 dan......asi slušnej oddíl. :lol:



Možná to nebude jen slušnej oddíl,ale slušní lidé 8O
Většina z nich(z učitelů:)) jezdí do japonska každým rokem,někteří i dvakrát ročně a věnují svému studiu mnoho úsilí...A proto jsou,tam kde jsou.. :idea:
_____
Jen tak na okraj by mne zajímalo jak často za mistry tvého BU do země jeho vzniku dojíždíš ty??? 8)
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod dite » úte 07. črc, 2009 0:13

ninjutsu? Ve fóru jsem se dočetl spoustu zajímavostí a také je jasné, že tam je spoustu nadčenců tohoto umění s lidmi, kteří už ne malý čas kráčejí po téhle cestě. odpusťte, ale neodolal jsem se podělit se svými zkušenostmi. CO JE NINJUTSU? Je to cesta, je to duchovno, tajemství, umění. Má to být vrchol bojového umění, ale s jakým cílem? Bojové umění jako takové se od ninjutsu liší v myšlence: dokonale zabíjet a to naprosto bez servítek, ničení... Nikdo z vás nezná ninjutsu. Kdysi toto slovo lidé ani nevyslovovali nahlas, jak se ho báli. Trénujete ninjutsu? Kolik jste už zabili lidí? Bez okolku umřete pro svého pána? Trpěli by jste celý život jen pro jedinou chvíli a to splnit svůj úkol? Ninjutsu už neexistuje, ta doba minula. Tedy promiňte, přece jenom z ninjutsu něco přežilo, ale to málo co z toho zbylo si pevně střeží vláda. Promiňte jestli jsem Vás se svým příspěvkem zklamal. Já osobně ninjutsu v jakékoli podobě nedoporučuji. Přece je tolik krásných jiných umění než je ninjutsu.
dite
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. črc, 2009 23:00

Příspěvekod hellas » úte 07. črc, 2009 3:59

dite píše:ninjutsu? Ve fóru jsem se dočetl spoustu zajímavostí a také je jasné, že tam je spoustu nadčenců tohoto umění s lidmi, kteří už ne malý čas kráčejí po téhle cestě. odpusťte, ale neodolal jsem se podělit se svými zkušenostmi. CO JE NINJUTSU? Je to cesta, je to duchovno, tajemství, umění. Má to být vrchol bojového umění, ale s jakým cílem? Bojové umění jako takové se od ninjutsu liší v myšlence: dokonale zabíjet a to naprosto bez servítek, ničení... Nikdo z vás nezná ninjutsu. Kdysi toto slovo lidé ani nevyslovovali nahlas, jak se ho báli. Trénujete ninjutsu? Kolik jste už zabili lidí? Bez okolku umřete pro svého pána? Trpěli by jste celý život jen pro jedinou chvíli a to splnit svůj úkol? Ninjutsu už neexistuje, ta doba minula. Tedy promiňte, přece jenom z ninjutsu něco přežilo, ale to málo co z toho zbylo si pevně střeží vláda. Promiňte jestli jsem Vás se svým příspěvkem zklamal. Já osobně ninjutsu v jakékoli podobě nedoporučuji. Přece je tolik krásných jiných umění než je ninjutsu.


Vy nás ale zásobujete pane Karfík.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 07. črc, 2009 7:29

V sprnovem cisle Black Beltu (nebo Inside kungfu...ted si nejsu jisty) se objevil inzerat nejakeho Japonce, ktery se rozhodl po vice nez 2.000 letech ukazat svetu skutecne ninjutsu. Nabizi tam tusim DVD set, kde vse vysvetli. Jmenuje se to Bloodline ninjutsu. Zvlaste me vsak pobavilo, ze v ramci teto vetve ninjutsu uci i Havajskou zdravotni masaz ;-) Bude-li zajem, naskenuju to a postnu sem....

Jo a pak se objevila kniha od nejakeho Amika, ktery odjel do Japonska pracovat a take (jake prekvapeni) objevil posledniho skutecneho ninju. napsal o tom cca 80-ti strankovy pamflet. V tomto pripade by se melo jednat o skolu Koka Ninjutsu. Kniha je dostupna zde
Naposledy upravil Makoto dne úte 07. črc, 2009 11:56, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod mao » úte 07. črc, 2009 11:43

mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » čtv 20. kvě, 2010 12:07

A pak že to nefunguje - těmhle stačilo jen vyběhnout :idea:
http://relax.lidovky.cz/nemeckeho-medik ... ranici_mtr
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod El_Commandante » stř 21. črc, 2010 22:13

Když jsem byl ještě hodně mladý, tak jsem si v katalogu koupil shurikeny a nindžovskou kotvičku na šplhání. Shurikeny byly nebroušené a z měkkého kovu, což mne tehdy dost rozhodilo. Kotvu jsem vyzkoušel u jednoho kamaráda, který jeden tupý shuriken dokázal zabodnout do zdi. Nemohl jsem se vyšplhat po tenkém nylonovém laně a Cikáni na mne zírali s otevřenou hubou. Dokonce se mi ani nikdo nesmál. Nakonec jsem si řekl, že je dobře, že jsem si neoblékl černé pyžamo, to bych byl úplně za idiota. Problém je, když si to černé pyžamo obléká někdo i jako dospělý. 8)
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 22. črc, 2010 6:49

Ted trochu vazneji - pri brouzdani na Amazonu jsem natrefil na Antony Cumminse, cloveka, ktery bujinkan studuje, ale nejen to, aktivne se snazi studovat i historii ninjutsu. Ma v tom snad i nejaky doktorat. Na Youtube ma par videi, kde lehce kritizuje posledni knihu Dr.Zoughariho (The Ninja: Ancient Shadow Warriors of Japan), kde dokazuje, ze nektere veci, si prikraslil a nektere dokonce vymyslel. Sam napsal par knih, vcera jsem je dostal a vypadaji vcelku zajimave. Prelozil Shoninki, coz je pry ninja manual ze 17.stoleti, vyjit by to melo nekdy letos (v angline).
Opravuje nektere zazite myty o ninjich (napr. vyznam cleneni Jonin/Chunin/Genin, apod.) a hovori opravdu logicky a hlavne vse co rekne, podpira fakty (Densho svitky, apod.)
Pokud vas tedy ninjutsu zajima, pak si myslim, ze on by stal za precteni.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod maxo » čtv 22. črc, 2010 11:43

graver píše:A pak že to nefunguje - těmhle stačilo jen vyběhnout :idea:
http://relax.lidovky.cz/nemeckeho-medik ... ranici_mtr


no keby mali kondicku tak by ich mozno aj dobehli :D
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron