Co by jste mi doporucili za umeni?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ManiK » čtv 11. led, 2007 23:11

a jeste me napadla nejaka vec..je nekde moznost jit se podivat na trening?je li tu nejaky trener z prahy a mohl mi doporucit nejaky klub (jedno cehokoliv)abych si k tomu cuchl a pokoukal jak to probiha;)
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod kurt78 » pát 12. led, 2007 8:18

silu nedavam na popredne miesto ako aj z osobnych skusenosti ,ale aj kdo neveri nech si pozrie zapasy ako napr. genki sudo vs buterbeen, alebo gracie vs akebono a podobne bezvahove zo zjavnym silovym rozdielom zapasy napr z UFC.

a rychlost by som pred timing tiez nedaval, kedze je lepsie ked pocas rychleho utoku supera ho dokazem efektivne ,,aj ked relativne pomaly,, zasiahnut alebo grapnut.. vid. mnoho zapasov alebo stara axioma o starych ,,pomalych,, majstroch co ukludnia aj mladych rychlych borcov. :D
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Baxxse » pát 12. led, 2007 11:27

kurt78 píše:silu nedavam na popredne miesto ako aj z osobnych skusenosti ,ale aj kdo neveri nech si pozrie zapasy ako napr. genki sudo vs buterbeen, alebo gracie vs akebono a podobne bezvahove zo zjavnym silovym rozdielom zapasy napr z UFC.


Kdyz pominu to ze akebono a buterbeen jsou spekouni,takze sila je jim v necem v celku na nic. Treba kdyz spadnou na zem tak maji co delat aby sami dokazali vstat(nadnesene),tedy jsou neobratni.A to ze v techto zminenich zapasech vyhrali lehsi zapasnici,kteri maji nejspis i mensi silu,tak to neznamena ze je to pravidlo a ze sila neni dulezita. Urcite skoncilo daleko vic zapasu vitezstvim silnejsiho soupere...takze tim nemuzes argumentovat... 8)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod kurt78 » pát 12. led, 2007 11:47

4Baxxse
ja som v kontexte nezikal, ze sila neni dulezita u mna je na 4miste v rebricku...

tie priklady co som uviedol su take najnovsie a najkomercnejsie a ocividne najvacsie a urcite akebono, alebo butterbeen vytlacia na lavicke viac, zdvihnu vacsiu vahu ako ich oponenti t.j. ze su silnejsi -o tom nie je pochyb , ze su menej obratny- ano su ale sila nie je obratnost..

a ano urcite mnohokrat vyhrali silnejsi, ale tieto moje priklady ako aj dalsie zapasy /ktore teraz nebudem vyhladavat/ su dokazom toho , ze silove slabsi, moze zvitazit nad silnejsim v pripade ze ma lepsiu techniku a timing , lebo geneticky by nikdy nebol schopny dosiahnut taku silu ako ma jeho oponent a preto si myslim, ze tym mozem kludne argumentovat dalej 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod CeLy » sob 13. led, 2007 0:24

1.Chladna hlava
2.Vela skusenosti
3.Bojove srdce
4.Rychle nohy

Tak to vidim ja :wink:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod ManiK » sob 13. led, 2007 4:48

koukam ze se tu rozjela diskuze mimo topic... :lol:
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 09. led, 2007 0:00

Příspěvekod Baxxse » sob 13. led, 2007 10:30

kurt78 píše:a ano urcite mnohokrat vyhrali silnejsi, ale tieto moje priklady ako aj dalsie zapasy /ktore teraz nebudem vyhladavat/ su dokazom toho , ze silove slabsi, moze zvitazit nad silnejsim v pripade ze ma lepsiu techniku a timing , lebo geneticky by nikdy nebol schopny dosiahnut taku silu ako ma jeho oponent a preto si myslim, ze tym mozem kludne argumentovat dalej 8)


Ano...muze. To popirat nechci. Ale vetsi sance na uspech ma clovek s vetsi silou a to jsem se tim snazil rict...Proto se mi nezdali tvoje dva priklady,kdy vyhral slabsi. Vim ze jich je urcite vice,ale nikdy jich nebude tolik jako tech co vyhrali ti silnejsi...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Sinister » sob 13. led, 2007 11:29

Baxxse píše:
kurt78 píše:a ano urcite mnohokrat vyhrali silnejsi, ale tieto moje priklady ako aj dalsie zapasy /ktore teraz nebudem vyhladavat/ su dokazom toho , ze silove slabsi, moze zvitazit nad silnejsim v pripade ze ma lepsiu techniku a timing , lebo geneticky by nikdy nebol schopny dosiahnut taku silu ako ma jeho oponent a preto si myslim, ze tym mozem kludne argumentovat dalej 8)


Ano...muze. To popirat nechci. Ale vetsi sance na uspech ma clovek s vetsi silou a to jsem se tim snazil rict...Proto se mi nezdali tvoje dva priklady,kdy vyhral slabsi. Vim ze jich je urcite vice,ale nikdy jich nebude tolik jako tech co vyhrali ti silnejsi...

mas bohuzel velkou pravdu :cry:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Tomkins » sob 13. led, 2007 16:19

CeLy píše:1.Chladna hlava
2.Vela skusenosti
3.Bojove srdce
4.Rychle nohy

Tak to vidim ja :wink:
:D :D :lol:
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kurt78 » sob 13. led, 2007 22:45

4 Sinister and Baxxse

jo tak to abych se vyprdl na bojove sporty a dal se na silove? :lol:

sam vim, jak sem byl na tom pred par lety kdyz jsem pravidelne posiloval a vazil uz slusnych 92kg a kdy jsem na seminari graplingu nedokazal upacit snad 60kg hocha v nasazenej pake co mnel uzasnou techniku s timingom a feelingom...
tak asi tak....

ale samozrejme silu treba 4. :D 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Baxxse » sob 13. led, 2007 23:06

kurt78 píše:4 Sinister and Baxxse

jo tak to abych se vyprdl na bojove sporty a dal se na silove? :lol:

sam vim, jak sem byl na tom pred par lety kdyz jsem pravidelne posiloval a vazil uz slusnych 92kg a kdy jsem na seminari graplingu nedokazal upacit snad 60kg hocha v nasazenej pake co mnel uzasnou techniku s timingom a feelingom...
tak asi tak....

ale samozrejme silu treba 4. :D 8)


Ja netvrdim ze je to jen o sile! Ja tvrdim ze je dulezita a tvrdim ze je dulezita stejne jako treba technika. Ale je to ciste muj nazor. Me zkusenosti totiz hovori jinak nez tvoje. Treba konkretne v graplingu...muj sparring parter mel okolo 110 kilo a takovy hmotnosti ja opravdu nedosahuju. No a presto ze nemel takovou techniku a nenasazoval mi paky ani skrceni uplne spravne,tak to dokazal svou silou urvat a me na to dostat...ale jak rikam tva zkusenost je jina. Tak se ji drz a treba ti vydrzi po cely zivot...me dlouho nevydrzela
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod luen » ned 14. led, 2007 14:45

kurt78 píše:...silu nedavam na popredne miesto ako aj z osobnych skusenosti ,ale aj kdo neveri nech si pozrie zapasy ako napr. genki sudo vs buterbeen,...


Silu jsem dal naprosto zamerne na druhe misto, jelikoz nejde jen o silu jako takovou, ale predevsim o schopnost se silou umet nalozit a pracovat ... Coz povazuji za velmi, VELMI dulezity parametr, ktery mnohdy v boji rozhodne ... Nerikam, ze vzdy a za vsech okolnosti ..., ale rozhodne je to nezanedbatelne kriterium pro boj jako takovy :wink:

Mimochodem sila a vsechny jeji soucasti jsou casto diskutovanou zalezitosti na techto strankach ... vsem bych doporucil projit si vsechny vlakna k teto otazce ... myslim, ze uz tady bylo vse podstatne receno :wink:

Tema o sile je zajimave a dulezite, ale jak zde padlo, je to OT :!: :!: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kurt78 » pon 15. led, 2007 8:24

ja vravim, sila je dulezita, ale ne vic ako vyse uvedene... :)

Vasimi tvrdeniami popierate zmysel Bu, takze by som sa mal na ne vykaslat a ist robit silove sporty a kulturistiku a pak nad kazdym zvitazim??? :roll:

jo a jeste jeden priklad slabsi vs silnejsi, alebo cista sila vs cista technika : prve serie UFC turnajov -
Gracie VS obludy, golemovia, drevorubaci a ostatny silaci...........
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod kurt78 » pon 15. led, 2007 11:07

4ukropcany

suhlasim
a na tu poslednu vetu ja som prave na to myslel, napr. ked ja musel fightovat
v minulosti dvakrat proti cca 100kg manikom rozbehnutym a nasratym, v dobach kdy jsem mnel 75kg a posilku jsem jeste nenastevoval, a keby nebolo BU skillls tak bych asi dopadl dost blbe, takto si to odnesli odreniny na hankach a roztrhnuty rolak.......... 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

BU

Příspěvekod Delick » pon 12. bře, 2007 13:22

Zdar, taky jsem menší postavy a váhy jsme moc nepobral.sportuji od dětství hokej fotbal..,pak jsem přešel na BU začal jsem u Wing Chun vyzkoušel jsem i Hung gar,Aikido,Bujinkan.Aikido není špatné a kopy jsou tam taky stejně jako údery,ale nepoužívají se tak často,obrana je dost účinná,jenže, jde o správnej timing a vzdálenost a hlavně kroky.když se na to díváš zdá se to jednoduchý ale pak koukáš jak těžký to ve skutečnosti je.chodil jsem někdy i na pokročilé tréninky danistů abych lépe pochopil o co jde.Skutečnost je taková že Aikido dá dost zabrat je sice jak se říká jemné umění ale nesmí se to brát doslova je zde dost tvrdých technik.Ale opravdu nedá se to naučit rychle.Kolikrát to co šlo udělat na stejně vysokého člověka,nešlo na 2m chlapa,ne že by to nefungovalo fungovalo ale jak říkám musíš se tomu umět přizpusobit malej člověk vs velkej je trochu svízel.Ty co už to cvičí několik roků tak si hravě poradí s jakýmkoliv útokem,ale je to nadlouho takže venku dostaneš na budku.u u Wing chun to jde rychle a musím říct že ač ho několik let nedělám tak si do těd pamatuji dost věcí a hlavně na ulici využívám hlavně wing chun principů.
Muai thay nebo Kickbox rychlé výsledky hlavně dodaj ti sebedůvěru je tam to co potřebuješ aby se dokázal ubránit,karate taky není špatný ale zase jde o čas,je zde taky allkampf-jitsu spojuje karate ,jiujitsu, judo taekwondo,je tam výber technik celkově 330 .Ale v zásadě makat se musí všude zadarmo není nic.Mě se na ulici vyplatilo několik chvatů vždy se nedá řešit pěstma a pak boxovací techniky jako řetezové udery, kopy do pasu ,jenže hlavně pokud je člověk posranej tak nevyhraje nikdy nic,takže dej se na to kde se bude trénovat realita reálná situace.Je sice hezký že v jiných BU je třeba 3000 technik a kde si co si techniky na všechno,když venku se musíš umět přizpůsobit tomu jak stojíš ,místu kde jsi a protivníkovi.On čekat nebude až ty vyrobíš nějaký postoj tygra a nebo že mu řekneš že nesmí kopat do gulí a nebo až se rozmyslíš co na něj použít.Přeju ti mnoho zdaru při výběru.
Delick
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. bře, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pon 12. bře, 2007 22:20

graver píše:Jo, tady: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... &start=260 (post luen 5.1.2007) - sorry, tenhle thread jsem nesledoval. No, imho to nebyl pravý OYE (buď předtím nebo u luena :wink: ), ale Fantomas...


No jasne na tech videich to byl dle meho odhadu jeho sifu z Italie :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 12. bře, 2007 22:34

ukropcany píše:4kurt - neviem či to aj luen tak myslel, ako som to ja myslel, ale myslel som to tak, že ak sú dvaja rovnako silný, tak vyhrá ten technickejší... s rovnako tak, ak sú rovnako technický, tak vyhrá ten silnejší... no a keďže obrovských technických rozdielov nie je tak veľa (v rámci jednej kvalitatívnej úrovne), tak rozhodne sila... jasné, že ak je technika o rády lepšia, tak sila nemá šancu... ale o tento prípad myslím, že nešlo.


Presne tak ... myslim, ze uz davno v tom ma Ukropcany jasno ...

V ringu muzes mit soupere, ktere ho mas "precteneho a prostudovaneho" na ulici ne ... a proto je treba jit do toho trochu s vervou ... mene si muzes dovolit s nejakou vyckavaci taktikou (abys nebyl zaskocen a neprojel to). Ale i v ringu se muzou sejit dva silove zamereni borci ... vlastne je to obdobne, ale kazde z jineho soudku ...

Je to o situaci v boji neni prostor na nejake velke planovani ... na to je trenink! V boji/zapase uz musis zurocit to, co mas natrenovano ... a kdyz toho moc neni, tak je to pak videt :wink:

Mimochodem kurt78: ja nenapsal, ze sila staci ..., ale ze s ni musis umet pracovat ... to je kapanek rozdil :wink: Mit silu neznamena byt 200kg mastodont, kterej se neumi hejbat atd... :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » pon 12. bře, 2007 23:41

ja len pre poriadok:

shim_bong:
Mal som tú česť s pánom Morihirom Saitom, jedným z prvých žiakov senseia Uyeshibu, viedol na Slovensku seminár ako vyše 80-ročný. ....



preco si vymyslas ? :roll:
1. sensei Morihiro Saito na Slovensku ziaden aikido seminar neviedol.
2. M.Saito sa narodil 31.3. v roku 1928 a zomrel 13.5. 2002. takze ako vyse 80. rocny uz ASI TAZKO.

... nasledne "mudrosti" co si popisal nema vyznam ani komentovat ... :roll:
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod fighter99 » ned 15. dub, 2007 1:56

ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)asi jsem to blbe vysvetlil...potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu


Tak ale bez tvrdsiho treninku nemuzes cekat naky zazraky v sebeobrane.a k tomu thaiboxu:Rekl bych ze je lepsi dostat na treninku.kde ti kamos rekne chyby,nez na ulici,ptz tam se pak nikdo s tebou sr**t nebude.Takze podle me radsi zlamanej nos v telocvicne,a pak se na ulici ubranit,nez jemny zachazeni v telocvicne,a pak nekde lezet na ulici v kaluzi krve... Tim nechci thaibox nak vyvysovat nad ostatni BU/BS je to jen muj nazor na sebeobranu :wink: a rozhodne to neznamena ze kdo dela thajskej box je hned superman. :)
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron