chránič zubů

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

chránič zubů

Příspěvekod Genesis » pon 15. led, 2007 14:43

čau, zajímalo by mě, jestli při sparringu používáte chrániče na zuby a jaký, nebo taky spíš jak takový chrániče fungujou. a taky jestli jdou nosit na rovnátka, včera sem totiž od bráchy dostal na tlamu a pěkně sem si o rovnátka zevnitř rozsek pusu. Dík moc
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod lucifer66 » pon 15. led, 2007 14:54

ta ja som pouzival, obycajne tesco chranice , asi za 100sk, boli take iste ako mi predaval v specializovanom bu obchode iba das o 50sk lacnejsie, a tusim ze si ich vyvaris prve vo vode, zalejes vriacov vodov, a potom nasadis do pusi a oni sa ti prisposobia tvojmu chrupu, alebo tak nejak, no s tymi rovnatkami ti neviem... ja by som to radsej neriskoval :D
:evil: :evil: :evil:
lucifer66
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00
Bydliště: stropkov

Příspěvekod kurt78 » pon 15. led, 2007 15:33

zajimava tema urcite vsetcia viete , ze jake pouzivat za 100 sk klasika na horne zuby , a ze obojzubne su nahovbic....

tedko jsem vsak v zahranicnych esopech narazil na take zajimave vyzeraju akoby vnutry chranica bola nejaka ina plastova kostra, a su dosti drahe tedko to nemam cas vyhladavat, ale pak skusim dat link ak neviete o co sa jedna .. co mi k tymto zazrakom viete povedat?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod lucifer66 » pon 15. led, 2007 16:29

ta ja som pouzival, obycajne tesco chranice , asi za 100sk, boli take iste ako mi predaval v specializovanom bu obchode iba das o 50sk lacnejsie, a tusim ze si ich vyvaris prve vo vode, zalejes vriacov vodov, a potom nasadis do pusi a oni sa ti prisposobia tvojmu chrupu, alebo tak nejak, no s tymi rovnatkami ti neviem... ja by som to radsej neriskoval :D
:evil: :evil: :evil:
lucifer66
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00
Bydliště: stropkov

Příspěvekod La-jia » pon 15. led, 2007 16:39

Chránič zubů to je nezbytná pomůcka všech kontaktních nácviků. Zuby máme jenom jedny, a nový stojí strašný prachy. S těma rovnátkama si myslím, že by neměl bejt problém, když to podle tý huby správně vytvaruješ. Ale stejně bych se na to radši zeptal zubaře, ten je k tomu kompetentní. :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod FSS-MP » pon 15. led, 2007 16:39

Ahoj,

Nedávno jsme začali používat vestu, helmu s mřížkou a bezprsté rukavice.
Vyjde to sice relativně draho, ale člověk může jet naplno a není po treningu tak dobitej :wink: .
FSS-MP
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. říj, 2005 23:00

Příspěvekod CeLy » úte 16. led, 2007 13:34

Ja som si najprv kupil obycajne chranice za 150 SK obostranne ale zistil som ze su uplne na ho*no lebo clovek nemoze poriadne zavriet papulu, ani ju poriadne otvorit,vyzera v tom jak buldok a na prd sa v tom dycha. :evil:
Ale potom som si kupil chranice tiez za 150 SK tej istej znacky ale len na horny chrup a som s tym absolutne spokojny.Dokonca som rad ked ich mozem nosit lebo sa mozem do niecoho poriadne zahryznut a dava mi to pocit istoty :) :)
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod Lycanius » úte 16. led, 2007 13:58


Moc zdrawim:)
Jeste za mych kickboxovych dob jsem chranic nosil a byl nepostradatelny takze urcite si ho kup.Jo a aspon ja sem s rovnatkama cvicil rok a zadny problem nebyl-chranic se ti na ne prizpusobi sam kdyz si ho potom budes modelovat do pusy.

Hodne zdaru
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Toman » úte 16. led, 2007 15:58

Jen můj skromný postřeh. Když tvaruješ chránič je dobrý předtím vypít hrneček fakt teplýho čaje...Rozuměj...Pokud chceš aby se ti skuska skvěle vytvarovala, je nejlepší ji dát do huby co nejteplejší. Když ji tam dáš horkou aniž předtím něco teplého vypiješ (přiložíš ji horkou na zuby)může ti popraskat sklovina jako jednomu klukovi co znám na dvou zubech. Bohužel to pitomcí nikde nepíšou. Ideální je jí tvaarovat na 2x. Jednou tak zhruba. Potom zařezat groty a přesahy a nakonec finální jemné doladění. Mám jí vytvarovanou tak že jí skoro ani necítím(možná spíš zvyk).
Číme lépe sedne tím lépe chrání zuby.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » úte 16. led, 2007 16:19

ukropcany píše:Používam gelový bez tvarovania...


nehambi sa - rozpis se :wink:

toto ja myslel to mas ty?

http://www.boxingdepot.com/pr-mo-041.html
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod bjohny » úte 16. led, 2007 20:02

kurt78:...kurna ten je hezky :D ja chci taky takovej
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Toman » stř 17. led, 2007 9:24

Tak o tom jsem slyšel ale nikdy neviděl. "$10,000 dental warranty" jestli je to to co myslím tak je neskutečný. Jen bych chtěl vidět jak se o tom budu s někým dohadovat :!:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » stř 17. led, 2007 13:18

Toman píše:Tak o tom jsem slyšel ale nikdy neviděl. "$10,000 dental warranty" jestli je to to co myslím tak je neskutečný. Jen bych chtěl vidět jak se o tom budu s někým dohadovat :!:


ze co?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Toman » stř 17. led, 2007 14:02

Melo by to udajne být tak že pokud dojde k poškození zůbu během toho (určitě za nějakých podmínek používání) co máš chránič v puse. Výrobce uhradí 10,000 USD. Nenašel jsem však nikde žádné detaily ohledně této záruky. Viděl jsem i 8.500 i 12.500( ten však stojí cca 26 USD)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » stř 17. led, 2007 14:14

Toman píše:Melo by to udajne být tak že pokud dojde k poškození zůbu během toho (určitě za nějakých podmínek používání) co máš chránič v puse. Výrobce uhradí 10,000 USD. Nenašel jsem však nikde žádné detaily ohledně této záruky. Viděl jsem i 8.500 i 12.500( ten však stojí cca 26 USD)


aha to som si nevsimol, mozno vyplatili aj big dadyho kdyz mu feitosha vybral jeden, ak ho mal - ale 10 000 usd sakra kdo mi vybije zub az si ho kupim tak mu dam 1000 usd :twisted: :D :D :D :D :D :D
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron