Co by jste mi doporucili za umeni?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ManiK » čtv 11. led, 2007 3:45

jasny no..s tim uz se tak nejak teda smiruju..mam se rad no..nechci si zlamat nos:Dale rozhodne nejake b.u. delat chci..co se da delat myslel jsem ze se nejaky nevinny ale ucelny umeni najde...tak abych to shrnul a nehadalo se to tady:))chtel bych bojove umeni kde se pouzivaji kopy,pesti,technika,plus zbrane ale ne zadny street fight umeni .nebo jak se tomu rika..tak a je to;)..nekdo tu mluvil o tom goshindo..tak nevim
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod xavier » čtv 11. led, 2007 6:55

ManiK píše:jasny no..s tim uz se tak nejak teda smiruju..mam se rad no..nechci si zlamat nos:Dale rozhodne nejake b.u. delat chci..co se da delat myslel jsem ze se nejaky nevinny ale ucelny umeni najde...


Hej, a zkusil jsi se mrknout na Wing Chun nebo Hung Ga?; Odkazy jsou v "www.odkazy" / čínská boj. umění / kung-fu.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod xavier » čtv 11. led, 2007 8:47

ukropcany píše:
ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)
Neboj, nevyzeráš... :wink: Teraz vážne - pri plnokontaktných disciplínach si bolesť užiješ, ale o nos sa neboj - nikto nemá záujem Ti ho zlomiť, pretože keby to takto fungovalo, tak by nikto nemohol trénovať :idea: Zranenia síce sú, ale veľmi, ozaj veľmi zriedkavo paralizujúce. Nehovoriac o časovej náročnosti - MT 3x2 hodiny do týždňa z Teba spraví za 3 roky nabrúsenú žiletku, aikido (doplň si aj hocičo iné) po 7x2 hodiny za 10 rokov spraví tupú rybičku... :idea:


Urkopcany, ne ze bych s Tebou nesouhlasil, ale tu poznamku o Aikidu jsi mohl spis poslat ManiKovi do sz... obavam se, ze se to tady behem par dnu muze zvrhnout v klasicky flamewar :wink:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod guerrero » čtv 11. led, 2007 9:03

Zdar
Jak tak čtu tvoje požadavky, tak bych ti poradil Bujinkan budo taijutsu.Naučíš se tam všechno o čem píšeš a ubránit se pomocí ninjutsu taky jde.Ale to chce stejně jako všude tvrdý a poctivý trénink.Však mrkni na stránky.www.bujinkan.cz
guerrero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Sinister » čtv 11. led, 2007 9:19

k tomu Goshindu... je to bojové umění vytvořené Alainem Sailly, používají se tam techniky jiu jitsu... pokud vím, v Praze ho vyučují jenom v Tiger teamu ( http://www.goshindo.cz ). Pokud chceš nějaké větší info, pošli mi soukromou zprávu...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod CeLy » čtv 11. led, 2007 11:53

2ukropcany:A to je prave to ze ty to porovnanvas podla vlastnej skusenosti, cize jedneho z MNOHA nazorov ktory mozno zabit opacnou skusenostou nejakeho aikidistu co sa ubranil na ulici pomocou Aikida - a verim ze takych ludi je na svete dost.Mozno ne tolko ako boxerov co sa ubranili na ulici pomocou boxu, ale nehovor mi ze :!: KVALITNY :!: dlhorocny trening v Aikide a hocijakom inom BU je ti na ho*no, lebo to urazis vsetkych bojovnikov co sa na ulici vdaka tomu ubranili. :wink: 8)

A co sa tyka treningu tak nemozes preboha posudzovat intenzitu trenovania jednotlivcov na treningoch BU a porovnavat to s intenzitou trenovania jednotlivcov v plnokontaktnych sportoch, lebo ty NEVIES kto kolko, jak tvrdo a jak casto trenuje doma, a potom to este vyratavat na percenta, pretoze to je zas "len" o tvojej osobnej skusenosti ktore sa mozu v tomto vyrazne lisit... :wink:

A tie tvoje 3 zasady poznam: 1.Srdce 2. Sila 3: Technika - Teda ak si to dobre pamatam, nechce sa mi to hladat, takze za prip. chybu sorry vopred :wink: :)
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod kurt78 » čtv 11. led, 2007 13:28

muj navrh, co takhle? :
1.srdce
2.timing
3.technika
4.sila

:wink: 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod rizek » čtv 11. led, 2007 13:43

Ukropcany: oye byl u luena? je o tom nekde neco podrobnejsiho? Nechci se vysmivat necimu neuspechu, spis me prekvapuje to, ze to byla skutecna osoba, ktera nekam dorazila :D
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod graver » čtv 11. led, 2007 13:46

ukropcany píše:toto je presne o OYE u Luena a Mr. X u Rozu... oni jediný mali gule na to, aby prišli, dostali bitku a zaliezli

OYE někdy někam přišel? Něco mi uniklo?
Jinak kdybych měl posuzovat podle vlastní zkušenosti, tak aikidoka mě nechtěl praštit, ani když jsem ho 10 minut ukecával, zatímco boxer mi ji natáhl bez prošení a ani nečekal na díky :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Clodman » čtv 11. led, 2007 14:01

ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)asi jsem to blbe vysvetlil...potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu


ty se bojis na thai dostat pres nos, a taeknwondo ty zas pripada moc brutalni:D... :lol: :lol:
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Toman » čtv 11. led, 2007 14:24

kurt78 píše:muj navrh, co takhle? :
1.srdce
2.timing
3.technika
4.sila

:wink: 8)


Souhlas absolutní. Jsem 93+ 8)

graver: hahaha
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » čtv 11. led, 2007 15:25

Jo, tady: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... &start=260 (post luen 5.1.2007) - sorry, tenhle thread jsem nesledoval. No, imho to nebyl pravý OYE (buď předtím nebo u luena :wink: ), ale Fantomas...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Toman » čtv 11. led, 2007 15:40

ukropcany píše:
Toman píše:Jsem 93+ 8)
Nepribral si?

Jsem poměrně stabilně 92 ale běžně mi to lítá +-2 kg. 94kg moje váha na poslední soutěži.Ale už sem měl i 100 :lol: Obrázek
Ale sem vysokej.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » čtv 11. led, 2007 16:12

Já jak jsem teď přestal kvůli noze trénovat tak plíživě nabírám :))) ftipné ale bylo že jsem nejdřív zhubnul a pak teprve začal kynout...ale má to pozitivní efekt až na to koleno mě všechno ostatní přestalo jako zázrakem bolet a říkám si že minimlně na měsíc v roce je asi dobrý nápad uplně vysaditm, aby si tělo sedlo...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod shim_bong » čtv 11. led, 2007 20:27

Pozerám, že sa tu pomerne odsudzuje Aikido. Nechcem tu rozdúchavať ďalší plameň ohnivej diskusie, len by som rád vyjadril svoj názor a pohľad na vec.
O´Sensei Uyeshiba, pokiaľ ma moja pamäť neklame, postavil Aikido na platforme Jiu-jitsu. To bol štýl založený na praktické použitie v boji. Aikido už je bojové umenie so zosilneným vnútorným aspektom, to znamená, že primárne je dosiahnutie HARMÓNIE, čo je určitý stav mysli a vedomia. Nie je možné ho porovnávať s TKD alebo akýmkoľvek druhom boxu, pretože sú postavené na úplne inej platforme a za úplne iným účelom. V istom zmysle je Aikido japonskou obdobou čínskeho Tai-či. Aikido je celoživotnou prácou, 10 rokov tréningu nič neznamená. Cvičí sa až do vysokého veku. Mal som tú česť s pánom Morihirom Saitom, jedným z prvých žiakov senseia Uyeshibu, viedol na Slovensku seminár ako vyše 80-ročný. V rozhovore pre časopis BUDO Journal uviedol, voľne citujem: "Hľadal som, ako môžem byť prostredníctvom Aikido prínosom pre spoločnosť...". No a sme pri koreni veci. Správne cvičenie Aikido je práca na zdokonaľovaní charakteru, čo sa následne odráža aj na stave mysle a vedomia a priamo ovplyvňuje osud človeka. V tomto stave je aj použiteľné v akomkoľvek boji. Toto je možné nájsť v interných čínskych štýloch a aj v niektorých štýloch japonských bojových umení.
Všetko však stojí na ľuďoch a každý cvičí podľa svojho pochopenia. Rešpektujem všetkých, bez ohľadu na to, čo cvičia a ako cvičia. Každý je zodpovedný sám za to, ako cvičí a ako žije. Nikomu sa do toho miešať nemienim.
Každému prajem veľa spokojnosti pri cvičení bojového umenia, ktoré je jeho srdcu blízke... 8)
shim_bong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 27. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 11. led, 2007 20:30

kurt78 píše:muj navrh, co takhle? :
1.srdce
2.timing
3.technika
4.sila

:wink: 8)


1. srdce
2. sila
3. rychlost
4. nacasovani, technika, koordinovanost ... a vse ostatni :wink:

Jasna vec, ze to nesedi 100% na kazdeho, ale srdce rozhodne na prvnim miste a pak podle postavy, povahy ... atd ... vse ostatni :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 11. led, 2007 21:15

Asi nemá smysl to oddělovat, jedno bez druhého je k ničemu , ale osobně se kloním k

srdce
timing
rychlost
sila

Timing is everything :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Baxxse » čtv 11. led, 2007 23:00

shim_bong píše:Pozerám, že sa tu pomerne odsudzuje Aikido. Nechcem tu rozdúchavať ďalší plameň ohnivej diskusie, len by som rád vyjadril svoj názor a pohľad na vec.
O´Sensei Uyeshiba, pokiaľ ma moja pamäť neklame, postavil Aikido na platforme Jiu-jitsu. To bol štýl založený na praktické použitie v boji. Aikido už je bojové umenie so zosilneným vnútorným aspektom, to znamená, že primárne je dosiahnutie HARMÓNIE, čo je určitý stav mysli a vedomia. Nie je možné ho porovnávať s TKD alebo akýmkoľvek druhom boxu, pretože sú postavené na úplne inej platforme a za úplne iným účelom. V istom zmysle je Aikido japonskou obdobou čínskeho Tai-či. Aikido je celoživotnou prácou, 10 rokov tréningu nič neznamená. Cvičí sa až do vysokého veku. Mal som tú česť s pánom Morihirom Saitom, jedným z prvých žiakov senseia Uyeshibu, viedol na Slovensku seminár ako vyše 80-ročný. V rozhovore pre časopis BUDO Journal uviedol, voľne citujem: "Hľadal som, ako môžem byť prostredníctvom Aikido prínosom pre spoločnosť...". No a sme pri koreni veci. Správne cvičenie Aikido je práca na zdokonaľovaní charakteru, čo sa následne odráža aj na stave mysle a vedomia a priamo ovplyvňuje osud človeka. V tomto stave je aj použiteľné v akomkoľvek boji. Toto je možné nájsť v interných čínskych štýloch a aj v niektorých štýloch japonských bojových umení.
Všetko však stojí na ľuďoch a každý cvičí podľa svojho pochopenia. Rešpektujem všetkých, bez ohľadu na to, čo cvičia a ako cvičia. Každý je zodpovedný sám za to, ako cvičí a ako žije. Nikomu sa do toho miešať nemienim.
Každému prajem veľa spokojnosti pri cvičení bojového umenia, ktoré je jeho srdcu blízke... 8)


Aikido se tu pouze odsuzuje jako nevhodne umeni pro nutnou sebeobranu...jinak ja proti nemu nic nemam. At si kazdy cvici co chce...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Baxxse » čtv 11. led, 2007 23:02

1.srdce
2.sila+rychlost+timing+kondice+technika atd. 8)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod ManiK » čtv 11. led, 2007 23:05

tak jak jsem to tak sledoval..cetl a koukal na videa..rikam si ze asi to jujitsu bo goshindo....jo a ted jeste nevim kdo to tam psal s tim chlapcem..ale promin..je mi sice 20 ale to ze S.Saegal dela aikido me opravdu neprimelo k tomu abych to zacal cvicit:)ani zadny karate kid ani ninjove..libi se mi to z uplne jine stranky! 8)
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron