hmmm aikido

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod kik » pát 26. led, 2007 13:48

Čo sa týka Nishia, tak mne sa on ako taký páči, lenže ako som písal vyššie, ja hodnotím školu podľa žiakov -no právě to byly ti jeho žáci Tanaka a Hosoda jak si to rozdali v tom polsku jak jsem to už říkal.Jinak myslel jsem špatně zatatou pěst u utočníka a ne u Nišia :wink: všiml sis toho?třeba přímí vstup na iriminage se ti nelíbil ?Já tě chápu co tady říkáš celou dobu a chápu tě jediný rozdíl mezi náma je ,že já cvičím BU kde je sparing plus aikido a ty jsi toho aikida nechal.Jinak doufám ,že někdy zacvičíme.Měj se
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod kik » pát 26. led, 2007 14:59

Jo no ty metrové kroky za záda to je fakt blbost Nišio třeba nestojí v žádném postoji a udělá jen krok do boku jak je to třeba v boxu o tom kroku vím někteří naivci si dokonce myslí ,že udělají irimi tenkan proti tsuki však mrkni na to video.to nevím jestli do toho pujdou i ostatní ,ale Kubík by byl oříšek má snad dva metry a sto kilo ,atiliuse neznám.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 26. led, 2007 18:49

kik píše:Víš aspoň se nehádáme já cvičím jediné a nezměněné aikido a ne jak ty a blabla a nepřijde nějaký mistr na seminář a nenapadne ho a kdyby se aspoň bil jak učí a ne jak děcko na pískovišti a jiné shity.


Mimochodem nechapu tvoji reakci ... jestli ti to nedoslo, tak jsem napsal kriticky prispevek do vlastnich (kung fu) rad ... prave proto, ze vim jak to ve skutecnosti je ...

Pokud delas Aikido, tak ti doporucuji, aby ses radeji nikde moc nehadal ... musel bys zacit nosit pampersky - uz vubec ne se mnou (jsem hrozne NEBEZPECNEJ A ZLEJ)... :D :wink: :twisted: :evil:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kik » pát 26. led, 2007 20:46

luen píše:
kik píše:Víš aspoň se nehádáme já cvičím jediné a nezměněné aikido a ne jak ty a blabla a nepřijde nějaký mistr na seminář a nenapadne ho a kdyby se aspoň bil jak učí a ne jak děcko na pískovišti a jiné shity.


Mimochodem nechapu tvoji reakci ... jestli ti to nedoslo, tak jsem napsal kriticky prispevek do vlastnich (kung fu) rad ... prave proto, ze vim jak to ve skutecnosti je ...

Pokud delas Aikido, tak ti doporucuji, aby ses radeji nikde moc nehadal ... musel bys zacit nosit pampersky - uz vubec ne se mnou (jsem hrozne NEBEZPECNEJ A ZLEJ)... :D :wink: :twisted: :evil:


ok kvančenkejne tak se ne..r do toho čemu nerozumíš cvič si ožralé opice apod a já si budu zas cvičit samurajské BU
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

.

Příspěvekod luen » sob 27. led, 2007 10:11

kik píše:ok kvančenkejne tak se ne..r do toho čemu nerozumíš cvič si ožralé opice apod a já si budu zas cvičit samurajské BU


A ses tak silnej chlapak jen na netu schovanej za nickem, nebo mas odvahu to ukazat i na zivo :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kik » sob 27. led, 2007 11:35

já nezačal mluvit o shitech a pamperskách,ale nenechám si srát na hlavu!
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod xavier » sob 27. led, 2007 14:03

kik píše:já nezačal mluvit o shitech a pamperskách,ale nenechám si srát na hlavu!


Z tebe ta vyrovnanost blízká samurajům přímo vyzařuje.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

.

Příspěvekod luen » sob 27. led, 2007 14:27

kik píše:já nezačal mluvit o shitech a pamperskách,ale nenechám si srát na hlavu!


1) o shitech jsem nemluvil ve vztahu k tobe, ale obecne k ASIJSKYM BOJOVYM UMENIM (ABU) a na to si zacal hystericky reagovat ty :!:

2) to s tema pamperskama byla reakce na toto:
kik píše:Víš aspoň se nehádáme já cvičím jediné a nezměněné aikido a ne jak ty a blabla a nepřijde nějaký mistr na seminář a nenapadne ho a kdyby se aspoň bil jak učí a ne jak děcko na pískovišti a jiné shity.


Ale nemam problem s tim, abys dokazal jakej si "chlap" i mimo internet :wink: a uvidime jestli budes mit aspon spetku dustojnosti a odvahy jako ti samurajove :?:

Ja tedy zadnej opici styl necvicim, ale par drzejch opic uz jsem zkrotil :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 27. led, 2007 14:43

si treba roztrhejte obcanky.... :lol:
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod kik » sob 27. led, 2007 14:56

Ja tedy zadnej opici styl necvicim, ale par drzejch opic uz jsem zkrotil -tvoje sexuální praktiky mě nezajímají :twisted:
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod karlat » sob 27. led, 2007 14:56

kik píše:někteří naivci si dokonce myslí ,že udělají irimi tenkan proti tsuki

Proč by nešlo proti tsuki aplikovat irimi tenkan, pokud mi vyjde? Tedy myslíš-li výrazem "irimi tenkan" to, co já, tedy "vstoupit, otevřít-otočit". To nejsou nějaké konkrétní techniky, spíše principy, které vyjadřují pohyb nageho hara vzhledem k hara ukeho. Technika už je pak fuk...
Hezký den, Karel Palát, Plzeň
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kik » sob 27. led, 2007 15:07

karlat píše:
kik píše:někteří naivci si dokonce myslí ,že udělají irimi tenkan proti tsuki

Proč by nešlo proti tsuki aplikovat irimi tenkan, pokud mi vyjde? Tedy myslíš-li výrazem "irimi tenkan" to, co já, tedy "vstoupit, otevřít-otočit". To nejsou nějaké konkrétní techniky, spíše principy, které vyjadřují pohyb nageho hara vzhledem k hara ukeho. Technika už je pak fuk...
Hezký den, Karel Palát, Plzeň


hm končeně nějaké dobré téma dík !Nevím jak si to představuješ ,ale pokud máš namysli ten irimi tenkan kdy stojíš v aikido postoji a zadní nohou uděláš krok dopředu za záda ukeho a pak tenkan to jsi myslel?tady to má smysl snad jen proti úchopům anebo že by po tom tsuki pokračoval dopředu,ale proti normálnímu tsuki je to nesmysl protože tsuki je tak rychlé a okamžitě se stahuje zpět takže by sis akorát vlezl do rány.Viděl jsi někdy kumite?třeba Nišio to řeší jinak ,že udělá mírný úkrok ,ale přímo do boku ne dopředu udělá atemi a pak udělá ten irimi tenkan tak pak je to samozřejmě možné.Ted jsem se koukl ty jsi dělal taky Nišia tak asi víš o čem píšu myslel jsem ,že děláš jiný styl.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod karlat » sob 27. led, 2007 15:54

Myslím, že životně důležité je právě to atemi. Cokoli, co následuje po irimi je dle mého názoru možné jen pokud je už uke pod kontrolou. Někteří pamětníci říkají, že sám ó-sensei Ueshiba (prý) říkal, že Aikido je z 99% atemi. (Může mě šlak trefit, když někdo říká, že Aikido jsou páky)
ZDRCUJÍCÍ zásah ve fázi začátečnícké, v pokročilé pak pouhá MO®NOST takového úderu, jehož se vzdáváme v duchu myšlenky "mohu si dovolit dát partnerovi milost" (nikoli "nechci mu ublížit, poněvadž toho nejsem schopen"-to je pak z nouze ctnost, což nikdy fungovat nebude) vyústí v takovou kontrolu partnera, že vyjde libovolná technika.
Jestli je krok pouze do strany nebo šikmo dopředu či rovně dozadu nemění nic na principu úpravy vzdálenosti mezi hara ukeho a nageho, pohybuje-li se uke nějakou rychlostí ke mně a já poloviční rychlostí vzad, pak se k sobě přibližujeme, tudíž probíhá můj pohyb vzad vzhledem k podlaze, ale, a to je hlavní, vpřed vzhledem k ukemu. Však také "irimi" neznamená "pohyb vpřed", ale "vstup" -míněno (dle mého názoru) vstup do prostoru, z něhož mohu kontrolovat ukeho, ve WT tomu říkáme "vzít kontakt" či "nalepit se na partnera".
No, to je tedy příspěvek, že jsem z něj sám jelen...
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod karlat » sob 27. led, 2007 17:23

ukropcany píše:Tie technické hlúposti, ktoré sa tu snažíte riešiť nevyriešite... ísť proti úderu si môže dovoliť len ozaj Pán Fighter a aj to sa mu môže stať osudným... a za chrbát sa dá dostať len nejakému telesne postihnutému... čo myslím, že bežní protivníci samurajov boli (s ohľadom na ich postavenie v spoločnosti)... preto tie techniky vyzerajú ako vyzerajú...

Ale ne, nesnažíme se nic "řešit", jen jsem se dnes kvůli sněhu nedostal do tělocvičny, tak sedím v nějakých knihách a snažím se srovnávat jejich moudra se svými skromnými zkušenostmi. A pak, myslím, že některé věci je dobré (jistěže ne nezbytné) si uvědomovat i teoreticky.
Například: nikde není psáno, že IRIMI je přímo. Je to prostě VSTUP. A v rámci Aikido je myšleno nejen vstup fyzický (viz výše), ale i psychický, ve WT tomu říkáme "převzetí iniciativy". Já měl v Aikido ten problém, že jsem nerozuměl jeho jazyku-"vstoupit do partnerovi mysli" mi nic neříkalo. Ale "převzít iniciativu" je mi jakožto evropanovi jasné. A to je to, v čem může být (alespoň pro mě) přínosná i teoretická příprava.
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod hellas » sob 27. led, 2007 20:11

AIKIDO JSOU PÁKY!
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod luen » sob 27. led, 2007 23:14

kik píše:Ja tedy zadnej opici styl necvicim, ale par drzejch opic uz jsem zkrotil -tvoje sexuální praktiky mě nezajímají :twisted:


Anonymni hrdina Obrázek , takze dalsi kecalista v rade ObrázekObrázek tos toho ukazal samuraji Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod kik » ned 28. led, 2007 14:34

luen píše:
kik píše:ok kvančenkejne tak se ne..r do toho čemu nerozumíš cvič si ožralé opice apod a já si budu zas cvičit samurajské BU


A ses tak silnej chlapak jen na netu schovanej za nickem, nebo mas odvahu to ukazat i na zivo :?:



a jak by sis to představoval?jde ti o sparing nebo o něco jiného a co jsi předvedl ty,akorát to ,že umíš používat smajlíky.Klidně ,když mě pozveš k vám na trénink tak se nějak domluvíme ukážeš mi svůj pohled na věc nemám problém.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: .

Příspěvekod luen » ned 28. led, 2007 19:33

kik píše:a jak by sis to představoval?jde ti o sparing nebo o něco jiného a co jsi předvedl ty,akorát to ,že umíš používat smajlíky.Klidně ,když mě pozveš k vám na trénink tak se nějak domluvíme ukážeš mi svůj pohled na věc nemám problém.


Dej navrh na stul ... jsi zvanej = urcite se domluvime :wink:

TAK JAK TO BUDE S TIM NAVRHEM :?: :?: :?:
Naposledy upravil luen dne úte 30. led, 2007 18:26, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod chachar » ned 28. led, 2007 20:59

hOp: ty me docela bavis
cetl jsem jak jsi v jednou prispevku psal ze ti staci fotbalove bitky 200 na 200 :D (psal jsi to hned na prvni strane)
dost se v tom vyznam a jenom by me zajimalo ktere dva kluby dali pocet 200 lidi na obou stranach. takova blbost :D :D tady nejsme v polsku!!! nemluv picoviny
napsi odkud jsi
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » ned 28. led, 2007 21:09

chachar píše:hOp: ty me docela bavis
cetl jsem jak jsi v jednou prispevku psal ze ti staci fotbalove bitky 200 na 200 :D (psal jsi to hned na prvni strane)
dost se v tom vyznam a jenom by me zajimalo ktere dva kluby dali pocet 200 lidi na obou stranach. takova blbost :D :D tady nejsme v polsku!!! nemluv picoviny
napsi odkud jsi

Ides neskoro,uz sem prestal chodit.Je z Bratislavy(skoda,ze v nasom peknom meste musime spolunazivat s takymito).Myslim,ze tie ostatne jeho prispevky boli este lepsie,hlavne akym tonom pisal ukropcanymu a o par hodin uz pisal uplne inac.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron