taekwon-do v reálu

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

taekwon-do v reálu

Příspěvekod Genesis » sob 20. led, 2007 22:39

nazdar všem, dělám asi 4 měsíce taekwon-do, začal sem nedávno trochu víc trénovat a fakt se snažim, ale zajímalo by mě, jestli máte někdo s taekwondem zkušenost na ulici. díky moc
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Re: taekwon-do v reálu

Příspěvekod Godfather » ned 21. led, 2007 0:18

Genesis píše:nazdar všem, dělám asi 4 měsíce taekwon-do, začal sem nedávno trochu víc trénovat a fakt se snažim, ale zajímalo by mě, jestli máte někdo s taekwondem zkušenost na ulici. díky moc


Smim se zeptat jaky styl cvicis(WTF,ITF),znam par lidi co TKD vyuzilo na ulici,treba jeden korejec pry slozil osm nacku za 20 sekund,ale to fakt nevim jiste :),kazdopadne k tomu abys TKD vyuzil na ulici potrebujes urcite vice casu.
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

Příspěvekod xavier » ned 21. led, 2007 2:54

Ahoj. Delal jsem TDK ITF 6 let - z hlediska teorie najdes odpovedi na temer vsechny otazky (vzdycky v nekterem z 15 dilu encyklopedie to bude zmineny). Kazdopadne jak se TKD cvici u nas, tak bych ti radeji doporucil neco jineho na sebeobranu. Ano, taky jsem slysel X ruznych historek dokazujicich, ze ma byt udejne TKD nejlepsi BU na svete... Nechci narazet, ale na www.sonkal.cz si stahni ukazku sebeobrany - hodne prispela k memu odchodu z TKD k MT. Co jsem u Machacka zazil prvni treninky, od te doby ani nechtejte vedet, co si o TKD myslim... :roll:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod DMC » ned 21. led, 2007 7:21

Je to zajimavy - vypada to, ze bez ohledu na to, o jakej (a jak moc nepraktickej) styl se jedna, se vzdycky najde nekdo, kdo bude tvrdit, ze je dobrej pro sebeobranu, eventuelne je schopen to dolozit nejakou nepravdepodobnou historkou.

Jinak ty ukazky sebeobrany doporucuju, jenom prosim vas predtim nic nejezte...
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod severin » ned 21. led, 2007 8:50

Osobně si myslím,že Taekwondo ITF je po teoretické stránce opravdová špička.Zase záleží jen na každém jakým způsobem trénuje /mimo trénink 2xtýdně!!!/,jestli cvičí jen sestavy a bouchá do vzduchu a nebo si procvičuje techniky na pytlu nebo dřevěném panáku.Dál to rozvádět nebudu aby jsme se tady nedohadovali jak o Aikidu.Doporučuju jít se podívat a porovnat tyto dvě dysciplíny :

Tkd matsogi /sportovní boj/ ----- Thaibox / kickbox semi/light
Turnajů se během roku pořádá celkem dost,tak stačí občas na nějaký vyrazit.

Tkd hosinsul /sebeobrana/ ----- ...jitsu / Wing chun / fma atd.
V Tkd je nejlepší vidět zkoušky od 1.kup výše.Exhibice je fakt opravdová fikce a nelze jí brát vážně.Bohužel nejsem si jist,jestli jsou zkoušky přístupné veřejnosti.
Kungfu/...jitsu/fma atd. stačí většinou zajít na trénink.Na ...jitsu jsou zkoušky volně přístupné ty ostatní bu to mají různé.

Opravdu je lepší si nějaký ten víkend udělat čas jít se podívat,zeptat se,jak dlouho ti lidé cvičí a jak často a pak se rozhodnout podle svého nejlepšího svědomí.
Naposledy upravil severin dne ned 21. led, 2007 8:56, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » ned 21. led, 2007 8:53

DMC píše:Je to zajimavy - vypada to, ze bez ohledu na to, o jakej (a jak moc nepraktickej) styl se jedna, se vzdycky najde nekdo, kdo bude tvrdit, ze je dobrej pro sebeobranu, eventuelne je schopen to dolozit nejakou nepravdepodobnou historkou

To je fakt, s tím korejcem a nácky to bylo taky jinak - ve skutečnosti jich složil 20 za 8 sekund, přičemž používal jenom kopy pravou nohou (levou měl dřevěnou) a rukama jim ukazoval, že mají přivést kamarády, aby se nenudil. Ti náckové prej dělali shotokan.
Nějak ty diskuse o reálné sebeobraně začínají být na ho*no...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod madmax » ned 21. led, 2007 10:38

DMC píše:Je to zajimavy - vypada to, ze bez ohledu na to, o jakej (a jak moc nepraktickej) styl se jedna, se vzdycky najde nekdo, kdo bude tvrdit, ze je dobrej pro sebeobranu, eventuelne je schopen to dolozit nejakou nepravdepodobnou historkou.

Jinak ty ukazky sebeobrany doporucuju, jenom prosim vas predtim nic nejezte...


Super videicka!!! suprove jsem se u nich bavil. Ale sebeobrany je tam tolik, jako v 7.komnate saolinu :D
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Genesis » ned 21. led, 2007 10:44

dělám ITF a toho korejce, jak se mu tu všichni smějou sem viděl, chvíli nás trénoval na soustředění a tomu co udělal celkem věřim už pro ten jeho 8.dan.
Jinak já se snažim trénovat hodně doma a nebouchat a kopat jen naprázdno ale i do pytle a shánim lidi na sparring kde se dá, abych to měl trochu ozkoušený. O matsogi sportovním si jinak myslim svoje a vůbec mi o něj nejde vzhledem k omezenosti jeho pravidel.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod graver » ned 21. led, 2007 10:55

Genesis píše:dělám ITF a toho korejce, jak se mu tu všichni smějou sem viděl, chvíli nás trénoval na soustředění a tomu co udělal celkem věřim už pro ten jeho 8.dan.

Neber to jako nedostatek respektu - bylo to spíš takové obecné zamyšlení nad tou reálnou sebeobranou, bez úmyslu urazit někoho, kdo by se se svým BU ubránil přinejmenším mně :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Genesis » ned 21. led, 2007 11:09

graver píše:
Genesis píše:dělám ITF a toho korejce, jak se mu tu všichni smějou sem viděl, chvíli nás trénoval na soustředění a tomu co udělal celkem věřim už pro ten jeho 8.dan.

Neber to jako nedostatek respektu - bylo to spíš takové obecné zamyšlení nad tou reálnou sebeobranou, bez úmyslu urazit někoho, kdo by se se svým BU ubránil přinejmenším mně :lol: :lol:


jasný, v pohodě, jen chci říct, že takový lidi podle mě fakt existujou a zrovna tohle mi ještě zní reálně. a je to fakt super pocit, když někdo takovej vede trénink :)
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod Genesis » ned 21. led, 2007 11:23

xavier píše:Ahoj. Delal jsem TDK ITF 6 let - z hlediska teorie najdes odpovedi na temer vsechny otazky (vzdycky v nekterem z 15 dilu encyklopedie to bude zmineny). Kazdopadne jak se TKD cvici u nas, tak bych ti radeji doporucil neco jineho na sebeobranu. Ano, taky jsem slysel X ruznych historek dokazujicich, ze ma byt udejne TKD nejlepsi BU na svete... Nechci narazet, ale na www.sonkal.cz si stahni ukazku sebeobrany - hodne prispela k memu odchodu z TKD k MT. Co jsem u Machacka zazil prvni treninky, od te doby ani nechtejte vedet, co si o TKD myslim... :roll:


ty videa sem viděl a hodně vtipný :D ale co, je to exhibice, a ani omylem se neodvažuju tvrdit, že TKD je nejlepší BU na světě, jak se cvičí TKD u vás? to co děláme my mi přijde celkem v pohodě, jen mi chybí fullkontaktní sparring a proto ho hledám jinde, ale třeba ho budem časem dělat taky, přeci jen náš oddíl je v mym městě první rok a tak tam sme všichni začátečníci
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod xavier » pon 22. led, 2007 9:19

Genesis píše:...jak se cvičí TKD u vás? to co děláme my mi přijde celkem v pohodě, jen mi chybí fullkontaktní sparring a proto ho hledám jinde, ale třeba ho budem časem dělat taky, přeci jen náš oddíl je v mym městě první rok a tak tam sme všichni začátečníci


Tím u nás jsem myslel v České republice. Trénoval jsem ve čtyřech klubech a rozdíly tam byly ale ne v zásadních věcech a stavbě tréninku. Tyto školy jmenovat veřejně nebudu (v Sonkal jsem nikdy netrénoval). Pokud chceš, pošli mi SZ.

-----

K těm náckům - se vší úctou k panu mistru Hwangovi (nejspíš tím Korejcem myslíte jeho) si myslím, že ta historka je holý nesmysl. Několik historek jsem už slyšel a už mi připadá, že je někdo vymýšlí a pouští mezi důvěřivé cvičence TKD, aby je utvrdili o dokonalosti tohoto systému. Velká část lidí kolem TKD, které jsem poznal, berou pana Hwanga téměř jako Boha, aniž by si přebrali, co je (ne)možné.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » pon 22. led, 2007 11:13

xavier píše:K těm náckům - se vší úctou k panu mistru Hwangovi (nejspíš tím Korejcem myslíte jeho) si myslím, že ta historka je holý nesmysl. Několik historek jsem už slyšel a už mi připadá, že je někdo vymýšlí a pouští mezi důvěřivé cvičence TKD, aby je utvrdili o dokonalosti tohoto systému. Velká část lidí kolem TKD, které jsem poznal, berou pana Hwanga téměř jako Boha, aniž by si přebrali, co je (ne)možné.


spíš si myslím, že je řeč o Yun Nam Gyu(ovi) a tu historku, nebylo jich 20, ale 8:-) sem slyšel asi před 13.lety :)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod xavier » pon 22. led, 2007 11:28

hellas píše:spíš si myslím, že je řeč o Yun Nam Gyu(ovi) a tu historku, nebylo jich 20, ale 8:-) sem slyšel asi před 13.lety :)


Tak tuhle historku opravdu slysim poprve :) Asi nekdo vzal starou historku a trochu ji vytunil 8O
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod DrGlock » pon 22. led, 2007 11:51

Já na tom nevidím nic nereálného. Naučím vás zvládnout i víc než osm útočníků i rychleji než za dvacet sekund. Záleží jen na tom, jak rychle dokážete mačkat spoušť :twisted:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

.... jde o cíl

Příspěvekod Fras » pon 22. led, 2007 15:08

Je třeba položit si otázku proč člověk cvičí BU a ne třeba fotbal nebo tenis. Je jeho cílem ulice? Je to v pořádku? Jakékoliv BU na ulici je lepší (poskytuje výhodu) než žádné. Absurdních srovnání na úrovni: "které BU je lepší" je hodně. Neexistuje žádné BU !!! Tak jako neexistuje nemoc ale existují pouze nemocní lidé, neexistuje BU ale pouze člověk ovládající BU. Pak záleží na jednotlivci. Srovnávat se snad dá jenom na úrovni člověka, jednotlivce. Když proti nějakému Pepovi vyskočil na ulici nějaký Venca karatista..a Pepa dostal na p*del tak kdyby se místo Taekwondo věnoval řekněme Kung-Fu tak by na p*del nedostal!? Nelze srovnávat, že já cvičím TKD tak jsem lepší protože ty Karate, tak jsi horší.
Cvičím BU, že se mi to líbí, vypadá to dobře. Nejsem členem komanda a nechystám se na výsadek v pralese. ®e možná bych obstál na ulici beru jako vedlejší produkt mých aktivit ale není to až tak důležité.
Když si na vás bude chtít někdo počkat, vezme si železnou tyč, a myslím, že 99% všech danů zemřou stejně jak ti bez danů....
Fras
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. led, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 22. led, 2007 15:25

No oni ty BU a BU. Jsou tak trochu něco jako nařádí ci nástroje pro remeslníka,štetce ci pastelky pro výtvarníka. Zaleží kdo s nima pracuje a jak.Veřím tomu že muže být nekdo kdo cvičí taekwondo a má užasně rychlý nohy tak ,že v rychlosti par typku sundá.Zrovna tak to muže být boxer.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Genesis » pon 22. led, 2007 15:28

já když si právě tu otázku proč dělám BU položim, tak si odpovim: Protože se chci umět bránit. To že mě to baví je vedlejší, ale mrtě mi to pomáhá. A s timhle záměrem to TKD dělám.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Fras » pon 22. led, 2007 15:30

jeikob píše:No oni ty BU a BU. Jsou tak trochu něco jako nařádí ci nástroje pro remeslníka,štetce ci pastelky pro výtvarníka. Zaleží kdo s nima pracuje a jak.Veřím tomu že muže být nekdo kdo cvičí taekwondo a má užasně rychlý nohy tak ,že v rychlosti par typku sundá.Zrovna tak to muže být boxer.


...s tím nelse nesouhlasit. Vyjádřil jste to stručněji a jasněji. Já jsem na to potřebocal víc slov....a přitom používáme stejnou řeč, stejná slova. A tak je to i se dvouma jednotlivcema co cvičí stejné BU. Výsledky můžou být různé ali i stejné. Ale i to stejné je jiné...Co potom lza srovnávat...pouze lidi!!
Fras
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. led, 2007 0:00

Příspěvekod Frank » pon 22. led, 2007 23:06

:roll:
Naposledy upravil Frank dne úte 01. čer, 2010 11:34, celkově upraveno 1
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Další

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků