Objektivní odhadnutí síly

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod majkx » stř 10. led, 2007 9:55

jeikob píše: Tak že vysledkem bylo že 98 %lidí na brutalní obrazek nejak zareagovalo. A pouhé dve procenta lidove nehnula brvou,dá se říct že necití emoce.Z toho 1% vojáci,policisté přiklad jsou lidé bez emocí ,ale ctí určité hodnoty rodina,vlast,řád. A zbylé jedno procento jsou de facto psychopati bez zábran.


Zajímavé, z vlastní zkušenosti budu souhlasit(řadím se do té první skupiny, ikdyž :lol: :lol: ). Tyhle neemoce je ale pouze získaná zkušenost a jisté otupění díky zažitým situacím které tě v běžném životě nepotkají.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Jendis » stř 10. led, 2007 10:55

Miro píše:Jendis,

precitaj si povodny prispevok a otazky, na ktore sa pytal Thundeer. Nepytal sa na pracu vyhadzovaca. Pytal sa obecne, ako odhadnut agresora na ulici. Myslim si, ze s Defenduovym nazorom, aby hral "jakoby" a "je to vsetko iba o psychike" by mohol velmi krute narazit.
To, co tu propaguje Defendu, mozno funguje v baroch u vyhadzovacov, ale o tom nebola rec. Trochu to prezeniem, ale "jakoby" a "psychika" proti Romovi s britvou ci tlupe nackov posilnenych kolektivnym sialenstvom je takmer samovrazda. Bud vies, alebo nie - ale "jakoby" a "psychika" nepomozu.



Miro


Ona ta psychika Ti,Miro,pomůže...pokud se lekneš a ztuhneš,jsi v řiti....ale to už jsme spolu někde řešili...když se nelekneš,mozek zůstane relativně uvažování schopný,pak můžeš zvolit únikovou trasu,vykecat se z toho.....nebo ,bude-li třeba,bojovat.Na té psychice to stojí.A je jedno,jestli jde o vyhazovače,nebo o přepad.Když umíš,ale neustojíš to psychicky,jsi v řiti.Je to jedno s druhým.Mrkni se,co jsem psal třeba v threadu "řeč těla".......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod manikin » stř 10. led, 2007 12:40

Rozhodně souhlasím, že o psychice je to hodně.
Jinak myslím, že je lepší počítat s tím, že je soupeř silnější...podceňovat se nevyplácí. V mém případě, to tak stejně na 99 % bude, takže to mám vyřešené.

Jinak musím nesouhlasit s tím, že ten kdo se nebojí mluvit nahlas, je silný po fyzické stránce... o tom to tedy rozhodně není. Jsem ten případ:)
Taky znám kluky, kteří jsou spíše introverti, ale síly mají dost, resp. umí svoji sílu použít a znásobit.
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod ly » stř 10. led, 2007 13:36

Psychika a chladna hlava je samozrejme dolezita ale to sa asi ani Miro nesnazil popriet. Skor len poukazat na to, ze pri odhade supera/nebezpecenstva je lepsie byt opatrny. Nedavno tu prebehla diskusia o tom, ako mlade baby podcenuju nebezpecenstvo, ked chodia v noci same cez park ...podla mojho nazoru toto je prave dosledok nerealistickeho pohladu na svet, na svoje schopnosti...tie dievcata veria, ze vsetko zmaknu kopom medzi nohy (v zivote ho samozrejme neskusali), ze sa z toho vykecaju, ze... Viem to, tiez som mala 14.

Kedysi bola na trhu knizka od V.Leviho o vselijakych psychologickych kuskoch v dennej praxi...bolo to vyborne citanie a v mnohom poucne. Skoda, ze ju tu nemam so sebou, jedna cast sa prave tykala poulicneho prepadu. Pripomenulo mi to, Jendis, tu tvoju story o tom ako si raz zalahol na zem, ked si sa dostal do konfliktu a dotycni z toho boli celi prec, ze ta nechali na pokoji. Perfektne. Ma to len jednu chybu- na to aby to cloveku fungovalo, musi tomu naozaj verit a musi mat naozaj CHLADNU HLAVU...a to sa nie kazdemu podari. :wink:

Pokial ma clovek pud sebazachovy (ak teda nie je policajt, vyhadzovac, ci Clark Kent) tak dobrovolne poulicne particky nevyhladava, cize taketo situacie sa tazko trenuju. Ale v tej knihe bol jeden priklad, ktory sa da "naskusat" aj v reali a tak otestovat, ako ste sugestibilni. Jednalo sa o to ako sa vyhnut treme na skuske. Treba si "len" predstavovat, ze to nie som ja, co ide na skusku, ale "kamarat Fero" a ten tremu nikdy nemava...
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod Jendis » stř 10. led, 2007 13:43

ly píše:...a to sa nie kazdemu podari. :wink:



a proto je potřeba hlavu cvičit...připravovat..... :wink: 8) :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod manikin » stř 10. led, 2007 17:19

no docela by me zajimalo, zda znate nekdo nejaky zpusob, jak trenovat chladnou hlavu....jak ovladat sve telo a mysl ve chvili, kdy se vyplavi adrenalin
mam s tim docela problem...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 10. led, 2007 17:19

Miro si asi jediný člověk na světě,který se kdy vyjádřil k tématu - konflikt a sebeobrana - a popřel,že v tom psychika hraje roli :roll:
Buď to tam je a nebo neni - co tím jako myslíš??
Kdo je u tebe profesionál?James Bond?

Jsi opět naprosto vedle,ale to už je u "vnitřňáků" skoro folklór,že?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod graver » stř 10. led, 2007 17:36

manikin píše:no docela by me zajimalo, zda znate nekdo nejaky zpusob, jak trenovat chladnou hlavu....jak ovladat sve telo a mysl ve chvili, kdy se vyplavi adrenalin
mam s tim docela problem...

Připojuji se.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Wodnicek » stř 10. led, 2007 17:47

Miro suhlasim s tebou..psychyka je dobra vec ale nie vsetko...a musis rozlisovat bar kde sa ludia chcu zabavat a nikto nepride do baru aby zbil tlupu vyhadzovacou:0) ulica je o inom....
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

Příspěvekod Jendis » stř 10. led, 2007 17:51

manikin píše:no docela by me zajimalo, zda znate nekdo nejaky zpusob, jak trenovat chladnou hlavu....jak ovladat sve telo a mysl ve chvili, kdy se vyplavi adrenalin
mam s tim docela problem...


hodně jsme o tom povídali tady :arrow:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... kdyby#3087
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 10. led, 2007 17:52

Wodnicek píše:Miro suhlasim s tebou..psychyka je dobra vec ale nie vsetko...a musis rozlisovat bar kde sa ludia chcu zabavat a nikto nepride do baru aby zbil tlupu vyhadzovacou:0) ulica je o inom....


ale nikdo netvrdí,že je to jen o psychice....jenže je to TAKY o psychice...možná hlavně......pokud neustojíš střet(jakýkoliv) psychicky,fýza a um Tě moc nezachrání.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jeikob » stř 10. led, 2007 18:54

majkx píše:
jeikob píše: Tak že vysledkem bylo že 98 %lidí na brutalní obrazek nejak zareagovalo. A pouhé dve procenta lidove nehnula brvou,dá se říct že necití emoce.Z toho 1% vojáci,policisté přiklad jsou lidé bez emocí ,ale ctí určité hodnoty rodina,vlast,řád. A zbylé jedno procento jsou de facto psychopati bez zábran.


Zajímavé, z vlastní zkušenosti budu souhlasit(řadím se do té první skupiny, ikdyž :lol: :lol: ). Tyhle neemoce je ale pouze získaná zkušenost a jisté otupění díky zažitým situacím které tě v běžném životě nepotkají.

jde o to že oni zkoumali pohyb zornicek na nejaký micromilimetr ci tak nejak.Tak že asi i otupelý clovek nejak zareagoval.A tamti práve vubec.
Myslím že na roztřílené dite musel nejak zareagovat každý z aspon trochou empatie
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jjosef » stř 10. led, 2007 22:21

Osobni zusenost mam taku, ze se spatnou psychykou ti je vse naprd.Stuhnul jsem, dostal od typku na kokos, odvezla me sanita a od ty doby mam obcas problem i pri tvrdsim sparingu abych to "rozdejchal".Snazim se to nejak potlacit, ale nejsem si jisty, ze se toho nekdy zbavim.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod migli » stř 10. led, 2007 23:29

defendu píše:Zkus hrát hru "Jakoby"

Prostě se v konfliktu (hlavně před ním) chovej JAKOBY si kohokoliv mohl sejmout.Malý,velký,těžký,hubený je to fuk,snaž se dostat do stavu - dostanu kohokoliv,je to jen o psychice,nic víc.



Hele, to mi pripomina jednoho japonskeho clovicka, jak on se jmenoval... jo, Ueshiba... neco jako "vase mysl musi byt ve stavu setrvaleho vitezstvi" :)

defendu, priznej se, ze ty ve skutecnosti cvicis aikido! :twisted: :twisted: :twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Miro » čtv 11. led, 2007 6:46

Ok, tak este raz: Thundeer napisal:

Zajímalo by mě jestli dokážete objektivně odhadnout sílu neznámého agresora? V pouličním boji je to docela důležitá věc podle které se rozhodnete jestli se agresorovi postavíte nebo utečete. Měl jsem problém s tím, že jsem si myslel, že každého kdo mě "nasere" zmlátím jednou rukou. Zjistil jsem, že to takhle nefunguje a teď u každého koho potkám předpokládám, že je silnější než já. Jak jste na tom vy? Máte nějaký postup podle kterého odhadnete sílu agresora?

Defendu reagoval:

Zkus hrát hru "Jakoby"
Prostě se v konfliktu (hlavně před ním) chovej JAKOBY si kohokoliv mohl sejmout.Malý,velký,těžký,hubený je to fuk,snaž se dostat do stavu - dostanu kohokoliv,je to jen o psychice,nic víc.

Takze Jendisi, nehovor mi, pliz, "ale nikdo netvrdí,že je to jen o psychice....". Defendu tam jasne pise, ze je to "jen o psychice, nic vic". Samozrejme AJ psychika je dolezita, to je tak elementarne, ze o tom netreba debatovat, ale nie je to JEN o psychice a NIC VIC, ako pise Defendu.
Skus si prosim uvedomit, o co tu ide: Thundeer prisiel na to, ze mu jeho nazor (ze kazdeho zmlati jednou rukou) nefunguje. Takze sa da povedat, ze mal prave tu psychiku (ktoru mu odporucal Defendu) a bolo mu to nanic. Keby Defendu co len trochu rozmyslal, prisiel by na to aj sam, ze jeho rada je uz apriorne nezmyselna.

Defendu,

Miro si asi jediný člověk na světě,který se kdy vyjádřil k tématu - konflikt a sebeobrana - a popřel,že v tom psychika hraje roli Koulející očima
Buď to tam je a nebo neni - co tím jako myslíš??
Kdo je u tebe profesionál?James Bond?
Jsi opět naprosto vedle,ale to už je u "vnitřňáků" skoro folklór,že?

Moje vyjadrenie (Bozechran, aby niekto vzal tieto Defenduove prispevky vazne, ze "vsetko je len o psychike" a "hraj Jakoby".) vobec nepopiera psychiku - popiera iba Tvoj vyrok, ze je to JEN o psychice, NIC VICE (rovnako ako dalsie doporucenie "hraj JAKOBY").
Bud napis, ze si to myslel inak a iba si to blbo napisal, i ked to "nic vice" je tam uplne jednoznacne...
Alebo si stoj za tym, co si napisal a potom mi skus vysvetlit, ako mu ta psychika (a nic viac) pomozu sa stat dobrym fightrom. Skus napriklad popisat ten mechanizmus, ako to funguje - ked Thundeer bude hrat JAKOBY a bude psychicky presvedceny, ze vsetkych zmlati jednou rukou, tak zrazu bude vediet vykryvat superove udery, zazracne objavi schopnost pracovat s pasom a vyhybanim sa telom, jeho udery ziskaju silu na okamzite K.O., bude kopat rovno na hlavu? Tak nejako? Alebo sa vplyvom jeho psychiky superi zlozia sami od seba k zemi? Alebo ako si to myslel, ze ta psychika bude pracovat? Naozaj by ma zaujimal ten mechanizmus - aspon budem moct Luenovi povedat, ze nielen vo vnutornych styloch je magia a mystika.

Tym vyrokom (Bud vies, alebo nie - ale "jakoby" a "psychika" nepomozu.) som myslel to, ze bud niekto vie bojovat, alebo nie - ze rozhodujuce su fighting skills, bud to niekto vie, a potom moze byt uspesny, pokial to nevie, tak mu ziadne hranie sa na JAKOBY a psychicke namyslanie si, ze to zvladne, nepomozu.
Ako je zrejme z povodneho prispevku, Thundeer to nevie. Takze to jeho JAKOBY a psychicke namyslanie prenho bude nanic a hned v dalsom fighte dostane s najvacsou pravdepodobnostou nakladacku - aj vdaka Tvojej rade.
A za profika povazujem napriklad Teba. Skus pouvazovat - Thundeer fightit nevie, ak bude hrat JAKOBY a zacne si namyslat, ze Ta zvladne jednou rukou, bude toho naozaj schopny? Alebo vyhra z vas dvoch ten, kto si bude viac namyslat o svojich schopnostiach?

A nezabudni na ten mechanizmus, ako psychika prerobi nefightra na fightra, ak bude naozaj na urovni, uznam Ti, ze som vedla (ako tvrdis). V opacnom pripade ocakavam, ze to dokazes povedat aj sam o sebe.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod majkx » čtv 11. led, 2007 11:31

Já osobně si myslím, že hra na JAKOBY je taky k ničemu, podle mě je nejdůležitější se právě otázkou jakéhosi vítěztví či prohry, mám na něho nemám, vůbec nezabývat. Samozřejmě může být nějaké taktické myšlení, např. dneska u sebe nosí kde kdo nůž apod. tak spíš pokud "myslet", tak spíš že je divné že si útočník před tím než tě napadne šáhne pro něco do kapsy nebo za pás atd. Jinak podle mě platí úměra, že čím více si nějakými konflikty projdeš, tím lépe je dokážeš řešit a odhadnout co bude ať už těch fyzických nebo jen slovní rozepře před střetem. A to nejdůležitější z myšlení je podle mě trénink nějakého BU/BS, aby si ten konflikt přežil ve zdraví!!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod manikin » čtv 11. led, 2007 14:21

doufám, že jsi mi tím nechtěl poradit, abych se procházela v noci/nad ránem po hlavním nádraží a čekala, až mě někdo přepadne, abych prošla tím střetem a vycvičila se...:)
co se týče odhadu síly...to je fakt asi problém, ale myslím, že lidi, kteří se zabývají BU/BS, tak dokaží z postoje, pohybů odhadnout, zda útočník také něco dělá a tomu by se měl přizpůsobit...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Skateordie » čtv 11. led, 2007 17:00

Wodnicek píše:nikto nepride do baru aby zbil tlupu vyhadzovacou:0)

Never tomu :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod defendu » čtv 11. led, 2007 18:54

Ach jo :roll:

Vidím,že kromě Jendise nikdo nepochopil co jsem tady chlístal.

Drahý Miro,

Thundeer má psychický problém,dostal na budku a teď každého odhaduje a testuje a vychází mu,že ho může zbít kdokoliv.Problém je v jeho hlavě ne v jeho fighting skills :lol: Viděl jsem příliš mnoho lidí,kterým jejich f.s. fungovaly v tělocvičně jedna báseň a pak je na ulici sestřelili opravdoví pouliční hovada,kteří tělocvičnu nikdy neviděli zevnitř :wink:,ale psychicky to byli šmejdi,kteří se před ničím nezastavili.Flaška o hlavu a zbytky střepů do ksichtu a podobné legrácky :x
Psychicky na to máš - uspěješ,psychicky na to nemáš - můžeš mít mistrovskou techniku,ale připosranýmu je ti jaksi na nic.Neřešil jsem techniku,ale psychiku,v tom jsi mi neporozuměl :!:
Takže Thundeerův problém je jen o psychice :!: ,jeho techniku neznám.To co mu stačí na "obyčejnou" pouliční bitku ho naučí v kdejakém boxerském klubu.
Podle tebe někdo umí bojovat a někdo ne.Jak se,ale dozví ten co si myslí,že to umí,že je to opravdu pravda?Někoho vyprovokuje?
Kdepak chlape,je to o zkušenosti z ulice a duševní otrlosti,ne o hrách v tělocvičně :!: :!: Takže zase ta psychika.

majkx píše:Já osobně si myslím, že hra na JAKOBY je taky k ničemu, podle mě je nejdůležitější se právě otázkou jakéhosi vítěztví či prohry, mám na něho nemám, vůbec nezabývat. Samozřejmě může být nějaké taktické myšlení, např. dneska u sebe nosí kde kdo nůž apod. tak spíš pokud "myslet", tak spíš že je divné že si útočník před tím než tě napadne šáhne pro něco do kapsy nebo za pás atd. Jinak podle mě platí úměra, že čím více si nějakými konflikty projdeš, tím lépe je dokážeš řešit a odhadnout co bude ať už těch fyzických nebo jen slovní rozepře před střetem. A to nejdůležitější z myšlení je podle mě trénink nějakého BU/BS, aby si ten konflikt přežil ve zdraví!!!


No vidíš,to co jsem zvýraznil je přesně popsána metoda Jakoby,vystihl jsi to přesně :wink: Už jsem to tu,ale psal,nečteš pozorně :lol: Je fuk jak protivník vypadá,kolik váží,jakou by mohl mít sílu apod. - neřešíš to,když se ovšem rozhodneš bojovat,pokud se nerozhodneš,třeba ze strachu, klidně uteč,čest je jenom výmyslem romantiků.
Metoda "Jakoby" není o tom,že se bezhlavě vrháš do bitek,které nemůžeš vyhrát,že neřešíš zbraně apod. 8O je to jen o naprosté absenci myšlenek na neúspěch,jsi-li tvrdý tak tu metodu nepoužíváš,neb ji nepotřebuješ,jsi-li jako Thun. může ti pomoci :wink: - je to prostě o SEBEVĚDOMÍ,tedy zase té psychice.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod defendu » čtv 11. led, 2007 19:32

Ještě pro úplné doplnění:
Metoda "Jakoby" je o tom,že se chováš,tváříš,mluvíš a jednáš jako pouliční superkiller,i když třeba ve skrytu víš,že zrovna s tím chlapem co stojí před tebou by jsi si zrovna začínat nechtěl :oops: Funguje to dokonale - většina rádobyrváčů tě raději nechá na pokoji,protože má strach a když přijdou ti opravdu nebezpeční,tak pak záleží už jen na tom co máš natrénováno a jak velká jsi svině :wink:Postupem doby už tu metodu nepotřebuješ,na každýho koukáš jako na neživý předmět :evil:

Ale je to jen pomůcka,tak se toho zas nedržte jak hov.. košile :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků