Co by jste mi doporucili za umeni?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Co by jste mi doporucili za umeni?

Příspěvekod ManiK » úte 09. led, 2007 18:38

Ahoj jako maly cca kolem 9let jsem chvilicku delal karate.Pak jsem se na to po mesici vyprdl pac jsem nebyl trpelivy.Ale ted ve 20 letech(coz uz je asi pozde):(:(:( jsem si rekl ze zacnu zase neco trenovat pac vecne sedim doma na prdeli!A taky na to ze mi je 20let jsem maly zaprdek ktery se v dnesni dobe fakt moc neubrani.Celkem me zaujalo napriklad Aikido.Libi se mi jak snadnym pohybem ruky slozite oponenta.Bohuzel si myslim ze kdyz na me vystartuje 2metrovej boxer ze mam smulu:/ A hlavne ze se nelekne nejakeho prehozeni.Taekwondo se mi zda zase moc brutalni/smrtelny(pac zase kdyz se nastvu tak se moc neznam).Nechci ovsem cvicit proto, abych nekde nekomu rozbil hubu ale proto aby mi to umeni take dalo nejake jine stranky at uz psychycke nebo fyzicke.A konecne ze sebou zacal delat!
Diky vam za rady.
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod nickname » úte 09. led, 2007 19:02

Projdi si ostatní fora, je tam toho dost o aikidu i tom ostatním, já osobně bych ti doporučil box - kickbox, thaibox, v kombinaci např. s judem.
Rozhodně nečekej že po cca několika letech cvičení aikida složíš člověka který stejnou dobu cvičí box, nebo jeho obdobu
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nickname » úte 09. led, 2007 19:02

Projdi si ostatní fora, je tam toho dost o aikidu i tom ostatním, já osobně bych ti doporučil box - kickbox, thaibox, v kombinaci např. s judem.
Rozhodně nečekej že po cca několika letech cvičení aikida složíš člověka který stejnou dobu cvičí box, nebo jeho obdobu
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Tomkins » úte 09. led, 2007 19:16

nickname píše:Projdi si ostatní fora, je tam toho dost o aikidu i tom ostatním, já osobně bych ti doporučil box - kickbox, thaibox, v kombinaci např. s judem.
Rozhodně nečekej že po cca několika letech cvičení aikida složíš člověka který stejnou dobu cvičí box, nebo jeho obdobu


Tak jemu přijde taekwondo moc brutální, a ty mu doporučíš thaibox? 8O

To ManiK: Já myslím, že aikido je dobrá volba, když se naučíš dobře techniky, tak ani dvoumetrovej boxer nemá šanci. Pokud se ti líbi, proč ne?
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod nickname » úte 09. led, 2007 19:19

To T0mkins

Haha, jenže co je na tom brutální ?
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Re: Co by jste mi doporucili za umeni?

Příspěvekod xavier » úte 09. led, 2007 19:21

ManiK píše:Taekwondo se mi zda zase moc brutalni/smrtelny(pac zase kdyz se nastvu tak se moc neznam).Nechci ovsem cvicit proto, abych nekde nekomu rozbil hubu ale proto aby mi to umeni take dalo nejake jine stranky at uz psychycke nebo fyzicke.


Jake umeni ti doporucit...? Bud to Aikido nebo klasickou hudbu...
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod kik » úte 09. led, 2007 20:33

aikido ja fajn ,ale někde se opravdu cvičí nesmysly a ty jako začátečník to nepoznáš.Víš co je dobré gošindo je to pěkné varabilní naučíš se tam kopy,údery ,hody...není to moc brutální a tak.Jinak samozřejmě pokud chceš nějaké BU ,které použiješ co nejdřív tak box,thaibox nebo judo ,sambo prostě něco ,kde většina tréninku je volný sparing,ale podle toho co jsi psal ti jde spíš o to ,aby jsi něco dělal tak můžeš zkusit i to aikido ,ale fakt je důležité u koho.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Baxxse » úte 09. led, 2007 20:41

Taekweondo opravdu moc brutalni neni nebo jsem ho asui do ted videl jen v mirne podobe :wink: ...ale jestli se opravdu necitis na tak drasticke sporty,tak si myslim ze aikido je pro tebe ta prava volba anebo taky mozna nejake vnitrni styly,ale to ti tady poradi jini experti... :twisted:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Tomkins » stř 10. led, 2007 0:37

nickname píše:To T0mkins

Haha, jenže co je na tom brutální ?


Nemám ponětí, není to z mojí hlavy :)
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod ManiK » stř 10. led, 2007 13:58

Diky moc za odpovedi.No na aikidu se mi libi ta ladnost.Taekwondo mi prijde jen o kopani a boxovani(proste rozkopat tak, ze se nezvedne.Co jsem koukal na ty videa:))Ale je pravda, ze dnes se s vami nikdo na ulici nese*e da ti kopacku a je mu to jedno jak, kam, proc.Tak proc se nechat?Ale nestoji mi za to nekomu namlatit a jit sedet.Ale myslim si, ze abych se mohl nekomu postavit s aikidem po nejakych mesicich treningu, je nemozne..Zaujalo me to umeni jak rikal KIK to "goshindo" ..slysim to poprve.U aikida mi na jednu stranu ty kopy a boxy chybi, proste nevim jak bych se s nim ubranil a jak by na me souper reagoval.A co se tyce thaiboxu, kickboxu..tak to je pro me naprosto dementni bojovy umeni(sorry tem kterych jsem se dotkl)a co treba ju jutsu nebo ninjutsu, musado, kung-fu?Ja nevim je toho proste moc a vsemu poradne nerozumim a neznam zpusoby boje.
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod ManiK » stř 10. led, 2007 13:59

Diky moc za odpovedi.No na aikidu se mi libi ta ladnost.Taekwondo mi prijde jen o kopani a boxovani(proste rozkopat tak, ze se nezvedne.Co jsem koukal na ty videa:))Ale je pravda, ze dnes se s vami nikdo na ulici nese*e da ti kopacku a je mu to jedno jak, kam, proc.Tak proc se nechat?Ale nestoji mi za to nekomu namlatit a jit sedet.Ale myslim si, ze abych se mohl nekomu postavit s aikidem po nejakych mesicich treningu, je nemozne..Zaujalo me to umeni jak rikal KIK to "goshindo" ..slysim to poprve.U aikida mi na jednu stranu ty kopy a boxy chybi, proste nevim jak bych se s nim ubranil a jak by na me souper reagoval.A co se tyce thaiboxu, kickboxu..tak to je pro me naprosto dementni bojovy umeni(sorry tem kterych jsem se dotkl)a co treba ju jutsu nebo ninjutsu, musado, kung-fu?Ja nevim je toho proste moc a vsemu poradne nerozumim a neznam zpusoby boje.
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

Příspěvekod ManiK » stř 10. led, 2007 13:59

ukropcany píše:Taekwondo určite nie je brutálne... a aikido ignoruj, slovami klasika "...království kde padají pečení holuby do huby... co já se ho nahledal... všude se musí makat..." :idea:


co jsi tim myslel?jak ignoruj?
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

Příspěvekod kurt78 » stř 10. led, 2007 14:14

ty se normalnim bojovym umenim zdaleka vyhybej.....

ale jestli fakt chces skus nejaky sektarsky styl to by ti slo paradne.....

ale ak ti mam poradit skus nejaky beznejsi sport , co takhle hokej, nebo basket , co.... :wink:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod ManiK » stř 10. led, 2007 14:17

jo a jeste jsem se chtel zeptat...jestli je zahrnuta v BU i budovani telesny schranky:D a nebo jestli to je individualni
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

Příspěvekod ManiK » stř 10. led, 2007 14:21

kurt78 píše:ty se normalnim bojovym umenim zdaleka vyhybej.....

ale jestli fakt chces skus nejaky sektarsky styl to by ti slo paradne.....

ale ak ti mam poradit skus nejaky beznejsi sport , co takhle hokej, nebo basket , co.... :wink:


no fotbal jsem hral..ale uz to nejak nebeha:D me na BU bavi nejen to uceni ale i ta fiozofie kterou by me to provazelo
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

Příspěvekod CeLy » stř 10. led, 2007 16:47

2ManiK: Podla toho co som cital tak ty sa naozaj vyhybaj AKYMKOLVEK kontaktnym sportom, a to uz nehovorim o poulicnim boji v tvojom pripade :lol: :lol:
Neber to v zlom ale aj keby si sa ucil to "drsne" :lol: takewondo 10 rokov tak by si sa so svojou psychikou dostal akurat tak do spitala lebo sa sa pravdepodobne bojis dostat so "drzky".
Ja osobne by som ti skor odporucil chodit na lahku atletiku, konkretne na discilinu 100 metrov sprint a k tomu este taky 10 kilometrovy beh aby si vydrzal behat aj po celom meste :lol: :lol: :lol:

2ukropcany:Aj ked na aikido nechodim nemyslim si ze sa tam nemaka, teda aspon co sa tyka vylepsovania dokonalosti technik.Je to BU a na tych sa vzdycky maka, ale samo ze je to individualne.
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod ManiK » stř 10. led, 2007 18:08

sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)asi jsem to blbe vysvetlil...potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

Příspěvekod xavier » stř 10. led, 2007 18:44

ManiK píše:potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu


Strucne: bez kontaktu a sparringu (s prislusnymi parametry) tohodle nebudes schopen. Jestli se bojis dostat lehkou ranu do nosu, co pak budes delat (pokud) az k necemu dojde v realu?

Dle meho nazoru by sis to mel vse jeste nechat poradne projit hlavou a zkusit se poptat treba za mesic :wink:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod uniq » stř 10. led, 2007 22:46

Tomkins píše:když se naučíš dobře techniky, tak ani dvoumetrovej boxer nemá šanci


:D :D :lol:
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Baxxse » stř 10. led, 2007 22:48

ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)asi jsem to blbe vysvetlil...potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu


Ono to bez toho nejde...tezko si muzes natrenovat tvrdy realny boj bez tvrdeho realneho treninku...takze pokud budes trenovat bez kontaktu nebo s lehkym,tak ti to bude na ulici k hov*u...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků